moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2009 o 23:23, Peter44 napisał:

> Witam.
> Mam takie pytanie jeśli kupie grę która działa bez płyty i po roku ją sprzedam a
dalej
> będę w nią grać czy to legalne?

Niezbyt. Choc w sumie nikt tego nie zauważy.


No zauważyć to nikt nie może ale jednak dziwnie mi to pachnie dlatego się pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie legalne miałoby to być? Grę posiadałaś,twócy stworzyli ją tak że nie potrzebuje płyty i chyba liczyli się z tym że mogłeś komuś ją odsprzedać po czym samemu dalej móc w Nią grać. Tak samo możesz komuś pożyczyć by mógł sobie zainstalować i grać w Nią bez przeszkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 13:49, Infes napisał:

Tak samo możesz komuś pożyczyć by mógł sobie zainstalować i grać w Nią bez
przeszkód.

I tu jest problem. Jakiś czas temu czytałem, że gra legalnie może zostać zainstalowana tylko na 1 komputerze, więc żeby pożyczyć legalnie koledze grę, sam musisz ją usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 14:18, Gromo napisał:

> Tak samo możesz komuś pożyczyć by mógł sobie zainstalować i grać w Nią bez
> przeszkód.
I tu jest problem. Jakiś czas temu czytałem, że gra legalnie może zostać zainstalowana
tylko na 1 komputerze, więc żeby pożyczyć legalnie koledze grę, sam musisz ją usunąć.


Ale kurcze, daj spokój. Czy jak ktoś ciągle by w nią grafł to by to komuś przeszkadzało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 14:22, Peter44 napisał:

Ale kurcze, daj spokój. Czy jak ktoś ciągle by w nią grafł to by to komuś przeszkadzało?

Producentowi i osobie która pisała licencję do danej gry na pewno :P a łamiąc taki zapis w licencji (o ile istnieje w przypadku danego tytułu) łamiesz prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 15:52, kordzio1 napisał:

Producentowi i osobie która pisała licencję do danej gry na pewno :P a łamiąc taki zapis
w licencji (o ile istnieje w przypadku danego tytułu) łamiesz prawo.


Otóż nie łamiąc licencję nie łamiesz prawa, ale jest wtedy powód do pozwu cywilnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 19:15, Nufiko napisał:

Otóż nie łamiąc licencję nie łamiesz prawa, ale jest wtedy powód do pozwu cywilnego.

A czy prawo nie zobowiązuje nas do przestrzegania zawartych umów? o ile oczywiście nie są one sprzeczne z naszym (lub Unijnym) prawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy te instalacje są legalne? Czy twórcy PES zabronili modyfikowania ich dzieła? Bo jeśli tak to jakiekolwiek zmiany powodują łamanie prawa. Chyba że ja to błędnie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 16:31, Infes napisał:

A czy te instalacje są legalne? Czy twórcy PES zabronili modyfikowania ich dzieła? Bo
jeśli tak to jakiekolwiek zmiany powodują łamanie prawa. Chyba że ja to błędnie widzę.


A ja słyszałem, że można modyfikować pliki, oprócz piku ".exe" i właśnie nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dlaczego prywatne serwery są nie legalne? Kolega ostatnio mnie wyśmiał, gdy mu to powiedziałem i dodał taki komentarz: przecież to jak ots w Tibii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 10:50, capral napisał:

Mam pytanie. Dlaczego prywatne serwery są nie legalne? Kolega ostatnio mnie wyśmiał,
gdy mu to powiedziałem i dodał taki komentarz: przecież to jak ots w Tibii.


Trzeba by chyba popatrzyć do umowy licencyjnej danej gry. Ale zazwyczaj są chyba nielegalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 10:50, capral napisał:

Mam pytanie. Dlaczego prywatne serwery są nie legalne? Kolega ostatnio mnie wyśmiał,
gdy mu to powiedziałem i dodał taki komentarz: przecież to jak ots w Tibii.

Bo licencja zazwyczaj zastrzega, że klienta gry można używać tylko do łączenia się z serwerami wydawcy a poza tym łączenie z innymi z reguły wymaga modyfikacji gry, czego licencja prawie zawsze zabrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 14:08, Corvin0451 napisał:

> Mam pytanie. Dlaczego prywatne serwery są nie legalne? Kolega ostatnio mnie wyśmiał,

> gdy mu to powiedziałem i dodał taki komentarz: przecież to jak ots w Tibii.
Bo licencja zazwyczaj zastrzega, że klienta gry można używać tylko do łączenia się z
serwerami wydawcy a poza tym łączenie z innymi z reguły wymaga modyfikacji gry, czego
licencja prawie zawsze zabrania.


Takiej odpowiedzi oczekiwałem, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 08:34, rob006 napisał:

Ściągając grę z torrentów jednocześnie udostępniasz innym to co ściągnąłeś, a to jest
już nielegalne. A więc bullshit... ;]


:D i dla tego mój kolega nie seeduje :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 15:20, Pablo1989 napisał:

> Ściągając grę z torrentów jednocześnie udostępniasz innym to co ściągnąłeś, a to
jest
> już nielegalne. A więc bullshit... ;]

:D i dla tego mój kolega nie seeduje :P.



zawsze jakieś kilobajty się wysylają. nawet jakbyś na 0 nastawił prędkosć wysyłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 15:31, Citkowsky napisał:

zawsze jakieś kilobajty się wysylają. nawet jakbyś na 0 nastawił prędkosć wysyłania.


Chyba że na ogniościance wytniesz wysyłanie danych z odpowiedniego portu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się