moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2009 o 23:50, Firaxo napisał:

Jasne, ale czy kiedy ktoś "skopiuje twój samochód", to nie ty jesteś konstruktorem/blacharzem/projektantem.

A kiedy ktos skopiuje twoja gre, to nie ten ktos jest tworca gry i nie napisal jej od podstaw.

Dnia 17.04.2009 o 23:50, Firaxo napisał:

Płacisz tylko za produkt, piractwo działa trochę inaczej, bo to nie ty programujesz i
tworzysz grę

A przy "kopiowaniu" samochodu nie budujesz go od podstaw tylko po prostu kopiujesz. Przy zerowych kosztach produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może pobawcie się w porównania do hodowli bakterii na mleku? "Kopiowanie" szczepów bakterii jest jeszcze bardziej "przyjemne" w tego typu porównaniach. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No latami się będzie ciągnąć choć to nie w Polsce. Mam nadzieje że TBP wygrają bo niedługo to wszystko będzie piractwo i do kościoła trza będziecie chodzić i się jeszcze z tego spowiadać ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 00:05, SoundWave napisał:

A kiedy ktos skopiuje twoja gre, to nie ten ktos jest tworca gry i nie napisal jej od
podstaw.

Nie rozumiemy się. Próbuję ci tylko uświadomić fakt, że na piractwie nie tyle tracą gracze, ani nawet wielkie firmy tworzące gry, a szarzy programiści. Wniosek jest prosty - mała opłacalność programowania gier - spadek ilości programistów i w konsekwencji drastyczne obniżenie znaczenia rynku gier.

Dnia 18.04.2009 o 00:05, SoundWave napisał:

A przy "kopiowaniu" samochodu nie budujesz go od podstaw tylko po prostu kopiujesz. Przy
zerowych kosztach produkcji.

Koszty kopiowania nie są zerowe, co mógłbym ci udowodnić, ale nie to jest sednem sprawy. Samochód jest materią, a plik z muzyką/filmem/grą nie. Wystarczy więc jedna zakupiona gra i doświadczony pirat, aby wrzucić ją do sieci. I teraz wyobraź to sobie - koszta produkcji gry wyniosły przykładowo milion złotych, zysk to powiedzmy 100 złotych i wszyscy grają za darmo. Fajnie ? Otóż nie bo firma ponosi ogromne straty i w konsekwencji upada itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 00:31, Firaxo napisał:

Nie rozumiemy się. Próbuję ci tylko uświadomić fakt, że na piractwie nie tyle tracą gracze,
ani nawet wielkie firmy tworzące gry, a szarzy programiści

A wiec zakladasz, ze wczesniej tego nie wiedzialem.

Dnia 18.04.2009 o 00:31, Firaxo napisał:

Koszty kopiowania nie są zerowe, co mógłbym ci udowodnić, ale nie to jest sednem sprawy.

Wiekszosc gierek i filmow miesci sie na 1 plycie DVD. 1 plyta DVD kosztuje ok 1zl.
Nigdzie nie wspominalem o UDOSTEPNIANIU spiraconego softu, mowilem tylko o samym kopiowaniu wiec...

A tak z "pirackich" ciekawostek- kto potrafi wymienic 5 firm, ktore padly przez piractwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 01:15, SoundWave napisał:

A tak z "pirackich" ciekawostek- kto potrafi wymienic 5 firm, ktore padly przez piractwo?


Może zacznijmy od tego, kto potrafi udowodnić, że jakaś firma upadła właśnie przez piractwo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rangarog też mam podobnie

Odwiedzam kolegę co na święta przyjechał, i po świętach znów kontakt z nim się urywa (ki diabeł gdzie jest!, nawet burak na gg nic nie napisze jak jest dostępny), i widzę że ma nowego Laptopa, i mówi, jest super Crysis chodzi jak marzenie, ani jednej zacinki, poczym kiedy przestaliśmy w Crysisa grać widzę włączonego Utorrenta, -Co Śćiągasz ? pytam, a on pokazuje i :O pobiera się Saints Row 2, na to -Po co śćiągasz orginał lepszy, a on burkną, wydałem sporo na Laptopa, i jeszcze za grę płacić po....ło cię, zresztą muszę z czegoś żyć, i tu się nasuwa z czego ? on żyje z gier ?, a może przedmną potajemnie sprzedaje piraty ? nie wiem jeszcze raz mi na gg nie odpowie, przestaje z nim się kolegować, bo raz przylazł do mnie bo go na GG zablokowałem, a za co ? już wiecie za co nie pisze mi gg kiedy o coś go poproszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvn24.pl/0,1596132,0,1,partia-piratow-podbije-europarlament,wiadomosc.html

tworcy skazani - parodia... maja racje google daje podobne mozliwosci co piratbay, albo nawet wieksze bo mozna w googlach inne sposoby wyszukac - nie tylko torrenty.

apelacja bedzie i licze na uniewinnienie

ps: nie popieram piractwa, ale dzialalnosc szwedow nie byla piracka - nie mozna skazac ich za cos czego nie robili!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, ich działalność nie była piracka. Ale ... "chcą walczyć o zalegalizowanie piractwa" ... że woot? Więc po co wtedy w ogóle produkować gry, programy, filmy - skoro każdy będzie płacił tylko za płytkę CD/DVD. To jest atak a raczej próba zniszczenia olbrzymiego rynku. Konsekwencje można sobie łatwo wyobrazić. Jaki cud musiałby się zdarzyć aby w życie weszła ustawa o zalegalizowaniu piractwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 10:37, Ray napisał:

Ale ... "chcą walczyć o zalegalizowanie piractwa"
... że woot?


Robienie czegoś, a mówienie o tym, to dwie różne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 09:48, EmperorKaligula napisał:

http://www.tvn24.pl/0,1596132,0,1,partia-piratow-podbije-europarlament,wiadomosc.html

tworcy skazani - parodia... maja racje google daje podobne mozliwosci co piratbay, albo
nawet wieksze bo mozna w googlach inne sposoby wyszukac - nie tylko torrenty.

apelacja bedzie i licze na uniewinnienie

ps: nie popieram piractwa, ale dzialalnosc szwedow nie byla piracka - nie mozna skazac
ich za cos czego nie robili!



Chcą zlegalizowania piractwa? Ciekawe, kto im będzie robił gry dajmy na to. I za czyje pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 10:37, Ray napisał:

Racja, ich działalność nie była piracka. Ale ... "chcą walczyć o zalegalizowanie piractwa"
... że woot? Więc po co wtedy w ogóle produkować gry, programy, filmy - skoro każdy będzie
płacił tylko za płytkę CD/DVD. To jest atak a raczej próba zniszczenia olbrzymiego rynku.
Konsekwencje można sobie łatwo wyobrazić. Jaki cud musiałby się zdarzyć aby w życie weszła
ustawa o zalegalizowaniu piractwa?

Jak to mawiał mój historyk w liceum "chcesz mieć owcę, żądaj krowy". Piractwa w pełnej krasie nie zalegalizuje się nigdy, ale niezbędne są kolejne regulacje chroniące konsumentów. Prawo autorskie w sektorze oprogramowania jest zbyt luźne i daje producentom zbyt dużą władzę. Im większy producent tym większa władza. Dochodzi nawet do takich sytuacji, że MS decyduje o wyniku wyborów w USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 14:48, witkab napisał:

Chcą zlegalizowania piractwa? Ciekawe, kto im będzie robił gry dajmy na to. I za czyje
pieniądze.


Piractwo istnieje i 20 lat temu też istniało. Mało tego, jeżeli Olamagato, który przyzwala na piractwo - 20 lat i zwraca uwagę, że wtedy nie było rynku dla gier legalnych, to jakim cudem w ogóle komuś z grami udało się u nas na tym rynku przebić, skoro wsyscy byli tak idealnie "zdemoralizowanymi idiotami, którzy kradną, bo ich nikt nie pilnuje"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 14:48, witkab napisał:

Chcą zlegalizowania piractwa? Ciekawe, kto im będzie robił gry dajmy na to. I za czyje
pieniądze.

Istnieją przecież zupełnie darmowe gry (jako pewien wycinek oprogramowania), tworzone przez pasjonatów nie dla zysku, lecz dla podniesienia własnych umiejętności, zdobycia doświadczenia, czy też w ramach odwzajemnienia faktu, że skorzystali w tym celu z udostępnionych efektów czyjejś pracy.
Kolejną ciekawostką jest to, że każda kupowana przez nas pusta płyta CD/DVD zawiera w swojej cenie opłatę na rzecz twórców tak, jakby z założenia służyły one do powielania chronionych prawem autorskim treści.
Są też ciekawe gry, które zniknęły już ze sprzedaży i jedyna legalna szansa ich zdobycia to rynek wtórny. Niekiedy owa szansa jest jednak nikła, zaś znalezienie jej "na torrentach" to błahostka. Tego typu akcję przeprowadził Microsoft z okazji legalizacji Windows XP - aż szkoda, że inni producenci oprogramowania nie wzięli z tej firmy przykładu. Nie chcą od graczy pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 01:49, Pablo1989 napisał:

Rangarog też mam podobnie

Odwiedzam kolegę co na święta przyjechał, i po świętach znów kontakt z nim się urywa
(ki diabeł gdzie jest!, nawet burak na gg nic nie napisze jak jest dostępny), i widzę
że ma nowego Laptopa, i mówi, jest super Crysis chodzi jak marzenie, ani jednej zacinki,
poczym kiedy przestaliśmy w Crysisa grać widzę włączonego Utorrenta, -Co Śćiągasz ? pytam,
a on pokazuje i :O pobiera się Saints Row 2, na to -Po co śćiągasz orginał lepszy, a
on burkną, wydałem sporo na Laptopa, i jeszcze za grę płacić po....ło cię, zresztą muszę
z czegoś żyć, i tu się nasuwa z czego ? on żyje z gier ?, a może przedmną potajemnie
sprzedaje piraty ? nie wiem jeszcze raz mi na gg nie odpowie, przestaje z nim się kolegować,
bo raz przylazł do mnie bo go na GG zablokowałem, a za co ? już wiecie za co nie pisze
mi gg kiedy o coś go poproszę.

To masz fajnego kolegę , ile on już tak pobrał tych piratów ? niby narzeka na brak kasy ? ile on ma lat ? by się chłopak wybrał na ulotki roznosił i by miał na orginał eh tylko debil bawi się w pirata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 20:50, Grizzly1 napisał:

największa zwała jest z tego że strona dalej działa.


Największą "zwałą" jest niewiedza, co to jest nieprawomocny wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 21:11, Infes napisał:

To jest zabawne że oskarżyli ludzi nie winnych? Chyba że się myle.


Z tego co wiem to oni założyli tylko stronę internetową, na której różni ludzie wrzucali i wymieniali się filmami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 21:16, SongoX napisał:

> To jest zabawne że oskarżyli ludzi nie winnych? Chyba że się myle.

Z tego co wiem to oni założyli tylko stronę internetową, na której różni ludzie wrzucali
i wymieniali się filmami.

Nie, na stronie zadna wymiana nie miala miejsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się