moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Nie wiem jak było w przypadku hitmana ale z Twojego postu wnioskuję że owy crack był dziełem Panów z Cenegi. W tym przypadku Ubisoft ewidentnie okradł piratów, ludzi crackujących gry. Jakby nie patrzeć sam dopuścił się piractwa - taki paradoks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 22:03, 88Bonzo napisał:

Nie wiem jak było w przypadku hitmana ale z Twojego postu wnioskuję że owy crack był
dziełem Panów z Cenegi. W tym przypadku Ubisoft ewidentnie okradł piratów, ludzi crackujących
gry. Jakby nie patrzeć sam dopuścił się piractwa - taki paradoks.

Cenega korzystała z cracka grupy Razor jeśli dobrze pamiętam (najstarsza wciąż istniejąca grupa sceny pirackiej).
Generalnie to jest to nie tyle paradoks, bo prawo (przynajmniej w naszym kraju) uznaje wprowadzanie modyfikacji programów bez pozwolenia twórcy jako nielegalne. Być może sąd mógłby taką modyfikację uznać za własność Ubi, ale nie koniecznie. Jednak nawet jeśli by za taką uznał, Ubi postępuje bardzo nie fair wobec klientów nie przyznając się do takch czynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samo na po przedniej stronie napisał Emillo2 http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=943&pid=7064
Jak wspomniał Hans Olo, któryś hitman od Cenegi posiadał scrackowany plik exe - plik był podpisany jako hitman.exe cracked by xxx, gdzie xxx nazwa jakiejś grupy crackerskiej. Mimo tego Hitman był tam zabezpieczony SF, przez co i tak wymagał płyty w napędzie. A fakt zamieszczenia takiego pliku przez Ubi świadczy o czyjejś niekompetencji, skoro się straszy oficjalnie tym co może być w crackach, a samemu się umieszcza taki plik do ściągnięcia dla swoich klientów, to coś jest chyba nie bardzo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie a mianowicie : Czy ściąganie ze stron torrent serialu Prison Break jest nielegalne , łamie się w tym przypadku prawa autorskie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku ściągania, winna jest osoba, na którą założony jest internet, mimo tego, że ta osoba tego nie robi, tylko ktoś inny (np. ktoś z rodziny)?

heaton 1992 bdg

Takie zachowanie jest piractwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 20:48, kowboj3 napisał:

Czy w przypadku ściągania, winna jest osoba, na którą założony jest internet, mimo tego,
że ta osoba tego nie robi, tylko ktoś inny (np. ktoś z rodziny)?

heaton 1992 bdg

Takie zachowanie jest piractwem.

Acha , więc pozostaje czekać na nowe odcinki aż się pojawią w Telewizji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jest nielegalne gdyż pobierając jednocześnie udostępniasz, a udostępnianie bez zezwolenia jest zakazane. Możesz zatem użyć innych źródeł np RapidShare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 22:06, Nufiko napisał:

Tak jest nielegalne gdyż pobierając jednocześnie udostępniasz, a udostępnianie bez zezwolenia
jest zakazane. Możesz zatem użyć innych źródeł np RapidShare.

To co z Rapidshare jest legalne , nie wiedziałem o tym ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 17:54, player000 napisał:

to znaczy że pobieranie sezonów seriali takich jak PB czy House M.D. nie jest piractwem??

Patrz do góry . Napisali mi że ściąganie z torrentów jest nielegalne tych seriali lecz wychodzi na to że z Rapidshare legalne , tak przynajmniej zrozumiałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też jest piractwem. Zara pojawi się pewnie ktoś kto będzie twierdził że z bearshare jest legalne a z rapidshare nie. Przecież każe sciągnięcie czegoś co nie jest za darmo to piractwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 18:08, Młody miro napisał:

też jest piractwem. Zara pojawi się pewnie ktoś kto będzie twierdził że z bearshare jest
legalne a z rapidshare nie. Przecież każe sciągnięcie czegoś co nie jest za darmo to
piractwo

W sumie , prawda , rapidshare też jest nielegalne , tyle że nawet trzeciego sezonu Prison Break w Polsce jeszcze nie kupisz , ma być we wrześniu na Polsacie :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 18:08, Młody miro napisał:

też jest piractwem. Zara pojawi się pewnie ktoś kto będzie twierdził że z bearshare jest
legalne a z rapidshare nie. Przecież każe sciągnięcie czegoś co nie jest za darmo to
piractwo

Niedługo do kupienia będzie pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 18:33, Młody miro napisał:

> też jest piractwem. Zara pojawi się pewnie ktoś kto będzie twierdził że z bearshare
jest
> legalne a z rapidshare nie. Przecież każe sciągnięcie czegoś co nie jest za darmo
to
> piractwo
Niedługo do kupienia będzie pewnie

Z napisami ?? Bo raczej bez lektora , choć podobno w telewizji internetowej można było oglądać PB tyle że po angielsku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 17:54, player000 napisał:

to znaczy że pobieranie sezonów seriali takich jak PB czy House M.D. nie jest piractwem??


Ściąganie filmów i muzyki z internetu nie jest przestępstwem. Jednak rozpowszechnianie już jest przestępstwem. Jak wiadomo, w przypadku p2p ściągając coś, jednocześnie coś upowszechniasz, wiec to już jest przestępstwo.

Słowem,
Czy zastanawiał się ktoś na działaniem Kancelarii Obig i szwajcarskiej firmy Logistep, o którym tak głośno w mediach? Podobno ewentualni piraci nie mają się o co martwić, bo:
- działania firmy podobno są nielegalne, a dowody zdobyte w nielegalny sposób są nieważne,
- pisma, które ta kancelaria przesyła Internautą, jest swoistym ostrzeżeniem przed wizytą policji. Wtedy oskarżony jest w stanie pozbyć się dowodów świadczących o winie (dysk, płyty) i w praktyce ciężko jest cokolwiek mu zarzucić. Bo zdobycie adresu IP jest tylko poszlaką mogącą świadczyć o popełnieniu przestępstwa, a nie dowodem.

I jeszcze jedno: może mi ktoś powiedzieć, jakie kary są w praktyce wydawane na piratów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2008 o 20:00, kowboj3 napisał:

I jeszcze jedno: może mi ktoś powiedzieć, jakie kary są w praktyce wydawane na
piratów?


W praktyce to w zasadzie policja w Polsce nie ściga piratów (było nawet parę przypadków gdy gliniarze.. sami używali pirackiego oprogramowania O_o (serio)). Czasami urządzą akcje przeciwko piratom, ale to przypadki rzadkie i powodowane tylko po to aby narobić szumu medialnego i złudzenia że robią coś w sprawie piratów. Gorzej z ofiarami takich akcji, zależy od "ciężaru piracenia": Jeśli na komputerze znajdowały się jakieś piracie rzeczy to zazwyczaj jest to grzywna (zwykle zależy od ilości pirackich materiałów), w krytycznym przypadku konfiskata sprzętu (zwłaszcza jeśli nosił znamiona urządzenia do piracenia na duża skale (przegrywarki, komputer-serwer piracki e.t.c) w przypadku piracenia na potęgę (np. prowadzenia ww.serwera, dużych ilości sprzętu pomocnego do piracenia (przegrywarki), duża ilość przegranych płyt czy innych nośników z pirackimi materiałami to możemy dostać do 2 lat (aczkolwiek nie jestem pewien czy w prawie nie ma wyższych wyroków za piractwo, ale raczej się ich nie stosuje ze względu na "Małą szkodliwość społeczną".)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się