Zaloguj się, aby obserwować  
Robek_009

Mitologiczna Grecja - Forumowa gra RPG

414 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2006 o 11:18, Istvan napisał:

> > Ah mitologiczna, nie starozytna sorry jednak jest roznica :)
> > Ale moim zdaniem to raczej nie powinno byc takiej magii typu rzucasz sobie kule ognia,

> bo jak
> > ja czytalem mitologie to ludzie nie potrafili nic takiego robic
> Ale to ma być gra RPG, co wtedy mag będzie robił ? Przeklinał innych? Ja jako wampir
co będę
> trobił psy ganiał ? :) Trzeba wprowadzić przecież zasadę magic & sword

Tylko to juz nie bedzie mitologiczna Grecja... wiec najlepiej moim zdaniem byloby zmienic świat
gry


Nie przesadzaj, chistorię można trochę zmienić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 11:43, Robek 009 napisał:

Już jestem :-)

Mam nawet już fabułę:
Pewnego razu podczas walki w Gladiatorów w Rzymskim Koloseum do władcy (jeszcze nie ma imienia)
podbiegł posłaniec przynosząc wieści, że Minotaur wydostał się ze swojego labiryntu, Harpie
wyleciały ze swych bagien, Cyklopi - z natury spokojni zaczęli atakować wszystko co tylko zobaczą
etc. Władca nie uwierzył mu, lecz w tym momęcie na niebie pojawiło się stado harpii i zaatakowało
ludzi i walczących na arenie Gladiatorów zabijając większość. W tym momencie Władca uwierzył
posłańcowi i kazał zebrać grupę 10 najlepszych Wojowników, Kapłanów etc. znajdujących się w
Rzymie.

Jak wam się to podoba?

Mi sie bardzo bardzo podoba !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 11:43, Robek 009 napisał:

Już jestem :-)

Mam nawet już fabułę:
Pewnego razu podczas walki w Gladiatorów w Rzymskim Koloseum do władcy (jeszcze nie ma imienia)
podbiegł posłaniec przynosząc wieści, że Minotaur wydostał się ze swojego labiryntu, Harpie
wyleciały ze swych bagien, Cyklopi - z natury spokojni zaczęli atakować wszystko co tylko zobaczą
etc. Władca nie uwierzył mu, lecz w tym momęcie na niebie pojawiło się stado harpii i zaatakowało
ludzi i walczących na arenie Gladiatorów zabijając większość. W tym momencie Władca uwierzył
posłańcowi i kazał zebrać grupę 10 najlepszych Wojowników, Kapłanów etc. znajdujących się w
Rzymie. Gdy zebarno tą grupę Władca kazał im znaleźć przyczzynę dlaczego potwory zaczęły atakować wszystkich nawet nie na swoim terenie.

Jak wam się to podoba?


Poprawiłem trochę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 11:49, paweusz napisał:

Może przedstwisz w końcu jak ty widzisz tą grę panie MG ?! Trochę porządku tu zaprowadź.


Ja to widzę tak: Jeżeli byłby jakiś gracz, który chciałby grać Magiem, to byłyby takie zaklęcia typu Kula ognia itp. A dlaczeo tak uważam? Bo trochę głupio by było trzymać się tylko i wyłącznie Mitologii Greckiej bo było by ras, klas i... magii. Gorzej by się tak wedlyug mnie grało, więc pozwoliłem wam tworzyć własne postacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 11:54, Robek 009 napisał:

> Może przedstwisz w końcu jak ty widzisz tą grę panie MG ?! Trochę porządku tu zaprowadź.


Ja to widzę tak: Jeżeli byłby jakiś gracz, który chciałby grać Magiem, to byłyby takie zaklęcia
typu Kula ognia itp. A dlaczeo tak uważam? Bo trochę głupio by było trzymać się tylko i wyłącznie
Mitologii Greckiej bo było by mniej ras, klas i... magii. Gorzej by się tak wedlyug mnie grało, więc
pozwoliłem wam tworzyć własne postacie zeby dodać do tego więcej fantastyki i żeby się przyjemniej grało ;)


Znów musiałem poprawić.
Jaka szkoda że tu nie ma przycisku edycji :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 12:12, barteg napisał:

Kurcze , mogło by sie więcej graczy pojawic bo do jutra nie bedzie nas dzięsieciu . A fabuła
jest fajna


Dzięki ;)
Postaram się rozesłać żeby do jutra było 10 graczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 12:12, paweusz napisał:

Zatem kiedy zaczynamy ? Ustal miejsce startu gry, sytuację już znamy. Jeżeli chcesz ustawić
jakiś stosunek do siebie pewnych graczy, to też to zrób (mówię o nas).


Już powiedziałem, jutro o 16:00 wybiorę 10 (a jeżeli nie będzie 10 to mniej) graczy i o tej porze zaczniemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 12:13, Robek 009 napisał:

> Kurcze , mogło by sie więcej graczy pojawic bo do jutra nie bedzie nas dzięsieciu . A
fabuła
> jest fajna

Dzięki ;)
Postaram się rozesłać żeby do jutra było 10 graczy ;)

Dobra teraz ustal miejsce czas akcji zebys nie musiał robic tego jutro jak to powiedział Paweusz i wymysl pozostałe szczegóły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas akcji: dwa tygodnie po wydarzeniach z Koloseum. Miasto jest ciągle oblężane przez różne potwory.

Już ustaliłem ;) Gra rozpocznie się już jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze o miejscu:

Miejsce akcji: Rzym w nocy. W nocy potwory odpoczywają. Jest noc więc idziecie przez prawie zupełnie rozwalone miasto po ekwipunek niezbędny do wyprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 12:21, Robek 009 napisał:

Miejsce akcji: Rzym w nocy. W nocy potwory odpoczywają. Jest noc więc idziecie przez prawie
zupełnie rozwalone miasto po ekwipunek niezbędny do wyprawy.

Ale ja jestem wampirem i w nocy poluję... W dzień chyba będę musiał się przemieszczać w ciemnych zakamarkach, kanałach i riunach, ale dam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 12:21, Robek 009 napisał:

Zapomniałem jeszcze o miejscu:

Miejsce akcji: Rzym w nocy. W nocy potwory odpoczywają. Jest noc więc idziecie przez prawie
zupełnie rozwalone miasto po ekwipunek niezbędny do wyprawy.

A co jeśli kogoś przez jakiś czas nie będzie na forum i nie będzie mógł brać udziału w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 12:25, ShadowG napisał:

> Zapomniałem jeszcze o miejscu:
>
> Miejsce akcji: Rzym w nocy. W nocy potwory odpoczywają. Jest noc więc idziecie przez prawie

> zupełnie rozwalone miasto po ekwipunek niezbędny do wyprawy.
A co jeśli kogoś przez jakiś czas nie będzie na forum i nie będzie mógł brać udziału w grze?


Najpier wtedy będzie musiał powiedzieć że wyjeżdża i na jaki czas, a potem gra narazie będzie bez niego, a gdy wróci będzie mógł (jeśli będzie chciał) dalej grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 12:29, Robek 009 napisał:

> > Zapomniałem jeszcze o miejscu:
> >
> > Miejsce akcji: Rzym w nocy. W nocy potwory odpoczywają. Jest noc więc idziecie przez
prawie
>
> > zupełnie rozwalone miasto po ekwipunek niezbędny do wyprawy.
> A co jeśli kogoś przez jakiś czas nie będzie na forum i nie będzie mógł brać udziału w
grze?

Najpier wtedy będzie musiał powiedzieć że wyjeżdża i na jaki czas, a potem gra narazie będzie
bez niego, a gdy wróci będzie mógł (jeśli będzie chciał) dalej grać :)

A będa ustalone limity dzienne czyli gramy o tej gdzinie i o tej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 12:25, ShadowG napisał:

> zupełnie rozwalone miasto po ekwipunek niezbędny do wyprawy.
A co jeśli kogoś przez jakiś czas nie będzie na forum i nie będzie mógł brać udziału w grze?

Myślę, że taki brak gracz będzie uwzględniony w fabule, np. nie możesz grać, to znaczy, że poniosłeś dużo ran i jesteś pod opieką zielarki, która przywraca cię do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 12:31, barteg napisał:

A będa ustalone limity dzienne czyli gramy o tej gdzinie i o tej ??

Wg mnie to bez sensu, w grze nie chodzi, żeby pisać dużo, chodzi raczej żeby pisać jeden większy post, a potem czekać na ruch pozostałych, poza tym myślę, że wystarczą 1, góra 3 posty dziennie jednej postaci... Ale może Robek widzi to inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 12:31, barteg napisał:

> > > Zapomniałem jeszcze o miejscu:
> > >
> > > Miejsce akcji: Rzym w nocy. W nocy potwory odpoczywają. Jest noc więc idziecie
przez
> prawie
> >
> > > zupełnie rozwalone miasto po ekwipunek niezbędny do wyprawy.
> > A co jeśli kogoś przez jakiś czas nie będzie na forum i nie będzie mógł brać udziału
w
> grze?
>
> Najpier wtedy będzie musiał powiedzieć że wyjeżdża i na jaki czas, a potem gra narazie
będzie
> bez niego, a gdy wróci będzie mógł (jeśli będzie chciał) dalej grać :)
A będa ustalone limity dzienne czyli gramy o tej gdzinie i o tej ??


Tak.
Na przykład jednego dnia gramy powiedzmy od 14:00 do np. 14:50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować