moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2006 o 22:50, S.V.P.A.M napisał:

No i dochodzimy do sedna......nareszcie.
Na zachodzie piractwo jeśli istnieje ( a istnieje napewno ) to jest to odsetek znikomy. Z jednego
acz ważnego powodu.......ZAROBKI.


Wlasnie nie. Piractwo w panstwach zachodu szacuje sie na kilkadziesiat procent (u nas ok. 60 % programow jest pirackich). Jest nizsze, ale tez wysokie. Pamietaj tez ze tam o wiele czesciej sie piratow sciga (wiec bardziej sie boja sciagac). Dlatego tez watpie, zeby dalsze obnizanie cen programow pozwolilo znaczaco zmniejszyc piractwo - ten, ktory sie szanuje juz teraz nie kupuje piratow (obywa sie np. jedna gra miesiecznie), a pirat bedzie sciagal/kopiowal takze wtedy, gdy gry beda wychodzic po 30-40 zl. Trzeba raczej usprawnic aparat scigania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2006 o 19:55, sathorn1 napisał:

PS. A najgorzej jest z konsolowcami... Wszyscy których znam nie mają ani jednej oryginalnej
giery.


To mnie akurat nie dziwi. Producenci tych gie sami się o to proszą wystawiając takie ceny. 250 zł za gre(i to nie zawsze nową) to lekka przesada. Mało kogo stać by sobie mógł pozwolić na taki luxus. Ceny gier na konsole są śmiesznie wysokie i dlatego mało kogo stać na oryginały. Ja akrat nie mam konsoli ale gdybym ją miał na pewno nie wydawał bym 250 zł na przeciętną gre bo to jest po prostu rozbój w biały dzień i ogólnie śmiechu warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 20:36, Alamar napisał:

Ja akrat nie mam konsoli ale gdybym ją miał na pewno nie wydawał bym 250 zł na przeciętną gre
bo to jest po prostu rozbój w biały dzień i ogólnie śmiechu warte.


A ja się z tym nie zgadzam. Stare gry na PS2 kosztują koło 100, np. MGS2, przynajmniej tyle kosztuje u mnie w sklepie. Zresztą jak się nie chce wydawać 250 zł za nową grę na konsolę, to zawsze można PC kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2006 o 20:55, sathorn1 napisał:

A ja się z tym nie zgadzam. Stare gry na PS2 kosztują koło 100, np. MGS2, przynajmniej tyle
kosztuje u mnie w sklepie. Zresztą jak się nie chce wydawać 250 zł za nową grę na konsolę,
to zawsze można PC kupić.


No sam widzisz, stara gra kosztuje tyle co nowa na PC. Dla mnie to nieporozumienie. Powiem to jeszcze raz. Producenci gier na konsloe sami się o to proszą, więc niech dalej tak robią to na pewno na tym zarobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 21:13, MDek napisał:

piszecie że gry są za drogie.... a to my zbyt mało zarabiamy


Głupota, co to za różnica. Jaby były gry tańsze to by wyszło na to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 21:03, Alamar napisał:

No sam widzisz, stara gra kosztuje tyle co nowa na PC. Dla mnie to nieporozumienie. Powiem
to jeszcze raz. Producenci gier na konsloe sami się o to proszą, więc niech dalej tak robią
to na pewno na tym zarobią.


Tak, ale: po pierwsze na początku producenci dopłacali do konsoli a potem zarabiali na grach i stąd ta dziwna strategia.
Po drugie: Gry na konsole w i te stare i te nowe są podobnej jakości (chodzi głównie o grafę) w dniu premiery jak i po 2 latach. Bo kompy są na bierząco upgradeowane a konsole co generację. Dlatego MGS3 i MGS2 sągraficznie prawie takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 20:36, Alamar napisał:

250 zł za gre(i to nie zawsze nową) to lekka przesada.


Ale konsole sa smiesznie tanie (jak na sprzet w nich zawarty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 21:54, Hegemon napisał:

Ale konsole sa smiesznie tanie (jak na sprzet w nich zawarty).


Sa tanie, ale i tak to doplacasz kupujac gry. Czyli wychodzi na jedno.
Natomiast roznica jest taka, ze przy konsolach jestes zmuszony kupic sprzet wypasiony.
PCta mozesz kupisz taniego, za cene nowej konsoli, i pograc na nim i to calkiem porzadnie.
A konsole musisz kupic wypasiona, i mimo, ze placisz za nia malo na poczatku, to potem i tak doplacasz reszte kupujac bajecznie drogie gry.

Ja wole kupic gorszy PC, nie potrzebuje tak wypasionego sprzetu do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach




To ja już nie mam pomysła jak temy zapobiec....

To z tego wszystkiego wynika że cokolwiek by się nierobiło i tak bedą tacy co piracić będą.

Czyli d..............................a niema na to rady. Piractwo było jest i będzie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gry to nie mam żadnego pirata, jak nie mam kasy na oryginał obywam się bez gry, bo gówna nawet za 15 zł nie kupię poza tym CDPROJEKT sprzedaje po pirackich cenach klasykę, po co więc kupować u ruskich w ciemno?! Nie to bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dość... hmm można by powiedzieć Groteskowa sytuacja. Bo wynika z niej że najlepiej by było gdyby gry Oryginały były po cosik koło 10-20-30 zł, a wtedy to zwyczajnie piraci by wygineli. Jest tylko jeden malutki problem, mianowicie taki że z takich niedużych zarobków firmy tworzące gry by zwyczajnie nie wyżyły. Chociaż z drugiej strony kto wie, może dzięki temu że o wiele więcej osób zamiast piracić kupowało by oryginały to i tak firmy by na swoje wychodziły.

Swoją drogą to mnie tam rozbawiają argumenty, że jeśli jakaś gierka jest średnia lub kiepska to nikt tych parudziesięcu zeta za oryginał nie wyda bo gierka nie warta grania, ale jak ją dostajesz za pare/parenaście zeta, albo ściągasz z neta to gierka już hop hop staje sie wspaniała grywalna etc etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 15:12, Hubi Koshi napisał:

Jest tylko jeden malutki problem, mianowicie taki że z takich niedużych zarobków firmy tworzące
gry by zwyczajnie nie wyżyły. Chociaż z drugiej strony kto wie, może dzięki temu że o wiele
więcej osób zamiast piracić kupowało by oryginały to i tak firmy by na swoje wychodziły.


Obawiam się, że gdyby była to podstawowa cena, to dystrybutorzy gryźliby piach. Zakup licencji, tłoczenie, marketing, płace, tłumaczenie. Wydaje się, że koszty byłyby zbyt znaczne. Z własnego podwórka wiem, że samo tłumaczenie daje *minimum* 10zł/strona (dla szeregowego tłumacza) co przy 3000 stron daje ponad 30000zł samego kosztu tłumaczenia (bez korekty, nadzoru, testów).
Nawiasem pisząc: ja tam kojarzę choćby „piracenie” Robin Hooda (30zł) czy Encyklopedii Gier (20zł). Teoretycznie przy dostępie do sieci proceder dalej się opłaca, bo koszta to tylko prąd i nośnik.Cena nie jest ostatecznym panaceum. Uczciwość nie wygra "na rękę" z czystą ekonomią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz racje, miałem nadzieje że zwiększenie sprzedaży i zmniejszenie ceny pobije koszta produkcji, ale chyba sie niestety nieco przeliczyłem. Cóż pozostaje tylko stać się uczciwymi (kogo ja oszukuje :-/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 15:00, wargas napisał:

Jeśli chodzi o gry to nie mam żadnego pirata, jak nie mam kasy na oryginał obywam się bez gry,
bo gówna nawet za 15 zł nie kupię poza tym CDPROJEKT sprzedaje po pirackich cenach klasykę,
po co więc kupować u ruskich w ciemno?! Nie to bez sensu.


Co Wy z tymi Ruskimi?? Już się nie kupuje gier na stadionie albo targu, po co, skoro ma się internet i sieć lokalną. Piratów na targach już pewnie nie ma bo poprostu zbankrutowali, tak mi sie wydaje bo:
a) gra u pirata kosztuje tyle co gra z extra klasyki
b) a jak ktoś chce nową gre to sobie z netu ściągnie za free

I skończcie już z tymi giełdami bo to już dawno i nie prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 16:49, Alamar napisał:

Co Wy z tymi Ruskimi?? Już się nie kupuje gier na stadionie albo targu, po co, skoro ma się
internet i sieć lokalną. Piratów na targach już pewnie nie ma bo poprostu zbankrutowali, tak
mi sie wydaje bo:
a) gra u pirata kosztuje tyle co gra z extra klasyki
b) a jak ktoś chce nową gre to sobie z netu ściągnie za free

I skończcie już z tymi giełdami bo to już dawno i nie prawda


Kiedy ostatni raz byłeś na giełdzie komputerowej ?? To raz.

A dwa ,że dla producenta nie ma różnicy czy dasz kasę złodziejowi, czy sam się nim staniesz ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2006 o 16:57, Seldon napisał:

Kiedy ostatni raz byłeś na giełdzie komputerowej ?? To raz.


Ani razu, chciałbym pojechać ale na pewno nie po gry, bo strata kasy. Poprostu wg mnie ludzie teraz wolą sobie ściągnąc gre za darmo niż płacić piratowi. No ale pewnie tacy co kupują te piraty też sie znjdą.

Dnia 08.01.2006 o 16:57, Seldon napisał:

A dwa ,że dla producenta nie ma różnicy czy dasz kasę złodziejowi, czy sam się nim staniesz


No, to logiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 17:14, Alamar napisał:

Ani razu, chciałbym pojechać ale na pewno nie po gry, bo strata kasy. Poprostu wg mnie ludzie
teraz wolą sobie ściągnąc gre za darmo niż płacić piratowi. No ale pewnie tacy co kupują te
piraty też sie znjdą.



No to wierz mi ,że znajduje się takich jeszcze bardzo dużo, czasem ciężko się przecisnąć. Szlag mnie dodatkowo trafia jak ludzie sobie robią z giełdy wypożyczalnię DVD. Płacą za jedną, a później sobie wymieniają za jakąś tam drobną opłatą, podczas gdy normalne wypożyczalnie plajtują....
O takich co zamiast do kina jadą na giełdę to już nie wspomnę, bo mną zaczyna rzucać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2006 o 20:33, Hegemon napisał:

Wlasnie nie. Piractwo w panstwach zachodu szacuje sie na kilkadziesiat procent (u nas ok. 60
% programow jest pirackich). Jest nizsze, ale tez wysokie. Pamietaj tez ze tam o wiele czesciej
sie piratow sciga (wiec bardziej sie boja sciagac). Dlatego tez watpie, zeby dalsze obnizanie
cen programow pozwolilo znaczaco zmniejszyc piractwo - ten, ktory sie szanuje juz teraz nie
kupuje piratow (obywa sie np. jedna gra miesiecznie), a pirat bedzie sciagal/kopiowal takze
wtedy, gdy gry beda wychodzic po 30-40 zl. Trzeba raczej usprawnic aparat scigania.



Podam przyklad mojego kolegi który skopiowal rę hotel giant którą cdp wydal za 30 zl tego nie rozumialem a zaraz potem skopiowal gierke z czasopisma kśg które kosztuje 7 zl po paru dniach dowiedzialem się ze sie w bloku zalozyli kto bedzie mail więcej gier i piracili ile wlezie (niekoniecznie grajac w spiracone gierki) wiec zgola odmieny powod jak zarobki natomiast niechęc do orginalów rónież jest powodem np większosc ,oich kolegów wchodząc do mojegopokoju mówi (z uwagi na wystwakę pudelek po grach któr trzymam na szaie ) ze zdziwieniem mówia , ty chyba jakiś dziwny jesteś po co ci tyle orginalow przeciez i tak w wiekszośc ma tylko single (wytlumaczcie komuś takiemu że mi się np chociażby pudelko podoba no i np w fallou tactics byly podęczniki do gru dodatki na osobnej plycie i jescze 2 poprzednie części ) i tak nie zrozumieją .
sPOTAKALEM SIĘ TEŻ OSTATNIO W MOIM PRZYPADKU WSZEDLEM NA OGOLNODOSTEPNY PORTAL WWW.INSTALKI.PL I PRZRGLADAJĄC DZIAL GIERKI znalazlem lineage 2 z opisem iż freware i można na darmowych serwerach bez problemow grać napisalem o tym w innym watku i w dosc brutwalny sposób się dowiedzialem ze nie można grać (dostajac degrada - 2) no i co bylo powodem mojego postepku niewiedza skoro pisali ze można to chyba można?(tak przynamniej myslalem i za to oberwalem) czasem również spotykam się z czymś takim masz giere taka i taka . nom mam . to porzycz . no dobra tylko nie zniszcz . Podaje delikwentowi plytke a on . Nie to orginal dzięki nie chce (no tosię pytam dlaczego 0 otrzymuje odpowiedz ) bo przegrać sie nie da( i mozna zaliczać spowodnie glebe zaliczac) wię moim zdaniem problemem nie są pieniądze a raczej mentalność ludzi którzy z jakis względów nie lubia przestrzegac prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się