Zaloguj się, aby obserwować  
Muradin

Far Cry 4 - Temat Ogólny

172 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2014 o 13:23, Kraju napisał:

Wie ktoś jak wygląda optymalizacja wersji PC?

Z tego co wiadomo z recenzji testów oraz filmików samych graczy gra jest zupełnym przeciwieństwem AC: unity pod tym względem.

Co wielu recenzentów i graczy trafia szlag że FC2 jest o wiele lepiej zoptymalizowane niż AC:U.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzji wersji PC chyba jeszcze nie ma, a przynajmniej metacritic milczy w tej sprawie. Dlatego próbuje wyłapać opinie graczy, bo jutro mam zamiar się przejść do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 14:09, Kraju napisał:

Recenzji wersji PC chyba jeszcze nie ma, a przynajmniej metacritic milczy w tej sprawie.
Dlatego próbuje wyłapać opinie graczy, bo jutro mam zamiar się przejść do sklepu.

Już same testy były nawet na karcie HD 6770 i starym q8200 na medium detalach idzie spokojnie pograć ba i gra nawet przyzwoicie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 13:55, Numenpl napisał:

> Wie ktoś jak wygląda optymalizacja wersji PC?
Z tego co wiadomo z recenzji testów oraz filmików samych graczy gra jest zupełnym przeciwieństwem
AC: unity pod tym względem.

Co wielu recenzentów i graczy trafia szlag że FC2 jest o wiele lepiej zoptymalizowane
niż AC:U.

Jedynie dużo słyszy się o zabugowanym oświetleniu, dokładnie AO robi problemy z zbyt ciemnymi miejscami. Rozwiązuje to jego wyłączenie ale za to wtedy gra podobno wygląda gorzej niż FC1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 18:11, Citkowsky napisał:

Ktoś już grał na PS4?
Będąc dzisiaj w media m widziałem bundle PS4+FC4 bodajże za 1700zł ale mogę się mylić.

według digital foundry wersja na PS4 działa w 1080p i niemal całkowicie stałych 30 fps (zdarzają się spadki o 1-2 fps ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 21:51, PrinceLaCroix napisał:

Tak, gra się na PS4 bardzo wygodnie. Wszystko wygląda i hula jak złoto.



Problemów ze stabilnością jak w przypadku AC nie ma żadnych?
Święta się zbliżają, premia kwartalna w robocie to może bym sobie sprawił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 21:56, Citkowsky napisał:

Problemów ze stabilnością jak w przypadku AC nie ma żadnych?
Święta się zbliżają, premia kwartalna w robocie to może bym sobie sprawił:)


Pograłem 4 h, ani raz mi nie przyhaczyło. To jeszcze nic nie znaczy, ale dobry prognostyk :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.
Nie lubię przykrych niespodzianek zaraz po zakupie a jeżeli FC4 jest wolne od nieprzewidzianych usterek to do świąt powinienem nabyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema,
mam właśnie Far Cry''a 4 i tuż po instalacji pojawił się problem...
wyświetla mi się komunikat o błędzie 0xc00007b.
Próbowałem wszystkiego czego polecali w internetach: nowa wersja DX i C++ i na nic sie to nie zdało. Wszelkie podmieniane pliki tez nie zdały rezultatu. Macie jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 22:57, Citkowsky napisał:

Dzięki za informacje.
Nie lubię przykrych niespodzianek zaraz po zakupie a jeżeli FC4 jest wolne od nieprzewidzianych
usterek to do świąt powinienem nabyć:)


Ja co prawda gram bez problemu (śmiga płynnie w ultra), ale polecam Ci spojrzeć na recenzje graczy na STEAM. Dość duży odsetek graczy ma problem z odpaleniem gry, niektórych wkurza też zepsuta akceleracja myszy, do tego ponoć coop niebardzo chce działać. Do świąt powinno już być okej, ale mimo wszystko... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam zaskoczenie że podczas instalacji Far Cry 4 takie coś a Unity im umkneło :) Ale też się bardzo zdziwiłem podczas instalacji Unity. Pewnie poprostu stary instalator gier, pamiętający dyskietki i tyle :) A co do tematu bardzo trójka mi się podobała. Chociaż trochę mnie dżażniło rozmycie w grafice. Tu jest to samo, czy jest lepiej z tym? Bo reszta to mi się wydaje że to Far Cry 3 na dopalaczach. Zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 14:38, Dante_Syn_Spardy napisał:

A co do tematu bardzo trójka mi się podobała. Chociaż
trochę mnie dżażniło rozmycie w grafice.

Może zadam głupie pytanie, ale wyłączyłeś motion blur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia widać postęp w grze.
Eksploracja terenu nieograniczona tylko do płaszczyzn, po których da się łatwiej lub trudniej plątać, wzbogacona o miejscówki do wspinaczki z kotwiczką, bujanie się na lince, przepinanie linki na sąsiednie haki... Fajne to, choć czasem chciało by się móc zrobić to w dowolnym miejscu, zwłaszcza, kiedy zalezie się trochę "za daleko" i cofanie się sprawia trochę rozczarowania.
Ogólnie, jest więcej zajęć, poza znanymi już z Trójki, trochę głupio rozwiązano przejmowanie transportów, patrzę sobie na ciężarówkę jadącą jakieś 100 metrów, zawracającą, sto w przeciwną stronę i znów z powrotem. i tak do upojenia. Głupie to. Lepiej już rozwiązali kwestię transportów z obstawą, bo ci chociaż jeżdżą w kółko, ale trasa jest sporo dłuższa i jest czas na rozłożenie min, czy zablokowania trasy na moście jakimś znalezionym gratem, obsadzenie wygodnej pozycji itp, itd.
Ogólnie, dopiero zaczynam się w to bawić, mam zwolnienie więc nic prawie mnie nie ogranicza czasowo :D, póki co zdobyłem dwa posterunki i trzy dzwonnice, by mieć jakiś wgląd w mapy.
Grafika jest o wiele piękniejsza od poprzedniej części, mimo, że Trójkę miałem na full detalacha a czwórkę mam ustawioną na najniższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować