Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Watch Dogs na PS4 działa w 1080p i 60 klatkach na sekundę?

72 postów w tym temacie

Gdyby ktoś mi powiedział kilka lat temu, że największy problem, z jakim borykać się będzie "nowa generacja konsol", to 60 FPS w 1080p, to bym go wyśmiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 10:08, Headbangerr napisał:

Gdyby ktoś mi powiedział kilka lat temu, że największy problem, z jakim borykać się będzie
"nowa generacja konsol", to 60 FPS w 1080p, to bym go wyśmiał.

No ale widać że niestety to jest problem tych "Next genów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na PC Watch Dogs też będzie działał w 1080p i 60 FPS.


^^ Precyzując: na niektórych PC.

ps. Zaczyna mi na serio brakować czasów, kiedy ludzie emocjonowali się grami, a nie "frameratem" i "rozdziałką" ;/

http://www.pssite.com/upload/demotywatory/display/2014/5/roznice_pomiedzy_graczem_konsolowym_a_pc_towym.jpg

Chociaż może tak jest nadal, a ja patrzę na mały kawałek tortu, myśląc że to jakieś 3/4 ;) ? Nerdoza na forach przecież nie może stanowić większości, jedynie najgłośniej drze pysk...

ps. Ząłączony link już odrobinę nieaktualny, bo teraz i niektórzy konsolowcy zaczynają liczyć piksele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to wygląda w praktyce, ale ja tam się cieszę. Gra się zapowiada wyśmienicie, a w tych czasach to jakoś tak mało wychodzi gier AAA skupionych na trybie dla jednego gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żaden problem, kazdy kto ma dwie komórki mózgowe na krzyż zdaje sobie sprawę co kupuje za mniej niż dwa tysiące złotych. A 1080p/60fps to nie jest magiczne zaklęcie, które robi "next gen", jest tego znacznie więcej, tylko hejciarnia nie miałaby na czym psów wieszać;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam jak wielki ból tyłka wywołuje u Ciebie jedno zdanie, w którym jednocześnie występują słowa "PC i FPSy/rozdzielczość", to niebywałe ;)

Mam dokładnie takie same odczucia jak kolega Headbangerr, przed premierą obecnej generacji konsol nawet nie przyszło mi do głowy, że producenci (z naciskiem na M$) aż tak pokpią sprawę w kwestii podzespołów. Pozostaje trzymać kciuki za programistów i dobrą optymalizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 10:46, kodi24 napisał:

To nie jest żaden problem, kazdy kto ma dwie komórki mózgowe na krzyż zdaje sobie sprawę
co kupuje za mniej niż dwa tysiące złotych. A 1080p/60fps to nie jest magiczne zaklęcie,
które robi "next gen", jest tego znacznie więcej, tylko hejciarnia nie miałaby na czym
psów wieszać;

Czy to jest wieszanie tylko psów to nie wiem, może ludzie którzy hejcą mają rację? Każdy myślał że next gen to będzie full hd i 60 fpsów, przynajmniej na poczatku generacji a teraz wygląda na to że ludzie sie jarają 60 fpsami na nich jakby to był szczyt mozliwośći technologicznej konsol (a z tego co usilnie próbują tu pewne osoby wmówić tak chyba nie jest).

Piotrek54321 Zależy kto jaki będzie miał komp bo na takim GTX 260 to sobie 60 klatek będzie mógł co najwyżej namalować w górnym rogu ekranu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 10:46, kodi24 napisał:

To nie jest żaden problem, kazdy kto ma dwie komórki mózgowe na krzyż zdaje sobie sprawę
co kupuje za mniej niż dwa tysiące złotych. A 1080p/60fps to nie jest magiczne zaklęcie,
które robi "next gen", jest tego znacznie więcej, tylko hejciarnia nie miałaby na czym
psów wieszać;

Czy to jest wieszanie tylko psów to nie wiem, może ludzie którzy hejcą mają rację? Każdy myślał że next gen to będzie full hd i 60 fpsów, przynajmniej na poczatku generacji a teraz wygląda na to że ludzie sie jarają 60 fpsami na nich jakby to był szczyt mozliwośći technologicznej konsol (a z tego co usilnie próbują tu pewne osoby wmówić tak chyba nie jest).

Piotrek54321 Zależy kto jaki będzie miał komp bo na takim GTX 260 to sobie 60 klatek będzie mógł co najwyżej namalować w górnym rogu ekranu :D.

OMG Wyskoczył błąd i 2x dodało -.-. Sorry za ten spam ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już poprzednia generacja mnie dziwiła (ale potrafiłem to zrozumieć) że jest za słaba na "Full HD" ale że obecne mają problem to jest po prostu żałosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie myślał. A raczej: nikt mający choć drobne pojęcie o branży nie myślał, że 1080p@60 będzie standardem. Pora zobaczyć, co mówił na ten temat chociażby Carmack.

A) za 399 dolarów nie oczekuj wydajności
B) nawet gdyby zapakowaliby tam Titany, to i tak powstawałyby gry w 30 FPSach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Już poprzednia generacja mnie dziwiła (ale potrafiłem to zrozumieć) że jest za słaba
> na "Full HD" ale że obecne mają problem to jest po prostu żałosne...

Wiesz w zeszłej generacji chyba za wiele naobiecywali, a potem mało która gra łykała 1080p i 60FPS. Teraz jest to do wykonania na PS4, na Xbox One "prawie" do wykonania, i powrócili do tematu. A że to już było i doskonale znamy? Inna sprawa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 11:12, Eternal101 napisał:

Czy to jest wieszanie tylko psów to nie wiem, może ludzie którzy hejcą mają rację?


Nie, nie mają;

Dnia 12.05.2014 o 11:12, Eternal101 napisał:

Każdy
myślał że next gen to będzie full hd i 60 fpsów, przynajmniej na poczatku generacji


Jaki każdy?? Gdybyś był TU na początku zeszłego roku... Procesor AMD A10/zaktualizowana wersja Cella, połączony z Radeonem HD 7670-7850 i 2GB ramu, góra 4GB (na słowa Cevata o potrzebie 8GB reagowaliśmy pukaniem się w czoło, lol)- takie padały prognozy. Nie wygląda to jak sraczka na 1080p/60fps;

Dnia 12.05.2014 o 11:12, Eternal101 napisał:

a
teraz wygląda na to że ludzie sie jarają 60 fpsami na nich jakby to był szczyt mozliwośći
technologicznej konsol (a z tego co usilnie próbują tu pewne osoby wmówić tak chyba nie
jest).


60fps to tylko wartość, może być (wtedy się cieszymy) albo nie (wtedy nie płaczemy). Nie można mieć wszystkiego za mniej niż dwa kafle, mimo to niektórzy wciąż MUSZĄ to podkreślić. Widocznie to dla nich za mało oczywiste;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 11:35, Henrar napisał:

Nikt nie myślał. A raczej: nikt mający choć drobne pojęcie o branży nie myślał, że 1080p@60
będzie standardem. Pora zobaczyć, co mówił na ten temat chociażby Carmack.
A) za 399 dolarów nie oczekuj wydajności
B) nawet gdyby zapakowaliby tam Titany, to i tak powstawałyby gry w 30 FPSach

Powiem tak zrozumiałbym to na poprzedniej generacji ale na tej? Wygląda po prostu że sprzęt jest za słaby by uciągnąć 60 fpsów i FHD proste. Czemu konsolowcy sie do tego nie przyznają to nie wiem :( i dlatego każdy się jara gdy jakaś gra już ma 60 fpsów ^^.

kodi24
1. Mają, każdy ma choć trochę racji pamiętaj.
2. No cóż ja nie napisałem że napalał się, ale myślał skoro next gen to 60 fpsów i full hd przynajmniej w pierwszych latach będzie standardem. P.S. Jestem na tym forum od 2009 roku bodajże czy jakoś tak.
3. Co do płakania, są pewne osoby które jak nie grają w 60 fpsach to nie grają w ogóle w daną grę (patrz youtuber Tivolt który porzucił RDR''a tylko dlatego ze nie było magicznej cyfry 60 w rogu ekranu :D). Po za tym myślałem że jak nowa generacja to pokaże coś więcej niż oczojebna grafika ale widać jak człowiek może się pomylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Wiesz w zeszłej generacji chyba za wiele naobiecywali, a potem mało która gra łykała

Dnia 12.05.2014 o 11:35, Zaix_91 napisał:

1080p i 60FPS.



^^ Na moim dziadku iksie to chyba tylko dashboard działa w takiej rozdziałce i framerate ;-). Cała reszta to czysty upscaling (ale wysokich lotów, więc nie kwękam).

Tak czy siak wtedy to nie miało takiego znaczenia (mówię o rozdziałce, bo framerate 30/60 to jest sprawa absolutnie drugorzędna), bo kiedy debiutowały X360/PS3 to telewizory kineskopowe dopiero schodziły ze sceny, a LCD/Full HD dopiero wkraczały na salony i były kosmicznie drogie (zwłaszcza FULL HD). Pamiętam tamte dyskusje - dla wielu problemem nie było to, że taki startowy PGR3 chodził w 700 p i 30 kl/sek., tylko że na "kineskopie" auta wyglądały jajowato w formacie 4:3 ;-). Serio. Można sobie zrobić wycieczkę w czasie i przypomnieć jak to było.

Teraz jest to do wykonania

^^ Teraz to przede wszystkim już wypada, żeby to było 1080 p. (bo framerate to tradycyjnie - decyzja dewelopera), bo "kineskopy" można spotkać jedynie w muzeum, hd-ready są rzadkością, a telewizory FULL HD standardem. Choroby wieku dziecięcego pokonano, u Kowalskiego w salonie stoi LED albo plazma w 1080 p (za rozsądną cenę) i wypada, żeby gry banglały w natywnej rozdziałce z obrazem ostrym jak żyleta.
Wypada, ale nie jest to znowu warunek aż tak konieczny - konsole mają skalery, telewizory mają (często bardzo dobre) skalery, więc kwestia rozdzielczości nie jest więc znowu aż tak istotna. Na moim niezgorszym 50'' oglądam filmy na DVD, które lecą w jakimś sub-hd i odruchów wymiotnych nie mam. Więc bez przesady. No, ale ja starej daty jestem, dla mnie liczy się treść nie forma ;-). Są tacy co wolą inaczej, tutaj pozostaje mi tylko współczuć :).

Czasem jednak rozumiem poniekąd ten ból, zawiść i jad. Co jak co, ale żeby takie "arcadowe" Trials Fusion na Xbone chodziło w 900 p, to jednak faktycznie wstyd :/ Choć nie wiem czy akurat dla MS (za dostarczenie słabego sprzętu) czy dewelopera (za małe umiejętności ?). IMO to kwestia otwarta ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie są za słabe. 60 klatek wymaga dwa razy więcej mocy niż 30 (w uproszczeniu). Mając tyle mocy jako developer przeznaczysz ją:
A) na wyższy framerate wiedząc, że tylko garstka graczy to zauważy
B) na tzw. Eye-candy, czyli więcej efektów, lepsze tekstury, itp, bo to zauważy każdy?

Odpowiedź jest prosta: na grafikę. To jest najłatwiejsza do zauważenia zmiana i to ona sprzeda grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować