moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Kolega ostatnio przechwalał się, że kupił sam CD-KEY do GTA IV, zainstalował pirata, wpisał oryginalny CD-KEY i może grać w MultiPlayera itp. (gra traktuje to jak oryginała). I tu moje pytanie: czy takie coś może być czy to kolejny wymysł kolegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki pomysl:

Moze by zrobic petycje z nickami graczy o tym zeby robili czestsze promocje lub wydawali gry teniej i powysylac do producentow i dystrybutorow.

Albo podrzucic im projekt wydan gier byl kilka stron wczesniej a mianowicie:

"ja jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, by gry wydawać fizycznie jak najtaniej i tak w kolejności:
1. tekturka z płytką dla skąpców za dosłownie grosze
2. pudełko z płytą, oraz instrukcja, poradnik dla gracza z większym kieszonkowym
3. EK dla fanboyów pełen wypas, kosmos, drogie gadżety itp
4. negocjacje z czasopismami, serwisami internetowymi płacącymi z góry, tylko na rynkach gdzie istnieje zagrożenie, iż wydawcy praktykują bardzo niekorzystne warunki, ba mają ochotę wyrąbać niezależne studio w kakao."

co wy na teka akcje. pewnie niewiele pomoze ale warto sprobowac????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 08:07, LordYoghurt napisał:

Tylko i wyłącznie jeżeli pozwala ci na to Licencja dla Użytkownika Końcowego. Czyli odpowiedź
brzmi - nie. Więcej wyjaśniać nie trzeba. ;-P

To w jakim celu SI umożliwiło instalacje gry na 5 komputerach za pomocą jednego kodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Producent gry umożliwił instalację na pięciu stanowiskach, ale należących do jej nabywcy. Tak samo postąpił kiedyś producent programu Pajączek NxG Professional (czyli Cream Software) czy ostatnio firma Microsoft z Microsoft Office 2007 dla Użytkowników Domowych, z tym, że tylko dla trzech stanowisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł do mnie mój kumpel i powiedział mi że zamiast kupować gry powinienem je ściągać a za kasę kupić sobie ubrania co myślicie o takiej postawie?
Ja powiedziałem mu to co mówię wszystkim piratom: A jak ty byś się czuł gdybyś pracował nad czymś przez rok a potem nikt by tego nie kupił bo przecież można ściągać ale jednak trzeba oddać tym ludziom szacunek za to co zrobili !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 21:46, Lukiwwo napisał:

Dziś przyszedł do mnie mój kumpel i powiedział mi że zamiast kupować gry powinienem je
ściągać a za kasę kupić sobie ubrania co myślicie o takiej postawie?

Kradnij samochody a za zaoszczędzone pieniądze przekup gliny żeby nie iść do paki. Co myślisz o tej postawie?

Dnia 18.01.2009 o 21:46, Lukiwwo napisał:

Ja powiedziałem mu to co mówię wszystkim piratom

Twój kolega ma 10-13 lat, jeszcze mało logicznie myśli. Nie tłumacz mu w taki grzeczny sposób bo tego nie zrozumie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 22:55, Draxvoxdor napisał:

Kradnij samochody a za zaoszczędzone pieniądze przekup gliny żeby nie iść do paki. Co
myślisz o tej postawie?


Zauważyłem, że często porównuje się piractwo do kradzieży np. samochodu i nie chodzi mi tylko o wypowiedź Draaxvoxdora. Moim zdaniem to niezbyt trafne porównanie, bo przecież grę można skopiować, czy sklonować (jak kto woli), to trochę inna forma kradzieży. Samochodu z parkingu nie skopiujesz dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 23:27, Carlton napisał:

> Kradnij samochody a za zaoszczędzone pieniądze przekup gliny żeby nie iść do paki.
Co
> myślisz o tej postawie?

Zauważyłem, że często porównuje się piractwo do kradzieży np. samochodu i nie chodzi
mi tylko o wypowiedź Draaxvoxdora. Moim zdaniem to niezbyt trafne porównanie, bo przecież
grę można skopiować, czy sklonować (jak kto woli), to trochę inna forma kradzieży. Samochodu
z parkingu nie skopiujesz dla siebie.

Bo ten przykład jest już tak banalny, że większość osób rzuca nim bez zastanowienia, mimo iż rzeczy materialnej nie da się porównać do niematerialnej, na ten temat się toczył tu dość długawy spór wieeele stron temu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kradzież to kradzież, jaka by nie była. Nie ważne czy kradniesz rzecz materialną niematerialną czy kartofle z piwnicy. Tutaj te porównanie jak najbardziej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy jak ktoś kupi sobie program z licencją na jeden komputer, potem zainstaluje go na swojej maszynie, ale potem przyjdzie kumpel, zgra sobie program na płytę, to odpali mu się ten pirat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 16:49, capral napisał:

Mam pytanie: czy jak ktoś kupi sobie program z licencją na jeden komputer, potem zainstaluje
go na swojej maszynie, ale potem przyjdzie kumpel, zgra sobie program na płytę, to odpali
mu się ten pirat?


Tak.
Jak sam widzisz, jest to licencja na JEDEN komputer.
Chyba że ty usuniesz ten program zanim od zainstaluje go u siebie z kopii i NIE BĘDZIESZ go używał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 16:49, capral napisał:

Mam pytanie: czy jak ktoś kupi sobie program z licencją na jeden komputer, potem zainstaluje
go na swojej maszynie, ale potem przyjdzie kumpel, zgra sobie program na płytę, to odpali
mu się ten pirat?


Jak go sobie zgra? Katalog z programem z dysku? Zależy od programu - niektóre się odpalą, inne nie, jeszcze inne uruchomią ale będą wywalać.
Jeśli weźmie płytkę i klucz to znowu zależy - większość się zainstaluje, ale niektóre są przypisywane do konta i po zarejestrowaniu nie da się ich zainstalować bez danych konta, np gry na Steam.
Ale jak sam zauważyłeś będzie to za każdym razem piracka kopia, chyba że u siebie ją skasujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc jeśli...załóżmy extremalnie, gdyby była maszyna do klonowania materii to jeśli bym przez nią przeciągnął komputer to była by to kradzież ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli skopiowałbyś całego kompa i go sobie zabrał, to nie byłaby to kradzież, a już coś bardziej zbliżonego do piractwa :P

kradzież usuwa oryginał,
piractwo robi kopię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się