Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Watch Dogs - recenzja

177 postów w tym temacie

A ja jestem bardzo zadowolony z W_D. Gram na PC na grafice medium i nie narzekam. Owszem, grafika w czasie dnia nie powala, ale w nocy w niektórych miejscach jest naprawdę klimatycznie. Główne misje bardzo przypadły mi do gustu: są zróżnicowane, ciekawie fabularnie (zachęcają do poznania całej historii), znajdziek i misji pobocznych również jest sporo.

Ubisoft przesadził trochę z marketingiem i ludzie za bardzo się na tę grę napalili. Mam nadzieję, że niedługo naprawią te "zrywy" w czasie jazdy przez miasto, bo czasami staje się to irytujące. Gra idealna nie jest, ale oczywiście hejterzy zawszę muszą z tępić każdą produkcję która wchodzi na rynek (i to często są jeszcze tacy, którzy nie grali w ogóle albo "kupili" na torrentach). Jak najbardziej czekam na W_D2 :) Ocena: 8/10. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii bugów i innych niedoróbek; taki Skyrim ma ich nadal masę, często natrafiam na lewitujące mamuty a nawet na mamuty odbijające się jak piłka od ziemi, w grze co drugi npc mówi, że był kiedyś poszukiwaczem przygód ale strzała trafiła go w kolano ;), lochy i podziemia są strasznie podobne do siebie (choć trochę mniej, niż w Oblivionie [)) a tekstury w dniu premiery gry straszyły pikselami,a mimo to, gra sprzedała się w milionowym nakładzie i zebrała masę nagród i miłość graczy.
Trzeba się liczyć z tym, że sandbox nie będzie idealny i to długo po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz, ale dosyć niedawno kupiłem AC Collection (wszystkie 3 części serii). Okazało się, że pierwsza i druga część nie były w ogóle zlokalizowane na polski język a na pudełku pisało, że wszystkie części są z polskimi napisami. No cóż w sklepie nie chcieli tego przyjąć do zwrotu. Musiałem pisać do suportu Ubika i miałem dwie opcję: Zadośćuczynienie to season pass do AC3 na wszystkie DLC lub zwrot gry do sklepu (informowałem, że nie mogę bo nie chcą przyjąć). Zdecydowałem się na season paas. Trzeba było zrobić zdjęcie paragonu, kluczy do gry i kodu kreskowego pudełka. Poszło w max 2 dni. Owszem postarałem się i zrobiłem bardzo dobrej jakości zdjęcia (Xperia J).

Klucz dali prawidłowy :) Więc nie wiem jak to możliwe, że dają złe klucze do Uplay. Ale w każdym razie pomagają i jeszcze dają prezenty za błąd na wydruku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 18:38, Maksiu96 napisał:

Gra idealna nie jest, ale oczywiście hejterzy zawszę muszą z tępić każdą produkcję która wchodzi na rynek


Przepraszam najmocniej, ale dlaczego, do jasnej ciasnej, nazywasz hejterami osoby, które mają inne zdanie, niż Ty? Nie, nie "kupiłem" gry na torrentach (bo takich rzeczy nie robię), tak, spędziłem w grze parę godzin i po prostu uważam, że jest to gra przeciętna. Nie mam w niej absolutnie nic wybitnego, nic, co by mnie przyciągnęło (dla porównania - Assassin''s Creed IV, choć teoretycznie był, moim zdaniem, słabszy od dwójki, był dla mnie bardziej atrakcyjny ze względu na tematykę związaną z piratami). Do tego tragiczne wykonanie od strony technicznej (szarpanie, fatalna optymalizacja). U mnie gra dostaje 6. I teraz pojawia się pytanie: czy skoro ja z tego powodu jestem hejterem, to czy Ty, dając jej 8, jesteś w takim razie fanbojem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 18:43, Ring5 napisał:

U mnie gra dostaje
6. I teraz pojawia się pytanie: czy skoro ja z tego powodu jestem hejterem, to czy Ty,
dając jej 8, jesteś w takim razie fanbojem? ;)


Określając kogoś "hejterem" mam raczej na myśli takie społeczeństwo jak "metacritic". To, że komuś gra się spodobała bardziej lub mniej, to jego osobiste zdanie. Tylko, że jeżeli ktoś wystawia Z GÓRY ocenę 2/10, bo obejrzał filmik porównujący grafikę z E3 i tą aktualną, to taka ocena nie jest warta złamanego grosza według mnie. I jeszcze raz mówię: Ubisoft nie wykonał wszystkiego tak jak powinno być. Optymalizacja jest skopana, ale która ostatnia gra Ubisoftu nie miała problemów ze spadkami FPS-ów? Miejmy nadzieję, że poprawią to w następnym patchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 18:54, Maksiu96 napisał:

Określając kogoś "hejterem" mam raczej na myśli takie społeczeństwo jak "metacritic".


Ale tu również ciężko mówić o byciu hejterem. Hejter to ktoś, kto dla zasady krytykuje dany produkt, np. dlatego, że producentem jest firma XYZ. W przypadku metacritica jest trochę inaczej. Tam ludzie dają mocno zaniżone oceny (masowo, zaznaczmy!) tylko wtedy, gdy dana firma mocno podpadnie społeczności. Np. wydając wybrakowany produkt. A patrząc na recki wersji PC, raczej nie ma wątpliwości co do tego, że WD właśnie jest takim wybrakowanym produktem. Niestety, dodam, ponieważ wiązałem z tą grą wielkie nadzieje i naprawdę liczyłem na coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 18:57, Ring5 napisał:

Niestety, dodam, ponieważ wiązałem z tą grą wielkie nadzieje i naprawdę liczyłem
na coś więcej.



Również wiązałem ogromne nadzieję z tą grą (chyba jak większość społeczeństwa graczy), ale na grafikę od razu się nie napalałem i to z prostych powodów.
Po 1.: nie mam takiego sprzętu, żeby to uciągnąć (a dla jednej gry nie będę zmieniał sprzętu, który będzie o 20 % mocniejszy);
Po 2.: tworząc grę na 3 platformy (jeśli się mylę, poprawcie mnie), czyli stare i nowe konsole oraz PC logiczne jest, że musi być jakiś kompromis. Według mnie i PS4 i XBO to nie są next-geny, na których osiągniemy taką grafikę jaką można uciągnąć na najmocniejszych PC-tach;
Po 3.: Nie jesteśmy jeszcze przygotowani (pod względem technicznym) na taką grafikę. Strzelam, że to co było pokazane na E3 w 2012 odpaliło by może 10-15% graczy na świecie?

Tak jeszcze poza tematem: trochę obawiam się o The Division, na które też czekam, czy nowy silnik będzie na tyle zoptymalizowany żeby było to możliwe do grania (tym bardziej, że będzie to MMO)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 19:09, Maksiu96 napisał:

Po 1.: nie mam takiego sprzętu, żeby to uciągnąć (a dla jednej gry nie będę zmieniał
sprzętu, który będzie o 20 % mocniejszy);


Ale tu nie chodzi o to, by gra śmigała w rozdzielczości 4k, takie szarpanie, jakie mamy teraz, na mocnych systemach i przy niskich/średnich ustawieniach, jest po prostu nie do przyjęcia i nie ma to nic wspólnego z wymianą sprzętu, tylko po prostu z niechlujnością i lenistwem twórców, którym nie chciało się zająć porządną optymalizacją.

Dnia 01.06.2014 o 19:09, Maksiu96 napisał:

Po 2.: tworząc grę na 3 platformy (jeśli się mylę, poprawcie mnie), czyli stare i nowe
konsole oraz PC logiczne jest, że musi być jakiś kompromis. Według mnie i PS4 i XBO to
nie są next-geny, na których osiągniemy taką grafikę jaką można uciągnąć na najmocniejszych
PC-tach;


Ponownie - skoro gra może chodzić płynnie na konsolach, powinna chodzić równie płynnie na kompach, które od tych konsol są mocniejsze. Tymczasem wygląda to trochę inaczej - na konsolach mamy płynne działanie, na kompach - skoki fpsów wołające o pomstę do nieba, szczególnie dobrze widoczne podczas jazdy samochodem.

Dnia 01.06.2014 o 19:09, Maksiu96 napisał:

Po 3.: Nie jesteśmy jeszcze przygotowani (pod względem technicznym) na taką grafikę.
Strzelam, że to co było pokazane na E3 w 2012 odpaliło by może 10-15% graczy na świecie?


To, co było pokazane w 2012 odpaliłoby może 10% graczy na świecie WTEDY. Dziś to zupełnie inna bajka.

Niestety, brutalna prawda jest taka, że ubi dało ciała w przypadku pecetowej wersji WD. Miło z ich strony, że w ogóle wypuścili grę na pecety, ale wypuszczenie jej w takim stanie to po prostu kompromitacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 19:20, Ring5 napisał:

Niestety, brutalna prawda jest taka, że ubi dało ciała w przypadku pecetowej wersji WD.
Miło z ich strony, że w ogóle wypuścili grę na pecety, ale wypuszczenie jej w takim stanie
to po prostu kompromitacja.


Przypominają mi się jeszcze inne produkcję, które miały problem ze swoją stabilnością w wersji PC. Gothic 3, GTA IV i była jeszcze taka jedna duża produkcja, ale nie pamiętam nazwy kurcze. Też był niezły z tego powodu dym. Dla Ubisoftu jak i dla innych developerów PC nie jest platformą oczywistą do produkcji gier. Mogą wydać konwersję, ale nie będzie to wyznacznik, jeśli chodzi o początek produkcji. Zawsze były i będą to konsole, zwłaszcza, że teraz ten rynek jest ogromny. Trzeba się z tym albo pogodzić albo nie inwestować w wersję na PC, która zawsze jest uboższa i w złym stanie technicznym. Oczywiście to uderza w osoby, które nie używają konsol i nie chcą mieć z nimi nic wspólnego. Ubisoft nie uczy się na błędach, więc możesz zapomnieć o poprawie :) Grafika była lepsza ? Pewnie, że tak, bo dzisiejsze "next geny" nie mogły by ich obsłużyć i w ramach konsolidacji, każda wersją została okrojona a pięknych szat. Ktoś jeszcze uważa PS4 i Xbox One za nowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metacritic to najgorszy kał jaki pojawił się w tej branży od czasu E.T. The Game. Jeżeli ktokolwiek bierze poważnie i traktuje jako wyznacznik "niezadowolenia społeczności" zera i jedynki stawiane przez masy frustratów, powinien wziąć solidny rozbieg i zderzyć się mocno ze ścianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 20:17, TFClecho napisał:

Metacritic to najgorszy kał jaki pojawił się w tej branży od czasu E.T. The Game. Jeżeli
ktokolwiek bierze poważnie i traktuje jako wyznacznik "niezadowolenia społeczności" zera
i jedynki stawiane przez masy frustratów, powinien wziąć solidny rozbieg i zderzyć się
mocno ze ścianą.

Święte słowa ja nigdy nie patrzałem na to co piszą " gracze" że tak ich nazwę na metacritic bo to nie jest żadny wyznacznik oceny na to co piszę większośc recenzentów też już nie zwracam uwagi po np takim 92% dla Dark souls 2 które zasługiwało na średnią o 15-20 % mniejszą ( bo gra w wielu miejscach słabsza od 1 ) Watch dogs to bardzo dobra gra co prawda nie wszystko jest w niej idealne ale jako debiut marki uważam ją za dużo lepszą niż AC 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując.

Ubisoft dał ciała na całej linii z WD. Absolutnie "przehypeował" grę we wszystkich możliwych aspektach. Z zapowiadanej prawdziwie "next-genowej" gry, powstał tytuł absolutnie przeciętny. Wliczając w to jeszcze całą aferę z grafiką i ślepymi "dziennikarzami", którzy nie patrzą się na grafikę jak grają, po rozdawanie Nexusów "dziennikarzom" na jednym z eventów. Dla równowagi mogę przypomnieć, że wszyscy wydawcy rozdają różne rzeczy na różnych pokazach... np. taki Microsoft który rozdawał "dziennikarzom" nowe X360 Slim na E3.

Co z tego wyszło... każdy widzi. Teraz można dojść do wniosku, że całe to przesunięcie premiery, miało związek tylko i wyłącznie z premierą GTAV, a przez ten cały "dodatkowy" czas, gra nie została tknięta lub mogła być tknięta w małym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne nazwijmy to "zoptymalizowane gry inaczej" co pamiętam z tamtych lat(przed i po G3) to:

1) Rainbow Six Vegas 1 - gra ubisoftu robiona z tego co wiadomo przez tych samych typów co obecnie siedzieli przy pecetowej wersji WD. Jedna z pierwszych gier na UE3 i widać było ich kunszt w ruchu -> gra która działała i wyglądała gorzej niż połowa gier na silniku UE2(R6V2 powtórka z rozrywki).
2) Ghost Recon Advanced Warfighter 1 - jeżeli pierwszy Bioshock pokazał jak można zrobić grę na mocno zmodyfikowanym UE2 to Ubisoft pokazało tym czymś jak tego nie robić.
3) Anno 1404 - Samo Blue Byte przyznało jak to im UBI pomagało przy pracy(przy Anno 2070 już nie pomagali).
4) World in conflict - czy muszę wspominać
5) DIRT 1 - no comment
6) Boiling point - przy tym G3 to pikuś
7) Saints row 2
8) Stalker: Clear Sky
9) End war - przynajmniej WiC wyglądało ekstra a to coś!!!
10) RE4 - ta ubisoft był odpowiedzialny za port PC niech ich 1@#!@#!@#!@
11) DMC3:SE - powtórka z pozycji nr. 10
12) Dead Island
13) GTA IV
14) Stranglehold

reszty nie pamiętam tytułów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 20:33, Dandzialf napisał:

Podsumowując.

Ubisoft dał ciała na całej linii z WD. Absolutnie "przehypeował" grę we wszystkich możliwych
aspektach. Z zapowiadanej prawdziwie "next-genowej" gry, powstał tytuł absolutnie przeciętny.
Wliczając w to jeszcze całą aferę z grafiką i ślepymi "dziennikarzami", którzy nie patrzą
się na grafikę jak grają, po rozdawanie Nexusów "dziennikarzom" na jednym z eventów.
Dla równowagi mogę przypomnieć, że wszyscy wydawcy rozdają różne rzeczy na różnych pokazach...
np. taki Microsoft który rozdawał "dziennikarzom" nowe X360 Slim na E3.

Co z tego wyszło... każdy widzi. Teraz można dojść do wniosku, że całe to przesunięcie
premiery, miało związek tylko i wyłącznie z premierą GTAV, a przez ten cały "dodatkowy"
czas, gra nie została tknięta lub mogła być tknięta w małym stopniu.

Gra jest bardzo dobra ( grafika jest ok chociaż wiadomo że do poziomu z E3 to jest daleko ale o tym było wiadomo przed na 2-3 miechy przed premierą ;) ) A ja mam wrażenie że wręcz przeciwnie że Ubi dopracowało tę grę przez te dodatkowe 6 miechów i szlifując całość dodali wiele z pobocznych minigierek ;) np te uruchamiane z poziomu smartfona Aidena bardzo fajna sprawa ;D Ogólnie cały hejt na tą grę po tym jak w nią zagrałem mnie nie obchodzi dobrze że gra sprzedaje się rewelacyjnie i na 100% powstanie sequel ( może coś na miarę AC 2 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A według mnie gra jest bardzo dobra
zaryzykował bym stwierdzeniem że jest na równi z GTA V
na grafę nie patrzę więc ten minus dla mnie nie istnieje
Fabuła jest ciekawa,a tak po za tym sam fisher !!!!!!UWAGA SPOJLER!!!!!
Sam Fisher chciał się zemścić za zamordowanie córki !!!!!!KONIEC SPOJLERU!!!!!
a gra daje bardzo duże wyzwanie wystarczy że lekko się wychyle już od razu mnie znajdują i to nawet gdy stoją bokiem do mnie

jedynym MINUSEM jest to że nie ma niczego ciekawego słuchać w radiu,Gdyby Ubi wydało trochę kasy na licencionowane Piosenki to by było dobrze.
Ale jest kilka fajnych
a to tego gra ma najlepsze znajdźki (chodzi mi o plakietki opisujące budynki i różne miejsca,ale inne teź wymiatają)Można dowiedzieć się czegoś o Chicago no i o tym co działo się kiedy był tam Al Capone
Daje grze 9.8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i Mam nadzieje że bedzie kontynuacja z seri Watch Dogs bo uważam że należy tą serię kontynuować
Aiden może tak po za tym stać się kolejną legendarną i dobrze odzianą postacią
Hitman i jego Garnitur
Lara i jej 2 wielkie argumenty
albo Kratos i jego niszczycielska siła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro wrzucę gameplay z komentarzem (w stylu "Zagrajmy w...") na swojego gramsajta. Jak ktoś zainteresowany to zapraszam jutro popułudniem/wieczorem. Za dwa, trzy dni postaram się napisać (i może dorzucić drugi gameplay) recenzję w oparciu o wersję na Xboxa 360.

Póki co - więcej czuję tu asasyna w czasach okołowspółczesnych, niż GTA. Czy to plus, czy minus to już zależy od gustów. Póki co GTA V znacznie bardziej mi się podoba, ale zobaczymy. W WD mam wrażenie, że za dużo nawalone jest znajdziek i misji pobocznych, w których tak na prawdę ciągle robimy to samo i gra nawet nie udaje, że jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie WD nie jest złą grą, ale też nie jest jakąś super wybitną czyli takie solidne 7/10.

Jak czytam te recenzje co dają 7/10 lub 68/100 to muszę przyznać że wiele w ich argumentach jest prawdy.

Zarzuty przeciwko grafice to jedno, a kopiuj i wklej ze swoich i konkurencji tytułów to nic wybitnego. Żaden element tak naprawdę albo nie wybija się ponad przeciętność albo jest zrobiony gorzej niż w innych grach i to stanowi główny problem.

Dobra zacznijmy od tych wież co odblokowują i pokazują misje itp. szukamy ich potem bawimy się w małe elementy platformowe i jedyne co robimy związanego z hakerstwem to ewentualne skierowanie kamerki tak żeby nas nie widziała. I wszystko byłoby okay gdyby nie fakt, że to jest kalka rozwiązania z Far Cry 3 gdzie mimo wszystko to było lepiej rozwiązane. Później mamy misje typu Gang Hideout, czyli rozwałka posterunków z Far Cry 3. I ten element też mi się nie podoba jak w FC3, bo tam chociaż miałeś nawet na starcie jakieś opcje z podejściem (z której strony, po cichu czy na rambo, jaki sprzęt itp.). Drzewko umiejętności to przeciętność jakich mało bo było to tyle razy oklepane(FC3, DE:HR, B:AC, seria AC itd). Potem mamy to całe hakerstwo które jest niemal dosłownym kopiuj wklej mini gierki z pierwszego Bioshocka. Myślałem że coś na wzór Deus Ex:HR no ale cóż nic z tego. Reszta gameplayu to praktycznie dobrze wykonane kopiuj i wklej elementów z innych gier z jednym miłym wyjątkiem gdzie za pomocą przycisku "x" hakujesz elementy otoczenia podczas pościgu.

No i teraz kwestia grafiki i tutaj rozwinę się pod kątem każdej generacji konsol i ogólnie o PC.

Zacznę od PS3 i X360 bo tutaj sprawa jest dość prosta. To są starsze konsole zgadza się, ale to nie znaczy że UBI może sobie bimbać. Skoro na te konsole wyszło GTA V które masakruje graficznie wersję WD na te konsole. I jeszcze mają tupet twierdzić jak super ich silnik wygląda na tych konsolach i jak pokazuje ich możliwości.

Teraz mamy PS4 i XB1. I tutaj UBI ma przesrane na dłuższą metę bo wyszły na te konsole gry które pokazują moc konsol zwłaszcza na PS4 (KZ:SF,I:SS). I WD nie jest jakimś tam większym przełomem jeśli chodzi o grafikę.

No i PC. Czy tutaj potrzebny komentarz jak się weźmie pod uwagę Wiedźmin 2, Just Cause 2, BF3, BF4, Crysis 1, Crysis 2, Crysis 3, Skyrim(na modach), GTA IV(na modach), Sleeping Dogs, Anno 2070, Settlers 7, Hitman Absolution, Metro Last Light, Total war Shogun 2 itd. To co reprezentuje sobą WD??

Ale i tak uczciwa ocena dla tej gry to 7/10 (-1 za cyrk z grafiką oraz - 2 za resztę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę oczekujecie prawdziwej porządnej krytyki produktu na stronie sklepu?

Wystarczy obejrzeć kilka filmików na youtubie by dość do wniosku, że gra to mocny przeciętniak na tle konkurencji.
Silnik gry nie ma czym się popisać ani fizyką ani grafiką albo dobrą optymalizacją .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować