Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Murdered: Śledztwo zza grobu - recenzja

61 postów w tym temacie

Czyli wyszedł z tego taki średniak i chyba mimo całego zainteresowania tytułem na więcej nie liczyłem. Ale zagrać kiedyś zagram, po prostu zagram w nią nieco później a zostawię miejsce innym tytułom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 - serio? Chcecie mi wmowic iz gra jest takim samym syfem jak The Amazing Spider-Man 2 - czyli odgrzewany kotlet ktorego grafika wyglada niczym prosto wydarta z przed 5 lat i zasadniczo kazdy jej element skladowy poza okazjonalna frajda z robienia ''wziuuuu'' na pajeczynie przez miasto jest udreka? No jakos mnie to wszystko nie przekonuje zeby az 5 pacnac. Albo macie Panstwo luzna interpretacje skali zmieniajaca sie z kazdym tytulem albo ktos tu byl mocno rozczarowany tytulem i przelal swe oczekiwania na sztucznie zanizona ocene. Biorac pod uwage wsyzstkie aspekty wymienione w tekscie to jak raczej zasluguje na solidna 6 lub 6,5 - gdzie zacny The Amazing Spider-Man 2, zimny schabowy odgrzewany w mikrofali winien po tresci recenzji otrzymac niejako 3,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Od początku wiedziałem, że wyjdzie z tego kupa.
Zależy dla kogo bo minusy które są wypisane w recenzji dla niektórych to zalety, np przeciętna grafika dzięki której będą mogły zagrać osoby ze słabszym sprzętem, to samo z zagadkami dzięki którym będą mogły osoby nie chcące spędzić miliarda godzin na jednej zagadce :). Taki średniak wyszedł ale z chęcią spróbuję tego ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio? Watch Dogs dostało 8 a to tylko 5? Nigdy nie narzekałem ale jednak na gramie nie ma co czytać recenzji i brać ich pod uwagę, w sumie tak samo było z Bound by flame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 10:48, zbyglu napisał:

Serio? Watch Dogs dostało 8 a to tylko 5? Nigdy nie narzekałem ale jednak na gramie nie
ma co czytać recenzji i brać ich pod uwagę, w sumie tak samo było z Bound by flame.

Grałeś? Poza tym prócz oceny recenzja składa się również z tekstu, który argumentuje końcowy wynik - na tej podstawie można wywnioskować ewentualną zgodność opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 10:48, zbyglu napisał:

Serio? Watch Dogs dostało 8 a to tylko 5? Nigdy nie narzekałem ale jednak na gramie nie
ma co czytać recenzji i brać ich pod uwagę, w sumie tak samo było z Bound by flame.


Przy Bound By Flame bawię się i bawiłem przednio, lepiej niż przy niejednej grze 7-8/10. Recenzja jest jednak subiektywna i jej autor miał prawo do takowej opinii. Patrząc na to, że nie mam tyle czasu na granie, co kiedyś, minusy są dla mnie zaletami, więc z pewnością spróbuję.

Poza tym nie patrzmy tylko na ocenę, bo ocena ocenie nierówna. Watch Dogs dla tego już przykładu był oceniany na innym polu niż Murdered i na takim polu dostał też ocenę. To nie jest jakiś gigantyczny horyzont zdarzeń, gdzie wszystkie gry są w jednej dziurze i wszystkie oceniamy pod takimi samymi kątami i walorami.

EDIT: Jak powyżej pan Krzysiek wspomniał, ocena to także dużo tekstu - zasada asertywności opinii została zachowana, więc autor w 100% ma prawo do takowej, zwłaszcza uzasadnionej.

EDITv.2: Przecinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezłe zaskoczenie, spodziewałem się dobrej gry, a tu takie coś... W dzisiejszych czasach nawet najbardziej hypowana gra może okazać się crapem, warto o tym pamiętać :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam swoją reckę zrobię w ciągu kilku dni, ale jak czytam opinie LUDZI to gra podobno zasługuje na 8/10, a nie 5/10.

Powodzenia dla osób, które wchodzą na gram, patrzą na reckę i już zakładają, że gra jest kiepska i kicha. Poczytajcie opinie graczy - tych opinia jest zgoła inna.

Mój egzemplarz niedługo przyjdzie i sam chętnie sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 10:26, betonowy1 napisał:

Ocena 5/10? Ok, czyli kupi się za parę miesięcy na promocji za 5$.


Żeby było śmieszniej w kwestii ocen, w CDA podobną ocenę dostał, wychwalany przez graczy "Wolfenstein The New Order" ;0 mamy więc kolejny argument ku temu, ze ocenami nie ma się co przejmować i należy samemu ocenić grę, grając weń (chyba, że gra jest wybitnym crapem i potwierdza to wiele źródeł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 11:10, Dan14NR napisał:

Sam swoją reckę zrobię w ciągu kilku dni, ale jak czytam opinie LUDZI to gra podobno
zasługuje na 8/10, a nie 5/10.

Dobrze wiedzieć, że na portalach recenzje są pisane przez nie-ludzi.

Dnia 03.06.2014 o 11:10, Dan14NR napisał:

Poczytajcie opinie graczy - tych opinia jest zgoła inna.

Których? Bo widziałem wiele opinii mówiących o tym, że Murdered to przeciętniak. Ich opinia się nie liczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 11:19, lis_23 napisał:

Żeby było śmieszniej w kwestii ocen, w CDA podobną ocenę dostał, wychwalany przez graczy
"Wolfenstein The New Order"

Kto recenzował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 11:30, Dared00 napisał:

Dobrze wiedzieć, że na portalach recenzje są pisane przez nie-ludzi.

Przez opętane koty. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 10:17, flosik napisał:

5 - serio? (...) Albo macie Panstwo luzna interpretacje skali zmieniajaca sie z kazdym tytulem
albo ktos tu byl mocno rozczarowany tytulem i przelal swe oczekiwania na sztucznie zanizona
ocene. Biorac pod uwage wsyzstkie aspekty wymienione w tekscie to jak raczej zasluguje
na solidna 6 lub 6,5 - gdzie zacny The Amazing Spider-Man 2, zimny schabowy odgrzewany
w mikrofali winien po tresci recenzji otrzymac niejako 3,5.


Początkowo zastanawiałem się nad wystawieniem 6, ale to według mnie oczko za wysoko. W moim mniemaniu 5/10 idealnie oddaje przeciętność Murdered: Soul Suspect, który choć początkowo robi niezłe wrażenie, szybko popada w schematyczność, a zagadki są banalne, momentami obrażające inteligencję. Jeśli ktoś nie lubi wysilać szarych komórek w grach przygodowych może dodać oczko wyżej do oceny. Nie zmienia to jednak faktu, że gra nie zasługuje na wysoką notę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 10:48, zbyglu napisał:

Serio? Watch Dogs dostało 8 a to tylko 5? Nigdy nie narzekałem ale jednak na gramie nie
ma co czytać recenzji i brać ich pod uwagę, w sumie tak samo było z Bound by flame.


A co ma piernik do wiatraka? Watch Dogs dla Murdered: Suspect Soul nie jest żadnym benchmarkiem, to dwie zupełnie różne gry z innego gatunku i nijak nie można ich ze sobą porównać, ani pod względem zawartości, ani końcowej oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Grałeś? Poza tym prócz oceny recenzja składa się również z tekstu, który argumentuje
> końcowy wynik - na tej podstawie można wywnioskować ewentualną zgodność opinii.

idąc dalej przydałoby się w podsumowaniu zestawienie dotychczasowych tytułów i ocen które wystawił recenzujący .......pozwoliłoby to rzeczywiście rozeznać się w skali oceny którą wystawia czy jest ostry czy lubi tylko dany gatunek czy to mój ulubiony recenzent ......takie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować