Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Grasz w Watch Dogs na PC? Zaktualizuj sterowniki, by uzyskać lepszą wydajność

60 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2014 o 20:11, Makoko napisał:

Liczyłem, że to wystarczająco logiczne, że można sobie dopowiedzieć, mój błąd...

No cóż z logiką nie mam problemów ale to bardziej na domysł było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 16:55, otor1 napisał:

myślałem że mam dobrego kompa,żal


Kompa masz dobrego, po prostu jak zwykle PC mimo bycia "platforma docelowa" dostal po tylku ze wgledu na konsole.
Znowu bedzie czekanie na patcha o ile w ogole sie na niego doczekamy bo zapewne najpierw Ubi bedzie zaprzeczal ze problemy istnieja a dopiero pozniej zaczna cos z tym robic.
Juz od dawna nie gralem w tak skopana pod wzgledem wydajnosci gre:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem
gra zainstalowana, rozpoczymam nową grę i pasek do połowy i nagle boom z gry mnie wywala tak jak by się zawieszała
ma tak któś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim i7 3770K@4.4GHz + 8GB RAM + HD7850 gra chodzi w ogolnym ultra (poza cieniami, ktore na high) i zasadniczo 35-50fps w zaleznosci od lokacji, wiec na optymalizacje nie narzekam, spodziewalem sie klatkownicy, a chodzi calkiem plynnie. Moj jedyny zgryz to naturalnie UPlay, ktory tak samo jak Orżyn po prostu nie jest przygotowany na fale ludzi probujacych sie do niego zalogowac i notorycznie sie wywala z timeoutem. Poza tym jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że na gram.pl nie pisało nic o tym że Watch_Dogs miał zajebisty fail na starcie (wczoraj).
Uplay się sypał pod naporem graczy.

Grę pobierałem dosyć długo jako że pojawiła się na Uplay dopiero w dniu premiery. To jakiś zboczony pomysł.
Pewnie bali się że piraci rozszarpią ta grę jeszcze bardziej jako że jest zajebiście niedopracowana - relacje z YouTube.
Zaraz po pobraniu wysypywała się przy instalacji. Później mimo weryfikacji plików dalej wywalało błędy.
Pobrałem w nocy jeszcze raz, dzisiaj rano sprawdziłem i dalej to samo.

Nie tylko ja miałem takie problemy, szkoda że na gram.pl nic nie pisało.
Można się domyślać dlaczego wcześniej wrzało na gram.pl o Watch_Dogs a relacji z dnia premiery zabrakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTX 660
4 Gb DDR III
FX-6350 4,00Ghz

Bf 4 chodził miodzio, AC 4 świetnie na ultra, Crysis 3 najwyższe możliwe i ładnie chodził. A to gówno.... ustawiłem najniższe możliwe ustawienia i się tnie. To jest szok po prostu optymalizacja leży w tym tytule jak w żadnym innym. Gra dla mnie na ten moment jest niegrywalna. Mogę grać na ultra low ale ta gra wygląda wtedy jak GTA... 4. W zasadzie gra staje sie niegrywalna jak włączę oświetlenie podczas jazdy ściny są za duże za duży drop fps. Mam najnowsze sterowniki i pupa :( Szkoda bo na prawdę długo na ta grę czekałem i myślałem ze bd to dobry tytuł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak trudno włączyć średnie ustawienia i czekać na patch?
imo gra jest beznadziejna. Do nowego Wolfa jej daaaaleko. I ten feeling broni... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 11:24, Accid napisał:

tak trudno włączyć średnie ustawienia i czekać na patch?
imo gra jest beznadziejna. Do nowego Wolfa jej daaaaleko. I ten feeling broni... :D


Tak trudno przeczytać posta do końca? Pisze przecież że gra na low i mu się tnie. Więc...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 11:12, ARAS1234 napisał:

GTX 660
4 Gb DDR III
FX-6350 4,00Ghz

Sprawiłbym sobie 4GB ram od kogoś dla testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym ale powiem szczerze że wydanie takiej gry to jest skandal. Ta grafika nie jest cudna. Według mnie to kolo Crysisa to nawet nie stało. Daleko temu czemuś nawet do AC 4 według mnie a wymaganie sprzętowa ma chyba kilkukrotnie większe. Albo umiemy robić gry i robimy "dobrą grafike". Albo nie umiemy i wypuszczamy gierke graficznie alla Dark Souls 2 tłumacząc to stylem retro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 11:57, ARAS1234 napisał:

Mógłbym ale powiem szczerze że wydanie takiej gry to jest skandal. Ta grafika nie jest
cudna. Według mnie to kolo Crysisa to nawet nie stało. Daleko temu czemuś nawet do AC
4 według mnie a wymaganie sprzętowa ma chyba kilkukrotnie większe. Albo umiemy robić
gry i robimy "dobrą grafike". Albo nie umiemy i wypuszczamy gierke graficznie alla Dark
Souls 2 tłumacząc to stylem retro.


Trochę bluźnisz, gdyż gra wygląda znacznie lepiej od AC IV, zwłaszcza w nocy i podczas deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Wręcz przeciwnie.

Dnia 28.05.2014 o 12:33, Niflheim napisał:


https://www.youtube.com/watch?v=3wpVKDg64Po

Jest cap na 30 fps, spadki pojedynczych klatek praktycznie się nie zdarzają. Bez capu
spokojnie byłoby >=30 fps.



^^ Co więcej:

Generally speaking, intricate texture detail and high-contrast edges aren''t the most obvious elements of Watch Dogs'' visual make-up, so the good news is that despite lacking a full 1080p framebuffer, the PS4 edition remains a very handsome-looking game compared to the PC release running at maximum settings.

Wersja PC pod względem optymalizacji na ten moment leży i kwiczy:

Perhaps more disappointing are the issues with PC performance. We noted a lot of comments online about stutter and can confirm that this is an issue, even with powerful gaming hardware. It appears that streaming of assets is the major culprit as adjusting texture quality has much more of an effect than dialling back graphical presets. We''ll go into depth on PC performance in the full Face-Off, coming soon, but first impressions are that while the stutter issue remains in effect on Nvidia hardware (with v-sync active, we see occasional frame-time dips from 16ms to 33ms to 50ms), it is much more of an issue with the AMD cards. Even going nuclear and throwing a top-end 290X at the problem didn''t produce a satisfactory experience.

That''s a shame because the combination of ultra-level settings, 1080p (and higher) resolution support plus additional anti-aliasing options (FXAA, SMAA, temporal SMAA, MSAA and Nvidia-exclusive TXAA) should make for a substantial upgrade over console, but right now the lack of consistency during gameplay is quite frustrating. The PC version features a two-frame v-sync (essentially a 30fps lock if you have a 60Hz display) but even here we noticed some noticeable stutter - something that the console versions mostly avoid.


^^ Tradycyjnie gier UBI na PC lepiej nie brać premierowo ;-)

ps. Źródło to Digital Foundry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 12:46, Lordpilot napisał:

^^ Tradycyjnie gier UBI na PC lepiej nie brać premierowo ;-)


Albo lepiej - w ogóle. ;P Kiedyś się pewnie skuszę na WD, ale jeśli już to na PS4 i to na jakiejś dobrej promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 12:52, Niflheim napisał:

Albo lepiej - w ogóle. ;P Kiedyś się pewnie skuszę na WD, ale jeśli już to na PS4 i to
na jakiejś dobrej promocji.


Przesadzacie, AC III, FC3, AC IV, Rayman Legends, żadnych problemów (przynajmniej u mnie), poza bugami w AC III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaktualizowałem i zauważalnie chodzi płynniej, ale zacinać się dalej zacina przy ładowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka , też mam Gtx 690 i mam 5 -6 fps na super ultra all .... i te spadki do 40-50 też występują przy ultra . Rozwiązałeś jakoś ten problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować