Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Weekend z grą Wolfenstein: The New Order - hitlerowska dystopia

10 postów w tym temacie

"W grach ten motyw alternatywnej historii spotykamy bodaj pierwszy raz,"

Turning Point: Fall of Liberty. Gra może i słabizna ale pomysł ten sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście w nowym Wolfensteinie Niemcy wykazali się ogromną szczodrością nie tylko pozwalając nam zachować własne (aczkolwiek okupowane) państwo, ale także przekazali nam swoje tereny ze Sczecinem na czele.

Nie wiem jaki sens mają tutaj historyczne dywagacje, gdy sami twórcy gry nawet raz nie raczyli spojrzeć na przedwojenną mapę Europy, czy poczytać o tym jak miała wyglądać III Rzesza po wygraniu wojny przez Niemców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy artykuł! Film Fatherland od zawsze mnie intrygował. Natomiast wielka szkoda, że autor nie wspomniał o również "polskiej" historii alternatywnej - a konkretnie Mortyrze 2093-1944.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na szczęście w nowym Wolfensteinie Niemcy wykazali się ogromną szczodrością nie tylko
> pozwalając nam zachować własne (aczkolwiek okupowane) państwo, ale także przekazali nam
> swoje tereny ze Sczecinem na czele.
>
> Nie wiem jaki sens mają tutaj historyczne dywagacje, gdy sami twórcy gry nawet raz nie
> raczyli spojrzeć na przedwojenną mapę Europy, czy poczytać o tym jak miała wyglądać III
> Rzesza po wygraniu wojny przez Niemców.

Może w tej wersji historii zgodziliśmy się na propozycję ataku na ZSRR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się raczej antyutopia, a nie dystopia. Potocznie słowa używane wymiennie, ale z definicji o całkowicie odmiennym znaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2014 o 09:13, Koski napisał:

Turning Point: Fall of Liberty. Gra może i słabizna ale pomysł ten sam :)


Tam Niemcy jeszcze nie wygrali wojny, jest w toku i właśnie odbywa się inwazja na USA, z tego co pamiętam :)

Dnia 19.05.2014 o 09:13, Koski napisał:

Natomiast wielka szkoda, że autor nie wspomniał o również "polskiej" historii alternatywnej - a konkretnie Mortyrze 2093-1944.


Autor nie wspomniał o Mortyrze i jego podróżach w czasie umyślnie, bo chciał zobaczyć czy ktoś z komentujących jeszcze o grze pamięta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, jutro spotka nam jedno wielkie... Mam nadzieję, że TYLKO WOW... Bo same trailery, które są ekstra i raczej nie wskazują jaka będzie gra;) Za to gameplaye już bardziej;) Co do historii alternatywnych, to akurat dla nas też było tam miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A szkoda, bo mimo miernej jakości, to ważny tytuł, zwłaszcza polskiego gamingu. No i trzeba pamiętać, że już 30 sierpnia Mortyr będzie obchodził 15. urodziny - z tej okazji spodziewajcie się obszernego artykułu mego autorstwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować