moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Gry to nie tlen, to raz. Po drugie nie trzeba w koncu grac we wszytko co popadnie, a jesli stac kogos na komputer ktory udzwignie Dooma 3 to niech nie ,,miauczy" ze go nie stac na jedna gre w miechu...To moje osobiste poglady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 12:38, Elendil napisał:

A co koledzy i koleżanki na cośtakiego:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3097009.html

A tu projekt rozwiązania legislacyjnego:

http://serwisy.gazeta.pl/kultura/1,34169,3097019.html

Hmm?


Tylko jest jedno pytanie jak udowodnić że ktoś ściąga takowe filmy lub muzę.
(wiem namiar IP)
Jeśli ja to np robie z kawiaranki....to niema siły żeby mnie namierzać

I tu pies pogrzebany.
Niedawno zresztą ściągałem pewien film offowy podzielony na 5-ęć małych plików
każdy mi zasysało prze średnio 20 minut to co za problem
w takiej kawiarence puscić ssanie jednego filmu. odzczekasz póltorej godziny i masz spokój

Albo tzw Torrenty......jak to sprawdzić ?????

Ten pomysł w formie ustawy to i może przejdzie ale w praktyce to będzie jeszcze jeden martwy przepis....
Przynajmniej mi się tak wydaje.

Co z tego że jest ustawa chroniąca własnosć intelektualną skoro nikt nie sprawdzi zawartości dysku Kowalskiego
To że BSA lub policja robi nalot to nic innego jak skutek tego że masz powiedzmy fajnych kolegów albo się gdzieś pochwaliłeś.......
A i jest jedna ważna rzecz oni bez nakazu ci do domu/firmy wejść niemogą.

Niemówie nie dla tego pomysłu ale to będzie właśnie jak z tym abonamentem od RTV..


A właśnie jak to jest ja na bierząco słucham stacji niezależnych internetowych w stylu polskastacja.pl
To komu w takim wypadku mam płacić za abonament......bo chyba nie tej śmiesznej agendzie postkomunistycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Feniks, Piękny post :]. Ja NINAWIDZE piractwa. Piraty wykorzystuje jak dema (czasem) np. NWN pirackiego miałem ze 2 dni. Teraz mam NWN, SOU, HOTU, HerosaV w preorder, czekam na NWN2, i chyba bardziej, na Wiedzmina (POLECAM sagę). I jeszcze kilka innych gier na półeczce. Kiedy zaczołem uczyć sie programowania, i tworzyć grafike 3D (3Dsm8), to doceniłem trud i wysiłek włożony w powstanie gry. Niestety jak to mówią piratujący "nie stać mnie" (choć u nich to dotyczy wszystkich gier) na niektóre gry. Np WOW. Żałuje ale nie moge dać 200 i co miesiąc płacić chyba 30zł. Jak bede miał neta pogram w pirata żeby sprawdzić czy to rzeczywiście takie dobre jak mówią. Ale jóż Guild Wars (strasznie sie napaliłem :]) kupie oryginał. "Nie stać mnie" (i to mnie najbardziej boli) też na 3Dsm8 który kosztuje 3495 dolców. Wiem że to nie usprawiedliwia pirackich wersji ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 19:49, moro100 napisał:

Boże, jak słysze to słowo to mnie trafia, PIRACTWO to najokropniejsza rzecz jaka może być,
wszyscy moi znajomi mówią mi, Marcin, po co marnujesz tyle kasy na gry i filmy, skoro możesz
to sobie poprostu ściągnąć z internetu. Gdy słysze takie lub podobne wypowiedzi to mnie na
wymioty bierze. A wy co sądzicie o piractwie, wypowiadajcie się.


Ja tam wolę się delektować orginalnymi grami zapakowane ładnie w pudełeczka, nie mają syfu, nie ma to jak orginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja np. mam problem z jedną grą. Jakieś pare lat temu wszedłem w posiadanie pewnej oryginalnej gry, które bardzo się mi spodobała. Na moje nieszczęście pożyczyłem ją po pewnym czasie pewnemu koledze, który nieumyślnie porysował mi płytke a dokładniej jego cd rom. Wk****em się wtedy bardzo ale było już po sprawie. Owej gry już nie mogłem nigdzie dostać, gdyż wyszła w małym nakładzie na nasz rynek. Dopiero bardzo niedawno przypomniałem sobie o niej i pomyślałem, że bym sobie zagrał w nią jeszcze raz. Szukałem jej po różnych sklepach internetowych nawet na stronie producenta ale nie znalazłem więc jedynym wyjściem było poszukać w torrencie, gdzie los się do mnie uśmiechnął i znalazły się osoby, które miały tą gre na swoich HDD. Ale okazało się, że wersja piracka tej gry ma buga co uniemożliwia kontynuowanie gry od pewnego momentu. Chciałbym gdzieś dostać oryginał tej gry ale to już chyba raczej mało realne jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 12:38, Elendil napisał:

A co koledzy i koleżanki na cośtakiego:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3097009.html

A tu projekt rozwiązania legislacyjnego:

http://serwisy.gazeta.pl/kultura/1,34169,3097019.html

Hmm?



Jakoś nie bardzo trafia do mnie ten projekt. Zapewne znalazły by się osoby które by to zapłaciły, wielu by było takich co nie płacą a ściągają.
Wg mnie dało by to tylko tyle, że twórcy oprogramowania (o których tam wogóle nie pisze), muzyki, filmów itp., mieli by tylko mniejsze zarobki. Bo nawet ci co kupują orginały regularnie mogliby się przerzucić, bo to taniej i legalnie, a szczególnie w wypadku muzyki niewiele ich przyciąga do wersji sklepowych.
W końcu nikt z nas nie lubi przepłacać, a jak wersje się niczym nei różnią. W tym przypadku dystrybutorzy standardowi musieliby zwiększyć ilość gadżetów ,żeby jakoś istnieć dalej.
Wydaje mi się więc, że nie tędy droga.

Pozatym nie podoba mi się stwierdzenie (i jakby główny powód ideii), że skoro tak dużo ludzi ściąga to przecież nie możemy wszystkich złodziejami nazywać, lepiej zalegalizować. A jak większość się stanie wandalami to też zalegalizujemy ten proceder, żeby nie nazywać wszystkich przestępcami? (już nie wspominam o gorszych przestępstwach typu gwałty i zabójstwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 15:55, Alamar napisał:

Ja np. mam problem z jedną grą. Jakieś pare lat temu wszedłem w posiadanie pewnej oryginalnej
gry, które bardzo się mi spodobała. Na moje nieszczęście pożyczyłem ją po pewnym czasie pewnemu
koledze, który nieumyślnie porysował mi płytke a dokładniej jego cd rom. Wk****em się wtedy
bardzo ale było już po sprawie. Owej gry już nie mogłem nigdzie dostać, gdyż wyszła w małym
nakładzie na nasz rynek. Dopiero bardzo niedawno przypomniałem sobie o niej i pomyślałem, że
bym sobie zagrał w nią jeszcze raz. Szukałem jej po różnych sklepach internetowych nawet na
stronie producenta ale nie znalazłem więc jedynym wyjściem było poszukać w torrencie, gdzie
los się do mnie uśmiechnął i znalazły się osoby, które miały tą gre na swoich HDD. Ale okazało
się, że wersja piracka tej gry ma buga co uniemożliwia kontynuowanie gry od pewnego momentu.
Chciałbym gdzieś dostać oryginał tej gry ale to już chyba raczej mało realne jest :/



Podaj tytuł może ktoś ją ma i Ci sprzeda........ Polecam tez eBAY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie też piraty to jak dema włanczam podoba się to kupuje nie podoba się płyta kosz, albo przez okno fajnie lecą a jak ładnie się rozpryskują. Ale jest pewnien problem jak zdobyć gre której nie ma już w sprzedaży, była mało popularna i nigdzie nie można dostać orginału. Ja osobiście byłbym za reedycjami gier bo nigdzie nie moge dostać Obywatel Kabuto i Sacrefice, nie chce kupić z allegro bo nie ufam aukcja internetowym nie chce dostać pustego pudełka z kupą papierów jak mój kumpel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2006 o 18:51, S.V.P.A.M napisał:

Podaj tytuł może ktoś ją ma i Ci sprzeda........ Polecam tez eBAY


Jej tytuł to "Silver"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 18:58, Lumbago napisał:

. Ale jest pewnien problem jak zdobyć gre
której nie ma już w sprzedaży, była mało popularna i nigdzie nie można dostać orginału.


No właśnie mam taki problem i musiałem skorzystać z sieci P2P bo tylko w ten sposób mogłem ją zdobyć

Dnia 05.01.2006 o 18:58, Lumbago napisał:

Ja
osobiście byłbym za reedycjami gier bo nigdzie nie moge dostać Obywatel Kabuto i Sacrefice,
nie chce kupić z allegro bo nie ufam aukcja internetowym nie chce dostać pustego pudełka z
kupą papierów jak mój kumpel.


Bo podstawa to patrzeć na opinie o danym sprzedawcy. Ja niedawno kupiłem grę z Allegro od gościa co ma także sklep komputerowy i super opinie i w takiej sytuacji ryzyko kantu jest bardzo małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o akcji policji w Koszalinie? Policja zatrzymała 5 osób (możliwa kara do 3 lat pozbawienia wolności), konfiskowała 30 komputerów i 100 dysków twardych. Rozsyłali oprogramowanie, gry, filmy za pomocą serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 19:17, Alamar napisał:


> Podaj tytuł może ktoś ją ma i Ci sprzeda........ Polecam tez eBAY

Jej tytuł to "Silver"



Jeśli to było RPG

to tu masz linka
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.cdaccess.com/jpg/shared/front/large/silver.jpg&imgrefurl=http://www.c daccess.com/html/pc/silver.htm&h=526&w=432&sz=26&tbnid=dVE6Zwpus0IJ:&tbnh=129&tbnw=105&hl=pl&start=194&prev=/images%3Fq% 3DSilver%26start%3D180%26svnum%3D10%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN

Mam badzieję że to to.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.cdaccess.com/jpg/shared/front/large/silver.jpg&imgrefurl=http://www.c

Dnia 05.01.2006 o 20:46, S.V.P.A.M napisał:

daccess.com/html/pc/silver.htm&h=526&w=432&sz=26&tbnid=dVE6Zwpus0IJ:&tbnh=129&tbnw=105&hl=pl&start=194&prev=/images%3Fq%
3DSilver%26start%3D180%26svnum%3D10%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN

Mam badzieję że to to.....


ps przekopiuj całego linka w tych trzech linijkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moje misatko też jest sławne zamkneli jeden sklep z kompami wpadli im na chaty 3000 płyt szlag trafił i zawneli ich 7 twarzy zamknęli pisali o tym w www.dobreprogramy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie twierdzę, że to idealne rozwiązanie. Ale zawsze jakaś propozycja.

Pomysł z kawiarenką - do obalenia. Płacąc nawet 10 zł takiego abonamentu chciałoby Ci się pójść do kawiarenki? Chyba nie.

>A i jest jedna ważna rzecz oni bez nakazu ci do domu/firmy wejść nie mogą.

Nie pamietam przepisu kpk ale w pewnych okolicznościach mogą wejśc na podstawie blachy i dokonać przeszukania. Po drugie wchodzą z reguły wtedy gdy toczy się już postepowanie przygotowawcze i nakaz z reguły jest wydany.

PS. Ja abonament RTV płacę ;)) A co do Twojego pytania. Abonament to nie opłata za oglądanie konkretnej TV czy słuchanie konkretnego radia a coś jakby podatek od posiadania urządzeń RTV.


-> Feniks

>Pozatym nie podoba mi się stwierdzenie (i jakby główny powód ideii), że skoro tak dużo ludzi ściąga to przecież nie możemy wszystkich złodziejami nazywać, lepiej zalegalizować

Ale to jest jedna z zasad tworzenia prawa. Nie penalizuje się czynności o niskiej szkodliwości społecznej jeśli znaczna część społeczeństwa daną czynność wykonuje. Problemem jest tylko określenie stopnia tej szkodliwości.
Poza tym podobnie bylo z konfliktem w USA pomiędzy Hollywood a Sony Betacam. I w Stanach Sąd Najwyższy zalegalizował uzywanie magnetowidów pomimo protestów branży filmowej. Co zresztą po latach okazało się żyłą złota dla twórców filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 21:54, Elendil napisał:

Ale to jest jedna z zasad tworzenia prawa. Nie penalizuje się czynności o niskiej szkodliwości
społecznej jeśli znaczna część społeczeństwa daną czynność wykonuje. Problemem jest tylko określenie
stopnia tej szkodliwości.


Ciekawe co powiesz o niskiej szkodliwości jak developerzy stwierdzą , że tworzenie gier im się przestało opłacać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ja wymyślilem to pojęcie. Mi też ono się nie podoba. Ale póki ono istnieje prawodawca musi brać to pod uwagę.
Ewentualnie, jak się twórcy gier obrażą, trzeba będzie wrócic do nocnych sesji przy stole ;))

A tak powaznie. Dobra gra, dobrze wydana, zawsze znajdzie kupca. Tylko że dobra gra będzie wymagać wiekszego zaangazowania od twórców. Ja ostatnio gry kupuję rzadko z 2 powodów: brak czasu i brak gier, które mnie interesują. Grywam tylko w rpg, a ostatnio coraz mniej gier typu Fallout, Torment, BG czy M&M VII, które potrafią przykuć na dłużej niż kilka godzin. Ten rok może będzie lepszy, na dniach kupuję GW, nastawilem się już na Fable. Druga połowa roku też wydaje się ciekawa. Zobaczymy.

PS. Co do Fallouta. U mnie w MM pudełkowe wydanie 1 i 2 (to normalne, nie z NXK) lezy po 9 zł ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się