Zaloguj się, aby obserwować  
rozdrabniacz99

Coś prywatnego zamiast facebooka

11 postów w tym temacie

Co myślicie o aplikacjach typu Path? Chodzi o to, że na facebooku średnio jest po 300 znajomych. To są często osoby, które znamy tylko z widzenia i nie chcemy się z nimi dzielić wszystkim.
Są aplikacje, które mają ograniczenia 15 najbliższych znajomych. Tam można wrzucać wszystko, bez wstydu - naszą obecną lokalizacje, zdjęcia z wakacji, ponarzekać na przygody z pkp, pochwalić się zdanym egzaminem itd. Bez wstydu, bo w znajomych są tylko ci najbliźsi.

Co sądzicie o takich projektach? Korzystacie? Ja tak, ale nie wiem, czy to nie dziwne, że na fb wchodzę raz na miesiąc i utrzymuje te dalsze znajomości, a na co dzień w Path z najbliższymi 6 osobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak naprawdę... Ja wychodzę z założenia, że na facebooku w znajomych mam tych, z którymi utrzymuję kontakt. Mało kogo mam z zewnątrz. Zawsze na fb jest możliwość ogarnięcia sobie "Bliższych znajomych". Swoją drogą i tak chyba już dawno czegoś takiego jak wstyd na facebooku. Można by było na ten temat napisać pracę licencjacką/magisterską/doktorat związany z social media i tym, czy "zalajkowane" strony przez danego człowieka świadczą o nim samym i tak dalej...

A poza tym to jeśli już dzielić się takimi informacjami z innymi i to małą liczbą osób to czy nie lepiej po prostu pogadać w prawdziwym życiu? Albo nawet zadzwonić, wysłać smsa... o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 08:24, rozdrabniacz99 napisał:

Chodzi o to, że na facebooku średnio jest po 300
znajomych. To są często osoby, które znamy tylko z widzenia i nie chcemy się z nimi dzielić
wszystkim.

To je wywal ze znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 08:46, Muradin_07 napisał:

A poza tym to jeśli już dzielić się takimi informacjami z innymi i to małą liczbą osób
to czy nie lepiej po prostu pogadać w prawdziwym życiu? Albo nawet zadzwonić, wysłać
smsa... o.O

Spadaj, nie widzisz że jestem zajęty lajkowaniem nowych fotek? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym wyszedł na socialascetę, ale prawda jest taka, iż w pewnym sensie dzięki facebookowi i innym rzeczom jakoś tak... odeszły na bok pewne granice prywatności, zmieniły się relacje między ludźmi i teraz liczy się to ilu masz znajomych na swoim profilu, a nie ich jakość. Prosty powód - nawet w robocie mogą się zapytać ile Twój fanpage (jeśli oczywiście go się prowadzi) ma polubień. Im więcej, tym lepiej. Okazać się może po prostu, że to jakieś plus ileś tam tysięcy osób, do których można dotrzeć za darmo poprzez użytkownika. I tak dalej... Już nie wnikając w to, że wielu pracodawców pierwsze co robi to patrzy w CV, a potem wpada na facebooka i inne sociale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Facebook pozwala na ustawienie kilku stopni "zżycia" z ludźmi. Poprzestawiaj znajomych z widzenia jako "acquaintances" i udostępniaj statusy z ustawieniem tylko przyjaciele bez znajomych. Proste? Proste. Minus jest taki, że chyba nie można tego zrobić grupowo i musisz przechodzić na stronę każdego ze swoich kontaktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 10:34, maniekk napisał:

Cholera, jak nie mam 300 znajomych, to jestem niepopularnym nerdem, czy jak?



Według standardów z Ameryki: Jak nie masz ponad 100 znajomych na facebooku, to nie istniejesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 10:34, maniekk napisał:

Cholera, jak nie mam 300 znajomych, to jestem niepopularnym nerdem, czy jak?

Wszyscy mówią o tym, że "w dzisiejszych czasach liczy się tylko, ilu masz znajomych na facebooku". A prawda jest taka, że nikogo kompletnie to nie obchodzi. Częściej się spotykam z tym, że ktoś wyrzuca ze znajomych ludzi, których tak naprawdę nie zna, niż zbiera, by mieć jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 10:48, Madoc napisał:

Wszyscy mówią o tym, że "w dzisiejszych czasach liczy się tylko, ilu masz znajomych na
facebooku". A prawda jest taka, że nikogo kompletnie to nie obchodzi.

Jak to w życiu bywa - im mniej ktoś o czymś wie, tym głośniej się o tym wypowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 10:38, Heartbreaker napisał:

Według standardów z Ameryki: Jak nie masz ponad 100 znajomych na facebooku, to nie istniejesz
:P


Cholera, znaczy to, że nie istnieję :( To jak mnie sprawdzi pracodawca? Będzie mnie musiał na rozmowę wezwać, bo istnieję tam pod fałszywymi danymi. Czarna rozpacz normalnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować