moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Cena nie jest ważna. Wymienianie się z tego co wiem również jest piractwem . Choćby gra kosztowała 1 grosz ( oryginalna naturalnie :P ) , to taki zabieg będzie piractwem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 22:05, WorldWar3PL napisał:

Cena nie jest ważna. Wymienianie się z tego co wiem również jest piractwem . Choćby gra kosztowała
1 grosz ( oryginalna naturalnie :P ) , to taki zabieg będzie piractwem .

Ja bym powiedział że naruszeniem praw autorskich.Nie porownujmy pożyczania gier do piractwa,czyli beszczelnego okradania.

Co nie zmienia faktu że pozyczanie naturalnie jest łamaniem prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm o tym to szczerze mowiąc nie wiedzialem ze pozyczenie mojej wlasnosci jest przestepstwem, przeciez to moja rzecz i moge ją oddac komu mi sie podoba:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, pożyczanie nie jest przestępstwem. Wypożyczanie jest zawzyczaj łamaniem praw autorskich, ale to nie to samo co pożyczanie, wypożyczanie wiąże się z opłatą. O ile oczywiście usunie się ze swojego komputera daną grę ma czas pożyczenia. Bo w jednym momencie może być tylko na jednym komputerze zainstalowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 23:22, Widek napisał:

hmm o tym to szczerze mowiąc nie wiedzialem ze pozyczenie mojej wlasnosci jest przestepstwem,
przeciez to moja rzecz i moge ją oddac komu mi sie podoba:/

To nie jest twoja rzecz. Mowie o grach komputerowych czy o filmach. Płacisz TYLKO za prawo korzystania z programu na nośniku lub nośnikach danych.

Raz przeczytałem umowę podczas instalacji,z nudow:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2006 o 23:28, Darkstar181 napisał:

To nie jest twoja rzecz. Mowie o grach komputerowych czy o filmach. Płacisz TYLKO za prawo
korzystania z programu na nośniku lub nośnikach danych.


aha skoro za to place to jest moja rzecz! Oni moją kase biorą i robią sobie z nią co chcą:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 23:28, Darkstar181 napisał:

> hmm o tym to szczerze mowiąc nie wiedzialem ze pozyczenie mojej wlasnosci jest przestepstwem,

> przeciez to moja rzecz i moge ją oddac komu mi sie podoba:/
To nie jest twoja rzecz. Mowie o grach komputerowych czy o filmach. Płacisz TYLKO za prawo
korzystania z programu na nośniku lub nośnikach danych.

Raz przeczytałem umowę podczas instalacji,z nudow:))


Czyżby? Z tego wychodzi że jeżeli płacę tylko za korzystanie z programu to w sytuacji gdy płytki ulegną uszkodzeniu mogę legalnie zassać z netu piracka wersję programu i z niej korzystać gdyz juz kupiłem "licencje" na korzystanie z niego. Widek może sobie pozyczyć grę czy program komu chce i będzie to jak najbardzie legalne ale nie może równolegle z niej korzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 25.02.2006 o 23:34, Widek napisał:

aha skoro za to place to jest moja rzecz! Oni moją kase biorą i robią sobie z nią co chcą:/

Ja bym potraktował to jako rodzaj usługi. Zauważ że pomiędzy płaceniem za czynsz a zakupem całego mieszkania jest roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 23:36, Minsc i Boo napisał:

Czyżby? Z tego wychodzi że jeżeli płacę tylko za korzystanie z programu to w sytuacji gdy płytki
ulegną uszkodzeniu mogę legalnie zassać z netu piracka wersję programu i z niej korzystać gdyz
juz kupiłem "licencje" na korzystanie z niego.

Zgadza się.Masz prawo do posiadania jednej zapasowej kopi ktorą możesz zrobić sam,pod warunkiem ze masz orginał,a właściwie złamaną płytke do pokazania:) Wszystko jest w umowie.


>Widek może sobie pozyczyć grę czy program komu chce i będzie to jak najbardzie legalne ale nie może równolegle z niej korzystać
Tak to prawda. Kopia może być używana tylko przez jedną osobe jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2006 o 23:41, Darkstar181 napisał:

Zgadza się.Masz prawo do posiadania jednej zapasowej kopi ktorą możesz zrobić sam,pod warunkiem
ze masz orginał,a właściwie złamaną płytke do pokazania:) Wszystko jest w umowie.


Ha! W takim razie na niektóre gry wykupiłem już cztery cz pięć licencji( nap.BG2) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2006 o 23:37, Darkstar181 napisał:

Ja bym potraktował to jako rodzaj usługi. Zauważ że pomiędzy płaceniem za czynsz a zakupem
całego mieszkania jest roznica.


no stary nie sądze:) Jezeli place czynsz za mieszkanie to ono nie jest moje ja z niego tylko korzystam i nie moge sprzedac, a gre moge sprzedac i robic z nią co mi sie tylko podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 23:41, Darkstar181 napisał:

Zgadza się.Masz prawo do posiadania jednej zapasowej kopi ktorą możesz zrobić sam,pod warunkiem
ze masz orginał,a właściwie złamaną płytke do pokazania:) Wszystko jest w umowie.


No nie do końca. Zasysając z Neta udostępniasz plik innym,a tym samym łamiesz inny paragraf umowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2006 o 00:26, Widek napisał:

no stary nie sądze:) Jezeli place czynsz za mieszkanie to ono nie jest moje ja z niego tylko
korzystam i nie moge sprzedac, a gre moge sprzedac i robic z nią co mi sie tylko podoba:)

Właściwie to poza sprzedażą nic wiecej z nią nie możesz zrobić.Możesz ją pożyczyć,albo złamać,zrobić sobie podstawkę pod kawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2006 o 02:09, Darkstar181 napisał:

Właściwie to poza sprzedażą nic wiecej z nią nie możesz zrobić.Możesz ją pożyczyć,albo złamać,zrobić
sobie podstawkę pod kawę...


stary to ja juz cie w ogole nie kumam:D Pisales wczesniej ze pozyczanie to przestepstow a teraz ze moge pozyczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 02:09, Darkstar181 napisał:

Właściwie to poza sprzedażą nic wiecej z nią nie możesz zrobić.Możesz ją pożyczyć,albo złamać,zrobić
sobie podstawkę pod kawę...

Czyli mówiąc krótko z nośnikiem możemy zrobić co nam się tylko żywnie podoba, ale od zawartości precz z tymi brudnymi łapami możesz robić tylko to na co Ja Prawo ci pozwala i kropka bo trafisz do ciupy ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 20:48, rafal1310 napisał:

wiecie że tylko Chuck nie musi wpisywac cd-keya żeby grac w piracką wersje warcrafta ;-P

Ale co to za zabawa skoro cały 40 osobowy raid Chuck może załatwić jednym KzP to juz żadna zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propo piractwa znalazłem pewne info :P


''''Tym razem siły koalicji walczącej z nielegalną wymianą plików chronionych prawami autorskimi skupiły się na popularnej sieci p2p eDonkey2000. Jeden z największych serwerów tej sieci został właśnie zamknięty przez belgijską policję.

Razorback2 był najpopularniejszym serwerem indeksującym tej sieci, z ponad 3 milionami użytkowników. Teraz został on wyłączony, administrator aresztowany, a wszyscy korzystający z jego usług z pewnością zastanawiają się, czy do ich domów wkrótce nie zastuka listonosz z pozwem sądowym o łamanie praw autorskich. Razorback2 nie udostępniał nielegalnych treści, a jedynie je indeksował, więc udowodnienie administratorowi łamania prawa z pewnością nie będzie łatwe, jednak europejski oddział MPA (Motion Picture Association) ogłosił już wielkie zwycięstwo nad piratami.

Prawdopodobnie część użytkowników eMule (jednego z popularniejszych klientów tej sieci) nawet nie zauważyła zamknięcia tego źródła, gdyż władze od pewnego czasu tworzą podszywające się pod niego fałszywe serwery. Służą one zbieraniu danych o użytkownikach sieci p2p, gdyż klient łączący się z serwerem przesyła mu nie tylko adres IP, ale i listę udostępnionych przez siebie plików. Dane te jak na razie nie są używane do wytaczania procesów, ale spekuluje się, że być może władze planują zmasowany atak na znacznie większą niż dotychczas liczbę osób.''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Jestem ciekaw ile w tej chwili osob spanikowało po przeczytaniu tego posta... oraz tych gdzie sie indziej tego dowiedziały...

He,he chciałbym zobaczyć minę takiego gościa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile gra wymaga płyty w napędzie, to pożyczanie gry nie jest piractwem (chyba). Prawo mówi, że jedna kopia gry nie może być użytkowana równocześnie na większej liczbie maszyn, niż przewiduje EULA (zazwyczaj jedna btw. to przeczytał to ktoś? ;)) A jeżeli nie da się użytkować bez płyty - nie łamie się prawa (tak mi się wydaje). BTW nie znam żadnej legalnej kafejki internetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się