Zaloguj się, aby obserwować  
Czternasty

Co oznaczaja skroty w pilce noznej typu LEGIA Warszawa lub FC itp.???

29 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2006 o 22:26, marcin1930 napisał:

Co oznaczaja skroty w pilce noznej typu LEGIA Warszawa lub FC itp.???
>jesli wiecie to prosze mi to wytlumaczcie bo cos nie lapie :(


ee no to wiesz, Warszawa to nasza stolica...no i ta Warszawa ma swoja pilkarska druzne ktora sie nazywa LEGIA WARSZAWA no bo wiesz, jest z warszawy a LEGIA to nie jest skrot a co do FC to niewiem, ostanio sie w sieci pojawilo cos baardzo przydatnego sie nazywa google, mozna wpisac www.google.pl www.gogle.pl albo google.pl jak lubisz mysle ze jasno wytlumaczylem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pilka nie interesuję się od dawna, ale angielski to mój atut:)
FC - football club
SC - soccer club (rzadsze określenie zza oceanu, gdzie zupełnie irracjonalnie footballem nazywa się grę, w której pilkę przenosi sie w łapskach a kopie sie ją może ze cztery razy do roku:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ee a mogę wiedzieć jaką to grą związane?? bo jak wiesz drogi marcinie temat powinien znajdować się w odpowiednim miejscu a to miejsce nazywa się "GRY"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 08:33, Woko11 napisał:

Nie, FC znaczy "Federal Club".


Żaden federal, dobrze mowił Hans Olo, to skrot od football club

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LEGIA to znaczycz świętość, coś pięknego, najważniejszego. Słysząc "Legia Warszawa" powinieneś czuć radość, a zarazem oddawać szcunek. A jak tak nie jest, to powinieneś się BAĆ. Bo fani CWKS (Centralny Wojskowy Klub Sportowy)(dawny człon nazwy Legii) są najlepsi w dopingowaniu i laniu frajerów z policji, Arki, Wisły, Polnii, Cracovi, Śląska, Ruchu itp.
Pozdro dla Pognii Szczecin, Zagłebia Sosnowiec, Olimpii Elbląg, FC (Footboll Club) Den Hagi Juwentusu Turyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 11:08, cwks.21 napisał:

/.../ Bo fani
CWKS (Centralny Wojskowy Klub Sportowy)(dawny człon nazwy Legii) są najlepsi w dopingowaniu
i laniu frajerów z policji, Arki, Wisły, Polnii, Cracovi, Śląska, Ruchu itp.


Hmmm... Chodzi Ci o Wisłe Kraków czy Wisłę Płock? ;)
Bo nie wiem, czy mam czuć się frajerem, czy też nie...
Ale patrząc na zachowanie Twoich klubowych kolegów na płockim stadionie (fajnie się przez płotki skakało?), rozumiem, że tak ;D ;D ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 11:17, Epiphany napisał:

> /.../ Bo fani
> CWKS (Centralny Wojskowy Klub Sportowy)(dawny człon nazwy Legii) są najlepsi w dopingowaniu

> i laniu frajerów z policji, Arki, Wisły, Polnii, Cracovi, Śląska, Ruchu itp.

Hmmm... Chodzi Ci o Wisłe Kraków czy Wisłę Płock? ;)
Bo nie wiem, czy mam czuć się frajerem, czy też nie...
Ale patrząc na zachowanie Twoich klubowych kolegów na płockim stadionie (fajnie się przez płotki
skakało?), rozumiem, że tak ;D ;D ;D



Oczywiście chodziło o krakowskich nożowników.
A co do Płocka to była wina waszwego zarządu i psów, że nie chcieli nas wpóścić na stadion. Bietów dali mało i sprzedać więcej nie chcieli.


A co do innych skrótów:
MZKS (np. MZKS Arka Gdynia) _ Międzyzakładowy Klub Sportowy
KSZO (Ostrowiec Św.) - Klub Sportowy Zakładów Ostrowieckich
RKP (Broń Radom) - Robotniczy Klub Piłkarski
RKS Radomiak Radom - Radomski Klub Sportowy
HKS Hutnik Warszawa - Hutniczy Klub Sportowy
GKS - Górniczy Klub Sportowy
RTS Widzew Łódź - Robotnicze Towarzystwo Sportowe
ZKS - Zakładowy Klub Sportowy
TS (np.: Wisła K., Podbeskidzie Bielsko-Biała) - Towarzystwo Sportowe
Czesto litera przed KS oznacza nazwę miejcowości , np. OKS Start Otwock, czyli ......... no nie wiem jak to odmienić, jak ktoś wie niech napisze. Bo np. RKS Radomsko to Radomszczański KS.
MKS to Miejski Klub Sportowy, Np. Pogoń Szczecin, odra Wodzisław
KSP _ Klub Sportowy Polonia

Są tego całe tony. jak ktoś chce znać jakiś inny skrót (tylko z Polsk)i to niech pisze, a postaram się odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 21:52, cwks.21 napisał:

Czesto litera przed KS oznacza nazwę miejcowości , np. OKS Start Otwock


Czy ty przypadkiem nie jesteś z Otwocka?? Po raz pierwzy widzę na tym forum coś związane z Otwockiem, zego ja nie pisałem:DI mam nadzieję, że co najmniej utrzymamy się w IV lidze, a o awans do III to trzeba powalczyć:D
A co do skrótów to jest jeszcze MLKS (Miejski ludowy klub sportowy) i LKS (Ludowy klub sportowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 21:58, paweldomar1 napisał:

> Czesto litera przed KS oznacza nazwę miejcowości , np. OKS Start Otwock

Czy ty przypadkiem nie jesteś z Otwocka?? Po raz pierwzy widzę na tym forum coś związane z
Otwockiem, zego ja nie pisałem:DI mam nadzieję, że co najmniej utrzymamy się w IV lidze, a
o awans do III to trzeba powalczyć:D
A co do skrótów to jest jeszcze MLKS (Miejski ludowy klub sportowy) i LKS (Ludowy klub sportowy)

No nie jestem z Otwocka, tylko interesuję się piłką nożną w Polsce, a na Mazowszu to wszystkimi klubami po B klasę włacznie. Ale powiedz mi jak nazywają się mieszkańcy Otwocka? No wiesz ludzie z Warszawy to Warszawiacy, z Radomia to Radomianie, a z Otwocka? I może jeszcze ktoś wie jak odmienić mieszkańców Szczecinka. No bo Szczecinianie to ze Szczecina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MIeszkańcy Otwocka to Otwocczanie. Trochę odbiegając od tematu, mimo że jestem kibicy Wisły Kraków, Niech Legia zajdzie jak najdalej, żeby Polski futbol mógł się coraz bardiej rozwijać, było więcej miejs dla Polskich drużyn w LM i Pucharze UEFA. I najważniejsze - Listek i Janas niech sobie dadzą już spokój. To, co oni robią to przechodzi ludzkie pojęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 21:52, cwks.21 napisał:

[m]> Są tego całe tony. jak ktoś chce znać jakiś inny skrót (tylko z Polsk)i to niech pisze, a postaram
się odpowiedzieć.

Jeszcze tylko brakuje PKS-pospolity klub sportow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 22:19, falloutboy napisał:

[m]> Jeszcze tylko brakuje PKS-pospolity klub sportow


Niesłyszałem. Nie wiem czy jaja se robisz, ale jeśli nie to podaj nazwę klubu z taki członem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 11:08, cwks.21 napisał:

LEGIA to znaczycz świętość, coś pięknego, najważniejszego. Słysząc "Legia Warszawa" powinieneś
czuć radość, a zarazem oddawać szcunek. A jak tak nie jest, to powinieneś się BAĆ. Bo fani
CWKS (Centralny Wojskowy Klub Sportowy)(dawny człon nazwy Legii) są najlepsi w dopingowaniu
i laniu frajerów z policji, Arki, Wisły, Polnii, Cracovi, Śląska, Ruchu itp.
Pozdro dla Pognii Szczecin, Zagłebia Sosnowiec, Olimpii Elbląg, FC (Footboll Club) Den Hagi
Juwentusu Turyn.



Akurat legia to żadna swiętość, tylko bardzo przeciętny klub sporotwy. A "frajerzy" to inna nazwa kibiców Legii, jakbys nie wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 22:24, cwks.21 napisał:

[m]> Niesłyszałem. Nie wiem czy jaja se robisz, ale jeśli nie to podaj nazwę klubu z taki członem.

Ja też niesłyszałem ale usłyszysz jak założę za kilka lat :D."PKS RUSOCIN" już jest "GTS RUSOCIN" ale ja mu odbije im kibiców (GTS RUSOCIN gra chyba teraz w A klasie czy jakoś tak )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować