moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2008 o 18:07, squeglee napisał:

Teraz dopiero zabraknie argumentów piratom. Widzieliście tytuły z nowej serii XK? Żeby
ściągać grę za 16 zł trzeba być nie lada idiotą albo leniem.

Im to nie przeszkadza... Piraci potrafią wstawić na torrenty w 100% darmowe, legalne do ściągnięcia z witryny producenta gry, muzykę itp. Tu już chyba nie chodzi o to, kto udostępni na torrentach najnowszy tytuł, ale kto wstawi ich najwięcej Oo I o dziwo kupa ludzi ściąga takie legalne, darmowe programy z torrentów, emuli i co tam jeszcze jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 18:24, Igor FCBayern napisał:

Im to nie przeszkadza... Piraci potrafią wstawić na torrenty w 100% darmowe, legalne
do ściągnięcia z witryny producenta gry, muzykę itp. Tu już chyba nie chodzi o to, kto
udostępni na torrentach najnowszy tytuł, ale kto wstawi ich najwięcej Oo I o dziwo kupa
ludzi ściąga takie legalne, darmowe programy z torrentów, emuli i co tam jeszcze jest...

Często właśnie torrent jest naturalną drogą rozprowadzania programów i filmów i na stronach producenta można ściągnąć plik torrent, albo znaleźć link na osloskop. Trudno nazwac piratem, kogoś kto rozpowszechnia w p2p coś co można w p2p rozpowszechniać legalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 18:33, kordzio1 napisał:

Często właśnie torrent jest naturalną drogą rozprowadzania programów i filmów i na stronach
producenta można ściągnąć plik torrent, albo znaleźć link na osloskop. Trudno nazwac
piratem, kogoś kto rozpowszechnia w p2p coś co można w p2p rozpowszechniać legalnie.

Oczywiście, ale chodzi mi raczej o to, że niektórzy ludzie kradną wszystko co się tylko da. Kilka dni temu chciałem sobie ściągnąć darmową grę "TrackMania Nations Forever". Wpisałem odpowiednie hasło w Googlach i wyskoczyły mi linki do różnych pirackich stron typu Torrenty.org. Nie rozumiem po co ktoś specjalnie ściąga darmową grę aby wstawić ją jeszcze raz na nie-do-końca legalne strony... Wydaje mi się, że większość zainteresowanych poszuka gry przede wszystkim na stronach pierwszego źródła, u producenta, a nie po ''ciemnej stronie mocy''.
Nie wiem, może mimo wszystko jest w tym jakaś logika, jednak ja jej nie dostrzegam.

Swoją drogą, dlaczego nikt nie zamknął jeszcze strony torrenty.org? Po wpisaniu praktycznie każdego tytułu gry w Googlach, jednymi z pierwszych linków, jakie wyskakują są właśnie odnośniki na torrenty.org... Jednak nikomu to nie przeszkadza. Tylko Bogu ducha winnym napisy.org się zajęli. (ok, tacy niewinni to oni nie byli, ale w porównaniu z torrenty.org to są oni raczej aniołkami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 18:57, Igor FCBayern napisał:

Nie rozumiem po co ktoś specjalnie ściąga darmową grę aby wstawić
ją jeszcze raz na nie-do-końca legalne strony... Wydaje mi się, że większość zainteresowanych
poszuka gry przede wszystkim na stronach pierwszego źródła, u producenta, a nie po ''ciemnej
stronie mocy''.
Nie wiem, może mimo wszystko jest w tym jakaś logika, jednak ja jej nie dostrzegam.


Możesz potraktować to jako mirror. Także transfer może być lepszy, a serwer producenta nie ma takiego obciążenia - mniejsze koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 18:57, Igor FCBayern napisał:

Nie wiem, może mimo wszystko jest w tym jakaś logika, jednak ja jej nie dostrzegam.

Logika jest następująca: im więcej osób ściąga z serwera http/ftp, tym wolniejszy jest transfer. W przypadku sieci bittorrent jest prawie odwrotnie (oczywiście o ile ci, którzy już pobrali nie wypną się na innych i nie przestaną udostępniać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 18:57, Igor FCBayern napisał:

Swoją drogą, dlaczego nikt nie zamknął jeszcze strony torrenty.org? Po wpisaniu praktycznie
każdego tytułu gry w Googlach, jednymi z pierwszych linków, jakie wyskakują są właśnie
odnośniki na torrenty.org... Jednak nikomu to nie przeszkadza. Tylko Bogu ducha winnym
napisy.org się zajęli. (ok, tacy niewinni to oni nie byli, ale w porównaniu z torrenty.org
to są oni raczej aniołkami)

Właśnie chodzi o to, że same torrenty sa legalne, ewentualnie to co za ich pomocą jest rozpowszechniane nie do końca legalnym musi być. Same strony są legalne, tylko to co ktoś udostępnia nie do końca musi być legalne, a pewni e większość freewarów może być rozpowszechniana przez BT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś zadawałem to pytanie, ale otrzymałem odpowiedź, że takie pyt. się pojawiło... A więc: czy jeśli mam oryginalną grę, ale np. płyta mi się porysuje to mogę ściągnąć gierkę z neta, czy jest to nielegalne? I jeszcze drugie zapytanie: gdy kupię muzykę na kasecie albo płycie winylowej, a chciałbym posluchać na kompie lub odtwarzaczu mp3 to mogę "zassać" ten album z neta? Bo to byłoby trochę bezsensu wydawać raz jeszcze kasę na CD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 20:02, kitek0101 napisał:

Już kiedyś zadawałem to pytanie, ale otrzymałem odpowiedź, że takie pyt. się pojawiło...
A więc: czy jeśli mam oryginalną grę, ale np. płyta mi się porysuje to mogę ściągnąć
gierkę z neta, czy jest to nielegalne?

Skontaktuj się z wydawcą gry. Jeśli jest rzetelny, to poprosi Ciebie o przysłanie uszkodzonej płyty i przyśle nową. Ewentualnie spytaj w punkcie, w którym zajmują się przysposabianiem porysowanych płyt do użytku (widziałem taki lokal kilka lat temu), czy są w stanie ją reanimować.

Dnia 23.04.2008 o 20:02, kitek0101 napisał:

I jeszcze drugie zapytanie: gdy kupię muzykę na kasecie albo płycie winylowej, a chciałbym
posluchać na kompie lub odtwarzaczu mp3 to mogę "zassać" ten album z neta? Bo to byłoby
trochę bezsensu wydawać raz jeszcze kasę na CD...

Możesz podłączyć magnetofon/gramofon przez przedwzmacniacz do komputera i zgrać muzykę na dysk. Są też firmy świadczące podobne usługi, jeśli nie dysponujesz odpowiednim sprzętem i wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeśli znam forum gdzie znajdują się linki do pirackich kopii gier to gdzie mam to zgłosić ???

Tzn. Chodzi mi o strony internetowe gdzie mam to zgłosić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 18:20, Bratek196 napisał:

Mam pytanie jeśli znam forum gdzie znajdują się linki do pirackich kopii gier to gdzie
mam to zgłosić ???

Zacznij od powiadomienia administratora tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra,dobry pomysł,ale...
To forum może akceptować takie linki,a sam admin się na to zgadza... Po prostu,pirackie forum,ot co.
Raz tak już miałem,ale też nie wiedziałem,co z tym zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 19:18, dominik713 napisał:

No dobra,dobry pomysł,ale...
To forum może akceptować takie linki,a sam admin się na to zgadza... Po prostu,pirackie
forum,ot co.
Raz tak już miałem,ale też nie wiedziałem,co z tym zrobić...



No ale chyba trzeba gdzieś to zgłosić by takie forum zostało usunięte....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 20:15, dominik713 napisał:

Wątpię - wszelkie instytucje itd. mają to W DUPIE... Nic to ich nie obchodzi... Tak samo
jak z Torrenty.org...



No to poszło wszystko w ********. Taaaa nic nie robią a grzmocą że trzeba zwalczać ta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 20:43, Treant napisał:

> No to poszło wszystko w ********. Taaaa nic nie robią a grzmocą że trzeba zwalczać
ta....
Spróbuj tutaj: http://w3.bsa.org/poland/report/ zamiast narzekać, że nie da się nic zrobić.

Po co ? Linki nie są i nigdy nie były łamaniem prawa. Tak samo pliki *.torrent niezależnie co by nie wskazywały też nie łamią prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 13:14, SwenG napisał:

Po co ? Linki nie są i nigdy nie były łamaniem prawa. Tak samo pliki *.torrent niezależnie
co by nie wskazywały też nie łamią prawa.

Chciałem sprawdzić delikwenta, czy nielegalne programy, o których pisał przeszkadzały mu ze względów prawno-moralnych, czy też chciał poczuć satysfakcję "dokopania" innym. Wszak wspomniane pliki mogą być przecież "lepem na muchy" wystawionym tam przez podmioty ścigające piratów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się