moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Tak się zapytam... Czy jak mam oryginała i ściągnę sobie pliczek No-DvD to to jest piractwo? Ostatnio denerwuje mnie CoD4, bo trzeba płyty, a nawet się nie kręci. Dlatego myślałem nad czymś takim tylko nie wiem czy to dozwolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 20:37, Pablo Querte napisał:

Tak się zapytam... Czy jak mam oryginała i ściągnę sobie pliczek No-DvD to to jest piractwo?
Ostatnio denerwuje mnie CoD4, bo trzeba płyty, a nawet się nie kręci. Dlatego myślałem
nad czymś takim tylko nie wiem czy to dozwolone.


Hmmmmm. Takie pliki zowią się Crackami. Też denerwowało mnie mnie w GTA:VC i ściągnąłem taki pliczek. Chyba to nie grzech, jeżeli masz oczywiście oryginalnego CoD4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 20:37, Pablo Querte napisał:

Tak się zapytam... Czy jak mam oryginała i ściągnę sobie pliczek No-DvD to to jest piractwo?
Ostatnio denerwuje mnie CoD4, bo trzeba płyty, a nawet się nie kręci. Dlatego myślałem
nad czymś takim tylko nie wiem czy to dozwolone.

trzeba by poczytac w licencji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 20:37, Pablo Querte napisał:

Tak się zapytam... Czy jak mam oryginała i ściągnę sobie pliczek No-DvD to to jest piractwo?
Ostatnio denerwuje mnie CoD4, bo trzeba płyty, a nawet się nie kręci. Dlatego myślałem
nad czymś takim tylko nie wiem czy to dozwolone.


Wiesz co, ja się pytałam już o tę kwestię, z tym, że na czas wymiany płytki z dożywotniej gwarancji. I wyszło w końcu, że jest to niezgodna z licencją EULA ingerencja w kod gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś bodajże Deus Ex ( oryginalny ) i musiałem cracka wbijać ... czemu tak było tego się nie dowiedziałem od producenta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 20:37, Pablo Querte napisał:

Tak się zapytam... Czy jak mam oryginała i ściągnę sobie pliczek No-DvD to to jest piractwo?
Ostatnio denerwuje mnie CoD4, bo trzeba płyty, a nawet się nie kręci. Dlatego myślałem
nad czymś takim tylko nie wiem czy to dozwolone.

Teoretycznie nie jest to piractwem. Praktycznie - jest.
Wiem, ze to wnerwia, zwlaszcza jesli chcesz zrobic kopie zapasową programu(a przy drogich grach, programach jest to wrecz konieczne). Ja bym nie bral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 20:49, PJ MW napisał:

> Tak się zapytam... Czy jak mam oryginała i ściągnę sobie pliczek No-DvD to to jest
piractwo?
> Ostatnio denerwuje mnie CoD4, bo trzeba płyty, a nawet się nie kręci. Dlatego myślałem

> nad czymś takim tylko nie wiem czy to dozwolone.

Hmmmmm. Takie pliki zowią się Crackami. Też denerwowało mnie mnie w GTA:VC i ściągnąłem
taki pliczek. Chyba to nie grzech, jeżeli masz oczywiście oryginalnego CoD4.

Kurczę ale z tego co pamiętam , to gra będzie się tak jakby czuła jak pirat i nie będzie można grać po sieci , tak bodajże jest w niektórych grach , choć mogę się mylić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wiem, ze to wnerwia, zwlaszcza jesli chcesz zrobic kopie zapasową programu(a przy drogich

Dnia 26.07.2008 o 22:09, Kirabax napisał:

grach, programach jest to wrecz konieczne). Ja bym nie bral.

Masz prawo zrobić kopię zapasową gry, niezależnie od jej zabezpieczeń i tego, co pisze w licencji. A to dlatego, że polskie prawo na to zezwala :). A polskie prawo jest ponad licencją gry. Z crackami inna sprawa, ale w zasadzie jeżeli nie grasz w multi, to nikomu to nie będzie przeszkadzać. Przecież często po pewnym czasie od premiery sami autorzy gry dodają do pachy możliwość uruchomienia gry bez płyty.
Notabene, najciekawszym przykładem użycia cracka było zrobienie tego przez...Cenegę w grze Hitman:Contracts. Wystarczy spojrzeć we właściwości pliku .exe gry i czytamy opis "cracked exe to play the game without CD". A w prawach autorskich występuje jedna z "firm", które robią cracki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 22:20, ziptofaf napisał:

>Wiem, ze to wnerwia, zwlaszcza jesli chcesz zrobic kopie zapasową programu(a przy
drogich
> grach, programach jest to wrecz konieczne). Ja bym nie bral.
Masz prawo zrobić kopię zapasową gry, niezależnie od jej zabezpieczeń i tego, co pisze
w licencji. A to dlatego, że polskie prawo na to zezwala :). A polskie prawo jest ponad
licencją gry. Z crackami inna sprawa, ale w zasadzie jeżeli nie grasz w multi, to nikomu
to nie będzie przeszkadzać. Przecież często po pewnym czasie od premiery sami autorzy
gry dodają do pachy możliwość uruchomienia gry bez płyty.

Tak wiec osoba zadajaca pytanie dostala odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie, na które nie znam odpowiedzi.

Co dzieje się z osobą, która przesiadła się z systemu nielegalnie zdobytego, na system całkiem legalny (np. z lewego Windowsa na Linuxa)? Czy w trakcie kontroli, posiadając już legalny system, użytkownik może zostać oskarżony o złamanie prawa? W końcu podczas rewizji policja nie może się skarżyć na to, że użytkownik używa systemu nielegalnego.
Jak rozwiązywane są te kwestie prawne, w oparciu o Ustawę o Prawie Autorskim i prawach pokrewnych, Kodeks Karny?
I są odpowiedzi:
a) jeżeli zostaje odkryte, że przed nowym system, na komputerze znajdował się system nielegalny, użytkownik całkowicie złamał prawo we wszystkich jego aspektach,
b) użytkownik zostaje oskarżony o złamanie prawa, jednak posiadanie legalnego systemu w chwili rewizji jest okolicznością łagodzącą,
c) posiadanie legalnego systemu, pomimo tego, że wcześniejszy był nielegalny, zwalnia z odpowiedzialności karnej (np. użytkownik zdał sobie sprawę, że popełnia przestępstwo, i natychmiast zaprzestaje jego wykonywania).

Pytania na konkurs organizowany w moim liceum na początku września są strasznie trudne. Czy ktoś znający się na tym może mi to wytłumaczyć pokrótce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli dany film jest w Polsce niedostępny, a w innych krajach wyszedł tylko na DVD, to piractwem będzie jeśli go pobiorę z torrentów? Proszę o szybką odpowiedź, gdyż niecierpliwie się, a decyzji podjąć w stanie nie jestem XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 20:35, Mr.Kubu napisał:

Czy jeśli dany film jest w Polsce niedostępny, a w innych krajach wyszedł tylko na DVD,
to piractwem będzie jeśli go pobiorę z torrentów? Proszę o szybką odpowiedź, gdyż niecierpliwie
się, a decyzji podjąć w stanie nie jestem XD



Tak. A o jaki film Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 20:37, PJ MW napisał:

Tak. A o jaki film Ci chodzi?

Niech to licho. "Sleepwalking". Czyli pozostaje mi łaskawie czekać, aż polski dystrybutor się filmem zainteresuje? Ech... Czasem to człowiek ma dość. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 20:44, Mr.Kubu napisał:

Niech to licho. "Sleepwalking". Czyli pozostaje mi łaskawie czekać, aż polski dystrybutor
się filmem zainteresuje? Ech... Czasem to człowiek ma dość. ;(


A kto broni zakupić przez jakiś sklep internetowy wersji z innego kraju?
Przy takim kursie dolara w niektórych przypadkach jest to cholernie opłacalne :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 20:46, Mistic napisał:

A kto broni zakupić przez jakiś sklep internetowy wersji z innego kraju?
Przy takim kursie dolara w niektórych przypadkach jest to cholernie opłacalne :]

Jest jeden problem - moja znajomość języka angielskiego nie jest na razie na takim poziomie, bym mógł oglądać filmy bez napisów ;D A ja wolę coś rozumieć. A uczyć się to z napisami też lepiej zresztą jest ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 20:35, Mr.Kubu napisał:

Czy jeśli dany film jest w Polsce niedostępny, a w innych krajach wyszedł tylko na DVD,
to piractwem będzie jeśli go pobiorę z torrentów? Proszę o szybką odpowiedź, gdyż niecierpliwie
się, a decyzji podjąć w stanie nie jestem XD


Tak bo pobierając film jednocześnie go udostępniasz, a udostępnianie osobom z którymi nie pozostajesz w kontaktach towarzyskich, jest niezgodne z prawem. Samo pobieranie nie jest nielegalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 21:34, Nufiko napisał:

Tak bo pobierając film jednocześnie go udostępniasz, a udostępnianie osobom z którymi
nie pozostajesz w kontaktach towarzyskich, jest niezgodne z prawem. Samo pobieranie nie
jest nielegalne.


przeciez mozna pobierac bez udostepniania: ot hostingi www jak filefront czy rapidshare, tylko systemy p2p opieraja sie na zasadzie "dawania w zamian"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 21:35, EmperorKaligula napisał:

przeciez mozna pobierac bez udostepniania: ot hostingi www jak filefront czy rapidshare,
tylko systemy p2p opieraja sie na zasadzie "dawania w zamian"


To ja wiem ale pytanie dotyczyło konkretnie torrentów, to i odpowiedź była konkretna na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się