moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2008 o 20:23, overworld napisał:

piraci to osoby nie szanujące gier takich to do więzienia ludzie tylko na tym tracą że
są codziennie ściągane miliony plików o rórznej treści program alkochol deamon tols tylko
temu piomagają albo te cracki są ochydne żeby ich nie było to też nie było by piractwa
w większej mierze


1 - interpunkcja!
2 - różnej
3 - Alcohol
4 - Daemon Tools
5 - pomagaja
6 - nieumiejetne uzywanie slow, skladnia.

to tak na poczatek... co do szacunku na temat gier - nie zgadzam sie z tym. Twoj popis z emulatorami napedow to juz wogole smiech na sali - mam swoje diabełko 2, orginalik, ale ryczy o płyte przy kazdym uruchomieniu - wiec aby nie przekladac w kolko plyty i jej nie rysowac zrobilem sobie obraz. No i co Ty na to ? (czywiscie orginalna plytka lezy na polce pare metrow odemnie). Zabronisz programow emulujacych - powstanie cos innego... środkami doraznymi nie wygrasz z piractwem, zminiejszysz je tylko o kilka %, tutaj trzeba sposobem. A skandowanie "piraci do piachu!" nic tu nie zmieni, bo ani to wydawca wiecej przez to nie zarobi, a piraci patrza na to z szyderczym usmiechem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 22:06, Arkads napisał:

Nie! Nie! Nie sprzedaż piratów, acz ściąganie. Lubelska policja monitorowała lokalną
sieć puławską oraz programy torrentowe, a najbardziej oczywiście DC++ (transfery po 10mb,
jedna sieć lokalna). ;>


prawda prawda, uzwanie DC++ w dzisiejszych czasach to tak jak sobie pętle na szyje zalozyc ;] Co i rusz sie slyszy o akcjach - wiekszosc z tego to zmyslone opowiesci, ale liczba nalotow powoli wzrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 08:57, EmperorKaligula napisał:

> Nie! Nie! Nie sprzedaż piratów, acz ściąganie. Lubelska policja monitorowała lokalną

> sieć puławską oraz programy torrentowe, a najbardziej oczywiście DC++ (transfery
po 10mb,
> jedna sieć lokalna). ;>

prawda prawda, uzwanie DC++ w dzisiejszych czasach to tak jak sobie pętle na szyje zalozyc
;] Co i rusz sie slyszy o akcjach - wiekszosc z tego to zmyslone opowiesci, ale liczba
nalotow powoli wzrasta.


Właśnie. Tylko na mojej ulicy były 3 naloty. I nie ma że zabierają dysk, zabierają cały komputer. Później przesłuchania, patrzą Ci na dyski by sprawdzić co oryginalne co nie, następne przesłuchanie na które trzeba przynieść wszystkie oryginalne nośniki. I przesrane ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 17:32, TetraGramaton napisał:

Żartujesz ...


Nie, nie ; ) Kumpel stracił komputer w ten sposób i mi opowiadał. Ale się co martwić nie ma, nowego sobie kupił, lepszego. Tylko że teraz te kilka tysięcy pójdzie za prawa autorskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 17:58, Arkads napisał:

> Żartujesz ...

Nie, nie ; ) Kumpel stracił komputer w ten sposób i mi opowiadał. Ale się co martwić
nie ma, nowego sobie kupił, lepszego. Tylko że teraz te kilka tysięcy pójdzie za prawa
autorskie.



A ciekawe czy zmądrzał, u mnie piracą to co jest na topie, a że g**** się znają na grach to nie wiedzą co gra ludzkość to nic nie piracą, choć nie mogę wytrzymać na korytarzu "Ale z ciebie frajer kupujesz gry"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 17:58, Arkads napisał:

> Żartujesz ...

Nie, nie ; ) Kumpel stracił komputer w ten sposób i mi opowiadał. Ale się co martwić
nie ma, nowego sobie kupił, lepszego. Tylko że teraz te kilka tysięcy pójdzie za prawa
autorskie.


e no ktos mi powie jakim prawem zabrali calego kompa ? podzespoly zapewne mial kolega legalnie kupione w sklepie, co do dysku to wycena "szkody", płacimy, dysk czyscimy i oddajemy, bo nie mamy do niego prawa. To tak jak z mandatami: dostajesz mandat, to odrazu Ci samochodu nie zabieraja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 18:00, Bratek196 napisał:

A ciekawe czy zmądrzał, u mnie piracą to co jest na topie, a że g**** się znają na grach
to nie wiedzą co gra ludzkość to nic nie piracą, choć nie mogę wytrzymać na korytarzu
"Ale z ciebie frajer kupujesz gry"....

Ciekawe stwierdzenie :D piraci piracą to co jest na topie, ale jako że nie wiedzą co jest na topie, to nie piracą niczego? to ciekawi z nich piraci jak nie piracą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 18:22, kordzio1 napisał:

Ciekawe stwierdzenie :D piraci piracą to co jest na topie, ale jako że nie wiedzą co
jest na topie, to nie piracą niczego? to ciekawi z nich piraci jak nie piracą :P



Moi "koledzy" to nie tylko pseudo piraci i pseudo gracze, oni nie znają się na grach, tak więc przychodzą do mnie i proszą bym pożyczył i m najnowszą grę, a ja im mówię że mam PS3 i nie kupuję gier na PC, ba jak się pytałem czy wiedzą co to Call of duty odpowiedzieli mod do GTA ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 22:06, Arkads napisał:

Nie! Nie! Nie sprzedaż piratów, acz ściąganie. Lubelska policja monitorowała lokalną
sieć puławską oraz programy torrentowe, a najbardziej oczywiście DC++ (transfery po 10mb,
jedna sieć lokalna). ;>

Komputer może być skonfiskowany gdy służył do masowego powielania nielegalnych kopii programów. Jeśli komputer nie nosi takich znamion policja rekwiruje wszystkie nośniki z nielegalnym oprogramowaniem. Policji nie interesują pojedyncze osoby, bo często one "nie wiedzą" o nielegalnym oprogramowaniu na komputerze. Ale gdy już zaszło przestępstwo i jest ono rozwiązywane przez policje to kończy się najczęściej umorzeniem postępowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz przypadkiem dlaczego on wpadł ? I będą co raz częstrze naloty na prywatne domy ?
Ja mam wszystko full wypas oryginały ale chciałbym ostrzec "ktosia" aby nie wpadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym prosić o info osoby obeznane z tematem. Mam taką sytuację, że poszła mi (nawet w sumie nie wiem jak, chyba wada fabryczna) płytka od HommV: Dzikie Hordy. Czy legalne będzie w tym momencie, w czasie jak płytka jest w drodze do wymiany w ramach dożywotniej gwarancji, ściągnięcie sobie programu usuwającego żądanie płytki? I czy w razie czego do udowodnienia legalności wystarczy to, że mam opakowanie, paragon i pozostałe części zestawu ze złotej edycji HoMMV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że nie, ponieważ crack (nazwijmy to po imieniu) jest ingerencją w kod źródłowy gry... A to prawdopodobnie będzie złamaniem Licencji dla Użytkownika Końcowego, która z reguły zawiera zakaz dekompilacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem Was o coś spytać - czy jakby teraz powiedział, że ściągnąłem wczoraj płytę The Slip Nine Inch Nails to uznalibyście mnie za pirata? (niesłusznie!)

...czemu niesłusznie? Potem wyjaśnię, choć może niektórzy wiedzą, czemu :).

Cracki są nielegalne, więc nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 18:00, Bratek196 napisał:

A ciekawe czy zmądrzał, u mnie piracą to co jest na topie, a że g**** się znają na grach
to nie wiedzą co gra ludzkość to nic nie piracą, choć nie mogę wytrzymać na korytarzu
"Ale z ciebie frajer kupujesz gry"....


Nie przejmuj się też kiedyś słyszałem takie hasła pod moim adresem, no może bez tego "frajer" ;P
Po prostu taka jest mentalność niektórych ludzi, przez lata gdy nikt za bardzo piractwa nie ścigał i nie było o tym tak głośno, w ich umysłach przyjęło się stwierdzenie, że piractwo to coś normalnego, więc po co dawać 100 zł za grę "tylko frajery tak robią"... Cóż pozostaję nadzieja że kiedyś się to zmieni ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo zespół na to pozwala? Spoko, OK. A wiesz, że możesz pobrać z sieci każdą płytę z muzyką i każdy film legalnie? Możesz, tylko nie możesz ich udostępniać. Ba, polskie prawo ci na to pozwala... Więc z czym do ludzi, co? :-P To, że podszedłeś do sprawy sprytnie, nie oznacza, że wszystkich od razu "zagniesz"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja o tym wiem :). Słyszałem też, że płyty można ściągać, ale trzeba je usunąć w ciągu 24 h od downloadu. A to był po prostu test na nadgorliwość :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się