moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2009 o 15:05, witkab napisał:

A do czego jeszcze można użyć torrentów?



Do obniżenia kosztów użycia łącza. Współdzielenie plików jest tańsze niż pobieranie ich z jednego źródła. W ten sposób koszty się znacząco rozkładają i nie wszystkie serwery muszą chodzić 24 godziny na dobę, co też jest argumentem ekologicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 15:14, kotolew napisał:

> A do czego jeszcze można użyć torrentów?


Do obniżenia kosztów użycia łącza. Współdzielenie plików jest tańsze niż pobieranie ich
z jednego źródła. W ten sposób koszty się znacząco rozkładają i nie wszystkie serwery
muszą chodzić 24 godziny na dobę, co też jest argumentem ekologicznym.



To to ja wiem, chodzi mi o to, co można z nich ściągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 15:15, witkab napisał:

To to ja wiem, chodzi mi o to, co można z nich ściągać.


Wszystko co można sobie wstawić. Swoje prace, różne dokumenty, projekty itd. Jeśli plik jest duży, nie ma obawy że coś nagle przerwie połączenie, gdyż plik się ściąga porcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 15:13, witkab napisał:

Zgadza się, jednak sam przyznasz, że jednak większość takich plików jest nielegalnych.
;)


No pewnie, że jest, ale choć sam uważam, że zamknięcie TPB byłoby jak najbardziej słuszne, to uzasadnienie wyroku jaki dostali jego twórcy jest co najmniej śmieszne. Powinni naprawdę wziąć się za piractwo, zamiast rozdmuchiwać takie akcje, które tylko ich kompromitują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 15:15, witkab napisał:

To to ja wiem, chodzi mi o to, co można z nich ściągać.


Ostatnio najczęściej pobierałem przygotowywane przez innych instalacje systemów dla maszyn wirtualnych, kilka nietypowych dystrybucji (autorzy nie byli zainteresowani jeszcze jednym "smakiem", ale jakiś dobry duszek nie miał ograniczeń licencyjnych, potrzebował czegoś i podzielił się z innymi), OpenOffice na gorszym łączu u kogoś (znów) pobierałem, bo ftp się non-stop rozłączał i przerywał (sumy kontrolne się potem nie zgadzały, a dla bittorenta to nie problem pobrać uszkodzone kilka bajtów jeszcze raz a nie cały plik Sporo darmowej muzy jest do pobrania. http://jamendo.com jest chyba najpopularniejszym serwisem z darmową muzą. Jest też sporo filmów public domain...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2009 o 15:23, rob006 napisał:

No pewnie, że jest, ale choć sam uważam, że zamknięcie TPB byłoby jak najbardziej słuszne,
to uzasadnienie wyroku jaki dostali jego twórcy jest co najmniej śmieszne. Powinni naprawdę
wziąć się za piractwo, zamiast rozdmuchiwać takie akcje, które tylko ich kompromitują...


Fakt, to zapewne okaże się pokazówką "jak to walczy się z piractwem na świecie", a za parę tygodni akcja ucichnie i znowu wszystko z piractwem wróci do normy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Namierzony wątpie. Jedynie u mnie coś słyszałem że jakąś kobiete chyba złapano i 3tys. jej wlepili bo udostępniała i sprzedawała nielegalnie różne filmy czy gry. No ale to nie to samo co pójście do więzienia za kb i 4,5mln do zapłacenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 12:39, zaraz napisał:

Piractwu mówimy NIE. ( mam oryginalną vistę, ale tylko dlatego, że z piratem miałem trochę
problemów natury technicznej) :P

To ja dorzucę jeszcze jeden zwany banem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest chore, jestem posiadaczem DEMO pewnej gry, to widać na sygnaturze forum tej gry, a mnie traktują jak Pirata, chodzi że nie pozwalją mi jako DEMO userze mówić o czym co jest w pełnej wersji, ale ja pirata nie mam, i nalegają abym kupił pełną, a ja nie chce jej kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 11:34, S1G napisał:

> problemów natury technicznej) :P
To ja dorzucę jeszcze jeden zwany banem


Ech, S1G, akurat mam troje dalszych znajomych (bliższych bym zmigrował na Linuksa, jak to zresztą robię), którym sam kazałem kupić Windy, a które szlag trafia z powodu ich legalności (jedna nie potrafi poradzić sobie z aktywacją przez telefon - sprzęt nie zmienił się, druga przypadkiem wywaliła naklejkę, trzecia uwielbia przyjazną dla użytkownika Vistę). W ich przekonaniu osoby, które mają piraty, nie mają takich problemów jak one. Więc może jakoś lepiej skoordynować poczynania w stosunku do uzytkowników, którzy wbrew powszechnej opinii na temat bycia frajerem kupują jednak licencję na użytkowanie systemów?

No ale, do tego co chciałem napisać...

http://www.gram.pl/news_8gjlGu63_Zachowaj_dobra_kondycje_Startuje_pre_order_EA_Sports_Active.html

Podobno EA jest popularną marką wśród piratów. Na EA kiepsko się znam (mam i znam dobrze raptem ich jeden tytuł, nie liczę One on One i takich tam. ;-) ), ale zacząłem się zastanawiać, czy pośród piratów są oszołomy, które będą piratować gry, by spalać kalorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2009 o 17:19, kotolew napisał:

Podobno EA jest popularną marką wśród piratów. Na EA kiepsko się znam (mam i znam dobrze
raptem ich jeden tytuł, nie liczę One on One i takich tam. ;-) ), ale zacząłem się zastanawiać,
czy pośród piratów są oszołomy, które będą piratować gry, by spalać kalorie.

Jeśli tak to pewnie chodzi nie o takie tytuły, tylko o "motory napędowe" typu simsy z trylionami dodatków do nich czy też serię Need for speed, ew Medal of honor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu oczyma wyobraźni widzę faceta, który zasysa coś z wypiekami na gębie, którego męczy jakże podniecająca myśl "och! zaraz będę robić pompki!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 17:45, kotolew napisał:

Po prostu oczyma wyobraźni widzę faceta, który zasysa coś z wypiekami na gębie, którego
męczy jakże podniecająca myśl "och! zaraz będę robić pompki!".


Z tego co widać po serwisach torrentowych oraz po błagalnych pytaniach jak odblokować coś tam, bo na piracie nie działa (przykładowo na forum o2.pl), to seria Sims jest wiodącą jeśli chodzi o piracone gry.
Zresztą nie powinno to dziwić, bo w końcu Simsy pozostają też czołówce gier sprzedawanych legalnie, tak więc wiadomym jest, że chętnych zagrać mniej legalnie będzie równie dużo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 17:51, meryphillia napisał:

seria Sims jest wiodącą
jeśli chodzi o piracone gry.
Zresztą nie powinno to dziwić, bo w końcu Simsy pozostają też czołówce gier sprzedawanych
legalnie, tak więc wiadomym jest, że chętnych zagrać mniej legalnie będzie równie dużo.
:)


Dzięki wielkie! W sąsiednim wątku wytykano mi, że twierdzenie piractwo to reklama lub w najgorszym wypadku zjawisko, które nie szkodzi sprzedaży jest wzięte z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 18:06, kotolew napisał:

Dzięki wielkie! W sąsiednim wątku wytykano mi, że twierdzenie piractwo to reklama lub
w najgorszym wypadku zjawisko, które nie szkodzi sprzedaży jest wzięte z kosmosu.


Bo nie grozi sprzedaży...

Skala piractwa jest ogromna, ale i tak głównym jego problemem jest to, że ludzie i tak nie kupią tego co ściągają, gdyby ściągać nie mogli bez różnicy czy jest to płyta z muzyką, filmem czy grą, a tym bardziej oprogramowaniem na które należy wydać najwięcej.

Szczególnie w Polsce rynek zalany jest wprost edycjami filmowymi dodawanymi do gazet, które są u nas w pełni legalne, a ich koszt jest przecież żenująco mały, a ludzie i tak szturmem ściągają z torrentów czy rapidshare filmy, które w taki sposób były wydane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mój jeden kolega przyznje się, ze sćiąga piraty ale nie zawsze, np w 6 miesięcy temu nic nie pobierał, i je miesiąc temu wywalił te co miał, czemu to robił ?, bo chce pograć nic więcej, a czemu nie kupił bo nie miał okazji tego zrobić a mógł ale nie chciał, nawet nie seeduje po pobraniu, wiecie co jeszcze powiem, pobrał kiedyś grę World Racing 2, owszem gra ma AŻ 3 DEMA, a pobrał bo chciał tą grę w pełnej wersji, ale kupić za 80 zł nie chciał kupić, ale zdażył się chyba cud :D, brat kolegi nieostroznie wprowadził jakiegoś robaka, musiał formatować kompa, gra i inne poszyły w nicość, i tak po zainstalowaniu znów windowsa, i przeglądajacc serwis Gry-Online, patrzy na banner gra World Racing 2 za ......10zł , sprawdza i tu jak nic prawda, i tak sobie kupił legala :D, i ma do tego aż dwa egzemplarze drugi jest z Czasopisma Click,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się