Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Watch Dogs - recenzja

177 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2014 o 23:01, saborcat-14 napisał:

Jak widać hejt na WD i Ubi idzie w najlepsze, wynika z niego że każda ocena powyżej 4/10
będzie opłacana :D


Czemu hejt? Jeśli uważam, że gra jest po prostu słaba i niedopracowana. Byłem nastawiony bardzo optymistycznie, liczyłem na prawdziwego hiciora, tymczasem dostałem hybrydę, która nie wie, czym tak naprawdę chce być. Czy to czyni ze mnie hejtera ubi? A jeśli tak, to w jaki sposób odnosi się to do faktu, że serię AC bardzo lubię, czwórkę wręcz uwielbiam za niesamowity klimat (i bardzo żałuję, że to właśnie WD, a nie piraci z czwórki, zostaną nową marką) oraz że niedawno wróciłem do hirołsów 6? To też w jakiś sposób robi ze mnie hejtera? Może czas się pogodzić z tym, że coś takiego, jak obiektywna ocena nie istnieje, i to, co dla jednego jest hitem, dla drugiego będzie badziewiem wszech czasów? I że wcale nie musi to być od razu hejt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie? To gdzie najwiekszy minus ktory ocene obniza conajmniej o 2 pkty? Mianowicie optymalizacja bugi itp? Czasem ludzie gry nawet na bardzo dobrym PC nie moga wlaczyc.. Wiec prosze mi nie mowic ze nie jest sponsorowana ocena.. Kasa sie liczy i tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem na X360 i 8/10 to dla mnie uczciwa ocena. Ale mam skrzywienie na punkcie serii AC, a WD jest w tym samym uniwersum, więc podpada pod mój sentyment :) Może bym tylko obciął punkt za polską wersję, mam do niej parę uwag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"poziom fabuły inspirujący się ostatnim sezonem "Klanu"- Więcej mi nie trzeba. Sorry, ale za 250zł chciałbym dostać coś więcej niż tylko piaskownicę z toną znajdziek czy pierdół do zrobienia. Ostatecznie postawiłem na nowego Wolfa. Tam przynajmniej scenariusz jest na poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przecież recenzent pisał, że oceniał wersję z PS4.

A nie uwazasz ze w takim razie w tytule powinna byc wzmianka ze to odnosi sie do PS4? a nie jakis maly glupi znaczek nad ocena ktora i tak jest wysrubowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra recenzja! Również wg mnie gra zasługuje na mocne 8/10. Poza tym bawiłem się przy WD lepiej niż przy GTA 5, które i tak było najlepszym IMO GTA do tej pory. Trzymam mocno kciuki za to, żeby skok jakościowy pomiędzy WD 1 a WD2 był taki sam jak pomiędzy pierwszym a drugim Assassynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w wersję na PS3. Jedyne do czego mogę się doczepić to ilość klatek. Momentami jest gorzej niż w GTA5. Niemniej jednak - IMO - gra wygląda bardzo dobrze. Gram na najwyższym poziomie trudności i nie mogę powiedzieć, że jest łatwo - także pod tym względem się z recenzentem nie zgodzę. Co do fabuły to wolę WD niż GTA5. Nawet jeżeli przypomina Klan w czyimś mniemaniu ;) . Zarówno GTA5 jak i WD kupiłem w tym samym czasie i lepiej się bawię w WD.

Błąd w recenzji : "co naprawdę mocno kuje w oczy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MONUMENTALNY.

BÓL.

DUPY.


Ludu, robisz to źle, tyle powiem. Wuwu skrobnął swoją recenzję, która - uwaga, uwaga - jak na recenzję przystało, jest subiektywna. Jego odczucia związane z grą są momentami bardzo podobne do moich i widząc piętrzące się tu jak brudne naczynia w zlewie studenta argumenty, że inne gry mają to czy tamto, a w Watch_Dogs tego brakuje, napiszę wprost: macie rację, brakuje. Co nie zmienia faktu, że w tej grze przyjemne jest spacerowanie po mieście; jest tyle ludzi do zahakierowania, tyle miejsc do odwiedzenia i tyle rzeczy do zrobienia... - po prostu nie ma miejsca na nudę. Nawet zostawiając w diabły misje, sidequesty i zabawy w nękanie przechodniów, Watch_Dogs daje radę jako to, czym zawsze było GTA - symulator uzbrojonego po zęby psychopaty. Chcesz wziąć granatnik i iść przefarbować miasto na czerwono krwią przechodniów, mordując przy tym legiony policjantów, doskonale się bawiąc detonując pod nimi ulicę i stawiając blokady? To świetnie trafiłeś, w Watch_Dogs poczujesz się jak w domu. Jest to boski substytut dla GTA na konsolach ósmej generacji, a PCciarze mają chusteczkę na otarcie łez, że nie dostali GTA i mogą wreszcie przestać desperacko szukać wpisów dotyczących produkcji Rockstar w sterownikach i pójść bawić się w wirtualnym Chicago. Warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ocena zasłużona lub powinna być minimalnie 7,5. Gra ma potencjał i to widać, jednak w wielu miejscach, jak już gdzieś pisałem, niewykorzystany i zaprzepaszczony. Hakerstwo to nie wszystko, daje sporo lecz czasami jest przegięciem a tryby multi i samo multi-hakowanie czasami kuleje i da się je oszukać. Fabuła nie jest taka zła, spotykało się gorszę nawet w produkcjach AAA. Watch Dogs nie jest zabójcą GTA, lecz można powiedzieć testem, wersją beta tego co zapewne kiedyś wyjdzie ( przynajmniej mam nadzieje że Ubisroft wyciągnie wnioski z błędów) Powiem nawet, że gra wydaje się czasami nieskończona i brakowało by jej jeszcze tak z rok prac aby wprowadzić więcej contentu urozmaicającego grę. Gra jest warta zagrania, pomimo kulejących niektórych rzeczy, fajnie jest pobiegać ze smartfonem po mieście i być Robin Hoodem nowoczesnego świata. Amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Rozdzielczość to pikuś. Słaba fizyka, w każdym jednym samochodzie jedzie Copperfield
> - ponieważ gra przestaje generować to, co znajduje się po za rzekomym polem widzenia
> to auta potrafią pojawiać się i znikać. Optymalizacja by Ubi - wywalmy albo przytnijmy
> wszystko, co może sprawiać problemy.

Eeeee ? Właśnie na tym polega optymalizacja. Na wywalaniu lub zastępowaniu "tańszymi" zamiennikami aby zwiększyć wydajność, a nie na dodawaniu. Optymalizacja to nie magia. Jak coś nie chodzi lub fps ssie to się wycina to co powoduje tego typu problemy.
Z oceną gry się zgadzam. Niestety grafika na nowych konsolach nigdy nie wyglądała by jak na pokazówce z E3 2012 która była pokazywana na 3x wydaniejszym sprzęcie ;]. Z tego powodu nie rozuumiem tego minusika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Muq

Ocena z metacritic 0/10:

"The ridiculous specs asked for this game are ridiculous, games as beautifiul as Watch Dogs run with dx 10 cards. Forcing people to upgrade their computer in times of crisis is wrong."

Jasne, można gry nie lubić, ale oceny graczy na metacritic pokazują, że normalni gracze (jasne nie wszyscy) nie mają kompletnie dystansu do gry i ocen, bo dawanie 0/10 za coś takiego? I ocen tego typu jest pełno :/.

W drugą stronę to samo: 10/10? Naprawdę? Ta gra nie zasługuje na 9/10, też nie wiem jak można nie widzieć jej wad ;). Moim zdaniem, niestety, oceny graczy na MC nie są kompletnie żadnym wyznacznikiem :(.

Recenzja ogólnie dobra i ciekawa, aczkolwiek z kilkoma punktami zgodzić się nie mogę :) (np. moim zdaniem treść gry i umiejętności nie są dobrze dawkowane... Jak po 4 godzinach gry mogę rozwinąc daną gałąź na maksa i mam teoretyczny dostęp do "wszystkich" to nie nadążam się porządnie zaznajomić z poprzednimi :P, poza tym uważam, że więcej umiejętności powinno być fabularnych - np. Koncentracja, samo miasto też jest przytłaczające, przy pierwszym pościgu wyjechałem na same obrzeża, co też mi do końca nie odpowiadało :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Ok Watch Dogs to nie next-gen pomimo tego że na E3 2012 zapowiadał się na owego. Od około roku prawie wszyscy byli pewnie tego że będzie to po prostu zwykły current genowy sandbox. Ok, ukazuje się, nie jest next-genem...Czy to czyni go grą słabą?Nie.
2.Watch Dogs ma bugi, niedopracowania, glitche. Ale uwierzcie mi, widziałem gry w których było tego o niebo więcej. Ja przechodząc tą grę w 15 godzin(i teraz bawiąc się misjami dodatkowymi) nie doświadczyłem dużej ilości bugów, i nie daj Boże nazywam tą grę niegrywalną. Grę możesz przejść bez problemów i jest naprawdę mała szansa żeby zdarzył ci się taki bug który przeszkodzi ci w przechodzeniu misji. Do tego pierwszy Asssassyn też nie był dopracowany a ludzie bawili się i całkowicie o tym zapominali.
3.Gta IV miało swój klimat, ale to i tak temat na inną rozmowę. Chodzi mi o ogólnie o jakość serii GTA. "Żyjący świat", działanie fizyki czy ogrom drobnych elementów które czynią GTA wyjątkową serią. Ja wiele innych graczy uważa serię GTA za najlepszą serię sandboxów jaka była i jest(i za pewnie będzie). Musiał bym być nienormalny stwierdzając że jakością, rozbudowaniem WC jest lepsze od GTA. Nie, nie jest. Ale to nie zmienia faktu że WC jest po prostu dobrą grą. Gorszą od GTA ale dalej dobrą.
4.Smuci mnie fakt że tak dużo osób ma tyle negatywnych rzeczy do powiedzenia o WC a kieruje się filmikami na Youtubie/komentarzami innych ludzi czy godziną gry w kampanii(Z innej beczki:według mnie sam Watch Dogs z godziny na godzinę staje się coraz to lepszy i ciekawszy, chociażby tak do 3/4 kampanii wtedy można poczuć się już trochę zmęczonym). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że wszyscy obecni tutaj ludzie niezadowoleni z oceny Dogsów na gram.pl powinni zrobić własne recenzje i dać grze swoje oceny. Przecież to was ludzie nie zaboli, a i będzie mogli sobie tam do woli hejtować (przy okazji, nie mam tej gry, a Ub teżi nie zapłaciło mi za ten komentarz :D). A i te oskarżenia o korupcję... Panowie, panowie, panowie, to, że ktoś się z wami nie zgadza i że ośmiela się mieć odwrotne zdanie, to jest jego sprawa. Jak ta wam się nie podoba, poczytajcie sobie inne recenzje, gdzie Dogsy dostają 5/10 albo 6/10. Bo korupcja i narzekanie jest naprawdę żałosne i mówiąc kolokwialnie "ogarnijcie się ludziska".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2014 o 21:21, pepsi napisał:

Szanowni Czytelnicy, bardzo proszę zrozumcie wreszcie, że akcja promocyjna (Tydzień z...,
Weekend z...) ma się nijak do recenzji, bo ta ostatnia nie jest tekstem sponsorowanym


Po pamiętnym 2011 roku i (nie)zabawnym cyrku z Battlefield 3 na gramie - trudno wam uwierzyć.

@Pepsi:

Dnia 31.05.2014 o 21:21, pepsi napisał:

Bierz pod uwagę jedynie grafikę (i to jeszcze z nagrań na YT), zarzucaj recenzentowi korupcję.
Szczere gratulacje.


Ten filmik nie pokazuje wcale grafiki, tylko fakt, że sześcioletni sandbox ma więcej detali niż sandbox A.D. 2014.

Także parafrazując:

Nie oglądając wymienionego materiału, przylepiaj komentującemu status "graficznej prostytutki".
Szczere gratulacje.

@Eternal101:

Dnia 31.05.2014 o 21:21, pepsi napisał:

dlaczego gra miałaby mieć obniżoną ocenę o całe 2pkt?


Człowieku, czy ty czytasz uważnie to co widzisz?
Przeanalizuj sobie kilka razy to co zacytowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2014 o 20:36, pinoyz napisał:

Zabrakło zdania na samym dole:

"Ocena jest sponsorowana przez Ubisoft Polska"

:)

Nie, nie jest i już nawet nie mam siły tego tłumaczyć, ale... załóżmy, że jest. W takim razie dlaczego "tylko" 8/10, a nie 9 albo nawet 10?

Wiem, że tekst poleciał późno, ale ja cenię sobie testy pisane przez osoby, które opisywany produkt faktycznie kończą. W gramie jak mamy dylemat "puszczać najwcześniej jak się da albo grać do końca" to wybieramy to drugie i wydaje mi się, że użytkownicy to doceniają. W przypadku WD płyty dotarły późno, a rzeczowe ocenianie sandboksa po raptem kilku dniach zabawy nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 09:34, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Wiem, że tekst poleciał późno, ale ja cenię sobie testy pisane przez osoby, które opisywany
produkt faktycznie kończą. W gramie jak mamy dylemat "puszczać najwcześniej jak się da
albo grać do końca" to wybieramy to drugie i wydaje mi się, że użytkownicy to doceniają.
W przypadku WD płyty dotarły późno, a rzeczowe ocenianie sandboksa po raptem kilku dniach
zabawy nie ma sensu.


Recenzowana tutaj gra pochodzi z promki, czy jest to zakup redakcji?
Moglibyście umieszczać stosowną informację pod recenzją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować