Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt RED i Wiedźmin 3: Dziki Gon mają nowe loga!

46 postów w tym temacie

Logo Wieśka jak najbardziej na plus, studia już nie do końca. Nie przekonuje mnie to tło i sam ptaszek. Cóż, kwestia gustu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe logo dla Wieśka jest OK, ale ten ptaszek... na miniaturkach wygląda na polskiego łabędzia, a na większym obrazku... na pewno nie na coś co symbolizuje "nieokiełznaną energię oraz pasję tworzenia gier wideo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba są fatalne. To chyba jest teraz Pokemon Red a nie CD Projekt...

"W pewnym sensie jesteśmy rebeliantami i tak jak oni - jesteśmy wolni"
Ta są wolni, wolno łatali jedynkę i dwójkę, wolno im szło wydanie na konsole a teraz wolno idzie wydanie trójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ptaszek nie jest zły, choć wygląda na ciut wkurzonego. Za to font wykorzystany do zapisu nazwy studia.... Trochę zbyt spokojny (a wręcz lekko pijany, te R i E....) w stosunku do grafiki.
A tak korzystając z okazji. W ostatnich latach wiele firm zmienia swoje logotypy mocno je przy tym upraszczając. Owszem, sprawia to, że stają się one bardziej czytelne, ale też mniej oryginalne, ponieważ logotypy różnych firm robią się bardzo podobne do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na logo ciekawy ale wykonanie mogłoby być lepsze. Przy nazwie gry czerwona trójka też wyglądała lepiej niż w tej nowej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało pomysłowe. Te trzy kreski przypominają trochę Diablo 3. Redesign loga równie słaby, jak ten od zwykłego CDP. Wygląda jakby temu ptakowi pióra dziwnie wychodziły z głowy i z szyi (zapewne chcieli uzyskać efekt uniesionego jednego skrzydła, ale niezbyt im wyszło z perspektywą). Poprzednie loga były znacznie lepsze.
Poza tym:
"Północny Kardynał (lub REDbird) uosabia te przymioty, które identyfikują nas w branży gier wideo i nadają naszej działalności charakter: niezależność i niezłomność."
Cokolwiek śmiesznie brzmi mówienie w ich przypadku o niezależności, gdy są uzależnieni od dużych wydawców. Coś takiego nie istnieje, chyba, że w przypadku studiów indie, ale to też nie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logo Wiesława - spoko (kojarzy się trochę z Diablo III, ale co tam...).
Logo CDP - nie podoba mi się. Kurczak jakiś dziwny. Może jakby był inaczej (mniej kanciasto) narysowany, to byłoby lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logo CDPR to dla mnie gołąb w momencie przyjmowania przydziałowego 5.56 w dziób. Kto grał chociżby w GTA4, pewnie zrozumie :) A jeżeli chodzi o Wiedźmina 3 to ja tam widzę Saurona. Ale podoba mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie jesteśmy rebeliantami i tak jak oni - jesteśmy wolni. Zupełnie jak ptaki

Dlatego jako logo wybraliśmy sobie wróbla xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem dlaczego nie wzięli sobie orła, sepa czy puchacza jako obrazek. W każdym razie widać w CDPR pasje, tradycje czy polskość. Życzę powodzenia I dalszych sukcesów. Bo szczęście ludziom przynosicie swoimi grami na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość dotycząca Wiedźmina 3 musi być koniecznie z wykrzyknikiem! Bo to przecież mega ważne, że jakaś firma zmieniła logo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wiadomość dotycząca Wiedźmina 3 musi być koniecznie z wykrzyknikiem! Bo to przecież mega
> ważne, że jakaś firma zmieniła loga
Wszystko spoko, tylko nie powiedziałbym ,że CDP to jakaś firma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze wiedzieć, że głupie pomysły i nie zauważanie oczywistych alternatyw dla nich jest domeną szefostwa nie tylko w firmie, w której ja pracuję.

Już widzę ten "tfurczy" proces myślowy, który doprowadził do powstania tego paskudnego napisu z kurakiem po lewej - weźmiemy ptaka, bo nazywa się redbird i my mamy w nazwie "red", a potem dorobimy sobie do tego ideologię. Książkowy przykład działania odwrotnego niż logika by wskazywała. Może by tak najpierw zastanowić się, jaka cechę czy wartość pokazać w logotypie, a potem znaleźć tego symbol?

Firma, w której pracuję, ostatnio w podobnie bezsensowny sposób zmieniła swoje hasło - z krótkiego, ale konkretnego i chwytliwego na długie, niewiele znaczące i nie dające się nawet płynnie wypowiedzieć.
No, ale przynajmniej dzięki temu nową odzież służbową dostałem, bo logo musi być. Pracownicy CDPR na pewno będą dumni z noszenia na koszulkach redbirda, szczególnie że tylko oni będą wiedzieć co to jest, bo wygląda toto jak wkurzony wróbel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować