Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PSP nie doczeka w Japonii dziesiątych urodzin. Sony kończy produkcję konsolki

10 postów w tym temacie

Ja przez wszechobecny crapowaty model Street kupiłem używkę PSP-3004 i jestem bardzo zadowolony. Do dziś kupuję nowe gry cyfrowe i pudełkowe. Także miło witam darmówki z Plusa na PSP.

Aż strach bierze, ile świetnych tytułów z Japonii do nas może nie dotrzeć przez koniec produkcji PSP. 2 Yakuzy, 3 Hatsune Miku, Conception pierwsze, Valkyria Chronicles 3, Final Fantasy Type-0... to tylko wierzchołek góry lodowej. Oby jak najwięcej lokalizacji ogłosili podczas E3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W stylu Jimmiego Falona bym napisał tak: dziękuję PSP za...

- Personę 3 Portable i to, że dzięki niej przekonałem się do japońskich rpgów. Gdyby nie to, że wiele ciekawych tytułów wychodzi tylko na rynek japoński, a japońskiego nie znam ani trochę miałbym biblioteczkę pełną dobrych gier.
- Tekkena 6 w wersji przenośnej. Za to, iż mimo zatrzymanego licznika przegranych godzin (bo twórcy nie przewidzieli więcej niż 59.59.99) potrafiła mnie rozluźnić przed każdymi lekcjami czy zajęciami na uczelni
- Za Metal Gear Solid: Peace Walker - jedną z najlepszych gier, w jakie przyszło mi na PSP grać przez ostatnie lata
- Za możliwość przeglądania zdjęć, dzięki czemu dopóki nie miałem smartfona mogłem przenosić notatki i w wolnym czasie je czytać.
- Znalazłoby się więcej, ale jeszcze mogę podziękować za to, że o ile wcześniej była takim moim małym marzeniem, które spełniło się stosunkowo późno, bo jakieś 4 lata temu to nadal potrafię spędzić przy niej chwilę i bawić się wyśmienicie.

No cóż... to czas powoli przesiadać się na PSVita :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja PSP miałem dwukrotnie (raz sprzedałem i po jakimś czasie zakupiłem znowu, tym razem używane) i to na prawdę kawał fajnego sprzętu. Co prawda robiłem Custom Firmware po to, by odpalić sobie gry z PSX (tak, moje gry i mam ich bogatą kolekcję) i przy konsoli świetnie się bawiłem. Od dwóch lat ma ją też mój 10 letni brat, który dalej nieźle ciśnie na PSP. Ja PSP mógłbym podziękować głównie za trzy gry z Dragon Ballem w roli głównej - przy nich spędziłem bardzo, bardzo wiele godzin ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje 3004 i niewielką kolekcje gier trzymam na półce, niech się kurzy, bo na pewno za kilka lat miło będzie sobie przypomnieć te konsolkę. PSP przede wszystkim było dla mnie szansą na wejście do świata Playstation - dzięki niemu pierwszy raz zagrałem w FF7 i inne gry spod znaku tej serii, także spin-offy i tym podobne. Poza tym było mi dane zagrać God of Wara.
Jeśli chodzi o exlusivy, to najważniejsze są dla mnie Patapony, oraz Dissidia 012 - więcej czasu niż w tej bijatyce spędziłem chyba tylko na grach multiplayer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda najlepsza konsola w dziejach. Do dziś moje wierne psp leży na półce ,owszem nie korzystam już ,ale ile przegrałem na tej konsolce godzin to w głowie się nie mieści ,ale wszystko co dobre kiedyś się kończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej mam zamiar sobie sprawić, może teraz stanieje? Chcę tę konsolkę głównie ze względu na gry Yu-Gi-Oh! Tag Force 2 i 3 i tylko dlatego, że pierwsza część wyszła na PS2 a ja chcę więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja dalej mam zamiar sobie sprawić, może teraz stanieje? Chcę tę konsolkę głównie ze względu
> na gry Yu-Gi-Oh! Tag Force 2 i 3 i tylko dlatego, że pierwsza część wyszła na PS2 a ja
> chcę więcej :)

Polecam zainteresować się Dueling Network oraz YGOPRO jeżeli lubisz Yu-Gi-Oh!
W drodze podobnież także symulator gry od Konami (YGO Duel Arena), ale pewnie będzie jak YGO Online, czyli trzeba $$$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na konsolę wyszło nieco fajnych gier, ale niestety była (i jest) to plat forma skierowana do młodszych graczy. Sam ja posiadałem i niestety nie był to techniczny majstersztyk, a raczej dziwolag :). Jak na eksperyment i tak osiągnął niezły sukces. I ja poza boskim MH i klasyka mi z ps one nie po grałem za dużo. Co innego vita która jest świetna i ma świetne gry (trochę RPG brakuje), jest przemyślana i fajnie zaprojektowana, i ma wsteczny kompatybilnosc. Az dziw bierze, że jest tak mało popularna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować