moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2009 o 18:12, SongoX napisał:

Czyli pobieranie gier z torrentów jest legalne. Tak to zrozumiałem z powyższych postów.
Czy się mylę?

Tylko takich które zostały "uwolnione" przez właścicieli praw do danego tytułu, lub ich licencja od samego początku pozwalała na coś takiego. Jeśli chodzi o tzw. dozwolony użytek osobisty (czyli to dopuszczenie pobierania bez udostępniania - tak w skrócie), to z niego wyjęte są między innymi gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie. Kupiłem sobie oryginał Titan Questa z Tesco(19,99):D. Mam w domu dwa kompy i chcę z bratem przez LAN pograć. Niestety gra działa z płytką. Czy jeżeli ściągnę na drugim kompie cracka, albo zrobie obraz płyty jakimś deamon toolsem, to czy to będzie jak piractwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 19:38, Bezi32 napisał:

Mam jedno pytanie. Kupiłem sobie oryginał Titan Questa z Tesco(19,99):D. Mam w domu dwa
kompy i chcę z bratem przez LAN pograć. Niestety gra działa z płytką. Czy jeżeli ściągnę
na drugim kompie cracka, albo zrobie obraz płyty jakimś deamon toolsem, to czy to będzie
jak piractwo?



Chyba nie bo robisz kopię zapasową,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 19:38, Bezi32 napisał:

Mam jedno pytanie. Kupiłem sobie oryginał Titan Questa z Tesco(19,99):D. Mam w domu dwa
kompy i chcę z bratem przez LAN pograć. Niestety gra działa z płytką. Czy jeżeli ściągnę
na drugim kompie cracka, albo zrobie obraz płyty jakimś deamon toolsem, to czy to będzie
jak piractwo?

Tak. Bo licencja pozwala ci na używanie gry na jednym komputerze naraz (tzn. tej konkretnej nie czytałem, ale pod tym względem wszystkie są praktycznie takie same, więc założę się że ta też).

@Pablo: Taa, kopia zapasowa. Kopia zapasowa jest zapasowa, a nie do grania na niej razem z oryginałem. To zupełnie dwie różne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 20:00, Corvin0451 napisał:

Tak. Bo licencja pozwala ci na używanie gry na jednym komputerze naraz (tzn. tej konkretnej
nie czytałem, ale pod tym względem wszystkie są praktycznie takie same, więc założę się
że ta też).

@Pablo: Taa, kopia zapasowa. Kopia zapasowa jest zapasowa, a nie do grania na niej razem
z oryginałem. To zupełnie dwie różne rzeczy.

No to co? Żeby być legalnym muszę kupić dwie takie same gry? Trochę pojechane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 20:00, Corvin0451 napisał:

@Pablo: Taa, kopia zapasowa. Kopia zapasowa jest zapasowa, a nie do grania na niej razem
z oryginałem. To zupełnie dwie różne rzeczy.


Właśnie, mam pytanie - jeśli posiadam oryginalną grę i kopie zapasową to jest to legalne? (Czyli jak zepsuje się płytka oryginalna to trzeba ją zachować)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 20:35, Tomek_72b napisał:

> @Pablo: Taa, kopia zapasowa. Kopia zapasowa jest zapasowa, a nie do grania na niej
razem
> z oryginałem. To zupełnie dwie różne rzeczy.

Właśnie, mam pytanie - jeśli posiadam oryginalną grę i kopie zapasową to jest to legalne?
(Czyli jak zepsuje się płytka oryginalna to trzeba ją zachować)?

Na wszelki wypadek lepiej zachować co tylko się da z oryginalnego zestawu, jednak teoretycznie płytka nie powinna być potrzebna, a najważniejszy powinien być ( o ile jest) klucz licencyjny. A sama kopia bezpieczeństwa jest jak najbardziej legalna, sam mam np. wersję Close Combat V wypaloną na dvd wraz z aplikacją do instalowania modów i kilkoma modami jako koipę zapasową (a w dodatku udogodnienie- nie musze osobno instalować wszystkiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 22:13, kordzio1 napisał:

> > @Pablo: Taa, kopia zapasowa. Kopia zapasowa jest zapasowa, a nie do grania
na niej
> razem
> > z oryginałem. To zupełnie dwie różne rzeczy.
>
> Właśnie, mam pytanie - jeśli posiadam oryginalną grę i kopie zapasową to jest to
legalne?
> (Czyli jak zepsuje się płytka oryginalna to trzeba ją zachować)?
Na wszelki wypadek lepiej zachować co tylko się da z oryginalnego zestawu, jednak teoretycznie
płytka nie powinna być potrzebna, a najważniejszy powinien być ( o ile jest) klucz licencyjny.
A sama kopia bezpieczeństwa jest jak najbardziej legalna, sam mam np. wersję Close Combat
V wypaloną na dvd wraz z aplikacją do instalowania modów i kilkoma modami jako koipę
zapasową (a w dodatku udogodnienie- nie musze osobno instalować wszystkiego)



Czy ty rozumu nie masz?
MODY SĄ NIELEGALNE!!!!
Przeraża mnie niewiedza ludzi to jak wpływa na rozwój piractwa! Zanim coś zrobicie pomyślcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 00:01, FvZ napisał:

Czy ty rozumu nie masz?
MODY SĄ NIELEGALNE!!!!

Teoretycznie większość jest niezgodna z umową licencyjną (EULA), ale co to ma do kwestii legalności? W praktyce jeszcze nikogo nie zamknięto za używanie/tworzenie modów.

Dnia 02.08.2009 o 00:01, FvZ napisał:

Przeraża mnie niewiedza ludzi to jak wpływa na rozwój piractwa! Zanim coś zrobicie pomyślcie!

O, a w jaki sposób mody przyczniają się do rozwoju piractwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 00:01, FvZ napisał:

Czy ty rozumu nie masz?
MODY SĄ NIELEGALNE!!!!
Przeraża mnie niewiedza ludzi to jak wpływa na rozwój piractwa! Zanim coś zrobicie pomyślcie!


Mody są nielegalne...

Tekst tysiąclecia dosłownie. ;D

zadymek >>> Gdyby mody miałby być niezgodne z EULA, to nie byłyby respektowane przez wydawców gier, a przecież na stronach firmowych gier częstokroć owe fanowskie mody są do pobrania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 00:11, meryphillia napisał:

zadymek >>> Gdyby mody miałby być niezgodne z EULA, to nie byłyby respektowane
przez wydawców gier, a przecież na stronach firmowych gier częstokroć owe fanowskie mody
są do pobrania...

Pisałem o większości, nie wszystkich. A więc: większość EULA brzmi jednoznacznie-zakaz modyfikowania plików gry. To, że wydawcy nie reagują,( a niektórzy twórcy nawet udostępniają narzędzia moderskie) to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po to abym mógł was z TROLLOWAĆ

Ja nie wiem kogo wy tu już oglądaliście ale czy naprawdę uwierzyliście takiemu popadającemu w skrajność wariatowi jak FvZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. nikt nie został "z trollowany" jak to mówisz, co najwyżej popisałeś się głupotą.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tu się właśnie dzieje? CHAOS
Ty panie piszesz mi tu coś o trollowaniu inni a legalności modów i to starczy AHAHH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się