moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Tak jak NLX pisze: jesteś właścicielem licencji danego oprogramowania, a nośnik to jest sprawa drugorzędna.
Najważniejszy jest sam program a przechowywać go sobie możesz jak Ci się podoba: na dysku twardym, CD, DVD, flash-drive, możesz nawet przepisać sobie kod binarny na papier ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 21:52, lothar-mb napisał:

Tak jak NLX pisze: jesteś właścicielem licencji danego oprogramowania, a nośnik to jest sprawa
drugorzędna. /.../

Licencje też są ciekawe. Mam Office 2000 Pro Microsoftu, a tam jak byk pisze, że mam prawo użytkować ten program oraz dowolną wcześniejszą wersję pod warunkiem, że nie są jednocześnie zainstalowane na komputerze. Ciekawe, że jak zadzwoniłem do przedstawicielstwa Microsoftu, to mi odpowiedzieli, że tak, mogę zainstalować, jak sobie kupię wcześniejszą wersję. Ja akurat uważam inaczej, że wcześniejszej wersji nie musiałbym kupować i gdyby mi się chciało, to gotów byłbym bronić swojego stanowiska przed sądem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem piractwo jest be!!! Przez piractwo polski rynek gier wolniej się rozwija!!! Pozatym okradamy producentów gier, którzy ciężką pracą zasłużyli sobie na te pieniądze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 21:26, NLX napisał:

Yyyy, na własny użytek jest legalne? Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że niezbyt... ale
oczywiście moge sie mylić. A co do problemu zepsutej/zarysowanej płyty i kopiowania jej/ kupienia
pirata, gdy mas zoryginała - to jest legalne, kiedy masz oryginał, stajesz się właścicielem
nie tyle nośnika (chociaż to też) ale przede wszystkim PRAWA do używania danego oprogramowania.
A, o ile się nie mylę, nie ma nigdzie uregulowane, że "musisz korzystać konkretnie z programu
na nośniku dostarczonym przez producenta". Więc gdy masz oryginała, możesz go kopiować do woli
(zakładając, ze kopiujesz na własny użytek, nie do pożyczania czy sprzedawania).


Jeśli to pytanie dalej o muzykę to tak na własny użytek jest legalne, pod warunkiem, że tego nie rozpowszechniasz poza gronem znajomych i nie czerpiesz z posiadania tych utworów korzyści.
Jeśli chodzi o oprogramowanie to owszem masz prawo do oprogramowania i posiadania jednej kopii zapasowej, czyli nie możesz mieć 10 kopii. Ale jeśli płyta oryginalna ulegnie uszkodzeniu to możesz zrobić kopię kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 17:21, ertewrghrgh napisał:

I w ten sposob dyskusja doszla do szczesliwego zakonczenia - w chwili gdy pirat zda sobie sprawe,
ze broni przegranej sprawy, stwierdza, ze i tak dalej bedzie kradl - bo nikt mu tego nie zabroni.
Wlasnie dlatego popieram akcje policyjne z konfiskata kompow wlacznie i organizacje typu ZAIKS
czy RIAA.

Aż mi ręce opadły nad twoją głupotą. Pisząc że nikt mi nie zabroni piszę że jest to zgodne z prawem. Doucz się człowieku jak chcesz dyskutować poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 10:56, SwenG napisał:

Aż mi ręce opadły nad twoją głupotą. Pisząc że nikt mi nie zabroni piszę że jest to zgodne
z prawem. Doucz się człowieku jak chcesz dyskutować poważnie.


Nerwy puszczaja co? Tak to zazwyczaj jest, gdy pirat zorientuje sie, ze jest po prostu gorszym czlowiekiem. A stan prawny mnie zbytnio nie interesuje - fakt, ze korzystasz z tworczosci innych za darmo i wbrew ich woli to dla mnie wystarczajace uzasadnienie, by uzyc okreslenia: zlodziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie? Czyli korzystanie z pirackich programów za darmo, kiedy jest to zabronione nie jest wg. Ciebie kradzieżą? To jak jakaś firma wyprodukuje telewizor, a ktoś weźmie sobie z fabryki za darmo to też nie jest kradzież?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 21:26, NLX napisał:

Yyyy, na własny użytek jest legalne? Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że niezbyt... ale
oczywiście moge sie mylić.

Prawda, pomyliłeś się, na własny użytek to jest legalne
>A co do problemu zepsutej/zarysowanej płyty i kopiowania jej/ kupienia

Dnia 13.08.2007 o 21:26, NLX napisał:

pirata, gdy mas zoryginała - to jest legalne, kiedy masz oryginał, stajesz się właścicielem
nie tyle nośnika (chociaż to też) ale przede wszystkim PRAWA do używania danego oprogramowania.
A, o ile się nie mylę, nie ma nigdzie uregulowane, że "musisz korzystać konkretnie z programu
na nośniku dostarczonym przez producenta". Więc gdy masz oryginała, możesz go kopiować do woli
(zakładając, ze kopiujesz na własny użytek, nie do pożyczania czy sprzedawania).

Z tym się zgodzę, ale firmy lubią się czepiać i tak i tak to nazwą piractwem nawet jeżeli masz oryginała, przykre, ale prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 12:48, Marcinos07 napisał:

Nie? Czyli korzystanie z pirackich programów za darmo, kiedy jest to zabronione nie jest wg.
Ciebie kradzieżą? To jak jakaś firma wyprodukuje telewizor, a ktoś weźmie sobie z fabryki za
darmo to też nie jest kradzież?

Przeczytaj końcówkę jego wypowiedzi "…e korzystasz z tworczosci innych za darmo i wbrew ich woli to dla mnie wystarczajace uzasadnienie, by uzyc okreslenia: zlodziej."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 12:44, ertewrghrgh napisał:

> Aż mi ręce opadły nad twoją głupotą. Pisząc że nikt mi nie zabroni piszę że jest to zgodne

> z prawem. Doucz się człowieku jak chcesz dyskutować poważnie.

Nerwy puszczaja co? Tak to zazwyczaj jest, gdy pirat zorientuje sie, ze jest po prostu gorszym
czlowiekiem. A stan prawny mnie zbytnio nie interesuje - fakt, ze korzystasz z tworczosci innych
za darmo i wbrew ich woli to dla mnie wystarczajace uzasadnienie, by uzyc okreslenia: zlodziej.

Cóż, mnie o tobie zostaje tylko: idiota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 12:54, Rga napisał:

> Nie? Czyli korzystanie z pirackich programów za darmo, kiedy jest to zabronione nie jest
wg.
> Ciebie kradzieżą? To jak jakaś firma wyprodukuje telewizor, a ktoś weźmie sobie z fabryki
za
> darmo to też nie jest kradzież?
Przeczytaj końcówkę jego wypowiedzi "…e korzystasz z tworczosci innych za darmo i wbrew
ich woli to dla mnie wystarczajace uzasadnienie, by uzyc okreslenia: zlodziej."


a dla kogoś kogo wprost w ten spsoób okreslisz bedzie to wystarczajace aby oskarzyc cię o pomówienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spotkałem się z sytuacją, że za tekst "Ściągnąłem sobie płytę z internetu" ktoś dostał bana. Winę ponoszą dzieci neo, które od razu naskoczyły: "o pirat, bana mu" - moderator nawet sie nie spytał, tylko od razu ban bezterminowy. Powód: któryś tam punkt regulaminu. Nie będę wymieniał nicków, bo to nieładnie. Nie dano mu nawet powiedzieć co to za zespół ani skąd ściągnął. Nie rozumiem takiego postępowania modków :/ Przecież można ściągnąć legalnie muzykę z internetu, zresztą nie tylko muzykę... Podobnie jest z crackami no-cd. Sam ich używam, bo "I''m legally allowed" i moja sprawa co robię ze swoją oryginalną płytą. Byłem świadkiem bana za takie stwierdzenie. Nie wiem czy po prostu moderatorzy są niedouczeni, czy co, ale ponoć niewiedza jest największym wrogiem człowieka... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:12, greg_f napisał:

Ostatnio spotkałem się z sytuacją, że za tekst "Ściągnąłem sobie płytę z internetu" ktoś dostał
bana.

Wnoszę, że było to w temacie jakieś gry i o grze. W takim przypadku moderator nie musi dociekać skąd, w jaki sposób bo wiąże się to automatycznie z używaniem bez licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:03, castlerock napisał:

a dla kogoś kogo wprost w ten spsoób okreslisz bedzie to wystarczajace aby oskarzyc cię o pomówienie


Ja tam zaryzykuje. Pirat okrada nie tylko wytwornie, ale i mnie, legalnego nabywce, bo to ja finansuje produkcje kolejnych gier, ktore on zapewne ukradnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:17, ertewrghrgh napisał:

Ja tam zaryzykuje. Pirat okrada nie tylko wytwornie, ale i mnie, legalnego nabywce, bo to ja
finansuje produkcje kolejnych gier, ktore on zapewne ukradnie.

Pirat owszem. Ale jest coś takiego jak prawo i wydawca tak samo ma obowiązek się do niego stosować jak i nabywca. Ja mam prawo przegrać płytę znajomemu to mi gwarantuje ustawa o prawie autorskim i pokrewnych. Tak samo jak mam prawo przyjąć od znajomego jego przegraną płytę. I w żaden sposób nikogo nie okradam, z każdego zakupionego sprzętu nagrywającego/nośnika/pamięci 3% ceny idzie do ZAIKS-u i ZPAV, to są koszmarnie duże pieniądze. I właśnie za te pieniądze mamy prawo się dzielić swoimi zasobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:35, SwenG napisał:

> Ech.... kolejny pirat: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1542&pid=7210
Eh, jak już chcesz donosić to najpierw sprawdź czy warto. A i rozmówcy możesz pomóc podając
ten link:
http://www.cda.pl/gry/cs.php


Użyłem regulaminu:

Regulamin:


2. Co jest zabronione:


Piractwo


* propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za propagowanie piractwa
* wysyłanie zapytań dotyczących pirackich plików, a szczególnie wysyłanie zapytań odnośnie tego gdzie i jak pobierać pirackie pliki (gry, filmy, muzykę, programy... itp.), skąd pobrać tzw. "cracki" do gier oraz wszelkie inne zapytania związane z działaniem pirackich gier i innych plików


Sądze, że to było zapytanie o nielegalną gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:46, Union Pacific napisał:

Sądze, że to było zapytanie o nielegalną gre.

Nie było, CS 1.6 jest modem rozpowszechnianym na licencji freeware :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się