moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2008 o 17:44, TetraGramaton napisał:

Oooo SiiiPIiii jak cie dawno nie było... hęęę no i masz swój GramSajt.

A byłeś na nim? :P Nie wiem skąd on się wziął. Czy byłem zrobiony i cospoklikałem, czy ocb ;) W kazdym razie nic na nim nie robię i chetnie bym go wyłaczył jak sie da. A na forum bywam od czasu do czasu, ale raczej już nie podejmuje dyskusji o Bogu etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 17:01, bartek002 napisał:

nie wiem kto ci tak najaral ale napisy do filmow NIE sa nielegalne

O prawie autorskim slyszales? Napisy mozesz tlumaczyc tylko na uzytek wlasny. Nie wolno Ci ich rozpowszechniac bez zgody wlasciciela praw autorskich.
Na szybko udalo mi sie znalezc tekst dotyczacy tlumaczenia artukulow z prasy zagranicznej (ten sam przypadek co napisy).

Czy mogę przetłumaczyć artykuł z zagranicznego czasopisma i umieścić tłumaczenie na swojej stronie internetowej.

Podstawa prawna: art. 2, art. 46 prawa autorskiego

Zgodnie z art. 2 pr. aut. tłumaczenie utworu jest jedną z form "opracowania" cudzego utworu. Do dokonania opracowania w formie tłumaczenia nie jest wymagana zgoda twórcy utworu pierwotnego. Natomiast zgoda taka jest konieczna do rozporządzania i korzystania z wykonanego opracowania. Bez zezwolenia twórcy utworu pierwotnego możesz więc dokonać tłumaczenia i wykorzystywać je na własny użytek, aby umieścić takie tłumaczenie na stronie www musisz posiadać zgodę uprawnionego. W praktyce zgoda twórcy utworu pierwotnego na korzystanie i rozporządzanie opracowaniem przyjmuje formę umowy.
(...)
Cytat ze strony:
http://www.prawnik.net.pl/pwi/faq8.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest juz pierdolenie ze nie mozna sobie zrobic napisow do filmu i podzielic sie nimi z ludzmi,krzywdy nikomu nie robisz a i na tym nic nie zyskujesz.
Przez takie prawa trace respekt dla prawa a wszystko to dazydo totalnej kontroli,zobaczycie kiedy obudzicie sie z chipem pod skora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli zamówiłem sobie gre przez internet w sklepie (zapłaciłem już za nią), to w przypadku gdy sobie ściągnę z teraz z neta dokładnie tą samą gre żeby już sobie umilić oczekiwanie na płytkę nazywamy takie postępowanie piractwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak - nigdy sciagniety przez Ciebie obraz plyty, a udostepniony nielegalnie w sieci, nie bedzie traktowany jako kopia zapasowa (wylaczajac przypadek kiedy odkupisz od osoby udostepniajacej taki obraz plyty ta wlasnie plyte :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eeeeeecchhh...wszyscy się piratów czepiają a założę się że 99,9% gramowiczów nie jest święta. Piractwo jest tak powszechne że każdy się z nim już zetkną.
Wszyscy wiemy że piraci są potrzebni. Gdyby nie piractwo firmy produkujące gry i wydające je nie prześcigałyby się tak ostro w obniżkach cen. Zastanówcie się. Gdyby nie było przegrywarek i programów łamiących zabezpieczenia to nie byłoby piractwa. A bez piractwa firmy takie jak np. EA Games szybko tak by się wzbogaciły że zdobyłyby cały rynek gier wykupując słabsze firmy. Wtedy bylibyśmy uzależnieni od np.EA tak jak od microsoftu przez jakiś czas gdy internet dopiero się rozwijał i Internet Explorer rządził światem przeglądarek internetowych albo jak nie było praktycznie nic do wyboru prócz windowsa. Piraci powodują zrównoważenie sił między firmami. EA jest bogatsza więc może sobie pozwolić na narzucanie wyższych cen a tym samym niższą sprzedaż a CD projekt zachęca np. extra klasyką. Osobiście wolę kupić oryginalną grę za 20 zł bo to nie majątek niż wydawać prawie 100zł na coś co mógłbym mieć nawet za 1zł. Choć jak wiemy nielegalne o wiele mniej cieszy i nie można się tym pochwalić nikomu. No ale stówa drogą nie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie teraz tak pomyślałem: Po co policja goni piratów, przeciez to wiadome ze piractwa nie zniosą, że jedną osobę zamkną, no i co taka jedna osoba, piratów jest tysiące miliony, albo i jeszcze więcej. Raczej powinni zamykac tych co to udostępniają na różnych torrentach i innych, bo przecie zktoś sobie pomyśli: "Po co mam kupować jak mogę mieć za darmo", albo powinni zamykać wszystkich tych co udostępniają neta, takie TPsy bo jakby nie było neta nie było by torrentów, a jakby nie było torrentów, to by w zasadzie nie było piractwa, bo jak ktoś już by kupił sobie np. grę to za darmo jej już komuś nie przegra.


Szop gracz - też tak myślę, no może nie aż tyle, ale na pewno troche tego jest

BTW - jeszcze się zapytam: Czy ściągnięcie cracka do gry której am się oryginał, tylko dlatego zeby nie trzeba było wsadzać płyty to piractwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 21:26, Szop gracz napisał:

eeeeeecchhh...wszyscy się piratów czepiają a założę się że 99,9% gramowiczów nie jest święta


Chociaż mógłbym się czepić do większej ilości zdań to czepię się tylko do tego... No w mordę jeża... KTO ci kolego dał prawo do takiego szastania %? Strzeliłeś nieźle... Że piractwo jest powszechne to oznacza, że 99.9% forumowiczów też piraci?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 17:52, trutututu napisał:

Ja tak sobie teraz tak pomyślałem: Po co policja goni piratów, przeciez to wiadome ze piractwa nie zniosą, że
jedną osobę zamkną, no i co taka jedna osoba, piratów jest tysiące miliony, albo i jeszcze więcej. Raczej powinni > zamykac tych co to udostępniają na różnych torrentach i innych /ciach/

Hmm...jeśli dobrze sobie przypominam, to policja nie może "ścigać" osób, które tylko i wyłącznie ściągają (nielegalne) kopie z internetu - tak jest chyba w polskim prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to jest odpowiedż na posta dodanego przez Szop gracz

> eeeeeecchhh...wszyscy się piratów czepiają a założę się że 99,9% gramowiczów nie jest
> święta. Piractwo jest tak powszechne że każdy się z nim już zetkną.

To już skomentował Satruss...

> Wszyscy wiemy że piraci są potrzebni. Gdyby nie piractwo firmy produkujące gry i wydające
> je nie prześcigałyby się tak ostro w obniżkach cen.

Myślę, że dystrybutorzy nie starają się obniżać cen i polepszać jakości wydawanych przez siebie gier ze względu na panoszące się piractwo. Powodami takiego postępowania są, przede wszystkim konkurencja pomiędzy dystybutorami i chęć utrzymania marki kojarzącej się z dobrymi produktami, co może zaowocować nowymi nabywcami... uff...

> Zastanówcie się. Gdyby nie było przegrywarek
> i programów łamiących zabezpieczenia to nie byłoby piractwa. A bez piractwa firmy takie
> jak np. EA Games szybko tak by się wzbogaciły że zdobyłyby cały rynek gier wykupując
> słabsze firmy. Wtedy bylibyśmy uzależnieni od np.EA tak jak od microsoftu przez jakiś
> czas gdy internet dopiero się rozwijał i Internet Explorer rządził światem przeglądarek
> internetowych albo jak nie było praktycznie nic do wyboru prócz windowsa. Piraci powodują
> zrównoważenie sił między firmami.

Moim zdaniem głupoty... Najpierw czepiasz się Bogu ducha (?) winnych przegrywarek jako motoru napędowego piractwa. Niby to poniękąd słuszne, ale to tak, jakby mówić że gdyby nie można było kupić noża kuchennego to nikt by nikogo takim nożem nie zadźgał.

Potem mówisz tak jakby działalność piratów szkodziła tylko EA. "Jakbynie było piractwa to EA byłoby tak bogate, że zeżarłoby te wszystkie maluśkie studia chronone tylko przez "robinhoodzką" działalność piratów". Byłoby właśnie odwrotnie. To prawda - zwiększyłyby się dochody Electronic Arts - ale w podobnym stopniu jak innych producentów. Ci "inni" wykorzystali by dodatkowe pieniądze nie tylko na tworzenie lepszych gier, ale też, właśnie z powodu większej ilości forsy, nie musieliby uzależniać się od większych firm. I równowaga trwałaby nadal tyle, że byłaby to równowaga bardziej korzystna dla NAS

PS. Głupie Forum... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 17:52, trutututu napisał:

[..] albo powinni zamykać wszystkich tych co udostępniają neta, takie TPsy bo jakby
nie było neta nie było by torrentów, a jakby nie było torrentów, to by w zasadzie nie
było piractwa, bo jak ktoś już by kupił sobie np. grę to za darmo jej już komuś nie przegra.

Towarzyszu, co Wy robicie w tym pirackim Internecie?
W czasach przed-internetowych (w Polsce) piraci postępowali inaczej: kupowali oryginał, który powielony odpowiednią ilość razy i sprzedawany za ułamek jego ceny nie tylko pokrywał koszt jego zakupu, ale i przynosił pokaźny zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Satruss===> może rzeczywiście przesadziłem. Ale na pewno ponad 80% forumowiczów ma w domu choćby jeden nielegalny plik np. mp3 albo cokolwiek co narusza prawa autorskie. Bo prawda jest taka że teraz nawet głupi obrazek może mieć nałożone prawo autorskie. A co do powszechności piractwa to chodzę do szkoły i gadam z wieloma ludźmi i jeszcze nie udało mi się pogadać z kimś kto nie miałby nic pirackiego w domu (nawet nauczyciele czasem się przyznają do tego xD). Nawet trudno byłoby mi powiedzieć że ja nie mam z tymi rzeczami nic wspólnego ale nie będę o tym mówił bo to temat dość drażliwy na forum a w szczególności tu na gram.pl. Jak to było napisane gdzieś w biblii ( nie pamiętam o co chodziło) " (...)Jeśli jest wśród was ktoś bez grzechu niechaj pierwszy podniesie kamień (...)"
A ty jesteś pewien że wszystko masz idealnie legalne?

Bartek Owczarek===>
>" Powodami takiego postępowania są, przede wszystkim konkurencja pomiędzy dystybutorami i chęć utrzymania >marki kojarzącej się z dobrymi produktami, co może zaowocować nowymi nabywcami... uff..."

Niby tak ale zauważ że piraci to jakby dodatkowa konkurencja. Bo po co iść do kumpla który ma oryginała a potem męczyć się z zabezpieczeniami jeśli gra jest tania i bardzo nam się ona podoba? Lepiej ją kupić. A jeśli gra jest troszkę kiepska a do tego za droga w naszym mniemaniu to lepiej się pomęczyć z tymi zabezpieczeniami a za zaoszczędzoną kasę kupić coś lepszego. ; )

>Moim zdaniem głupoty... Najpierw czepiasz się Bogu ducha (?) winnych przegrywarek jako motoru napędowego >piractwa. Niby to poniękąd słuszne, ale to tak, jakby mówić że gdyby nie można było kupić noża kuchennego to >nikt by nikogo takim nożem nie zadźgał.

No ale pomyśl trochę. Nóż służy do krojenia a nie do dźgania się nim. A po co są nagrywarki? No do przegrywania oczywiście. Mogą zostać użyte legalnie ale większość osób wykorzystuje je do nielegalnych celów. A z nożem jest odwrotnie. Większość osób kroi nim chleb (albo coś innego) niż dźga się nim. To był chyba zły przykład z twojej strony. ; )

>Potem mówisz tak jakby działalność piratów szkodziła tylko EA

Wcale tak nie powiedziałem. Powiedziałem a raczej napisałem tak:"takie jak np. EA Games"
Warto by tu zwrócić uwagę na skrót "np."

>zwiększyłyby się dochody Electronic Arts - ale w podobnym stopniu jak innych producentów.

Czyli nici z równowagi bo to tak jak 5>1 i 10>2. Mimo że dwa razy zwiększyliśmy te liczby to nadal nie ma tu równowagi. Właściwie to nic sie praktycznie nie zmieniło. Matma się kłania. ; )

>Ci "inni" wykorzystali by dodatkowe pieniądze nie tylko na tworzenie lepszych gier, ale też, właśnie z powodu większej ilości forsy, nie musieliby uzależniać się od większych firm.

Tiaaaa... Myślę, że EA miałaby też więcej kasy i nie musiałaby wykupywać mniejszych firm bo mogłaby dzięki dużemu zapasowi gotówki obniżyć ceny gier na jakiś czas tak żeby puścić konkurencję z dymem a wtedy te mniejsze firmy po jakimś czasie same prosiłyby żeby je wykupić a EA zaczęłaby odrabiać straty.

>PS. Głupie Forum... ;)

A mi się tu podoba.
; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 18:05, balduran2 napisał:

Hmm...jeśli dobrze sobie przypominam, to policja nie może "ścigać" osób, które tylko
i wyłącznie ściągają (nielegalne) kopie z internetu - tak jest chyba w polskim prawie.


Masz rację, tak dokładnie jest: (w Polsce) łamiesz prawo tylko podczas rozpowszechniania, nie pobierania dowolnych plików z Internetu, aczkolwiek wiele osób myśli, że piractwo w każdej postaci jest nielegalne (co w rzeczywistości tyczy się wielu krajów, ale nie Polski). Jeżeli słychać czasem w telewizji czy w radiu, że policja kogoś zamyka, konfiskuje sprzęt, itp., to tylko i wyłącznie dlatego, że dana osoba rozpowszechniała na niekorzyść autora/autorów (= sama czerpała korzyści materialne + nie odprowadzała podatku do urzędu skarbowego, co wyszło także na niekorzyść państwa;) pliki chronione prawami autorskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 18:07, squeglee napisał:

Teraz dopiero zabraknie argumentów piratom. Widzieliście tytuły z nowej serii XK? Żeby
ściągać grę za 16 zł trzeba być nie lada idiotą albo leniem.


Kiedyś gry kosztowały okoły 100 - 130 zł za nówkę ... potem pojawiły się tanie serie i gry po 80 ... 60 ... 30 ... 20 a teraz po kilkanaście zeta ... i co ? Wciąż piractwo kwitnie bo i tak się to opłaca ... niestety ... sporo osób piraci "z biedy / z oszczędności" ale jest też pokaźna grupa ludzi którzy na tym procederze zarabiają wcale nie takie male pieniądze ... nawet jakby gry w tanich seriach kosztowałyby np: 10 zeta to i tak znajdzie się wielu którzy ją spiracą bo "nie chcą być frajerami i bulić za coś co można mieć praktycznie za darmola"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SZOP GRACZ

> Niby tak ale zauważ że piraci to jakby dodatkowa konkurencja. Bo po co iść do kumpla
> który ma oryginała a potem męczyć się z zabezpieczeniami jeśli gra jest tania i bardzo
> nam się ona podoba? Lepiej ją kupić. A jeśli gra jest troszkę kiepska a do tego za droga
> w naszym mniemaniu to lepiej się pomęczyć z tymi zabezpieczeniami a za zaoszczędzoną
> kasę kupić coś lepszego. ; )

A ja dalej trzymam się swojego! :P Z tego choćby względu, że ktoś kto chce mieć oryginalną grę - kupi oryginalną, a ktoś kto nie brzydzi się przegrać jej sobie od kolegi przegra ją nawet jak cena sklepowa to 20zł. Uzna, że dlaczego niby ma płacić 20zł za pudełko, instrukcję i nadruk na plytce, skoro wystarczy mu sama gra. Nawet jak będzie musiał babrać się w zabezpieczeniach 3 godziny... I dlatego ustalanie cen gier pod piratów nie ma sensu.

> No ale pomyśl trochę. Nóż służy do krojenia a nie do dźgania się nim. A po co są nagrywarki?
> No do przegrywania oczywiście. Mogą zostać użyte legalnie ale większość osób wykorzystuje
> je do nielegalnych celów. A z nożem jest odwrotnie. Większość osób kroi nim chleb (albo
> coś innego) niż dźga się nim. To był chyba zły przykład z twojej strony. ; )

To to samo, tylko łatwiej i moralnie mniej szkodliwie zkopiować grę niż kogoś zabić/zadźgać/zasztyletować. Dlatego tych pierwszych przestępstw jest więcej.

> Wcale tak nie powiedziałem. Powiedziałem a raczej napisałem tak:"takie jak np. EA Games"
> Warto by tu zwrócić uwagę na skrót "np."

Dobra wiem. Ale pisałeś tak jak gdyby szkodziło tylko większym producentom, mniejszych oszczędzając, a tak nie jest. :)

> Czyli nici z równowagi bo to tak jak 5>1 i 10>2. Mimo że dwa razy zwiększyliśmy
> te liczby to nadal nie ma tu równowagi. Właściwie to nic sie praktycznie nie zmieniło.
> Matma się kłania. ; )

No, trochę źle się wysłowiłem. Nie równowaga, a stała różnica. W końcu stosunek majątku większych do mniejszych, jak sam zauważyłeś, nie zmienił się, ale ci "mniejsi" po usunięciu piractwa mają więcej funduszy niż przed.

> Tiaaaa... Myślę, że EA miałaby też więcej kasy i nie musiałaby wykupywać mniejszych firm
> bo mogłaby dzięki dużemu zapasowi gotówki obniżyć ceny gier na jakiś czas tak żeby puścić
> konkurencję z dymem a wtedy te mniejsze firmy po jakimś czasie same prosiłyby żeby je
> wykupić a EA zaczęłaby odrabiać straty.

Ależ "mniejsi" mieliby już przecież pieniądze na najnowsze technologie, najlepszych programistów itp. co pozwoliłoby im tworzyć wysokiej jakości gry. A jakość jest chyba ważniejsza, przy wyborze gry, niż cena.

> A mi się tu podoba.

Mi też ale miałem na myśli permanentne, przenajmniej w moim przypadku, nieopisywanie przez nie mojego posta jako odpowiedź na post kogoś innego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się