moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2006 o 22:49, Snake_GMC napisał:

A mi się podoba, że Cenega często dodaje PL łatkę na osobnej płycie (jak kto chce). M.in. mistrzowskie
zagranie z Chaos Theory (Baka spisał się bdb, ale angielski Fisher wcale nie gorszy), aż się
nie żałuje tej kasy wydanej na oryginały.


Zgadzam się kosmiczne gierki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co dziś na polibie usłyszałem cytuję " piractwo to inna forma reklamy softu "a wiecie od kogo???
Od profesorki która wykładała nam prawo.............sobie podyskutowałem że jest to nielegalna reklama ale zagadała mnie reszta roku twierdzac że niedadzą kupy kasy za winde czy inne progsy....i z taką definicja piractwa to oni się zgadzją.........no a jeśli to jest mówione na zajęciach to ja już nic z tego nierozumiem......
Po zajęciach profesorka powiedziała mi że to był tylko przykład może nienajlepszy ale oczym w takim razie świadczy reakcja roku???

Że co tylko ja mam tam oryginalną winde offe i inne softy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moja kumpela jak jej ktos w rodzinie wgral nowego WINDOWSa (pirata) to już nie korzysta z kompa, a do kafei zajdzie raz do roku. I tyle, bo to przecież kradzież (tak sądzi i chyba ma rację).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 16:08, S.V.P.A.M napisał:

Wiecie co dziś na polibie usłyszałem cytuję " piractwo to inna forma reklamy softu "a wiecie
od kogo???
Od profesorki która wykładała nam prawo.............sobie podyskutowałem że jest to nielegalna
reklama ale zagadała mnie reszta roku twierdzac że niedadzą kupy kasy za winde czy inne progsy....i
z taką definicja piractwa to oni się zgadzją.........no a jeśli to jest mówione na zajęciach
to ja już nic z tego nierozumiem......
Po zajęciach profesorka powiedziała mi że to był tylko przykład może nienajlepszy ale oczym
w takim razie świadczy reakcja roku???

Że co tylko ja mam tam oryginalną winde offe i inne softy????


Trzeba jej było powiedzieć, że ksera to inna reklama książek (szczególnie tych co napisała).

A co do reakcji roku. Wydaje mi się, że napewno były osoby które się nie odzywały. Wiedzą, że piractwo za dobre nei jest, ale wolą się nie odzywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki mam pytanko i to dosyć ciekawe........
Wyobraźmy sobie że mieszka pod jednym dachem iksiński z razem z swoim bratem i ma on w kompie mam same legale albo triale albo szareware:) ( zero cracków)
A ten drugi w swoim same piraty
To czy w razie kontroli odpowiada cała rodzina takiego iksińskiego za to że jego brat piracił czy tylko brat który piracił.

Pytam bo mi się takie wątpliwości po wczorajszych wykładach nasuneły........

Fajnie jakbyście zasuneli konkretnym przepisem....lub żeby wypowiedziała się osoba upoważniona w takich sprawach lub znająca się na tym. Najlepiej któryś z Modów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 01:34, S.V.P.A.M napisał:

To czy w razie kontroli odpowiada cała rodzina takiego iksińskiego za to że jego brat piracił
czy tylko brat który piracił.


Odpowiada właściciel komputera. Np. pracodawca, nawet jeśli programy pojawiły się tam bez jego udziału i wiedzy.Również za programy, które były i niby już ich nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja osobista opinia na temat piractwa komputerowego

-------->>>>>TEPIC PIRACTWO!!!!! Alebowiem prawo za nilegalne kopie kara. Jednak czasami producenci przeginaja z cena swoich prodoktow i mogliby spuscic z ceny. A i to jest moje wlasne zdanie kto sie nie zgadza ok ja nic do niego nie mam i niech tak pozostanie. Dziekuje i zycze dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 20:47, B. Riv napisał:

Jednak czasami producenci przeginaja z cena swoich prodoktow i mogliby spuscic z ceny.


Niby dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 20:50, Pan_Sza napisał:

> Jednak czasami producenci przeginaja z cena swoich prodoktow i mogliby spuscic z ceny.

Niby dlaczego?

dobra wycofuje sie z pytania zapomnialem co pisze i pisalem jak leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2006 o 16:08, S.V.P.A.M napisał:

Że co tylko ja mam tam oryginalną winde offe i inne softy????


A jak myślisz :)
To jest świetny obrazek jak to sie ma w społeczeństwie. Ludzie z Twojego roku, czyli Ci co opowiadali się za piractwem to jak nasze społeczeństwo, powiedzmu jakieś 80%( nie wiem ile % mniejwięcej było u Ciebie ale sądze,że coś kołó tego). A Ty i reszta co sie nie odzywali(w sumie nie wiemy czemu milczeli, powodów może być setka) to ta reszta społeczeńśtwa kożystająca legalnie z wszelkiego typy programów itp. W takiej samej skali ma się piractwo w Polsce jak wśród grupki ludzi na Twoim roku. Czy to sie komuś podoba czy nie to taka jaest prawda, przynajmniej ja tak uważam(co do tej skali). Pewnie ta większa grupa, patrzyła na Ciebie z politowaniem i sobie myśleli, "ale frajer, kupuje oryginalne programy". No niestety, ale uczciwi ludzie są tak postrzegani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 22:19, Alamar napisał:


> Że co tylko ja mam tam oryginalną winde offe i inne softy????

A jak myślisz :)
To jest świetny obrazek jak to sie ma w społeczeństwie. Ludzie z Twojego roku, czyli Ci co
opowiadali się za piractwem to jak nasze społeczeństwo, powiedzmu jakieś 80%( nie wiem ile
% mniejwięcej było u Ciebie ale sądze,że coś kołó tego). A Ty i reszta co sie nie odzywali(w
sumie nie wiemy czemu milczeli, powodów może być setka) to ta reszta społeczeńśtwa kożystająca
legalnie z wszelkiego typy programów itp. W takiej samej skali ma się piractwo w Polsce jak
wśród grupki ludzi na Twoim roku. Czy to sie komuś podoba czy nie to taka jaest prawda, przynajmniej
ja tak uważam(co do tej skali). Pewnie ta większa grupa, patrzyła na Ciebie z politowaniem
i sobie myśleli, "ale frajer, kupuje oryginalne programy". No niestety, ale uczciwi ludzie
są tak postrzegani.



Prawda....ci co piracą nawet niewiedzą jaką radoche sprawia kupowanie orginała......Oni poprostu tracą to coś.....
Moge się mylić ale "Czyste" mają mimo wieku to coś co sprawia że się do nich wraca....
Jejku jaką radość robi zakup Diablo....aż miło.
Nawet moje kochanie się zagrywa w TRD2 i RBR.( wystarczyło że pokazałem o co chodzi ) i teraz pogrywa we wszystkie gierki jakie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 20:12, kNOT napisał:

Ja nie mam kasy na samochód, a nie kradnę...

ale samochodu nie mozna sciągnąć z internetu ..:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piractwo?? hm? co to jest ??? nie znam czegos takiego, chyba że na drodze, ja nie być pirat komputerowy, wszystko kupuje na cd project, oprócz programów, bo ich chyba tutaj nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje rozmówcom zapoznanie się z watkiem o upiększaniu pulpitu gdzieś niedaleko na tym forum i prześledzenie obrazków pod kątem ikon na pulpitach.

Ja wiem, że te wszystkie "wiadome" programy same w sobie są legalne, ale chyba nie znajdują się na pulpitach ot tak bez celu chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym propagował piractwo ale gier na konsole nieopłaca się kupować.Kosztują 2 razy tylke niż te na kompy.
Lepiej kupić sobie taką gre u pirata 200-0=20.;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się