moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2014 o 02:37, kerkas napisał:

W kinie masz za naprawdę niewielkie pieniądze filmy których nie uświadczysz w telewizji


Ale... mnie nie interesuja "ambitniejsze" filmy, nie szukam kina "artystycznego", ambitnego i bedacego sztuka sama w sobie. Tak samo, jak nie interesuje mnie malarstwo czy poezja. Dla mnie kino = "hity" hollywoodzkie i tyle. A jesli mam na cos takiego isc, to jednak wole wygodne multipleksy, niz lekko przestarzale "tradycyjne" kina, jak Luna czy sp. Femina. Kino Praha? Prosze, badzmy powazni... osoba, ktora odpowiadala za jego modernizacje, powinna siedziec za wywalenie ciezkich pieniedzy w bloto. Odnowic kino i nie pomyslec o utworzeniu w poblizu jakiegos parkingu? Serio?!

Niestety, w przypadku kin, podobnie jak w przypadku gier konsolowych, zarabiamy po polsku, ale placimy po europejsku. Dla osoby zarabiajacej 1500 czy 2000 euro wydatek rzedu 8-10 euro na kino to pestka. Dla osoby zarabiajacej 1500 zlotych, trzy dychy to sporo. Jest to argument, ktory caly czas sie w tej dyskusji przewija i przewijac bedzie. Ja w kinie ostatni raz bylem na pierwszym Hobbicie (kleska totalna, swoja droga, mam nadzieje, ze Jackson nie wezmie sie za Silmarillion...), pojde znowu na Gwiezdne Wojny. No, MOZE na Avengersow, ale najpierw poczekam na jakies recki. Po prostu szkoda mi na to kasy. Jak napisalem wyzej - zamiast 3 seansow w kinie, wole kupic sobie jakis film na plycie. Szkoda tylko, ze nikt z tych korporacyjnych krzykaczy, narzekajacych na piratow, nie bierze takich rzeczy pod uwage. W koncu to zaden argument, prawda? Zwykla statystyka - jeden gostek nie pojdzie, to nic, pojdzie inny. Problem w tym, ze ten jeden gostek, siedzac w domu, moze odpalic sp. Pirate Bay''a i zaczac generowac inne dane statystyczne: sciagnietych filmow. Wtedy nagle natychmiast stanie sie godnym uwagi korpokrzykaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 00:33, kuba9876543210 napisał:

Jesli podobaly Ci sie poprzednie czesci to ta tez powinna.


W polowie pierwszej czesci (Radagast na "saniach") mialem ochote wyjsc z kina, drugiej doswiadczylem juz w warunkach domowych i przetrwalem tylko dzieki nieocenionej, czterdziestoparoprocentowej pomocy Kapitana Morgana z cola...

Dnia 26.12.2014 o 00:33, kuba9876543210 napisał:

czy masz wiecej niz kilka takich filmow lub serii filmow?


Wiecej? Kilka sztuk, nie wiecej, w wiekszosci to filmy mojego dziecinstwa (czyli kino akcji klasy B - Cobra, Commando, Rambo itp). Dlatego nie mam zbyt wielu plyt i nowe kupuje stosunkowo rzadko. Teraz przymierzam sie do Pacific Rim, bo tak genialnie odmozdzajacego filmu nie widzialem juz dawno (z niecierpliwoscia czekam na sequel).

Dnia 26.12.2014 o 00:33, kuba9876543210 napisał:

wydawcy to duze korporacje utrzymujace sie przy zyciu tylko dzieki takiemu a nie innemu prawnemu status quo


Niestety. I, jak napisalem wyzej, szary zjadacz chleba staje sie dla nich obiektem zainteresowania dopiero wtedy, gdy stwierdzi, ze ma tej pazernosci dosc i zacznie piracic.

Dnia 26.12.2014 o 00:33, kuba9876543210 napisał:

Mnie sie podoba taki pomysl jak maja w UK:
http://www.cineworld.co.uk/unlimited/intro


Ale sprawdzi sie tez tylko w przypadku osob, ktore do kina chodza bardzo czesto.

Dnia 26.12.2014 o 00:33, kuba9876543210 napisał:

Marzenie scietej glowy, ale fajnie by bylo, gdyby w Polsce kiedys mozna bylo taki miesieczny
abonament miec za cene powiedzmy 3 normalnych biletow.


Ja caly czas jednak licze na Netflix. Wykupilbym sobie abonament, szybszy net bym wzial i tyle by mnie w kinie widzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 09:24, Ring5 napisał:

Ja w kinie ostatni raz bylem na pierwszym Hobbicie (kleska totalna, swoja droga, mam nadzieje, ze
Jackson nie wezmie sie za Silmarillion...),


Nie weźmie, bo nie ma praw. I żeby je dostać musiałby je wyciągnąć z martwych, zimnych rąk Christophera Tolkiena.

Dnia 26.12.2014 o 09:24, Ring5 napisał:

Jak napisalem wyzej - zamiast 3 seansow w kinie, wole kupic sobie jakis film na plycie.


A mnie wkurzają ceny płyt.

Guardians of the Galaxy 20 dolarów na Amazonie za 3d +2d + cyfrową kopię. W Polsce ponad stówa za to samo, tylko bez cyfrowej kopii. Przy trzykrotnie mniejszej średniej płacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 13:15, Alexei_Kaumanavardze napisał:


“16 of the movies will be almost exclusively footage of the elven-folk doing various dances, and I don’t want to say much, but The Silmarillion: Part 49 is subtitled Gandalf Smokes his Pipe.”

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą interesujący jest ostatni precedens z aferą Sony.
Każdy chyba zna mniej więcej historie ostatnich dni i dym wokół "The Interview".

Mamy tu dwie teorie.
Pierwsza - ataku dokonali hakerzy z Korei, zachód się ugiął pod próbą szantażu dyktatora-fanatyka, powstał niebezpieczny precedens na skale światową. Pytamy jaki będzie kolejny krok Kima - jak nie spodoba mu się jakaś reklama tez zagrozi wojną a zachód się ugnie ? Polityka uległości zachodu - ciąg dalszy.

Druga - cała akcja to kolejny false flag ze strony USA. Wszystko przemyślane, celem pokazania "hej zobaczcie, hakerzy zaszantażowali świat, co będzie jak nie spodoba im się coś innego ? oni już nie walczą o wolność słowa, to cyber-terroryści".
Teraz pytanie po co to wszystko - ano celem wejścia z cenzura i inwigilacją internetu na szersza skalę.

Podsumowując - czy ten incydent to tylko nietypowa frustracja oszołoma Kima czy kolejny zamach na wolność - tym razem wolność internetu ?
Czas pokaże.

Btw - cała akcja pokazała też, że jest w 100% nieskuteczna w kwestii cenzury samego filmu [który ponoć jest całkiem miernym dziełem, chociaż tu zdania są podzielone bo kilka portali film widziało i niektóre twierdza, że to całkiem fajna komedia]. Film krąży już w sieci, najróżniejsze wersje, są wszędzie [full hd, rozmiary pliku do wyboru do koloru - wystarczy sobie sprawdzić chociażby w google].
Co więcej - film bije rekordy "seedowania" w sieci torrent, udostępniają go zawrotne ilości użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 12:52, Feallan napisał:

W Polsce ponad stówa za to samo,


89,90 na poczatku tego tygodnia w Empiku. Dwuplytowe wydanie, BluRay, 2D+3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko osobiście wątpię, żeby Sony robiło sobie tym marketing.
W sensie stricte - że sami całą akcję nakręcili. Wizerunkowo stracili, to kolejny wyciek danych z ich strony, po wpadce z PSN to w zasadzie już nawet nie strzał w kolano tylko "shotgun w jajaca" :)

Sam film - zyskał, bo pewnie prawda leży pośrodku i to zwykły przeciętniak, ale koncern stracił w ogólnym rozrachunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 14:19, Pietro87 napisał:

Btw - cała akcja pokazała też, że jest w 100% nieskuteczna w kwestii cenzury samego filmu

Bo Sony wypuściło go już do sprzedaży w Stanach. Wcześniej był niedostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 14:50, Dared00 napisał:

> Btw - cała akcja pokazała też, że jest w 100% nieskuteczna w kwestii cenzury samego
filmu
Bo Sony wypuściło go już do sprzedaży w Stanach. Wcześniej był niedostępny.

W wersji cyfrowej można go kupić, więc... sami sobie dopowiedzcie resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że ponoć film jest totalna kupą guana i na 4chanie śmiechy że cenzura była próbą wycofania filmu, bo w końcu ktoś dostrzegł jaki szajs chcieli wypuścić do kina, a nie żaden strach przed wodzem państwa, które i tak może tylko i wyłącznie szczekać o pomoc finansową i nic więcej.

Teorie o "false flag" są milion razy śmieszniejsze zapewne od tego filmu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 14:19, Pietro87 napisał:

Mamy tu dwie teorie.


Teorii jest znacznie więcej i najbardziej prawdopodobna jest ta, że hakerów w ogóle nie obchodził ten film i atak był dla kasy, bez żadnych ideologicznych pobudek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 09:24, Ring5 napisał:

> W kinie masz za naprawdę niewielkie pieniądze filmy których nie uświadczysz w telewizji


Ale... mnie nie interesuja "ambitniejsze" filmy, nie szukam kina "artystycznego", ambitnego
i bedacego sztuka sama w sobie. Tak samo, jak nie interesuje mnie malarstwo czy poezja.
Dla mnie kino = "hity" hollywoodzkie i tyle.


Spokojnie, po co te nerwy ?

>A jesli mam na cos takiego isc, to jednak

Dnia 26.12.2014 o 09:24, Ring5 napisał:

wole wygodne multipleksy, niz lekko przestarzale "tradycyjne" kina, jak Luna czy sp.
Femina.


Z Luną mogę zgodzić, że jest przestarzałe, natomiast byłe kino Femina (zostało zlikwidowane) zapewniało ten sam poziom, jakości co multipleksy.
Skoro nie widać różnicy to, po co przepłacać.

>Kino Praha? Prosze, badzmy powazni... osoba, ktora odpowiadala za jego modernizacje,

Dnia 26.12.2014 o 09:24, Ring5 napisał:

powinna siedziec za wywalenie ciezkich pieniedzy w bloto. Odnowic kino i nie pomyslec
o utworzeniu w poblizu jakiegos parkingu? Serio?!


Słabo znasz infrastrukturę kinową oj bardzo słabo.
Tak się składa, że dokładnie 450m od kina, Praha jest CH Warszawa Wileńska gdzie masz parking.
Poza tym jedna ze stacji metra jest tuż obok kina Praha.
Parkingi przy kinach często w centrach handlowych to jest dopiero droga przez mękę jeśliby się kierować strzałkami to za Chiny Ludowe nie wyjedziesz z takiego parkingu (wiem, bo sprawdzałem).
Są oczywiście wyjątki parking w CH Arkadia jest bardzo dobrze oznakowany i jedziesz jak po sznurku.
Moim "ulubionym" parkingiem jest ten przy Multikinie Ursynów, jeśli posiadasz niewymiarowy samochód a po Twoim zaparkowaniu miejsca wokół Ciebie zapełnią się to masz jak w banku problem z wyjazdem z takiego parkingu.
Najlepiej jest parkować tyłem do przodu (łatwiej manewrować) tudzież przyjechać czymś wymiarów Toyoty Yaris.

Dnia 26.12.2014 o 09:24, Ring5 napisał:

Niestety, w przypadku kin, podobnie jak w przypadku gier konsolowych, zarabiamy po polsku,
ale placimy po europejsku. Dla osoby zarabiajacej 1500 czy 2000 euro wydatek rzedu 8-10
euro na kino to pestka. Dla osoby zarabiajacej 1500 zlotych, trzy dychy to sporo. Jest
to argument, ktory caly czas sie w tej dyskusji przewija i przewijac bedzie.


Ceny biletów w Multikinach są drogie, ponieważ drogi jest wynajem powierzchni, którą taki kolos zajmuje.
O cenie ogrzania, oświetlenia, itd. itp. nie wspomnę.
30zł to cena za napis na bilecie CC lub Multikino.
Skoro jednak inne kina są be według Ciebie to podrzucę parę wskazówek abyś nie musiał bulić za każdym razem 30zł za bilet.
C.C. ogólnie nędza jedynie w środy zapłacisz 14zł za seans 2D lub 17*zł za 3D (*20zł o ile nie masz własnych okularów 3D).
Multikino o ile będziesz chodzić do kina w tygodniu to możesz przyoszczędzić i to sporo.
Poniedziałek
O ile zakupisz http://multikino.pl/pl/multikinogala-numer-6-juz-w-sprzedazy
za 2zł99gr to z kuponem w dłoni koszt biletu na film 2D to 16zł99gr.
Wtorki z Facebookiem

Spoiler

Nie musisz mieć konta na Facebooku wystarczy, że uśmiechniesz się do znajomego, który takie konto ma i wydrukuje ci kupony zniżkowe na bilety do kina.
screen poniżej
Nikt nie sprawdzi po imieniu i nazwisku czy osoba, która wydrukował taki kupon to ta sama, która przedstawia kupon w kinie.


Seans 2D koszt 17zł
Środy z Orange
Wystarczy telefon w Orange może być na kartę.
Czwartek
Beuno czwartki
Kup 3 Kinder Bueno lub Kinder Bueno White i wymień opakowania na bilety.
Każde 3 opakowania = 1 bilet do kina za 10 zł.
To wcale nie jest takie głupie te 3 opakowania jesteś w stanie nabyć za 5zł69gr multipack w
Spoiler

Tesco

.

Czyli bilet za 16zł i UWAGA NA DOWOLNY SEANS 2D LUB 3D

Karta Multikino Unlimited dla klientów NC+
Nie musisz mieć
Spoiler

NC+ wystarczy, że się uśmiechniesz do kogoś, kto ma NC+ i ta osoba może wziąć kartę, (bo jest to karta imienna) na kogoś z rodziny bądź znajomego.
Tym znajomym możesz być Ty.
Procedura jest prosta jak drut dzwonisz na infolinię podajesz dane osoby + pesel, na mail wysyłają link, który aktywujesz masz dostęp do pdf, drukujesz pdf to jest kartę z kodem paskowym i voila.
Kartę szczerze polecam zafoliować i nie zgubić.


Koszt 79zł miesięcznie 1 bilet do Multikina dziennie gratis przez 30 lub 31 dni, drugi bilet ze zniżką 15%.
PAYBACK
O ile zbierasz punkty to za 3000 punktów możesz kupić bilet do Multikina.


20150101231257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2015 o 23:26, kerkas napisał:

Spokojnie, po co te nerwy ?


He? Jakie nerwy? Przeciez napisalem jedynie, ze kino ambitniejsze nie jest dla mnie, gdzie tu nerwy?

Dnia 01.01.2015 o 23:26, kerkas napisał:

byłe kino Femina (zostało zlikwidowane) zapewniało ten sam poziom, jakości co multipleksy.


Kwestia preferencji, zapewne. Albo w ostatnich latach cos sie zmienilo. W Feminie ostatni raz bylem na Druzynie Pierscienia i obiecalem sobie, ze wiecej tego miejsca nie odwiedze. Fatalne parkowanie, duszna sala, srednio wygodne fotele.

Dnia 01.01.2015 o 23:26, kerkas napisał:

Słabo znasz infrastrukturę kinową oj bardzo słabo.


Ale darujmy sobie takie komentarze, ok?

Dnia 01.01.2015 o 23:26, kerkas napisał:

Tak się składa, że dokładnie 450m od kina, Praha jest CH Warszawa Wileńska gdzie masz
parking.


Parking na Wilenskim jest piekna teoria. Niestety, odkad zrobili tam P+R, znalezienie tam miejsca jest sporym problemem. Warto rowniez pamietac, iz parking ten jest czynny do 23, co rowniez nie ulatwia zycia.

Najwieksza glupota, jaka w tym temacie zrobiono, to wladowanie kupy kasy w renowacje Prahy, ktora swieci pustkami, podczas gdy za te pieniadze mozna bylo zrobic porzadne kino na terenie Wilenszczaka. Jakos nie sadze, by moglo ono narzekac na brak widzow.

Dnia 01.01.2015 o 23:26, kerkas napisał:

Poza tym jedna ze stacji metra jest tuż obok kina Praha.


Przy Wilenskim, nie "tuz obok". I jeszcze nie jest czynna.

Dnia 01.01.2015 o 23:26, kerkas napisał:

Parkingi przy kinach często w centrach handlowych to jest dopiero droga przez mękę


Ponownie - kwestia preferencji. Korzystam z Arkadii, Promenady, CH Targowek, Blue City... jedynym parkingiem, w ktorym mialem ochote powiedziec pare "cieplych" slow projektantowi, sa Zlote Tarasy.

Dnia 01.01.2015 o 23:26, kerkas napisał:

Ceny biletów w Multikinach są drogie, ponieważ drogi jest wynajem powierzchni,


Podejrzewam, iz wynajem w Polsce jest jednak tanszy niz na Zachodzie, a jednak to my mamy wyzsze ceny biletow.

Dnia 01.01.2015 o 23:26, kerkas napisał:

Skoro jednak inne kina są be według Ciebie to podrzucę parę wskazówek abyś nie
musiał bulić za każdym razem 30zł za bilet.


Dzieki za info, z pewnoscia skorzystam. A to, czy inne kina sa zle... to akurat zalezy od tego, co kto lubi. Ja do kina chodze glownie na "odmozdzacze" i wtedy oczekuje, ze bede mial wygodny fotel, klimatyzacje, dobrej jakosci obraz i dzwiek. Wszystko, co potrzebne, by sie zrelaksowac i milo spedzic te dwie godzinki. Jesli jakies kino mi tego nie jest w stanie zaoferowac... czemu mialbym ladowac w nie moja kase? Bo bedzie taniej? Rownie dobrze moge powiedziec, ze lepiej jest isc na kolacje do baru mlecznego, niz do dobrej knajpy, bo taniej wyjdzie. To nic, ze dostane rozgotowany makaron i niedosmazonego kotleta, wazne, ze zaoszczedze pare groszy... to tak nie dziala, niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż chciwego oszołomstwa ciąg dalszy :)
Nic nowego się tam u nich nie dzieje od lat. Pomysł "podatku od piractwa" równie głupi co jego twórcy.
Mają i zawsze mieli kulturę i artystów w głębokim poważaniu, jedyne co musi się zgadzać to święty czworokąt show-bizu : "dupy, haj, koks i botoks" :)
Swoją droga kiedyś we Francji chcieli taki poroniony pomysł wprowadzić.
Generalnie u nas niczym nowym nie jest domniemanie przestępstwa. Bo do tego się sprowadza ta ustawa - do bycia domniemanym piratem, bo masz w domu smartfona, komputer i telewizor hd. Ot taki urok tego kraju - domniemanie winy a nie niewinności.

P.S.
Jeśli dobrze liczę, to przy opodatkowaniu między 1 a 3% zyski ZAIKSu wzrosły by o dobre 250-300 baniek w skali roku, widać że się ekipa napaliła na przyznanie sobie solidnych premii [bo jak ktokolwiek wierzy, że to "W imieniu artystów" to chyba się wczoraj urodził]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się