Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórca Demon`s Souls i Dark Souls szefem From Software

47 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2014 o 22:53, Ventil napisał:

Pisałem, że wszędzie walczysz z nowymi konsolami (domyślam się, że chodzi o ich słabą
moc w porównaniu z PeCetami). Więc stwierdzam fakt: z Twojego punktu widzenia, kierując
się grafiką, powinno Ci bardziej zależeć na ekskluzywności danych gier.

Mi to zwisa czy jest multiplatformą czy exem na PC, choć pewne gry jak choćby strategie, moba i hack''n''slashe powinny wychodzić na PC.

Dnia 22.05.2014 o 22:53, Ventil napisał:

A coś do porównania bo ja nie mówiłem ze każdy ex jest słaby ale są gry lepsze od niektórych exów, i błagam nie porównuj mi tu infamousa second son bo ta gra prócz grafiki nie oferuje niczego moim zdaniem.

Dnia 22.05.2014 o 22:53, Ventil napisał:

Tak, na pewno nie ma co robić tylko Cię śledzić :D

No ostatnio coś często według Ciebie przez "przypadek" odpowiada akurat na moje posty w takiej częstotliwości że mam po 3 tematy z odpowiedziami jak nie więcej czasami zgadnij czyje są posty?

Dnia 22.05.2014 o 22:53, Ventil napisał:

Bardzo dobrze, że podważa. Nie mogę sobie przypomnieć ani jednego Twoje posta, z którym
bym się zgadzał. Próbujesz na siłę bronić swojego zdania, mimo że nie masz racji.

Gdybym nie bronił swojej racji byłbym masą bez swojego zdania i bezosobowym zombie proste... Właśnie ludzi którzy nie mają swojego zdania najłatwiej jest zgnoić, a nie będe się zgadzał z każdym słowem jakiegoś henrara...

Dnia 22.05.2014 o 22:53, Ventil napisał:

Nie musisz pracować w branży, aby na grach się znać.

Ale przecież on wyraźnie podwazył że zna się bo pracował wiec o czym my tu dyskutujemy, skończ go bronić.

Dnia 22.05.2014 o 22:53, Ventil napisał:

Dobrze, jeśli masz czuć się z tym lepiej, zostańmy przy Twojej wersji.

Spoiler

:D


Nope ja nie muszę czuć się lepiej że osoba w wirtualnym forum przyklaskuje mi :).

Dnia 22.05.2014 o 22:53, Ventil napisał:

Henrar już Ci to wytłumaczył, ale nie zrozumiałeś. Jeśli ktoś położy na stół wystarczającą
ilość zielonych, Soulsy staną się exclusivem. Gier AAA nie robi się dla przekonań, tylko
dla kasy.

Przekonamy się kto ma rację, póki co na DS 1 i 2 nikt nie wyłożył więc czemu nagle miałby na DS3 wyłożyć? Błagam tłumaczenie dla mas według mnie tak samo jak wydawanie niektórych gier przez Japończyków tylko w Japonii a pół roku potem na zachodzie :), niektóre firmy które podlegają pod sony bezpośrednio owszem gry są wydawane ekskluzywnie na ich platformę ale FS takową firmą nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Eternal101
> > niektóre firmy
> > które podlegają pod sony bezpośrednio owszem gry są wydawane ekskluzywnie na ich platformę
> > ale FS takową firmą nie jest.

Jak FS robiło Demons Souls to też nie podlegali Sony. Nie mówię, że DS3 miałoby być ekskluzywne, bo raczej Namco na to nie pozwoli, z racji tego, że seria jest dość opłacalna. Ale jak Sony sypnie groszem to FS zakasa rękawy i zrobi jakąś inną grę w tym stylu (pamiętajmy, że Sony ma prawa do marki Demons Souls).

Quantic Dreams nie należy do Sony, a zrobili dla nich dwa exy i prawdopodobnie robią kolejnego. Insomniac Games też nigdy nie należało do Sony, a zrobili dla nich mnóstwo gier, teraz postanowili się usamodzielnić, ale za dobrze im to nie wyszło (marniutkie FUSE i póki co średnio zapowiadające się Sunset Overdrive). Capcom też robi ekskluzywne Deep Down.

To, że jakaś firma nie jest własnością Sony/Microsoftu, kompletnie nic nie znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 00:46, tytacz napisał:

Jak FS robiło Demons Souls to też nie podlegali Sony. Nie mówię, że DS3 miałoby być ekskluzywne,
bo raczej Namco na to nie pozwoli, z racji tego, że seria jest dość opłacalna. Ale jak
Sony sypnie groszem to FS zakasa rękawy i zrobi jakąś inną grę w tym stylu (pamiętajmy,
że Sony ma prawa do marki Demons Souls).

Demon''s Souls niech sobie robią, grałem w to i taka korytarzowość lokacji mi nie pasowało, Dark Souls jest bardziej otwarty.

Dnia 23.05.2014 o 00:46, tytacz napisał:

Quantic Dreams nie należy do Sony, a zrobili dla nich dwa exy i prawdopodobnie robią
kolejnego. Insomniac Games też nigdy nie należało do Sony, a zrobili dla nich mnóstwo
gier, teraz postanowili się usamodzielnić, ale za dobrze im to nie wyszło (marniutkie
FUSE i póki co średnio zapowiadające się Sunset Overdrive). Capcom też robi ekskluzywne
Deep Down.

Ja jestem ciekaw ogólnie tego Deep Down, ale jakoś świat Souls w formie MMORPG (czy czegoś w tym stylu) nie pasuje mi zupełnie.

Dnia 23.05.2014 o 00:46, tytacz napisał:

To, że jakaś firma nie jest własnością Sony/Microsoftu, kompletnie nic nie znaczy.

Zobaczymy gdy zaczną sypać informacjami o Dark Souls 3 jeśli w ogóle mają je w planach kiedykolwiek robić/wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2014 o 23:25, Eternal101 napisał:

Gdybym nie bronił swojej racji byłbym masą bez swojego zdania i bezosobowym zombie proste...
Właśnie ludzi którzy nie mają swojego zdania najłatwiej jest zgnoić, a nie będe się zgadzał
z każdym słowem jakiegoś henrara...

Gdybyś jeszcze potrafił przyznać się do błędu...

Swoje zdanie owszem warto mieć, problem w tym, że w wielu przypadkach się mylisz i zasłaniasz "posiadaniem własnego zdania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 11:35, Henrar napisał:

Gdybyś jeszcze potrafił przyznać się do błędu...

Potrafię sie przyznać do błędu który faktycznie popełniłem jak choćby pokazałem to w tym temacie ale nie będę się przyznawał do błędu którego nie popełniłem;>.

Dnia 23.05.2014 o 11:35, Henrar napisał:

Swoje zdanie owszem warto mieć, problem w tym, że w wielu przypadkach się mylisz i zasłaniasz
"posiadaniem własnego zdania".

Niczym się nie zasłaniam, mam swoje zdanie i tyle, możesz się zgadzać lub nie ale nie wciskać mi że moje zdanie jest błędne albo coś, bo to tak jak z wierszem i jego interpeetacją każdy człowiek ma inną interpretację tak samo jest ze zdaniem na jakiś temat :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2014 o 23:25, Eternal101 napisał:

Mi to zwisa czy jest multiplatformą czy exem na PC, choć pewne gry
jak choćby strategie, moba i hack''n''slashe powinny wychodzić na PC.


Jest jeszcze jedna kategoria: ex na konsole. Niektóre gry nigdy nie wyjdą na blaszaki. Musisz się z tym pogodzić :)

Dnia 22.05.2014 o 23:25, Eternal101 napisał:

błagam nie porównuj mi tu infamousa second son bo ta gra prócz grafiki nie oferuje
niczego moim zdaniem.


Weź się wreszcie zdecyduj. Raz kierujesz się zdaniem ludzi z Metacritica (vide Wiedźmin 2 i Heavy Rain), by później wyskakiwać z własną oceną. Albo jedna skala albo druga.

Dnia 22.05.2014 o 23:25, Eternal101 napisał:

Przekonamy się kto ma rację, póki co na DS 1 i 2 nikt nie wyłożył więc czemu nagle miałby
na DS3 wyłożyć?


Sony mogłoby wyłożyć na DS (albo podobną markę od From Software) choćby dlatego, że wiele osób potrafiłoby kupić konsolę dla tej gry. A taka właśnie jest idea exclusiva - załatwić sobie na wyłączność markę, która sprzeda sprzęt.

Dnia 22.05.2014 o 23:25, Eternal101 napisał:

Błagam tłumaczenie dla mas według mnie tak samo jak wydawanie niektórych
gier przez Japończyków tylko w Japonii a pół roku potem na zachodzie :),


Najświeższy przykład: Yakuza Ishin.

Po inne zapraszam tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Japan-exclusive_video_games

Dnia 22.05.2014 o 23:25, Eternal101 napisał:

niektóre firmy które podlegają pod sony bezpośrednio owszem gry
są wydawane ekskluzywnie na ich platformę ale FS takową firmą nie jest.


http://www.computerandvideogames.com/404252/features/critical-hits-the-20-biggest-third-party-exclusive-games/

To tylko przykłady. Serio, nie kojarzysz takiego pojęcia jak "third party exclusive game"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 14:12, Ventil napisał:

Jest jeszcze jedna kategoria: ex na konsole. Niektóre gry nigdy nie wyjdą na blaszaki.
Musisz się z tym pogodzić :)

Trudno jest pierdyliard innych gier, mam w co grać nie bój żaby ;>.

Dnia 23.05.2014 o 14:12, Ventil napisał:

Weź się wreszcie zdecyduj. Raz kierujesz się zdaniem ludzi z Metacritica (vide Wiedźmin
2 i Heavy Rain), by później wyskakiwać z własną oceną. Albo jedna skala albo druga.

W2 Multiplatforma, Heavy rain ex, hello W2 już nie jest exem na PC czego żałuję no ale cóż takie życie.

Dnia 23.05.2014 o 14:12, Ventil napisał:

Sony mogłoby wyłożyć na DS (albo podobną markę od From Software) choćby dlatego, że wiele
osób potrafiłoby kupić konsolę dla tej gry. A taka właśnie jest idea exclusiva - załatwić
sobie na wyłączność markę, która sprzeda sprzęt.

Ciekawe czemu sobie na DS 1 nie załatwili tylko pierw wyszedł na OBIE konsole a nie był exem dla jednej.

Dnia 23.05.2014 o 14:12, Ventil napisał:

Najświeższy przykład: Yakuza Ishin.
Po inne zapraszam tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Japan-exclusive_video_games

Hyrule Warriors jest też idealnym przykładem, bodajże we wakacje wychodzi w Japoni a na zachodzie nie wiadomo czy w tym roku wyjdzie :D.

Dnia 23.05.2014 o 14:12, Ventil napisał:

http://www.computerandvideogames.com/404252/features/critical-hits-the-20-biggest-third-party-exclusive-games/
To tylko przykłady. Serio, nie kojarzysz takiego pojęcia jak "third party exclusive game"?

Z metal geara chyba tylko jedna część wyszła na PC czy tam 2 a cała reszta była na konsolach i raz była exem na PS3 raz wychodziła na obie konsole, tak samo FF.Teraz niby Phantm Pain ma wyjść na PC, ale jak to będzie zobaczymy. to nie jest identycznie jak z serią Souls :) w której tylko Demon Souls był exem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować