moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 02.02.2006 o 21:46, K.F napisał:

Nie żebym propagował


Tak, tak :P

Dnia 02.02.2006 o 21:46, K.F napisał:

Lepiej kupić sobie taką gre u pirata 200-0=20.;P


Wlasnie tym zdaniem propagujesz. Nie zebym straszyl ale moderatorzy nie lubia popierajacych piractwo. Zreszta ja tez nie. Nie mam kasy, nie gram i tyle. Wole nie grac niz krasc ot co. Bo robienie grier to praca a za prace naleza sie piniadze, sam bym byl wkurzony jak bym cos stworzyl a ktos by beszczelnie bral za to kase nie dajac mi nic z tego co zarobil. I dlatego wlasnie tepie piractwo jak moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 21:46, K.F napisał:

Nie żebym propagował piractwo ale gier na konsole nieopłaca się kupować.Kosztują 2 razy tylke
niż te na kompy.
Lepiej kupić sobie taką gre u pirata 200-0=20.;P

Przy takiej argumentacji nie bardzo jest jak dyskutować.Jeżeli nie stać mnie na porsche to co , mam ukraść?
Ceny czasami faktycznie są z nieba wzięte i jednym ze sposobów walki z piractwem mogłoby być ich obniżenie , ale gry nie są w końcu artykułem pierwszej potrzeby i trudno sobie wyobrazić , żeby je ktoś rozdawał.
Poza tym wiele osób piratuje niejako z przyzwyczajenia - mają okazję więc korzystają pomimo tego , że ich sytuacja materialna jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moje zdanie, jeżeli ceny gier na konsole by spadły przynajmniej do 100 to możnaby się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 21:46, K.F napisał:

Lepiej kupić sobie taką gre u pirata

Nie żebym Cię karał, ale taki tu obowiązuje regulamin, a Ty wykazałeś się wyjątkową bezczelnością...

BTW, nie kupić u pirata, tylko ukraść.

Regulamin umieszczania wypowiedzi w serwisie gram.pl
2. Co jest zabronione
Piractwo
- propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za propagowanie piractwa
- wysyłanie zapytań dotyczących pirackich plików, a szczególnie wysyłanie zapytań odnośnie tego gdzie i jak pobierać pirackie pliki (gry, filmy, muzykę, programy... itp.), skąd pobrać tzw. "cracki" do gier oraz wszelkie inne zapytania związane z działaniem pirackich gier i innych plików

użytkownikowi który popełni jedno lub więcej z powyższych wykroczeń grozi
- tymczasowe lub nieodwołalne pozbawienie możliwości wypowiadania się na stronie gram.pl
- powiadomienie właściwych instytucji lub organów o wykroczeniu/przestępstwie

Jeżeli uważasz, że Bumelant to za ostro, chętnie zamienię go na "nieodwołalne pozbawienie możliwości wypowiadania się na stronie gram.pl"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem założyć Nowy temat ale patrze że jest już o piractwie, więc się tu dopiszę :
Dlaczego piractwo rozpowszechnia się w USA ? tam gry kosztują niewiele na ich zarobki . Mimo to piraty szaleeeeją . Ja podejrzewam, iż owe piraty w USA są rozpowszechniane przez młodziesz, chodzi mi o gry 18+ , w wielu stanach zaostrzone są zasady sprzedawania młodzieży gier 18+, więc piractwo to jedyna możliwa forma zdobycia takowej gry, bądź kupienie owej gry dla dziecka przez rodzica co raczej się nie stanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeh,jakby ci to wyjaśnić,piraci mogą zarobić właściwie wszędzie niektóre gry mogą sprzedzawać hurtowo.Ci którym to sie udaje zarabiają wprawdzie(podobno)nieżle ale żadko im się to udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piraci się mnożą . Znam piratów którzy już nie są piratami bo się z tego uleczyli, i teraz kupują same ( conajmniej w 90% oryginalne gry ) , a bardzo żadko biorą piraty . Niestety, ostatnio na forum pojawił się rasowy pirat niejaki Paweloo, nie dość, że się przyznał że jest piratem to prosił nas o pomoc a dokładniej o CDKEY, i twierdził że lepiej kupić grę na stadionie w Warszawie... co to się porobiło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 16:27, WorldWar3PL napisał:

Piraci się mnożą . Znam piratów którzy już nie są piratami bo się z tego uleczyli, i teraz
kupują same ( conajmniej w 90% oryginalne gry ) , a bardzo żadko biorą piraty . Niestety, ostatnio
na forum pojawił się rasowy pirat niejaki Paweloo, nie dość, że się przyznał że jest piratem
to prosił nas o pomoc a dokładniej o CDKEY, i twierdził że lepiej kupić grę na stadionie w
Warszawie... co to się porobiło :(


hmmm... ja osobiscie nie popieram piractwa, ale myśląc logicznie oplaca sie kupic gre org wtedy gdy:
- jest to PL wersja a pirata zadko tak owa znalesc
- np. WoW czy GW gdzie konieczny jest Cd-Key jednorazowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale do GW i WoW istnieją prywatne servery... ehh ... chociaż to jest obejście abonamentu co jest wtedy legalne... ma się oryginalną kopię gry i gra się na prv servach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 16:31, WorldWar3PL napisał:

Ale do GW i WoW istnieją prywatne servery... ehh ... chociaż to jest obejście abonamentu co
jest wtedy legalne... ma się oryginalną kopię gry i gra się na prv servach .

W GW mozna grac na oficjalnych serwerach za darmo :)
I zawsze sie oplaca kupowac oryginałki. A nawet jak ktos juz gra w piraty, to powinien kupic wersje oryginalna jesli mu sie dana gra podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 16:35, Quatre napisał:

> Ale do GW i WoW istnieją prywatne servery... ehh ... chociaż to jest obejście abonamentu
co
> jest wtedy legalne... ma się oryginalną kopię gry i gra się na prv servach .
W GW mozna grac na oficjalnych serwerach za darmo :)
I zawsze sie oplaca kupowac oryginałki. A nawet jak ktos juz gra w piraty, to powinien kupic
wersje oryginalna jesli mu sie dana gra podoba.


skoro ma pirata po coz mu orginal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np. GW , ktoś ma pirata nie ? i gra na prywatnym serverze ( moze nie da sie piratem grac na oficjalny mservie ) i mysli sobie " mhmm , spodobało mi się, a podobno na oficjalnym srv jest o wiele lepiej, kupię oryginałke bo jest tania ! " ... i po to mu oryginał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 16:36, artur 666 napisał:

> > Ale do GW i WoW istnieją prywatne servery... ehh ... chociaż to jest obejście abonamentu

> co
> > jest wtedy legalne... ma się oryginalną kopię gry i gra się na prv servach .
> W GW mozna grac na oficjalnych serwerach za darmo :)
> I zawsze sie oplaca kupowac oryginałki. A nawet jak ktos juz gra w piraty, to powinien
kupic
> wersje oryginalna jesli mu sie dana gra podoba.

skoro ma pirata po coz mu orginal?

A po to, ze najpierw dorwal pirata, gra mu sie spodobala, wiec będąc uczciwym czlowiekiem placi za to. I chocby dla spokoju sumienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 16:31, WorldWar3PL napisał:

chociaż to jest obejście abonamentu co jest wtedy legalne... ma się oryginalną kopię gry i gra się na prv servach .

Granie na serwerach prywatnych jest zakazane w EULA i jako takie jest nielegalne. W koncu nie po to Blizzard (w duuuzo mniejszym stopniu dotyczy to np. GW gdzie nie ma oplat abonamentowych) tworzyl gre i wprowadzal abonament, by ktos to obchodzil ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , nie wiedziałem gdyż wowa nie mam i nie czytałem EULA''i ;) Chociaż ogólnie mówiąc w Polsce gry nadal są drogie, przynajmniej coś robi z tym CDP zmniejszając cenę nieco i zwiększając atrakcyjność produktu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wow podobno popiera prv serwery dlatego iz 60% osob grajacych w owe serwy przechodzi na serwy org, i jak sam kiedys grlaem to sie nie dziwie, sam zameirzam po raz 2 kupic WoW/a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 16:31, WorldWar3PL napisał:

Ale do GW i WoW istnieją prywatne servery... ehh ... chociaż to jest obejście abonamentu co
jest wtedy legalne... ma się oryginalną kopię gry i gra się na prv servach .


Nie jest to jednak idealna kopia. Gra tam mniej ludzi, "GM" robią sobie co chcą, żadnych zasad, nagle ktoś kasuje ci postać, nagle serwer znika itd. Takie serwery z regóły nie są dobrze administrowana. To dotyczy większości MMO. Za to, że płacisz dostajesz naprawdę dużo więcj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym był za Piractwem, ale pozycznie gier(np. najbliższej rodzinie czyli np. kuzynowi) to troche chamskie jest. Ja np. robię tak: mam jakąś(nie za drogą grę) to się z kuzynem wymieniam. On nie ma fajnej gry to nie ma wymiany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się