Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Grasz w Watch Dogs na PC? Zaktualizuj sterowniki, by uzyskać lepszą wydajność

60 postów w tym temacie

Gra działa gorzej niż na becie 337.81 . Dodatkowo myślałem, że dzisiejszy patch naprawi optymalizację, przez którą w sli 690gtx gra ma co chwilę spadki fps z 40-50 do 4, a na pojedynczym procesorze chodzi normalnie, ale nie daje rady z Ultra (20-30fps). Paranoja, pamiętam, że tak było w AC Revelations i chyba jeszcze jakieś grze od Ubi. Przecież to jest tak łatwe do sprawdzeni, nie rozumiem jak mogli tego nie wykryć przed wypuszczeniem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja watch dogs to jednym słowem "gówno" Mam intel core i5 4570 i gtx 760 podkręcona od Asusa chodzi 40-50fps na ultra z anty aliasingiem na TXAA 2x, ale gdy jadę samochodem przez miasto to są przycinki że głowa boli ale tylko w dzień. UBISOFT SUCKS >..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam największe spadki podczas jazdy samochodem w dzień, najczęściej w tunelach ;)
sterowniki wczorajsze (beta były okropne, zaniżyły mi wydajność karty o ponad 2000 punktów w 3DMark).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mnie akurat te nowe sterowniki pomogły. Jeszcze wczoraj cienie mogłem włączyć tylko na high, żeby nie mieć spadków animacji a dzisiaj już śmigają elegancko na ultra. Ogólnie IMO optymalizacja nie jest taka zła. Na moim leciwym 660GTX Ti mam wszystko ustawione na ultra tylko tekstury na high, SMAA, HBAO + Low (czy jak to się tam pisze) i gra śmiga aż miło. Zwalnia tylko po jakiś 5 godzinach gry tak bardzo, że trzeba wyjść do windowsa na chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety stery wiele (albo nawet nic) nie daja, gra dziala po prostu zle i wina lezy w PC''towej optymalizacji.
Na moim sprzecie (ktory miesci sie w zalecanych wymaganiach i jest podany ponizejj) gra w zamknietych pomieszczeniach potrafi dzialac bardzo roznie, w jednej chwili 70fps po ruszeniu myszka nawet 20fps.
Moj sprzet:
Core i7 4770k
MSI Z87 GD65
16GB Ram
Geforce GTX780
Gra jest zainstalowana na SSD''ku (OCZ Vertex 4 256GB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra działa znośnie na średnich. 3GB pamięci na GPU, żeby pograć na ultra? Ok ale gdzie jest to ultra, bo nie widzę go w tej grze. Naprawdę, wygląda jak GTA IV z ładniejszymi teksturami. Wątek główny jest niezły, zobaczę co będzie dalej

Jarden na tym sprzęcie to ruszy Ci Wiedźmin 3 na maksa tak szczerze, a Watch Dogs kuleje, paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 16:16, MisioKGB napisał:

U mnie gra działa znośnie na średnich. 3GB pamięci na GPU, żeby pograć na ultra?
Ok ale gdzie jest to ultra, bo nie widzę go w tej grze

W GPU-Z, zakładka sensors :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim sprzęcie:
i7 4770K @4.2
GTX780Ti sc- (najnowsze stery)
MSI Z87-GD65 Gaming
SSD OCZ Vertex 4 128GB
gra tnie niemiłosierni ,szczególnie jak się jedzie przez miasto ,albo czasami wystarczy obrócić kamerą i spadek nawet do 20fps,a myślałem że mam dobrego kompa,żal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 16:55, otor1 napisał:

/.../ myślałem że mam dobrego kompa,żal


Sprzedaj, kup dwie konsole :D

Przecież to Ubi, za pół roku będzie dobrze.

20140527170717

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już mam dwie konsole PS4 ,które właśnie wysłałem po raz 4 do serwisu i xbox one który nie potrafi( z małym wyjątkiem) odpalić gry w FHD żenada ,a gier na konsole jak na lekarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie mogę się zalogować do uplay :/ też tak macie?
Mam dokładnie ten sam problem. Żal i kpina z klienta na maxa. Piraci grają od piątku, na oryginał cza było czekać do dzisiaj i nawet odpalić się nie da bo zjebane uplay nie łączy się... O dziwo AC IV bez problemu odpalam przez uplay a WD za nic się nie łączy. Serwery offline i h**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem i nawet płynnie na wysokich cisne (tzn zależy dla kogo płynnie, bo mam 35 fpśów czasem wiecej).

otor1 Komputer masz dobry, bardzo dobry to Ubi dało tyłka bo niektórym chodzi dobrze na takim sprzęcie jak ja mam na high a niekórym przycina sie na takim sprzęcie jak masz TY ;>, za miesiąc będzie dobrze identyczny cyrki były z AC 3, czy oni się nie uczą na błędach?

Shinigami A czemu dwie konsole? ;p

lis_23 Jest identycznie jak z AC3 z tą różnicą że w AC 3 to jeszcze i konsole miały problem z optymalizacją, ja mam wrażenie zę wraz z nową generacją twórcom jakby skilla optymalizacyjnego zabrali ;(. Tak w ogóle taki boom mamy obecnie z tymi wymaganiami jak w past genach na początku a po jakimś czasie sie to ustatkowało i z wymaganiami tak nie szaleli, mam nadzieję że tutaj będzie tak samo :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 16:16, Jarden napisał:

Niestety stery wiele (albo nawet nic) nie daja, gra dziala po prostu zle i wina lezy
w PC''towej optymalizacji.
Na moim sprzecie (ktory miesci sie w zalecanych wymaganiach i jest podany ponizejj) gra
w zamknietych pomieszczeniach potrafi dzialac bardzo roznie, w jednej chwili 70fps po
ruszeniu myszka nawet 20fps.
Moj sprzet:
Core i7 4770k
MSI Z87 GD65
16GB Ram
Geforce GTX780
Gra jest zainstalowana na SSD''ku (OCZ Vertex 4 256GB)


Mam wczorajsze stery i sprzęt sporo słabszy niż Ty, właśnie trochę pograłem i są momenty, gdy gra działa dobrze, są takie, gdy się zacina (jazda samochodem czy motorem tnie niezależnie od pory dnia) , miałem też chwilowy pokaz slajdów w nocy, gdy na chodniku zrobiła się jakaś akcja, wiec nie jest dobrze, nawet zejście w AA na MSAAX2 niewiele pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 17:20, otor1 napisał:

już mam dwie konsole PS4 /.../


Łączyłeś je w SLI? Podobno nie mają problemów z WD w 4K v. 3D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 17:20, otor1 napisał:

już mam dwie konsole PS4 ,które właśnie wysłałem po raz 4 do serwisu i xbox one który
nie potrafi( z małym wyjątkiem) odpalić gry w FHD żenada ,a gier na konsole jak na lekarstwo

No a te które miały wyjść w tym roku poprzesuwane są.

TuRaSs Może przeciążone serwery mają, albo jakieś problemy ;/. Poczekaj do jutra.

Shinigami http://pl.memgenerator.pl/mem-image/hahaha-to-bylo-klawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monitorujcie użycie VRAMU, to główna przyczyna spadku płynności.
Mając 2gb na grafie lepiej nie ruszajcie powyżej tekstur "medium", bo potem macie czkawkę wydajnościową, która spowodowana jest zapchaniem pamięci, gdy doczytują się kolejne obszary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować