Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Watch Dogs na PS4 działa w 1080p i 60 klatkach na sekundę?

72 postów w tym temacie

> 1080p/60fps to nie jest magiczne zaklęcie,
> które robi "next gen", jest tego znacznie więcej,

Możesz tą myśl rozwinąć? Bo jeśli jesteś kolejnym, który próbuje nauczyć innych, co znaczy "next gen", to chętnie przyjrzę się Twojej definicji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda problem jest z xboxem nie wiem po cholere pakowac do tego worka tak samo ps4 naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> tak to prawda problem jest z xboxem nie wiem po cholere pakowac do tego worka tak samo
> ps4 naprawde

Może to jakiś skrót myślowy. Albo sami swój mózg oszukują żeby udowodnić, że nowe konsole są beznadziejne.
Wiem na pewno, że mój poprzedni komentarz będę musiał jeszcze wiele razy przepisać w kolejnych tematach, bo Ci impotenci umysłowi będą z uporem maniaka pisać to samo, że NEXT geny nie potrafią uciągnąć 1080p i 60fps....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że na konsolach STAREJ generacji jest kilka tytułów które by nawet na PC nie ruszyły to ktoś strasznie się gorączkuje "porażką next genów"

W grach nigdy nie chodziło o rozdziałka i fpsy. Nigdy nie chodziło o grafikę bo gry były zanim była jakaś super grafika. Problem polega na tym że wypowiadają się tu ludzie którzy dostali PC od mamy pod choinkę i ich ograniczenie kończy się tylko na nich.

Ja na szczęście mam i konsole i PC i takie GTA 5 mi nie przeszkadza że ma niską rozdziałkę lub nawet jakieś spadki fps czy efekty doczytujących się tekstur. Świetnie się bawię, jak przy dziesiątkach innych gier.

Więc pozdrawiam ograniczonych umysłowo.

PS. Swoją stroną sprawę rozdziałki i fps tylko portale nakręcają a potem Ci pseudo dziennikarze mówią że przecież to nie ważne, ale trąbią o tym jak by to była wiadomość żę VAT chcą zlikwidować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 11:50, Eternal101 napisał:

kodi24
1. Mają, każdy ma choć trochę racji pamiętaj.


Nie mają, bo gdyby mieli nie zadawaliby głupich pytań;

Dnia 12.05.2014 o 11:50, Eternal101 napisał:

2. No cóż ja nie napisałem że napalał się, ale myślał skoro next gen to 60 fpsów i full
hd przynajmniej w pierwszych latach będzie standardem. P.S. Jestem na tym forum od 2009
roku bodajże czy jakoś tak.


Wtedy mogliśmy mieć najwyżej nadzieję, że to bedzie coś takiego. Ludzie trzymający się bliżej ziemi liczyli na 1080p/30fps dla obu konsol, zwłaszcza że takie były prognozy deweloperów;

Dnia 12.05.2014 o 11:50, Eternal101 napisał:

3. Co do płakania, są pewne osoby które jak nie grają w 60 fpsach to nie grają w ogóle
w daną grę (patrz youtuber Tivolt który porzucił RDR''a tylko dlatego ze nie było magicznej
cyfry 60 w rogu ekranu :D).


Współczuć takiemu;

Dnia 12.05.2014 o 11:50, Eternal101 napisał:

Po za tym myślałem że jak nowa generacja to pokaże coś więcej
niż oczojebna grafika ale widać jak człowiek może się pomylić.


Gdyby ludziom naprawdę zależało na tym "czymś więcej" to nie byłoby tej całej sraki o piksele i klatki. Potrzeba udowadniania konsolowym plebsiarzom, że mają gówno a nie next gen imo jest chorobą. To tak jakbym będąc posiadaczem Land Cruisera spędzał kilka godzin dziennie na udowadnianiu właścicielom Juke''ów, że ich samochodziki nie są prawdziwymi terenówkami. Oni to wiedzą, dlatego nie kupują Land Cruiserów;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 14:06, kodi24 napisał:

Nie mają, bo gdyby mieli nie zadawaliby głupich pytań;

Ci co zadawają głupie pytania może i nie mają racji ale cała reszta choć odrobinę ma.

Dnia 12.05.2014 o 14:06, kodi24 napisał:

Wtedy mogliśmy mieć najwyżej nadzieję, że to bedzie coś takiego. Ludzie trzymający się
bliżej ziemi liczyli na 1080p/30fps dla obu konsol, zwłaszcza że takie były prognozy
deweloperów;

Ja tam osobiście myślałem że będzie 60 fpsów :D.

Dnia 12.05.2014 o 14:06, kodi24 napisał:

Współczuć takiemu;

A no współczuć ;/

Dnia 12.05.2014 o 14:06, kodi24 napisał:

Gdyby ludziom naprawdę zależało na tym "czymś więcej" to nie byłoby tej całej sraki o
piksele i klatki. Potrzeba udowadniania konsolowym plebsiarzom, że mają gówno a nie next
gen imo jest chorobą. To tak jakbym będąc posiadaczem Land Cruisera spędzał kilka godzin
dziennie na udowadnianiu właścicielom Juke''ów, że ich samochodziki nie są prawdziwymi
terenówkami. Oni to wiedzą, dlatego nie kupują Land Cruiserów;

Mi to lata kto na czym gra ale jak widzę osobę na jakimś forum z tekstem "Na konsoli gra się lepiej" czy "pad jest wygdniejszy od K+M" to krew mnie zalewa i od razu nasuwa się na myśl "fanboy", a na tym forum już paru takich było co próbowali wmówić że pad>M+K :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 14:26, Eternal101 napisał:

Mi to lata kto na czym gra ale jak widzę osobę na jakimś forum z tekstem "Na konsoli
gra się lepiej" czy "pad jest wygdniejszy od K+M" to krew mnie zalewa i od razu nasuwa
się na myśl "fanboy", a na tym forum już paru takich było co próbowali wmówić że pad>M+K
:).

O ironio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 14:48, Henrar napisał:

O ironio.

Człowieku czy TY mnie szpiegujesz? To żadna ironia ;>, więc odpuść sobie takie teksty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 15:00, Eternal101 napisał:

Człowieku czy TY mnie szpiegujesz? To żadna ironia ;>, więc odpuść sobie takie teksty.

Eh.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82225&pid=33

ałem na xboxie tylko w jedna grę RDR bo była naprawdę dobrą grą i fajną odskocznią od współczesnych realiów z GTA. Po za tym Crysis bez przyjemności celowania? Co ty chłopie pleciesz, na PC w FPS''y się gra najlepiej ze wszystkich platform, i żaden xbox, Wii, PS Vita, PS 3,4,5,6,7,8.... tego nie zmieni gdy bd się w nie grało na padzie, FPS''y żyją dopiero gdy się w nie gra na mysz+klawiatura, co z tego że bd możliwość podłączenia do PS 4 myszy i klawy

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82225&pid=35

nie napisałem że nie potrafię grać na padzie w FPS''y ale gra się cholernie nie wygodnie, powiedz mi czy możesz ustawić czułość pada tak bardzo jak czułość myszy? Dobra niech ci bd zakończmy tą dyskusje każdy woli co woli, mi bardziej leżą PC''ty i tyle w temacie, tylko nikt mi nie wmówi że są pod względem komfortu sterowania w grze FPS konsole dorównują PC''tom. I na tym kończę mój wywód :).

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=88564&pid=14

Obejrzałem całość i nadal nie rozumiem jak można w FPS grać na padzie. Proszę nie piszcie mi że się gra dobrze bo dla mnie gra się lipnie, w takiego portala to tylko mysz i klawa ;]. Ale kto co woli, jeden woli hardkore i rzucać "ku**ami" a inni nie mieć frustracji.

http://forum.gram.pl/forum_post_szukaj.asp?tid=93478&uid=215054

Ta gra to gra PC''towa, jeśli wyjdzie to życzę powodzenia grania na padzie...
Powiem Ci tak, w Slashery, Tpp mogę grać na padzie, ba nawet w gry takie jak lego (sterowanie skiepszczone na klawie według mnie) ale w RPG''i, Hack''n''Slashe sobie nie wyobrażam, dla mnie granie w taką grę na padzie jeszcze w multiku jakby się chciało to jest mordownia, a na takim hardkor? Na udręce jeden nieuważny ruch i "bye bye hardkorowa postacio" :D.

Ty tak na serio? Hack''n''Slash stworzone pod pada?? Hmm szkoda że nie da się grać np w D3 konsole vs PC na BN w PVP ;<, można by się spróbować np ja PC vs ktoś grający na konsoli. To że D1 było pod konsole bo w tamtych czasach naprawdę konsole dominowały wiec nic dziwnego ze zrobili na konsole również, w końcu chcieli dotrzeć do ludzi ale teraz gdy PC są tak popularne to granie na padzie hmm nie wiem jakim hardkorem trzeba być. No sorry nie wyobrażam sobie grania w Baldura (widok izometryczny) czy w Diablo albo w Sacred czy Icewind Dale''a grania na padzie, pogryzłbym go pewnie i 150 zł poszłoby do śmieci niż bym się przełamał ;D. Pamiętam jak ziomek mi dał już grać w FPP RPG''a, fallouta na padzie, po 15 minutach miałem dość, mówie poważnie.


Mam dalej szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 14:26, Eternal101 napisał:

Mi to lata kto na czym gra ale jak widzę osobę na jakimś forum z tekstem "Na konsoli
gra się lepiej" czy "pad jest wygdniejszy od K+M" to krew mnie zalewa i od razu nasuwa
się na myśl "fanboy", a na tym forum już paru takich było co próbowali wmówić że pad>M+K
:).


To nie jest fanboystwo tylko mają rację. Wiesz to zależy od człowieka komu na czym się LEPIEJ gra ale LEPIEJ a wydogniej to odmienne wyrazy o innym znaczeniu. I nie ma wątpliwości że WYGODNIEJ gra się na konsoli i padzie. A to czy lepiej to już jest kwestia skilla odpowiedniego gracza.

Pokaż mi pozycję z klawą i myszką aby dobrze grać i podpadało by pod WYGODNIE jak w przypadku pada. Ja na PC gram przy pomocy pada od 360 bo jest WYGODNIEJ. Więc wiem że zaraz będzie sprzeciw ale zanim ktoś napisze jakiś durny komentarz niech proszę rozróżni dwa określenia. Lepiej a wygodniej.

Tu moja ulubiona pozycja że mam na wszystko wy.. wywalone ;) prawie że leżąc przed konsolą delektuje się grą ze znajomymi, nogi na podnóżku i gra gitara. Wygodniej mozna używać wtedy gdy mówisz np. o RTS. Tu się zgadzam wygodniej i lepiej się gra na PC w 100%. (Chociaż w Halo Wars grało się całkiem przyjemnie na padzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że znowu zaczyna się stara śpiewka konsolowców.

Dnia 12.05.2014 o 10:38, Lordpilot napisał:


http://www.pssite.com/upload/demotywatory/display/2014/5/roznice_pomiedzy_graczem_konsolowym_a_pc_towym.jpg

Chociaż może tak jest nadal, a ja patrzę na mały kawałek tortu, myśląc że to jakieś
3/4 ;) ? Nerdoza na forach przecież nie może stanowić większości, jedynie najgłośniej
drze pysk...

ps. Ząłączony link już odrobinę nieaktualny, bo teraz i niektórzy konsolowcy zaczynają
liczyć piksele...


Hheh, śmieszny obrazek, ale może przyjżyjmy się w co się gra na PC:

LoL - gra o przepięknej grafice, fantastycznych efektach, można powiedzieć jedna z najlepiej wyglądających gier typu moba/rts, gdyby nie...

DOTA 2 - gdzie Valve zdołało podnieść poprzeczkę w dziedzinie jakości obrazu na poziom, jaki nikomu jeszcze się nie śniło. Opad szczeny absolutnie gwarantowany, ale uwaga jest jeszcze przecież...

WoW - który mimo upływu lat nadal wygląda oszałamiająco dzięki zastosowaniu jak dotąd najbardziej zaawansowanych technologii. Nie można też zapomnieć o...

WoT - gdzie Białorusini swoim taentem i geniuszem zdołali przyćmić nawet guru programowania i komputerowej grafiki, samego J. Carmacka. Obraz jest niemal fotorealistyczny a detale ostrzejsze niż w rzeczywistości!

Szkoda, że nie jest tak prawda? Wymienione gry wyglądają w najlepszym przypadku zupełnie przeciętnie, a grają w nie miliony osób.

Zgodzę się, grafika nie jest ważniejsza od gameplayu, ale z drugiej strony fajne jest się popatrzeć na obraz w wysokiej rozdzielczości i zaawansowane efekty. Oczywiście można się oszukiwać, że HD Ready i Full HD to właściwie to samo, a różnica między 30FPS a 60FPS jest niezauważalna dla ludzkiego oka, tylko taka postawa będzie wynikała z efektu dysonansu poznawczego, a nie z analizy rzeczywistości. ;)

Dlatego niektórzy nadal będą się upierać przy tym, że nie potrzeba 60 FPS w sieciowych shooterach i grach wyścigowych, bo oni nie widzą różnicy. No nic, pozostaje tylko współczuć, że część populacji ludzkiej przez swoje biologiczne ograniczenia nigdy nie doświadczy wrażeń z grania w gry przy dużej płynności obrazu.

Tutaj jednak pojawia się inny problem, bo niektórzy są w stanie stwierdzić różnicę i też by chcieli, a nie mogą mimo tego, że marketingowcy obiecywali złote góry. Full HD/60FPS, kto wie może nawet 4k, a tu dupa! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2014 o 15:17, Henrar napisał:

pleciesz, na PC w FPS''y się gra najlepiej ze wszystkich platform, i żaden xbox, Wii,
PS Vita, PS 3,4,5,6,7,8.... tego nie zmieni gdy bd się w nie grało na padzie, FPS''y
żyją dopiero gdy się w nie gra na mysz+klawiatura, co z tego że bd możliwość podłączenia
do PS 4 myszy i klawy


Prezentujesz myslenie z czasów PS2. Radzę zapoznać się z nowymi konsolami i FPS''ami. Kwestia skilla albo ktoś się nauczy albo nie.

Polecam zapoznać się z Diablo 3 no zmienisz zdanie na temat h''n''s. Po prostu najpierw spórboj coś przyswoić potem krytykuj i nie rób z siebie idioty.

Swoją drogą przykład PC Titanfall lepiej gra się na padzie niż na myszce. Dziwne prawda? na PC? no ale tak zrobili ;) było z myslą o padzie i wyszło tak że lepiej jest na padzie niż na myszce. Po prostu masakra ;) koneic świata pewnie dla niektórych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 10:46, kodi24 napisał:

To nie jest żaden problem, kazdy kto ma dwie komórki mózgowe na krzyż zdaje sobie sprawę
co kupuje za mniej niż dwa tysiące złotych. A 1080p/60fps to nie jest magiczne zaklęcie,
które robi "next gen"


Otóż to !! Najmądrzejsze dwa zdania w całym tym dziecinnym przerzucaniu si ę argumentami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy na ps1/ps2/ps3 standardem było 60 klatek odpowiadam nie nie było i tylko pc-boye sobie wymyślili że miało być 60 fpsów ja nie wiem kto wam to obiecywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 14:26, Eternal101 napisał:

Mi to lata kto na czym gra ale jak widzę osobę na jakimś forum z tekstem "Na konsoli
gra się lepiej" czy "pad jest wygdniejszy od K+M" to krew mnie zalewa i od razu nasuwa
się na myśl "fanboy", a na tym forum już paru takich było co próbowali wmówić że pad>M+K
:).


Jest wielu ludzi, którym na padzie/konsoli po prostu gra się lepiej, co w tym niby fanbojowskiego i czemu miałaby kogokolwiek krew zalewać z tego powodu? ;/ Zresztą, patrząc na posta Henrara - przyganiał kocioł garnkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 12.05.2014 o 15:24, fenr1r napisał:

Dlatego niektórzy nadal będą się upierać przy tym, że nie potrzeba 60 FPS w sieciowych
shooterach i grach wyścigowych, bo oni nie widzą różnicy.



^^ No a jak nie widzą to co im zrobisz ? Stary, nie ze mną takie sztuczki - zaczynałem grać kiedy dominowała totalna pikseloza, więc mnie akurat "framerate" i rozdziałka lata bardzo głęboko :). Oczywiście, że lepiej mieć stałe 60 niż stałe 30, ale i przy tym drugim nie ma kompletnie robić o co afery. Czy widać róznice ? Wierze, że niektórzy widzą. Osobiście odczułem ją tylko po przesiadce z Forzy 3 (60 FPS) na Forzę: Horizon (30 FPS). Po jakichś pięciu minutach przestało mi to przeszkadzać, a Horizon uważam za najfajniejszą odsłonę marki, choć to tylko spin-off. Gdyby nie durne mikropłatności (opcjonalne), które rzutują na obraz całości to byłby to ideał.


No nic, pozostaje tylko współczuć,

Dnia 12.05.2014 o 15:24, fenr1r napisał:

że część populacji ludzkiej przez swoje biologiczne ograniczenia nigdy nie doświadczy
wrażeń z grania w gry przy dużej płynności obrazu.



^^ Blablabla. Bardziej należy współczuć tym, którzy przez marketingowców mają mózgi wyprane do cna. Klienci idealni - nie zjedzie z detalami, najwyżej poleci po nową grzałkę :). Pelna zgoda z kodim w tym zakresie - gość, który odpuścił RDR, bo nie było "magicznych 60 ramek" to już tak ciężki przykład fanbojstwa, że można tylko załamać ręce. Aż ciężko uwierzyć, że tacy w przyrodzie istnieją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować