Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy gameplay z Wiedźmina 3 jeszcze przed E3! CDP RED przedstawi też edycję kolekcjonerską

66 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2014 o 20:50, vegost napisał:

Miałem na myśli Quada a nie dwujajowca. Wiesz, nie obchodzą mnie MMO. Tam jest gra online
z wieloma ludźmi na raz. Tam może być lag. Ale w grze single-player, gdzie ludność npc
jest w jakimś sensie ograniczona przez twórców itp itd, to nie może ciąć na dobrym sprzęcie.
To wszystko zależy od developera. Jak się postara, to będzie chodziło pięknie. From Software
postarał się i jest elegancko :) W takim razie nie wiesz co to znaczy prawdziwa płynność,
skoro 30 klatek jest dla ciebie wystarczająca :) Trudno tutaj mówić o płynności no, ale
dobra :)

Wiedźmin 3 to inny wymiar grafiki niż Dark Souls, do tego wiekszy świat i w pełni otwarty, więc co ty porównujesz? Po 2 Quad? Chodzi ci o Core 2 quad prawda? Jesli tak to sorry ale ten sprzęt był bardzo dobry jak wychodził GTA IV :D a nie teraz no sorry. Po 2 grałem w gry 60 fpsów i 30 fpsów i jeśli to drugie nie spada nagle do 20 to dla mnie jest płynnie i wystarczająco by cieszyć sie z gry, po 2 co będziesz animacje liczył w grze czy świetnie się bawił?


Morrdin No dokładnie, już nie raz udowodniłem w lol''u czy csie ludziom niszcząc ich mając 30 fpsów a oni te swoje ultra 60 ;>, a w grze SP to jeszcze bardziej nie przeszkadza bo tam walczysz z AI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 20:55, Thalanthas napisał:

Nie wiem czy wiesz ale w sadze Geralt miał już blisko 100 lat, a przecież gry dzieją
się kilka lat po sadze. Do tego sam też nie jestem dziadkiem a mogę sobie zapuścić brodę.
Słaby wyznacznik wieku sobie znalazłeś. ;)


Naprawdę ? To w pierwszej części wyglądał jak 30 lat a nie jak 100 latek :) Chciałbym tak wyglądać. Może tez zapuszczę sobie mutację :) Dobry wyznacznik, bo po Geralcie nie widać "młodej brody".

@Morrdin - nie wiem w jakich grach można płynnie grać przy 30 fpsach, ale tylko chyba w grach na konsoli. Dobrze pamiętam jak wygląda 30 fps w StarCrafcie 2. Jeden wielki lag. Widocznie nie widziałeś jeszcze gry, która chodzi w 60 klatkach. W takim razie nie ma o co się spierać.

@Eternal101 - Jak co porównuje ? To jest to samo. Porównuje grę do gry. Pokazuje ci jak można łatwo spieprzyć optymalizację a jak można dobrze ja ulepszyć. Zobaczymy czy grafika nie będzie się wczytywać w tym otwartym świecie i wszystko będzie chodzić płynnie. To się okaże w czasie premiery. Ehm Core 2 Quad to nadal świetny sprzęt. Grałem w Maxa 3 na max detalach a to nie był rok 2008. Co tam jest, Skyrim też. Więc, to żaden argument. Problem był i będzie zawsze z optymalizacją. Nie da się świetnie bawić, jak wszędzie zarywa obraz lub są lagi z powodu spadku klatek na sekundę. W takim wypadku chyba bym liczył animację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 21:21, vegost napisał:

@Morrdin - nie wiem w jakich grach można płynnie grać przy 30 fpsach, ale tylko
chybdocznie nie widziałeś jeszcze gry, która chodzi w 60 klatkach. W takim razie nie
ma a w grach na konsoli. Dobrze pamiętam jak wygląda 30 fps w StarCrafcie 2. Jeden wielki
lag. Wio co się spierać.

Praktycznie we wszystko można grać przy 30 fpsach zarówno w fpsy rpgi czy sandboksy Jak Watch dogs albo Gta I tak widziałem grę która chodzi w 60 fpsach i nawet ( tu zaskoczę Cię ) ;D grałem w taką ( a nawet wiele takich ;) ) . Ale nie muszę niczego udowodniać spróbuj przekonać do swoich racji ileś tam milionów ludzi którzy grają na konsolach że to co oni widzą to jest pokaz slajdów ( większośc gier na konsole to 30 fps ) a prawdziwe granie zaczyna się przy 60 minimum ;D życzę powodzenia i aktualnie po prostu bredzisz bo tego już nawet nie można nazwać swoim zdaniem ;D
@Eternal101 Pełna zgoda to mój ostatni post na ten temat i nic więcej nie dodaje bo ten koleś sam się zaczyna pogrążać swoimi postami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaz slajdów w 30fps serio?

Różnica jest, ale w grac RPG ilość fps nie jest aż tak istotna (oczywiście nie chodzi mi o mniej niż 30), tym bardziej że w 30 fps napewno nie ma pokazu slajdów...

Jak broda może być stara, albo młoda? Wszystko zależy od tego jak o nią dbasz, a w CGI widać że Geralt od dawna był w podróży, więc pięknie wyszczotkowanej brody nie miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież Geralt mógł mieć brodę już wcześniej, ale się golił. Projektantom pasował "starszy" Geralt, więc go nie ogolili. Co do samej konferencji i zapowiedzi EK w mojej opinii nie podadzą pełnej zawartości EK. Dowiemy się kiedy ruszy pre-order, poznamy cenę (?). Największą niespodziankę EK poznamy w dniu startu przedsprzedaży (E3 ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na planszówkę też ktoś czeka? Jakość produkcyjna rodem z FFG, projekt fanowski Trzewika. Musi być dobrze. :))

@Pepsi

The Witcher: Adventure Game to w Polsce (oficjalnie) Wiedźmin: Gra Przygodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście odczucia z gry to rzecz względna, ale odróżniajmy złe od bardzo złego - 30 FPS to jest akceptowalna płynność obrazu. Pokaz slajdów masz poniżej 10 FPS. Próbuję sobie wyobrazić ludzi, którzy pracują na niezoptymalizowanych grach we wczesnych fazach projektu, gdzie wszystko pewnie ładuje się po 10 minut, chodzi w pięciu klatkach i wygląda jak szit. Ja bym nie mógł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byle nie odwalili maniany z kolekcjonerką i nie dali 5DLC w stylu kolorowa pochwa na miecz :D licze na duże, solidne i grube pudło z "namacalną" zawartością :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 23:30, Sherem napisał:

Oczywiście odczucia z gry to rzecz względna, ale odróżniajmy złe od bardzo złego - 30
FPS to jest akceptowalna płynność obrazu. Pokaz slajdów masz poniżej 10 FPS.

Otóż to święte słowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 20:24, Eternal101 napisał:

No coś tam gadali że optymalizacja nie będzie kuleć, ciekawe co z tego im wyjdzie.

Podejrzewam, że będzie jak zwykle. Zwłaszcza, jeśli eksperymentują z nowymi efektami. Na lepszą optymalizację przyjdzie poczekać do jakiejś edycji rozszerzonej lub większego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 20:28, vegost napisał:

@Cecylio - po tym obrazku widać, że Geralt tutaj jest bardzo podobny do tego z
pierwszej części. Widać to po jego wyrazie twarzy i ułożeniu miecza w dłoni. Oczywiście
to tylko moje skromne zdanie. Nie podoba mi się oczywiście broda bo nie minęło 20 lat
od zabawy w W2 a już jest dziadem.


Trudno żeby nie był podobny do siebie :)
Brodę może sobie zapuścić każdy, nawet 20 latek, a jej kolor w przypadku Geralta to wynik mutacji a nie wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panie i Panowie, dosyć grania w kieszeniowy bilard, czas zakasać rękawy i odpalić pre-order W3 EK.
Na mojej półce 2 części EK już płaczą z utęsknienia na ich 3 siostrę ; )

Ciekawe czy pre-ordery uruchomią już 5 czy dopiero za jakiś czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2014 o 01:01, Arcling napisał:

Podejrzewam, że będzie jak zwykle. Zwłaszcza, jeśli eksperymentują z nowymi efektami.
Na lepszą optymalizację przyjdzie poczekać do jakiejś edycji rozszerzonej lub większego
patcha.

Ehh zobaczymy jak to będzie czy skończy się tylko na obietnicach czy cos więcej jednak w słowach REDZów będzie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować