moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Polskie prawo pozwala na podjęcie szeroko idących kroków (włącznie z deasemblacją i zmianą kodu) w celu umożliwienia normalnego działania programu. Tzn. jeśli normalnie program nie działa, a producent/autor/sprzedawca odmawia pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 16:07, Corvin0451 napisał:

Polskie prawo pozwala na podjęcie szeroko idących kroków (włącznie z deasemblacją i zmianą
kodu) w celu umożliwienia normalnego działania programu. Tzn. jeśli normalnie program
nie działa, a producent/autor/sprzedawca odmawia pomocy.


W tym miejscu zawsze mnie zastanawia, czy wymaganie ode mnie bym ponosił koszty nowego nośnika i wysyłek jest wystarczająca pomocą ze strony w/w.

Przy okazji zwracam uwagę na sprytne wykorzystanie tego przez CDP pod hasłem "wieczystej gwarancji", bo brak GW otwiera drogę do uzasdanienia szerokiego zastosowania alternatywnych metod uruchamiania oprogramoiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 15:57, rob006 napisał:

No nie wiem, teraz w sądach wygrywają ci, którzy mają większe wpływy. A to na pewno nie
będzie gracz zrobiony w bambuko :D


Czyli zostaje nam manifestacja na Sejm tak jak stoczniowców ;P ?
Nom niestety jest jak jest - a jest coraz gorzej vide - zabezpieczenia takich gier jak Bioshock :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 16:14, kotolew napisał:

W tym miejscu zawsze mnie zastanawia, czy wymaganie ode mnie bym ponosił koszty nowego
nośnika i wysyłek jest wystarczająca pomocą ze strony w/w.

To jest zawsze problem - jak to interpretować. Ja bym powiedział, że to nieuzasadnione wymaganie w stosunku do użytkownika, oni, że jak najbardziej sensowne. Podobnie: jak długo muszę czekać na odpowiedź producenta zanim stwierdzę, że zostałem olany i podejmę odpowiednie kroki? Prawo autorskie jest tak niekonkretne, dziurawe i niechlujnie napisane, że w przypadku całej masy przepisów nawet nie wiadomo jakie jest ich praktyczne znaczenie, bo spokojnie można argumentować w dwie przeciwne strony. Vanitas vanitatum et omnia vanitas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 20:31, Gregwil napisał:

Czy mogę pobrać obrazek z grafik google do prezentacji bez żadnych konsekwencji?


Po kliknięciu w każdą grafę masz obrazek, napisaną pod nim informację o licencji i stronę skąd on pochodzi. W tym przypadku:

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.obrazky.pl/obrazky/pies-pirat-255-OBRAZKY.PL.jpg&imgrefurl=http://www.obrazky.pl/pies-pirat&usg=__Tfg00uEzjWvFm8P0su1DGqtX7K4=&h=336&w=448&sz=26&hl=pl&start=11&tbnid=E9G-gPsLKGJ_OM:&tbnh=95&tbnw=127&prev=/images%3Fq%3Dpirat%26gbv%3D2%26hl%3Dpl%26sa%3DG

...cytuję, "Obraz może być objęty prawami autorskimi.", czyli możesz skorzystać na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 20:31, Gregwil napisał:

Czy mogę pobrać obrazek z grafik google do prezentacji bez żadnych konsekwencji?


Oczywiście, że możesz - wysatrczt że podasz źródło np. "Rysunek obrazujący owczarka niemieckiego. Źródło: http://www......"
Wszystko odbywa się w pełni legalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 18:38, Gregwil napisał:

A jak z Wikipedii wezmę lub z innej stronki to także muszę podawać źródło obrazka?


A co to za prezentacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 18:42, rob006 napisał:

> A jak z Wikipedii wezmę lub z innej stronki to także muszę podawać źródło obrazka?


A co to za prezentacja?

Prezentacja o budynku na historię sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 18:44, Gregwil napisał:

Prezentacja o budynku na historię sztuki.


To ktoś cię może pozwać za to, że skorzystałeś z takich grafik? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 19:00, rob006 napisał:

> Prezentacja o budynku na historię sztuki.

To ktoś cię może pozwać za to, że skorzystałeś z takich grafik?

Wydaję mi się że nie ale wolę się upewnić aby nie było żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 19:03, Gregwil napisał:

> > Prezentacja o budynku na historię sztuki.
>
> To ktoś cię może pozwać za to, że skorzystałeś z takich grafik?
Wydaję mi się że nie ale wolę się upewnić aby nie było żadnych problemów.


Ja bym najwyżej na końcu zamieścił jakąś listę źródeł, aby się nikt nie przyczepił i tyle, podpis pod każdym obrazkiem to lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 19:12, rob006 napisał:

> > > Prezentacja o budynku na historię sztuki.
> >
> > To ktoś cię może pozwać za to, że skorzystałeś z takich grafik?
> Wydaję mi się że nie ale wolę się upewnić aby nie było żadnych problemów.

Ja bym najwyżej na końcu zamieścił jakąś listę źródeł, aby się nikt nie przyczepił i
tyle, podpis pod każdym obrazkiem to lekka przesada.

Chyba tak zrobię jak mówisz. Dzięki za pomoc i radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam mianowicie dylemat, jestem właścicielem gry Heroes III złota kolekcja i mam pytanie czy ściągnięcie obrazu ISO płyty będzie piractwem, gdyż moje nośniki są już strasznie zniszczone i czasami gra odpali z płyty ale to rzadkość, więc czy ściągniecie obrazu będzie piractwem, czy będę zmuszony kupić nową/wymienić za dożywotnia gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 19:27, kindziukxxx napisał:

Witajcie, mam mianowicie dylemat, jestem właścicielem gry Heroes III złota kolekcja i
mam pytanie czy ściągnięcie obrazu ISO płyty będzie piractwem, gdyż moje nośniki są
już strasznie zniszczone i czasami gra odpali z płyty ale to rzadkość, więc czy ściągniecie
obrazu będzie piractwem, czy będę zmuszony kupić nową/wymienić za dożywotnia gwarancję.


i właśnie w takich sytuacji przydał by się pomysł blizzard który pozwala po wpisaniu klucza gry(klucz wpisujemy na stronie blizzarda oczywiście wcześniej tworzymy konto) na pobranie jej z internetu i i wtedy nie żadnych dylematów czy to będzie legalne czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to samo pobieranie gier nie jest nielegalne. Nielegalne jest udostępnianie, posiadanie i używanie nie mając licencji. No a skoro grę masz, to masz też i licencję, więc kopię z internetu możesz potraktować jako kopię zapasową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 20:01, rob006 napisał:

Z tego co wiem, to samo pobieranie gier nie jest nielegalne. Nielegalne jest udostępnianie,
posiadanie i używanie nie mając licencji. No a skoro grę masz, to masz też i licencję,
więc kopię z internetu możesz potraktować jako kopię zapasową.

Kopię trzeba wykonać z własnego egzemplarza, a w wypadku programów już samo pobranie jest karane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 20:01, rob006 napisał:

Z tego co wiem, to samo pobieranie gier nie jest nielegalne. Nielegalne jest udostępnianie,
posiadanie i używanie nie mając licencji. No a skoro grę masz, to masz też i licencję,
więc kopię z internetu możesz potraktować jako kopię zapasową.


Zdziwię Cię ale pobieranie gier i oprogramowania jest zabronione. Dozwolone jest tylko pobieranie muzki, filmu itp. A udostępnianie bez odpowiednich pozwoleń jest nielegalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 20:17, kordzio1 napisał:

> Z tego co wiem, to samo pobieranie gier nie jest nielegalne. Nielegalne jest udostępnianie,

> posiadanie i używanie nie mając licencji. No a skoro grę masz, to masz też i licencję,

> więc kopię z internetu możesz potraktować jako kopię zapasową.
Kopię trzeba wykonać z własnego egzemplarza, a w wypadku programów już samo pobranie
jest karane

jestem ciekaw jak ktoś udowodni Ci czy kopia była wykonana z naszego egzemplarzu czy ściągnięta z neta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się