moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2015 o 17:52, Pietro87 napisał:

> Odnośnie sytuacji opisanej w zrzucie ekranu NC+ zablokowała możliwość nagrywania
na urządzenia
> zewnętrzne czyli tak jak w moim przypadku na nagrywarkę dvd.
>

Zablokowała generalnie dyskusyjnie i stosunkowo bezprawnie. Ale to temat na odrębną dyskusję.


Mam prośbę
Generalnie zrzut ekranu ponizej
Mam prawo nagrać sobie teatr tv, mecz itp. itd.
Mój sprzęt wygląda następny zrzut ekranu
Próbowałem różnych podejść z Jack-Cinch, puszczeniem sygnału przez telewizor itd. itp.
Masz może jakiś pomysł jak obejść tę cholerną blokadę abym mógł nagrywać na nagrywarkę dvd ?

Z góry dziękuję za pomoc.

20150219203820

20150219215327

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wygląda tak, że zawsze podpina się nagrywarkę do dekodera kablem euro w wejście opisane jako TV, natomiast kabel z nagrywarki puszcza się do wejścia euro w telewizorze. Ustawiając konkretny kanał na dekoderze nagrywarka ci go wtedy powinna nagrać. Przynajmniej tak było u mnie jak jeszcze z nagrywarki korzystałem, obecnie nagrywam na dysk twardy bezpośrednio netia-playerem.
Innego pomysłu na połączenie raczej nie mam bo i chyba innego "schematu" też nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2015 o 22:07, Pietro87 napisał:

Generalnie to wygląda tak, że zawsze podpina się nagrywarkę do dekodera kablem euro w
wejście opisane jako TV, natomiast kabel z nagrywarki puszcza się do wejścia euro w telewizorze.
Ustawiając konkretny kanał na dekoderze nagrywarka ci go wtedy powinna nagrać.


Ta opcja już jest zablokowana przez NC+.

Dnia 19.02.2015 o 22:07, Pietro87 napisał:

obecnie nagrywam na dysk twardy
bezpośrednio netia-playerem.


Mógłbyś pokrótce technicznie opisać jak to zrobić ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2015 o 21:56, kerkas napisał:

Próbowałem różnych podejść z Jack-Cinch, puszczeniem sygnału przez telewizor itd. itp.
Masz może jakiś pomysł jak obejść tę cholerną blokadę abym mógł nagrywać na nagrywarkę
dvd ?


Możesz trochę przybliżyć konfigurację? Np. jak podłączasz się do TV? Bo fotka sprzętu niewiele mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2015 o 23:03, Terrorite napisał:

Możesz trochę przybliżyć konfigurację? Np. jak podłączasz się do TV? Bo fotka sprzętu
niewiele mówi.


Zrobię zdjęcia jak biegną jak są podłączane kable i jutro wrzucę w tym temacie.

Ps. Dzięki za odzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja w netia playerze mam po prostu opcję nagrywania na dysk zewnętrzny programów telewizyjnych, dowolnych, zwyczajnie odpalam nagrywanie jak mam podpięty i odpowiednio ustawiony dysk, nagrywam i oglądam.
Oczywiście ten dekoder tez ma szyfrowane nagrania i nie da się ich odtwarzać np na PC [co obecnie jest mi stosunkowo zbędne, nagrywam na nim głównie to czego nie mogę obejrzeć bo np jestem w pracy]

Btw - zapytam brata ciotecznego jak do niego zajadę jak on sobie nagrywa programy z dekodera [chyba tez ma nc+], bo z tego co kojarzę on jakoś sobie to wszystko skonfigurował tak, ze nagrywa - tylko nie wiem czy nagrywarka dvd czy tez na jakiś zewnętrzny recorder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2015 o 23:09, Terrorite napisał:

Ale wystarczy napisać czy to przez HDMI, euro czy jak puszczasz sygnał?


Przez euro mam analogowy telewizor który nie posiada wejścia HDMI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 01:04, Feallan napisał:

Widzę, że rozpuszczanie plotek o policji pukającej do domów piratów znowu w modzie? :D


Niczego takiego nie napisałem.
A sytuacja wygląda tak jestem abonentem NC+ do grudnia zeszłego roku bez problemów nagrywałem programy z NC+ na nagrywarkę stacjonarną Philips dvdr75.
W styczniu tego roku NC+ zrobiła abonentom kuku i zablokowała możliwość nagrywania za urządzenia zewnętrzne za wyjątkiem dysku twardego zewnętrznego.
Tylko co z tego że masz dysk zewnętrzny skoro nagrania są szyfrowane i nie odtworzysz jego zawartości inaczej niż podłączając do dekodera NC+.
Potraktowano abonentów NC+ jak ordynarnych złodziei którzy tylko czyhają aby nagrania wrzucić do sieci a zresztą poczytaj tekst w linku
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=943&pid=10577

dodajmy do tego że dekoder się wyłącza po 8 godzinach, ciągłe wyświetlanie przypomnienia o zapłaceniu faktury mimo że się już ją dawno zapłaciło itd. itp.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 05:40, kerkas napisał:

Przez euro mam analogowy telewizor który nie posiada wejścia HDMI.


Skoro masz analogowy TV to wystarczy zakupić jakikolwiek tzw. video grabber, koszt takiego grabbera na alegro zaczyna się od około 30-40zł. Będziesz miał możliwość zgrywania obrazu na dysk komputera. Mozesz właściwie też kupić kartę TV do kompa i efekt będzie podobny (jakość zależy od producenta karty, jedne są gorsze drugie lepsze) plus możliwość oglądania TV na monitorze. Każda z tych kart ma w zestawie oprogramowanie do zgrywania sygnału.

Droższym ale lepszym rozwiązaniem jest zakup HDMI grabbera. Cena ok. 300-350zł w górę, ale jakość nagrywanego obrazu dużo wyższa (wiadomo HDMI), no i umożliwia nawet nagrywanie HDCP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 05:49, kerkas napisał:

Niczego takiego nie napisałem.


Ty nie. Koleś z obrazka napisał.

@Terrorite

Używałeś kiedyś takiego HDMI grabbera? Jeśli tak, to jakiego? Czy on rzeczywiście łapie obraz i zapisuje jak jest, czy robi reencoding?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 14:49, Feallan napisał:

Używałeś kiedyś takiego HDMI grabbera? Jeśli tak, to jakiego? Czy on rzeczywiście łapie
obraz i zapisuje jak jest, czy robi reencoding?


Używałem to za dużo powiedziane, miałem do czynienia z iD4M, ale nie był mój w związku z tym, no właśnie, mogłem się pobawić tylko bez żadnych kombinacji. Co do reencodingu, grabber wpinasz pomiędzy urządzenie wyjściowe a wejściowe, surowy plik jest ogromny więc leci as is, ale oczywiście możesz ustawić bitrate. Tu masz próbki (nie moje) dające pojęcie o jakości:
http://youtu.be/6xmpYcDCDV4
http://youtu.be/QMlthktuXAY

Oczywiście są różni producenci, ja się przymierzam ostatnio do Aver Live Gamer HD Lite. Cena coś około 330zł. Ale poczekam aż minie szał na streaming i pewnie te urządzenia stanieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Serdecznie dziękuję za pomoc.
Widzę że bez poważnych inwestycji się nie obędzie ale jak mus to mus.

Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 17:32, kerkas napisał:

Widzę że bez poważnych inwestycji się nie obędzie ale jak mus to mus.


Nie no, nie przesadzajmy, analogowy grabber to jak pisałem, 30-40 złotych, może zacznij od takiego właśnie, zobacz czy jakość będzie zadowalająca, czy software spełni Twoje oczekiwania i dopiero zdecyduj czy warto inwestować w coś droższego. Albo poszukaj używanego tunera TV, jakiegoś na USB np. Winfast, Aver czy Pinnacle to też nie są drogie zabawki. Ważne jest żeby miał oprogramowanie albo chociaż link do strony z której można je pobrać no i było by miło jakby miał komplet okablowania żeby nie wpędzać się w koszty. Być może na początek takie tańsze rozwiązanie Cię zadowoli a jednak oszczędność 300+ złotych to nie byle co.
Z drugiej strony, fakt, wydaje się więcej na taki HDMI grabber, ale to się przecież nie kupuje sprzętu żeby raz użyć ale na parę lat. Poza tym jest się niezależnym od dostawcy sygnału, no i takie grabbery mają przeważnie wszystko "w dół". Czyli 1080, 720, analog itd...
No sam nie wiem, to już decyzja zależy od Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słusznie mnie tu przekierowano, ale ze względu późną porę wczorajszej nocy, nie wpadłem na to od razu.

Zwracam się z zapytaniem i prośbą. Kompletuję pewne dane i potrzebuję maksymalnie dużo zgodnych ze sobą źródeł (lub też wykluczających się przedstawioną merytoryką) na temat tego co wolno, a czego nie wolno pobierać z sieci. Czy mogę liczyć na pomocną dłoń? Może coś mi umknęło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://di.com.pl/news/51906,0,Modyfikowanie_legalnie_kupionych_gier_by_nie_przestaly_dzialac_To_piractwo_i_h_-_AWI.html

Nie od dziś wiadomo że antypirackie organizacje typu RIAA to banda debili ale to już jest przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie to zaczyna już być wyciąganie argumentów z dupy, argumentów przeciwko zakazowi modyfikowania kodu.

Nabywając kopię gry i instalując ją zgadzasz się na pewne warunki. Jeśli nie chcesz się na nie zgadzać, to nie instaluj gry, proste. Nie wiem dlaczego ludzie mają z tym problem...

Pamiętam, że jedna z ostatnich gier, które instalowałem na PC miała w umowie licencyjnej zawartą klauzulę, że usługodawca może przestać wspierać grę i wyłączyć serwery bez wcześniejszego ostrzeżenia i nie jest to podstawą do kierowania jakichkolwiek roszczeń w jego kierunku. Pomyślałem, że kiepsko by było, gdyby to zrobili, ale mają do tego prawo, a ja się na to dobrowolnie zgadzam. Ludzie mają z tym problem, bo nie podoba im się, że zapłacili za płytę i nie mogą robić z jej zawartością tego co chcą. Szokujące. Jak kupujesz gazetę, to artykuły nie należą do ciebie i nie masz prawa z nimi robić nic innego niż czytać i cytować.

Zezwolenie na modyfikowanie kody i wyrzucanie do kosza wszystkich zabezpieczeń ustanowiłoby precedens, a to jest niesamowicie niebezpieczna rzecz. Poza tym nieważne co wywalczy EFF, to prawo i tak nie obowiązuje w Europie. My mamy swoje prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 13:24, StrictlyBananas napisał:

Pamiętam, że jedna z ostatnich gier, które instalowałem na PC miała w umowie licencyjnej
zawartą klauzulę, że usługodawca może przestać wspierać grę i wyłączyć serwery bez wcześniejszego
ostrzeżenia i nie jest to podstawą do kierowania jakichkolwiek roszczeń w jego kierunku.
Pomyślałem, że kiepsko by było, gdyby to zrobili, ale mają do tego prawo, a ja się na
to dobrowolnie zgadzam. Ludzie mają z tym problem, bo nie podoba im się, że zapłacili
za płytę i nie mogą robić z jej zawartością tego co chcą. Szokujące. Jak kupujesz gazetę,
to artykuły nie należą do ciebie i nie masz prawa z nimi robić nic innego niż czytać
i cytować.

Cały problem polega na tym że według twojej analogii wydawca gazety nagle do ciebie doskakuje, wyrywa ci z rąk ową gazetę, drze ją na kawałki i wyrzuca do kosza. Gazetę za której używanie zapłaciłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się