Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Murdered: Śledztwo zza grobu - recenzja

61 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2014 o 11:44, lis_23 napisał:

Berlin.

Trafiony, zatopiony :/
Była jakaś gra która mu się podobała? xD

@up
Obstawiam, że przede wszystkiem nudna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 12:09, Demagol napisał:

Dla mnie Berlin to nowa nadzieja polskiego dziennikarstwa growego.

W dzisiejszych czasach potrzebne jest chłodne i krytyczne spojrzenie na większość produkcji AAA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogladajac LifeStreamy z tej gry na PS4 wiele sie po tej grze nie spodziewalem. Kojarzyla mi sie momentami z La Noire nie wiem czemu, moze dlatego ze obydwie gry sa tak nudne. Osoba streamujaca nie robila nic innego jak biegala z kata w kat i zbierala dowody, w tej grze sie po prostu nic nie dzieje. Kiedy w koncu dojdzie do jakiegos starcia wyglada to rownie nudno co cala reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

5/10? Czyli prawdziwa ocena to 9/10 :)



Nie warto patrzeć na oceny w CDA, bo tam dobre gry dostają słabe oceny, a szajsy wysokie.
Skala ich ocen to 0-8 = szajs. 8 = przeciętniak 9 = gra dobra 10 = arcydzieło.

Miałem już parę razy tak, że świetnie się bawiłem przy produkcjach ocenianych na 5 czy 6, za to koszmarem były gry, które dostawały oecny 9 i 10.

@Cykada85, nie potrafisz grać w L.A. Noire, jak dla Ciebie to gra nudna, albo po prostu za dużo od pewnych gier wymagasz :P Ja przeszedłem grę na 100 % i miło ją wspominam (grałem z 50 godzin).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest wątek o CD Action albo o nowym Wolfie? Bo mnie się wydaje, że tuaj komentujemy recenzje gry Murdered: Śledztwo zza grobu, która pojawiła się na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w czasach, w których po ocenieniu średniej gry na średnią ocenę od razu rzuca się tłum rozgoryczonych pseudoznawców, którzy nie grali, ale z usłyszanych opowieści/gameplayów/opini ludzi(bo recenzenci to nie-ludzie) od razu dają 8/10 i obowiązkową laurkę "bawiłem się lepiej niż przy XYZ, które dostało 8,5/10.

Zjawisko to widać zwłaszcza na steam, gdzie masa gier early access jest oceniona jako świetne, mimo że nie spełnia żadnych norm, jeżeli chodzi o zawartość, optymalizacje, bugi i posiada nieadekwatną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio? Jak można sugerować się ocenami samemu nie sprawdzając? Nie każde gusta są takie same i ocena ocenie nie równa. A sugerowanie się oceną na tym portalu to ostatnia rzecz, którą bym zrobił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gwoździem do trumny w tym tytule jest brak ducha w duchu. Serio, jesteśmy duchem i jesteśmy ograniczeni ? Nie możemy wejść tutaj i tutaj a wyjść możemy przez okno lub drzwi ? I do tego otwarte ?! Wtf... No i jeszcze opętanie. Po co mamy opętać kota, skoro duchy same w sobie unoszą się w powietrzu i przechodzą przez ściany ? Duch potrzebuje wejść w kota, żeby przejść przez dziurę ? Brak tutaj logiki. Tak samo jak interakcja z otoczeniem. Możemy oddziaływać na obiekty, ale dla npc nie ma to żadnego znaczenia, dopóki nie uruchomimy skryptu, który nakaże npc pomyśleć i zobaczyć, że coś się rusza a nie powinno. Po przeczytaniu reszty recenzji nie jestem wcale zdziwiony oceną. To klęska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 13:28, Smooqu napisał:

Żyjemy w czasach, w których po ocenieniu średniej gry na średnią ocenę od razu rzuca
się tłum rozgoryczonych pseudoznawców...

Dokładnie tak samo jest przy dobrych grach z dobrymi ocenami. "Ocena za wysoka", "gra przehajpowana", "recenzenci przekupieni"...
Witamy w internecie tu nie trzeba w coś grać/czytać/oglądać, by to ocenić.

Co do Murdered to szkoda, bo liczyłem na tę produkcję. Z drugiej strony niemal wszyscy zgodnie twierdzą, że klimat i fabuła dają radę, a na te elementy liczyłem najbardziej, więc może nie jest aż tak tragicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ten "atak" na recke. Jeśli autor uznał że gra zasługuje w jego oczach na 5 to i tyle wystawił. Recenzja to jednak osobista ocena gry.
Mnie ta recka tylko utwierdziła w przekonaniu że skusze się na tą produkcje.
Czas gry ok 8H to tyle ile spodziewałem się po pomyśle śledztwa w sprawie "swojej" śmierci. Nie wiedze w tym pomyśle gry na +20h.
Grafika dla tego typu gier, to dodatek tu liczy się klimat i muzyka a z tym po gameplayu i screenach raczej jest dobrze.
Co do przechodzenia przez ścianę z jednej strony skrypty faktycznie psuja trochę zabawę. Ale z drugiej jakbym miał wchodzić do każdego pomieszczenia i widzieć to samo(krzesło, stolik, obraz, dywan itp.) tylko w innej konfiguracji/kolorze to równie dobrze w ogóle mógłbym tam nie wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 12:49, Wojman napisał:

Czy to jest wątek o CD Action albo o nowym Wolfie? Bo mnie się wydaje, że tuaj komentujemy
recenzje gry Murdered: Śledztwo zza grobu, która pojawiła się na gram.pl


Hah, a ile już było tutaj takich tematów, gdzie z głównego wątku ludzie przeszli na kilka innych, a ty nawet nie raczyłeś się odezwać?

Albo reaguj w taki sposób wszędzie, gdzie to następuje, albo sobie odpuść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 12:09, Demagol napisał:

Dla mnie Berlin to nowa nadzieja polskiego dziennikarstwa growego.

@Zgred
Dark Souls 2.

Gdyby był konkurs na najgorszego recenzenta świata konkurencja by pewnie nawet nie startowała bo i tak by było wiadomo że Berlin od razu zgarnia 1 miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie do końca rozumiem to oburzenie na "zbyt niską" ocenę. Moim zdaniem z tekstu recenzji jasno i klarownie wynika, czemu jest ona właśnie taka.

Ale pomijając nawet ten fakt. Błagam, na bogów! Przynajmniej skończcie grę, zanim ocenicie jej ocenę! Kiedy czytam wiele - nie wszystkie oczywiście - komentarzy tego typu, niemal zawsze przebija tam się "gram od 2 h i jest super", a czasami nawet zdarza się "ale przecież widziałem na YT". Uwierzcie, to nie to samo. A ocena gry często ewoluuje. Sam na początku chciałem postawić wyższą notę wspominanemu tu Bound by Flame, ale z każdą kolejną godziną gry nieco ona spadała. Przypadek odwrotny, na dodatek z gry z bardzo podobnym pomysłem fabularnym? Proszę bardzo, Demonicon. Gra, której początek wynudził mnie tak przeokropnie, że gdyby nie recenzencki obowiązek, pewnie dałbym sobie spokój. A w ostatecznym rozrachunku jednak lepsza niż BbF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak zmarnowali potencjał. Widziałam grę na PS4 na pewnej growej imprezie i trochę się nakręciłam na ten tytuł. Lubię zagadki. Ale zagadki, a nie krzyżówki dla przedszkolaków. Zagram i tak, ale pozbawiliście mnie marzeń. Pomysł na grę wydawał się świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Serio? Watch Dogs dostało 8 a to tylko 5? Nigdy nie narzekałem ale jednak na gramie
> nie
> > ma co czytać recenzji i brać ich pod uwagę, w sumie tak samo było z Bound by flame.
>
> Grałeś? Poza tym prócz oceny recenzja składa się również z tekstu, który argumentuje
> końcowy wynik - na tej podstawie można wywnioskować ewentualną zgodność opinii.

Przecież w dzisiejszych czasach, jak jakiś tekst ma więcej niż 50 słów, to ludzie olewają, bo za dużo czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować