Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Enemy Front - minimalne i zalecane wymagania sprzętowe

13 postów w tym temacie

Pamiętajcie o jednej istotnej rzeczy, jeśli grafika nadal jest ładna przy małych wymaganiach, to najczęściej oznacza to głupote przeciwników i słabe skrypty w ich oskryptowanych główkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i wymagania do gry nie są wygórowane ale czy to od razu oznacza że gra ma być gorsza od innych, które są wydawane w dzisiejszych czasach z wymaganiami że na sprzęcie sprzed 2 lat ledwo pójdzie na niskich detalach? Nie. Czy ja wiem o inteligencji przeciwników przekonamy się dopiero po premierze na własnej skórze bo to też jest pojęcie względne i zależy od gracza:D Może jak gra ma mniejsze wymagania sprzętowe to nie tylko optymalizacja jest dobra ale cała rozgrywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętajcie o jednej istotnej rzeczy, jeśli grafika nadal jest ładna przy małych wymaganiach,
> to najczęściej oznacza to głupote przeciwników i słabe skrypty w ich oskryptowanych
> główkach

Nigdy nie słyszałem o tej zależności, mógłbyś rozwinąć? Czy nie jest tak, że za to procesor jest obarczony AI? Czy to tylko mój wymysł zgoła nieprawdziwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie słyszałem o tej zależności, mógłbyś rozwinąć? Czy nie jest tak, że za to procesor
> jest obarczony AI? Czy to tylko mój wymysł zgoła nieprawdziwy?

Dokładnie jest jak piszesz. Karcie graficznej nic do sztucznej inteligencji - to przecież oczywiste. Poza tym na PClab''ie był kiedyś artykuł na ten temat. CPU i GPU odpowiedzialne są za wykonywanie innego rodzaju obliczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobrze, że ma takie wymagania?! Ludzie ze starszym sprzętem będą mogli pograć. Ja się cieszę, nie będę musiała inwestować w sprzęt.;) A jak to będzie wyglądać to nie wiem, ale okaże się, i sama się o tym przekonam już niebawem. Mam zamiar kupić EF. I jakoś czuje w kościach, że nie będę żałować.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O toż to GPU a CPU to są zupełnie inne sprawy jeśli chodzi o zastosowanie. Jednakże może źle zrozumieliśmy kolegę i o coś innego mu chodziło. Trzeba pamiętać że grafika to nie wszystko w tego typu grach liczy się też fabuła i sam klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DX9, Win XP, 8800GT i gra wygląda całkiem nieźle. Jednak można. Generalnie imo cała masa gier pcha się zupełnie niepotrzebnie w DX11, odcina wsparcie dla XP czy kart z DX10 a w zamian dostajemy wysokie wymagania i drobne detale graficzne które ciężko zobaczyć w trakcie gry. I po co ? Jak ma się grę killera pod względem grafiki w stylu Crysisa to rozumiem, ale cała masa innych gierek które wyglądają przeciętnie a w wymaganiach DX11, Win7 i i7 to człowiek się zastanawia... po co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh jeśli chodzi o marketing to i tak więcej ludzi jeszcze korzysta z XP niż z Linuxa. Osobiście ten system operacyjny używam mało raczej jak muszę, w pracy czy innych wypadkach na PC-cie domowym wolę Windowsa. Zgadzam się z tym że sporo jest gier zrobionych pod DX11 a niczym za specjalnie się nie różnią od tych które są na DX9. Odbiegając od tematu wymagań sprzętowych to chciałbym już 13 czerwca wiem że to piątek ale mam nadzieję że uda mi się nabyć Enemy Front i cieszyć się grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować