Zaloguj się, aby obserwować  
Muradin

Far Cry 4 - Temat Ogólny

172 postów w tym temacie

Na pewno nie patrzyłbym na czwórkę pod kątem tylko i wyłącznie Vaasa. Bo ok - postacią genialnie zagraną był, ale Far Cry na razie opowiadał w sumie trzy różne historie: mężczyzny, który płynął z pewną panną łódką i trafił na dziwną wyspę; najemnika, który miał zabić Szakala w Afryce (specjalnie napisałem tak, jak ktoś kojarzy Kilera ;D) i trójka z historią grupy znajomych, którzy szukając mocnych wrażeń trafiają w ręce świra. Czyli w sumie są trzy przeróżne historie. Fakt - każda z nich jest dość dziwna, gdzie dwójka chyba najbardziej, bo tam kilka ostatnich minut zaserwowało mi dość mocnego mózgotrzepa. W czwórce obstawiam, że faktycznie będzie dużo motywów związanych z duchowością w tych rejonach, może faktycznie jest jeden typek, który uważa się za kogoś ponad wszystkim. Tylko też... to już było w wielu miejscach. Chyba, że główny bohater rozbije się w himalajach i będzie walczył o przetrwanie... nie wiem, dopóki Ubi nie da jakichś bliższych informacji na ten temat to można sobie tylko gdybać.

Ale pewnie będą słonie, bo w logo jest ewidentnie słoń! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jestem zanadto hurraoptymistycznie nastawiony ale po jak dla mnie bardzo dobrej trójce jestem wstępnie podjarany. Wygląda na pewnego rodzaju kopię z trójki tak na pierwszy rzut oka ale mam nadzieję że w FC4 wszystko będzie lepsze, większe i ogólnie lepsiejsze niż w trójce. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2014 o 18:26, Muradin_07 napisał:

Na pewno będzie sporo wspinania się, przemieszczania się po linii wertykalnej, co może
być super.

Że niby po czym?

Poza tym sorry ale ja niezbyt rozumiem pewne jojczenia tutaj o to że fabuła jest / będzie miałka, toż to fps a nie rasowe rpg. Wiadomo że dobra fabuła nigdy nie zaszkodzi ale nie oczekujcie nie wiadomo czego. A co do tego aspektu w trójce ... O ile wątek wyspa-pospolici tybulcy-Vaas był dobry jak na fpsa tak ta popierdółkowata fabułka z rozwojem ''from zero to hero'' i ratowanie kumpli było tak oklepane ... No jak na fpsa znośnie ale też nie jakieś rewelacyjne, najważniejsze było to że grało się świetnie a scenariusz ani nie przeszkadzał ani nie rozpraszał w trakcie rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po skałach, po skałach... ;P

Ale prawda też jest taka, że jeśli chodzi o różne ciekawostki fabularne czy historię to trójka była ciekawa. Dwójka w sumie też jak tak miałbym spojrzeć po latach na nią. Raczej spodziewałbym się jakiejś walki o przetrwanie, choć już DLC zapowiada się... no raczej nie będzie o to chodziło w stu procentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dole widać, że będzie pre-order DLC z tą samą postacią, z którą było pre-order DLC do poprzedniej części. Być może obie gry będą toczyć się w tym samym uniwersum i zobaczymy jakieś nawiązania? A może Hurk będzie naszym protagonistą i sami będziemy przyczepiać materiały wybuchowe do małp, by siać zniszczenie w tak "oryginalny" sposób?* ;P Będzie fajnie. Na E3 pewnie dostaniemy pierwszy materiał.

*Obrońcy poprawności wszystkiego i inne eko-dewotki ruszyłyby z widłami i pochodniami na Ubi ;)

@Tyler
Jesteś pewny, że zrozumiałeś opowieść FC3, jeśli widzisz tam tylko typowy motyw "from zero to hero"? Jason nie zmieniał się w żadnego herosa ani nawet w postać o pozytywnym wydźwięku, przeciwnie wręcz - scenariusz IMO świetnie pokazał, jak dżungla budzi w nim to słynne insanity i gość zaczyna dostrzegać przyjemność i uczucie zwycięstwa w akcie zabijania drugiego człowieka, a wszystko w otoczce obcej tubylczej kultury i mistycznych rytuałów. W FC4 mogą ponownie pójść tą drogą, przynajmniej jeśli chodzi i wejście w aspekt religii i wierzeń kultur z tamtych regionów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o tym aspekcie w odniesieniu do wątku z przyjaciółmi, reszta jak na fpsa tak jak napisałem wypadła dobrze. A to o czym piszesz to tak na dobrą sprawę ostatni ile? 10 minut gry? Wcześniej te ''schizy'' coś tam sobie wplatały pomiędzy misjami - czasami - ale nie robiłbym z tego jakiegoś wielkiego halo. Ja wiem że to inny gatunek i inne oczekiwania ale weź sobie takiego choćby Jensena z nowego Deus Exa. Facet pełną gębą, gadał, wyglądał i ruszał się [ gestykulacja ] - tutaj mniej więcej tego mi brakowało. To była jednak dosyć sztampowa historyjka ale w fajniej oprawie i narracji choć nie jakaś rzucająca na kolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was zastanawia się już nad wersją jaką kupi, gdzie, za ile i chyba co najważniejsze - kiedy? Nie powiem że chętnie bym się szarpnął na preordera ale z drugiej strony to trochę kupowanie w ciemno a po drugie - po miesiącu [ jak sądzę ] gra będzie pewnie tańsza o te 10-15, może 20%. Niby to Ubi więc i o jakość raczej nie ma co się martwić, ciekawe tylko czy to będzie gra na kilka godzin czy bardziej kilkadziesiąt. Tak - wiem co mówię - śmiejcie się albo i nie ale przy trójce spędziłem może nie mnóstwo ale na pewno spoooro czasu. Co najmniej te kilkadziesiąt godzin. Dwukrotnie ją ukończyłem [ i parę razy zaczynałem ], raz nawet dwa albo i trzy razy resetowałem sobie posterunki i bawiłem się na różne sposoby ... Chciałbym by i czwórka oferowała zabawę na taki czas. I trzeba uczciwie przyznać że co by o trójce nie mówić to nie była ona jakaś skandalicznie krótka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Niby to Ubi więc i o jakość raczej nie ma co się martwić, ciekawe tylko czy to będzie gra na kilka godzin czy bardziej kilkadziesiąt.
Znając gry Ubi można pewnie zakładać że główny wątek to będzie ok 10-15 h bo tak jest w praktycznie ich każdej grze czy to Far cry 3 Asasyn czy Watch Dogs . + pewnie mnóstwo aktywności pobocznej więc pewnie jak będziesz się starał wykonać nie tylko quest główny ale i zad poboczne to pewnie będzie przygoda na 25h + wg mnie . Oczywiście to tylko spekulacje ale odnośnie gier Ubi to raczej wiadomo czego się można spodziewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam czesc 3. I powiem czego oczekuje i wiem co bedzie z 4. Ameryki nie odkryje i wiadomo ze mechanizm gry sie nie zmieni niestety. Dadza nowa mape, nowe postacie i cos czuje "schemat" fabuly bedzie podobny jak w 3. Plus kilka nowych umjetnosci: strzelanie z pojazdow,linka itd. I dlatego po tej grze oczekuje zeby dorownala poziomem czesci 3. Marze o lepszej fabule, bo w 3 byla srednia ale na to sie nie zanosi. Obawiam sie jednej rzeczy. Mapa ma byc usytuowana w wiekszosci w gorach, i martwie sie ze mape bedzie sie eksplorowac z trudem. Obym sie mylil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PCtową wersję jest embargo do momentu premiery gry, więc radziłbym co poniektórym wstrzymać się z zakupem lub przygotować się na standardową wersję PCtową zrobioną przez Ubisoft Kiev.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2014 o 22:29, Henrar napisał:

Na PCtową wersję jest embargo do momentu premiery gry, więc radziłbym co poniektórym
wstrzymać się z zakupem lub przygotować się na standardową wersję PCtową zrobioną przez
Ubisoft Kiev.

Po pierwsze czemu mam kupować na PC a nie na PS 4 ?. Po drugie nie mam preordera także w wypadku gdy nawet bym chciał kupić na PCta to spokojnie mogę wyczekać trochę czasu na "pacze" i opinie graczy bo i tak mam zamiar zagrać w toto na święta( a nie licząc kwestii optymalizacji wychodzi na to że gra jest miodna bo jednak Asasyna zjechali prawie wszyscy)Ponadto nie wiem kto robił wersje PC Far Cry 3 ale u mnie na starym komputerze z 2 !!! Gb ramu chodziła jak marzenie w średnio wysokich detalach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 3 w wersji PCtowej o ile pamiętał nie miał embarga do dnia premiery (mind you, Unity miało do północy w dzień premiery, co oznaczało, że Ubisoft doskonale zdawał sobie sprawę, że gra technicznie to crap), nie był też robiony przez Ubisoft Kiev (tego akurat jestem pewny na 100%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować