moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

hehehe :)
juz dawno tak sie nie usmiałem :)
nie przeginacie odrobinkę z tymi świetojeb...mi pytankami?
jedno niewiniątko rozdarte wewnetrznie czy grac z krakiem czy bez
drugi niewinnie pyta czy z torenta ssać
bo biedny filmu na rynku polskim nie znalazł........
kolejny rozgryza kwestie przesiadki z pirackiego softu na legalny :D
hosanna na wysokości
neofitów wysyp nastapił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 22:29, Nufiko napisał:

> przeciez mozna pobierac bez udostepniania: ot hostingi www jak filefront czy rapidshare,

> tylko systemy p2p opieraja sie na zasadzie "dawania w zamian"

To ja wiem ale pytanie dotyczyło konkretnie torrentów, to i odpowiedź była konkretna
na to pytanie.

No jak to pobieranie z torrentów nie jest nielegalne , zważywszy na to , że na torrentach zawsze są nowe gry a także filmy czy też muzyka , ja już z tego nic nie wiem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 22:41, heaton 1992 bdg napisał:

No jak to pobieranie z torrentów nie jest nielegalne , zważywszy na to , że na torrentach
zawsze są nowe gry a także filmy czy też muzyka , ja już z tego nic nie wiem ..

A w Holandii są narkotyki, więc wszystko co holenderskie jest nielegalne :P
Na torrentach można pobrać także legalne rzeczy. A na temat różnicy między ściąganiem i pobieraniem, różnicy między programami, a np. muzyką pisano tu wiele razy... ostatnio chyba z 1-2 strony temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 22:41, heaton 1992 bdg napisał:

No jak to pobieranie z torrentów nie jest nielegalne , zważywszy na to , że na torrentach
zawsze są nowe gry a także filmy czy też muzyka , ja już z tego nic nie wiem ..


Na sieciach torrent są też dostępne dystrybucje Linuxów (nawet sami ich twórcy namawiają, aby ściągać z torrentów). Poza tym trzymane są tam różnorakie akty prawne i wiele innych legalnych rzeczy.
Są też nielegalne, to prawda.
Ale to tak jak z nożem - morderca kupi go, aby kogoś zamordować. Czy więc powinno uznać się noże za nielegalne? Nie. Tak nóż, jak i sieć P2P to tylko narzędzie. Pytanie jak ktoś je zastosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie dylematy...
To że ściągacie crack do oryginalnej gry to nic złego, co tu sie zastanawiać.
Jak wam tak wygodnie to czemu nie? Kogo to obchodzi i tak nikt wam wjazdu na chatę z tego powodu nie zrobi.

Ja na piractwo jestem dość przeciwnie nastawiony i bardzo żadko coś ściągam z internetu, ale czasem nie mam czasu iść do kina, albo po prostu chęci chodzenia co 2 dni bo tyle "fajnych"(na pierwszy rzut oka) filmów.
A płyty? Mam masę oryginałów i tak się składa, że jeśli ściągnę np. płytę zespołu Linkin Park, posłucham i stwierdzę że jest super to ją kupię.

Prawda to jest taka, że gdyby ceny były realne i takie jak w stanach, to w Polsce piractwo zredukowałoby się o conajmniej 80%. Ja nie mówię, że tylko my tak sobie poczynamy, ale prawda jest taka, że u nas gry są bardzo drogie. Np. dlaczego mamy więcej posiadaczy X360 niż PS3? Czyżby byli fanami Halo czy po prostu kupili tę konsole aby grać za darmo? ;P

PS ZAWSZE WYSTĘPUJĄ WYJĄTKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mnie śmieszy? Każdy tutaj wypowiada się że nie toleruje piractwa, że jest przeciwny, a jestem pewny że większość wypowiadających się ma chociaż jedną nieoryginalną kopię gry :) Na serio, bo sami wiecie, piractwo jest ogromne, to dziwne że nikt nie jest tutaj piratem. Wiem, że to wbrew regulaminowi, więc nikt nie powie: Jestem piratem, pobrałem 50 gier i dobrze mi z tym, w końcu to wy straciliście itd., ale to jest śmieszne :D A co do Natchana, pobranie cracka to piractwo, gdyż jest to nielegalny plik, nawet działający na oryginalnej kopii gry :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 23:09, Natchan napisał:

To że ściągacie crack do oryginalnej gry to nic złego, co tu sie zastanawiać.

To Ty tak uważasz, spójrz na to ze strony producenta gry albo od storny prawnej.

Dnia 04.08.2008 o 23:09, Natchan napisał:

Jak wam tak wygodnie to czemu nie? Kogo to obchodzi i tak nikt wam wjazdu na chatę z
tego powodu nie zrobi.

Chwal się jeszcze, najlepiej wszystkim jak ktoś cie podkabluje to wjazd może stać sie realny.

Dnia 04.08.2008 o 23:09, Natchan napisał:

Ja na piractwo jestem dość przeciwnie nastawiony i bardzo żadko coś ściągam z internetu,
ale czasem nie mam czasu iść do kina

Ale jednak w domu obejżeć to masz czas?

Dnia 04.08.2008 o 23:09, Natchan napisał:

albo po prostu chęci chodzenia co 2 dni bo tyle "fajnych"(na pierwszy rzut oka) filmów.

No wiesz na tym to polega, chcesz zobaczyć to musisz iść do kina obejżeć i zapłacić.

Dnia 04.08.2008 o 23:09, Natchan napisał:

A płyty? Mam masę oryginałów i tak się składa, że jeśli ściągnę np. płytę zespołu Linkin
Park, posłucham i stwierdzę że jest super to ją kupię.

Aha czyli jednak jesteś pirat bo ściągasz. Wiesz rób co chcesz ale tutaj się tym nie chwal. Mówisz jak Smuggler, najpierw ściąga, sprawdza i jak mu pasuje to kupuje.

Dnia 04.08.2008 o 23:09, Natchan napisał:

Prawda to jest taka, że gdyby ceny były realne i takie jak w stanach

W stanach są normalne ceny, tak ci sie wydaje bo dolar traci na wartości dlatego wydaje się że ceny są niskie. zauważ że wiele obcokrajowców jedzie do USA na zakupy, Amerykanie mniej kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 23:09, Natchan napisał:

Macie dylematy...
To że ściągacie crack do oryginalnej gry to nic złego, co tu sie zastanawiać.


No cóż, jesteś w błędzie - crack to nielegalny plik, aplikacja. Nawet, gdy posiadasz oryginalną grę, to posiadanie cracka nie jest legalne.

Dnia 04.08.2008 o 23:09, Natchan napisał:

Jak wam tak wygodnie to czemu nie? Kogo to obchodzi i tak nikt wam wjazdu na chatę z
tego powodu nie zrobi.


Widziałem wiele przypadków - nawet w mieście, gdzie ja mieszkam, teoretycznie wioska - 20 tysięcy mieszkańców, policja interweniowała i skonfiskowała naprawdę sporo komputerów, w tym nawet mojego kolegi.

Dnia 04.08.2008 o 23:09, Natchan napisał:

A płyty? Mam masę oryginałów i tak się składa, że jeśli ściągnę np. płytę zespołu Linkin
Park, posłucham i stwierdzę że jest super to ją kupię.


Moje zdanie jest takie, że można przecież taki album przesłuchać w serwisach typu Deezer, Last FM - wtedy możemy zrobić to samo, spodoba się - kupujemy i mamy na własność. Sam korzystam z tego typu serwisów, słuchanie muzyki jest w nich legalne.

Dnia 04.08.2008 o 23:09, Natchan napisał:

Prawda to jest taka, że gdyby ceny były realne i takie jak w stanach, to w Polsce piractwo
zredukowałoby się o conajmniej 80%. Ja nie mówię, że tylko my tak sobie poczynamy, ale
(...)


Inaczej - ceny elektroniki nie są dostosowane do zarobków Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 23:19, DJ Danielus napisał:

Zna ktoś odpowiedź, ew. miejsce, gdzie mogli by mi pomóc?
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=943&pid=7014

Prawdopodobnie może Ci to pomóc. Trochę na inny temat ale mniej więcej chodzi o to samo.
162. Mam zamiar zrobić stronę internetową o jednym z londyńskich klubów piłkarskich. Czy mogę wykorzystać na niej wizerunki piłkarzy oraz logo tego klubu?
Przepisy prawa autorskiego wprowadzają zasadę, że twórcy przysługuje wyłączne prawo do korzystania z utworu i rozporządzania nim na wszystkich polach eksploatacji oraz do wynagrodzenia za korzystanie z utworu. Dopóki więc nie uzyskamy zgody autora na umieszczenie materiałów chronionych przez prawo autorskie - na przykład zdjęć, muzyki, logo - na własnej stronie WWW nie mamy prawa tego zrobić. W pierwszej kolejności Czytelnik powinien więc ustalić, komu przysługują autorskie prawa majątkowe do elementów, które zamierza umieścić na stronie WWW, a następnie zwrócić się do tego podmiotu o wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Najlepiej gdyby zgoda ta została udzielona na piśmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak Nathan ma trochę racji. Gdyby tak obniżyć cent oryginałek: gier, płyt z muzyką, filmów itd.. to piractwo na sto procent obniżyło by swój próg. Czasem zdziera się z klienta kasę i to jak cholerka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 20:44, Mr.Kubu napisał:

> Tak. A o jaki film Ci chodzi?
Niech to licho. "Sleepwalking". Czyli pozostaje mi łaskawie czekać, aż polski dystrybutor
się filmem zainteresuje? Ech... Czasem to człowiek ma dość. ;(


Tak samo było z American Gangster. Czekałem 8 miesięcy, ale film i tak ukazał się gniotem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że np. Win XP OEM nie wolno samemu instalować,,, że coś tak tego tylko sprzedawcy mogą go wrzucać na kompa


głupota co nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 23:30, master matrox napisał:

> Macie dylematy...
> To że ściągacie crack do oryginalnej gry to nic złego, co tu sie zastanawiać.

No cóż, jesteś w błędzie - crack to nielegalny plik, aplikacja. Nawet, gdy posiadasz
oryginalną grę, to posiadanie cracka nie jest legalne.

Zdefiniuj w tym przypadku "nielegalna aplikacja".
Poza tym i tak nie masz racji.

Dnia 04.08.2008 o 23:30, master matrox napisał:

Widziałem wiele przypadków - nawet w mieście, gdzie ja mieszkam, teoretycznie wioska
- 20 tysięcy mieszkańców, policja interweniowała i skonfiskowała naprawdę sporo komputerów,
w tym nawet mojego kolegi.

Za używanie pliku no-cd w przypadku używania legalnego oprogramowania ? Daj spokój, takie bajki to my, nie nam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 07:05, Tarves napisał:

Jednak Nathan ma trochę racji. Gdyby tak obniżyć cent oryginałek: gier, płyt z muzyką,
filmów itd.. to piractwo na sto procent obniżyło by swój próg. Czasem zdziera się z klienta
kasę i to jak cholerka..

To wydaje się takie proste. 10 lat temu premierowe gry dochodziły(i nawet przekraczały) 200 zł. Teraz są po 100zł. ale te sukinsyny nadal ściągają z torrentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 09:53, TetraGramaton napisał:

Słyszałem, że np. Win XP OEM nie wolno samemu instalować,,, że coś tak tego tylko sprzedawcy
mogą go wrzucać na kompa


głupota co nie ?

Może i słyszałeś ale to nie jest prawda :D Kiedyś nie można było kupić OEM-a bez komputera czy elementu komputera. Od jakiś trzech czy czterech lat dostępny jest OEM w szarym pudełku, który można kupować bez sprzętu, dla osób którzy sami składają w domu komputery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 10:00, Break the peace napisał:

> Jednak Nathan ma trochę racji. Gdyby tak obniżyć cent oryginałek: gier, płyt z muzyką,

> filmów itd.. to piractwo na sto procent obniżyło by swój próg. Czasem zdziera się
z klienta
> kasę i to jak cholerka..
To wydaje się takie proste. 10 lat temu premierowe gry dochodziły(i nawet przekraczały)
200 zł. Teraz są po 100zł. ale te sukinsyny nadal ściągają z torrentów.

Przystopuj ze słownictwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 10:06, SwenG napisał:

> > Jednak Nathan ma trochę racji. Gdyby tak obniżyć cent oryginałek: gier, płyt
z muzyką,
>
> > filmów itd.. to piractwo na sto procent obniżyło by swój próg. Czasem zdziera
się
> z klienta
> > kasę i to jak cholerka..
> To wydaje się takie proste. 10 lat temu premierowe gry dochodziły(i nawet przekraczały)

> 200 zł. Teraz są po 100zł. ale te sukinsyny nadal ściągają z torrentów.
Przystopuj ze słownictwem.

Sorki. Ale ja tak nazywam piratów, bo to są po prostu złodzieje. I nie byłoby ci miło, gdyby ktoś ci coś wartościowego ukradł. Pozdro.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą. No ale troszeczkę mniej wulgarnie. Są też tacy ludzie, którzy mając kasę i możliwość kupienia oryginału celowo ściągają z torrentów. Tak na złość wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się