moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Boże, jak słysze to słowo to mnie trafia, PIRACTWO to najokropniejsza rzecz jaka może być, wszyscy moi znajomi mówią mi, Marcin, po co marnujesz tyle kasy na gry i filmy, skoro możesz to sobie poprostu ściągnąć z internetu. Gdy słysze takie lub podobne wypowiedzi to mnie na wymioty bierze. A wy co sądzicie o piractwie, wypowiadajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piractwo było, jest i będzie ludzie staraja się jaknajbardziej ograniczać koszty a temu służy piractwo, wielu jest ludzi którzy mają pieniądze aby kupić orginał a kupują pirata i gdzie tu logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe piractwo to bylo w czasach zeglugi po wzburzonych morzach pod czarna flaga z trupia czacha, a teraz to tylko pospolite zlodziejstwo. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 19:59, Patryk R napisał:

ludzie staraja się jaknajbardziej ograniczać koszty a temu służy piractwo

Ludzie kradną, a Ty próbujesz usprawiedliwiać złodziei...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 20:02, kNOT napisał:

> ludzie staraja się jaknajbardziej ograniczać koszty a temu służy piractwo
Ludzie kradną, a Ty próbujesz usprawiedliwiać
złodziei...


Ja ich nie usprawiedliwiam tylko piszę jak zresztą każdy wie jak złodzieje działają i jeżeli podejżewasz mnie o piractwo to mylisz się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 20:06, Patryk R napisał:

piszę jak zresztą każdy wie jak złodzieje działają

Wysokie ceny są tylko pretekstem, który utrwalasz.
Nie ma znaczenia, co sam robisz.
Usprawiedliwiasz złodziei powtarzając kłamstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 20:00, Elwro napisał:

Prawdziwe piractwo to bylo w czasach zeglugi po wzburzonych morzach pod czarna flaga z trupia czacha, a teraz to tylko pospolite
zlodziejstwo. :-)

Zgadzam się całkowicie z przedmówcą. :) Jeszcze "Karmazynowy Pirat" w wersji tv był przykladem ostatniego pirata. I branki nawet... darzyły takich korsarzy ciepłem serc często w zamian za porwanie. ;-)
Obecnie to złodziejstwo po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 20:08, kNOT napisał:

> piszę jak zresztą każdy wie jak złodzieje działają
Wysokie ceny są tylko pretekstem, który utrwalasz.
Nie ma znaczenia,
co sam robisz.
Usprawiedliwiasz złodziei powtarzając kłamstwa...


A moim zdaniem nie ma sensu się kłócić kto co napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 20:12, kNOT napisał:

Ja nie mam kasy na samochód, a nie kradnę...


Chodzi mi o gry. W końcu samochodu nie kupisz za dyche u pirata na targu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W polsce piractwo jest codziennością ponieważ poskie prawo jest na ten temat łagodne. Poza policja nawet nie łapie piratów. W USA w New Yersey ludzie się boją mieć piraty, ponieważ tam kara wynosi 250.000 $ . Byłem w wakacje w stanach i taka jedna sąsiadka mojego wójka musiała zapłacić kare 7000$ za ściągnięcie jednej piosenki. FBI po prostu jej weszło do domu. Czy policja w polsce też ma takie techniki żeby sprawdzać mieszkańców czy ktoś coś ściągnoł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2005 o 20:16, Grizzly. napisał:

policja w polsce też ma takie techniki żeby sprawdzać mieszkańców czy ktoś coś ściągnoł ?


Napewno potrzebowali by specjalnych programów albo czegoś innego w karzdym razie gdyby im piractwo przeszkadzało to by coś zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nowy samochód jest troszkę droższy od nowej gry, prawda? I nie da się z niego korzystać w zaciszu domowym, tak żeby się nikt nie dowiedział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piractwo to naturalny twór ekonomiczny :] (współcześnie).
Tak jak szara strefa, choć fakt "nielegalnych programów" dodaje do tego strefę czarną.

Ja również nie trawię kupowania piratów i ściągania gier z internetu, ale rozumiem, że w pierwszej połowie lat ''90 prawo co do własnosci autorskiej nie było sformuowane, wiec nielegale były jedyną metodą zakupu w Polsce. Z czasem pojawiali się dytrybutorzy i filie dużych zachodnich firm jak Sony, ale gry, kasety (nie wspominając o płytach) były pieruńsko drogie.Ja akurat miałem szczęście, że rodziców stać było na Age of Empires za 200zł, ale rozumiem doskonale, że takich ludzi w Polsce nie ma dużo (w I progu podatkowym, czyli zarabiającym bodajże około 2000zł jest 80%? społeczeństwa ??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje. Każdy zobaczy że masz nowy samochód. A co do piractwa : powinno się tępić "zawodowców", a nie tych którzy przegrywają tylko dla siebie. Tylko do tego potrzebne są dobre władze a nie polscy policjanci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 20:27, Yamamoto napisał:

powinno się tępić "zawodowców", a nie tych którzy przegrywają tylko dla siebie

O tak! Trzeba tępić gwałcicieli, ale podglądacze są już OK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 20:28, kNOT napisał:

> powinno się tępić "zawodowców", a nie tych którzy przegrywają tylko dla siebie
O tak! Trzeba tępić gwałcicieli, ale
podglądacze są już OK...


Chciałem powiedzieć przez to że trzeba tępić żródła nielegalnych gier, które są napewno groźniejsze niż osoby z nich korzystające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się