Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bandai Namco zamierza nadal wspierać Dark Souls 1 na PC i szuka alternatywy dla GfWL

12 postów w tym temacie

Nie rozumiem ich, na siłę pchali GfWL kiedy wszyscy im to odradzali, a teraz mają problem no i koszta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiem ich, na siłę pchali GfWL kiedy wszyscy im to odradzali, a teraz mają problem
> no i koszta...
A czy developerzy kiedykolwiek się słuchali innych? Niestety nie ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że im się w ogóle przypomniało, że DS1 ma GfWL...
Co prawda do wyłączenia usługi jeszcze troszkę czasu jest ale mimo wszystko mogli o tym pomyśleć wcześniej.
Ale lepiej późno niż wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawca gry zapowiada, że tryby sieciowe ich gry nie zostaną wyłączone wraz z zamknięciem Games for Windows Live, bo znajdą alternatywne rozwiązanie.
Wydawca zapowiada wsparcie prawie trzyletniej gry (dziś to już rzadkość, żeby taaaka stara gra dostała wsparcie inne niż płatne DLC), żeby gracze mogli dalej grać (mimo obecności na rynku już części drugiej), ale Wy i tak narzekacie.
Nie ogarniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że akurat to poszukiwanie "alternatywnych rozwiązań" już dawno zakończono. Nie wiem, czy zauważyliście, ale CD-keye z pudełkowej wersji gry da się zarejestrować na Steamie. Zapewne już niedługo okaże się, że Dark Souls przesiada się z Games for Windows Live na Steamworks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2014 o 18:03, Heartbreaker napisał:

To akurat było od premiery. Gra jest oparta na systemie Steam + GFWL, z czego GFWL jest
stroną kontrolującą wszystko.

[Spogląda na swoją kopię Prepare to Die Edition, które lubi za brak konieczności odpalania Steam''a]
Naah, gdzie tam jest jakiś Steam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam jest opcjonalny, ale o ile pamiętam, od początku można było przypiąć grę nie tylko do GFWL ale też do Steama.

Steam zapewne po to był dodany, żeby służył jako tracking godzin. Czekam, aż gra będzie w pełni steamworksowa, wedy będzie opłacało się ją brać, a na razie można uznać ją za prawie martwą pozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam aż wyrzucą GFWL by zacząć grać chociaż grę mam już od pewnego czasu. Miałem naprawdę spore problemy z tym by gra w ogóle mi zadziałała (Dokładniej to GFWL robił problemy) - a jak już grać zacząłem, co kilka-kilkanaście minut męczyły mnie DC. Oczywiście widziałem, że można GFWL się pozbyć ale trochę męczyła mnie myśl, że będę grał w okrojoną wersję. Jeżeli nie dodadzą steamworks będę miał przynajmniej powód by grać bez "trybu sieciowego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować