moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Aha. No to miło. Ale raczej zagranicznych wykonawców, bo polscy nie mają problemu z dobraniem ci się do skóry. Tak czy siak wolę kupić sobie oryginał.

Dzięki, chyba go jeszcze gdzieś indziej powtórzę! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 08:51, TetraGramaton napisał:

A nie wiesz przypadkiem dlaczego on wpadł ? I będą co raz częstrze naloty na prywatne
domy ?
Ja mam wszystko full wypas oryginały ale chciałbym ostrzec "ktosia" aby nie wpadł.


Hm, niestety. Po prostu co jakiś czas są naloty na osoby które używają programów p2p, najczęściej chodzi o DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 11:32, Skywalker560 napisał:

Aha. No to miło. Ale raczej zagranicznych wykonawców, bo polscy nie mają problemu z dobraniem
ci się do skóry. Tak czy siak wolę kupić sobie oryginał.

Dzięki, chyba go jeszcze gdzieś indziej powtórzę! :P


Akurat polskie prawo pozwala ściągać z internetu filmy i muzykę, ale nie pozwala ich udostępniać osobom poza kręgiem znajomych. Więc nawet polski twórca nie może Ci się dobrać do skóry póki nie udostępniasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2008 o 16:27, Nufiko napisał:


Akurat polskie prawo pozwala ściągać z internetu filmy i muzykę, ale nie pozwala ich
udostępniać osobom poza kręgiem znajomych. Więc nawet polski twórca nie może Ci się dobrać
do skóry póki nie udostępniasz.


Niestety, ale nie w każdym wypadku, a raczej nie w 95% wypadków.

Posiadanie nielegalnej kopii filmu jeśli nie posiadamy oryginału jest zabronione .Ponadto trzeba zaznaczyć jeśli nie jesteśmy autorem danego filmu
czy utworu muzycznego nie możemy go posiadać a tym bardziej rozpowszechniać. Natomiast jeśli film albo utwór muzyczny jest naszego autorstwa możemy
z nim robić co nam się żywienie podoba ponieważ jesteśmy jego autorem .Reasumując w RP zabronione jest posiadanie filmów w formacie divix i mp3 jeśli nie posiadamy oryginału albo nie jesteśmy autorami .


Cytat pochodzi z portalu poradaprawna.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych
Art. 23.
1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego
utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania
według cudzego utworu architektonicznego i architektonicznourbanistycznego
oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających
cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z
celem zarobkowym.
2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy
utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności
pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.


Z punktu 1 wynika że można korzystać z utworu nieodpłatnie. Nie ma nic o sposobie jego pozyskania.
Punkt 2 mówi komu można utwór udostępniać. Przepisy te nie obejmują oprogramowania gdyż chronione jest ono osobnymi artykułami. Na tym forum temat ten poruszany był już wiele razy i wszyscy mieli podobne wnioski a nawet wypowiedzi wielu prawników to potwierdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emh. Zaczne tak: kolega prosił, żebym mu pomógł z jego problemem, mianowicie:
Ma niezbyt oryginalną fife 08 i po jakim czsie mu sie kariera psuje, wychodzi z do windows i pisze "problem z fifa08.exe" i "appcrash" czy jakoiś tak. Czy jak zaczniesz grę w piracie to sejw z góry jest skazany na
" śmierć" czy nie?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 13:12, Don Zorro napisał:

Czy jak zaczniesz grę w piracie
to sejw z góry jest skazany na
" śmierć" czy nie?"

Wydaje mi się że tak, choć pewny nie jestem. Ale na to jest dobre rozwiązanie, zawsze pomaga - a zwie się - niech wywali pirata i kupi grę oryginalną - proste i skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 19:18, kowboj3 napisał:

Posiadanie nielegalnej kopii filmu jeśli nie posiadamy oryginału jest zabronione .Ponadto
trzeba zaznaczyć jeśli nie jesteśmy autorem danego filmu
czy utworu muzycznego nie możemy go posiadać a tym bardziej rozpowszechniać. Natomiast
jeśli film albo utwór muzyczny jest naszego autorstwa możemy
z nim robić co nam się żywienie podoba ponieważ jesteśmy jego autorem .Reasumując w RP
zabronione jest posiadanie filmów w formacie divix i mp3 jeśli nie posiadamy oryginału
albo nie jesteśmy autorami .

Bzdura, nikt nie zabroni mi przegrać utworu z płyty siostry. Doczytaj ustawę o prawie autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 14:15, SwenG napisał:

> Posiadanie nielegalnej kopii filmu jeśli nie posiadamy oryginału jest zabronione
.Ponadto
> trzeba zaznaczyć jeśli nie jesteśmy autorem danego filmu
> czy utworu muzycznego nie możemy go posiadać a tym bardziej rozpowszechniać. Natomiast

> jeśli film albo utwór muzyczny jest naszego autorstwa możemy
> z nim robić co nam się żywienie podoba ponieważ jesteśmy jego autorem .Reasumując
w RP
> zabronione jest posiadanie filmów w formacie divix i mp3 jeśli nie posiadamy oryginału

> albo nie jesteśmy autorami .

Bzdura, nikt nie zabroni mi przegrać utworu z płyty siostry. Doczytaj ustawę o prawie
autorskim.

No właśnie z płyty siostry czyli ty nie możesz jej używać, bo tylko Twoja siostra ma prawo do tego. Prawo wyraźnie mówi, że płytę można przegrać tylko do własnego użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 14:36, kx22 napisał:

No właśnie z płyty siostry czyli ty nie możesz jej używać, bo tylko Twoja siostra
ma prawo do tego. Prawo wyraźnie mówi, że płytę można przegrać tylko do własnego użytku.


Zajrzyj 5 postów wyżej tam jest przytoczony fragment ustawy i punkt 2 mówi co jest rozumiane jako "własny użytek osobisty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przez tydzień od opublikowaniu tego posta zdążyłem przejrzeć całą ustawę o prawach autorskich i KK w zakresie tego tematu i już wiem więcej na ten temat ;p Słowem, myślałem, że prawo jest bardziej restrykcyjne w tym zagadnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam proste stwierdzenie o piratach BAN ;) a jak nie to nic sie nie poradzi ale jak producenci gier sa tępi to sie w głowie nie miesci ***.***.** i ***.*******.** nazwa tylko i wlacznie dla administratorów i moderatorów (jeśli oni sie zgłoszą) w www.gogle.pl wpisałem ściagnij GMax i znalazl sie *** na którejs tam stronie :) a ******* znalazłem jak kolega pożyczyl w piatek gre ale instrukci nia dał (idiota) wiec musiałem tam wejśc i se walnac no bo co nikt mi nic nie zrobi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 17:00, Nufiko napisał:

> No właśnie z płyty siostry czyli ty nie możesz jej używać, bo tylko Twoja
siostra
> ma prawo do tego. Prawo wyraźnie mówi, że płytę można przegrać tylko do własnego
użytku
.

Zajrzyj 5 postów wyżej tam jest przytoczony fragment ustawy i punkt 2 mówi co jest rozumiane
jako "własny użytek osobisty"

Wniosek jest prosty:
Prawo i prawnicy są głupi a piractwo jest "be"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 18:32, kx22 napisał:

Wniosek jest prosty:
Prawo i prawnicy są głupi a piractwo jest "be"


Ja to bym raczej określił w myśl tego, że nie ma sensu tworzyć prawa martwego, bo gdyby stosować Twoją wykładnię to należało by ukarać praktycznie całe społeczeństwo bo nagrywanie muzyki z radia czy filmów z telewizji to też byłoby piractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 17:43, kubala111111 napisał:

Ja mam proste stwierdzenie o piratach BAN ;) a jak nie to nic sie nie poradzi ale jak
producenci gier sa tępi to sie w głowie nie miesci ***.***.** i ***.*******.** nazwa
tylko i wlacznie dla administratorów i moderatorów (jeśli oni sie zgłoszą) w www.gogle.pl
wpisałem ściagnij GMax i znalazl sie *** na którejs tam stronie :) a ******* znalazłem
jak kolega pożyczyl w piatek gre ale instrukci nia dał (idiota) wiec musiałem tam wejśc
i se walnac no bo co nikt mi nic nie zrobi :lol:

Jakbyś mógł jeszcze raz i po polsku to byłbym wdzięczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 17:43, kubala111111 napisał:

Ja mam proste stwierdzenie o piratach BAN ;) a jak nie to nic sie nie poradzi ale jak
producenci gier sa tępi to sie w głowie nie miesci ***.***.** i ***.*******.** nazwa
tylko i wlacznie dla administratorów i moderatorów (jeśli oni sie zgłoszą) w www.gogle.pl
wpisałem ściagnij GMax i znalazl sie *** na którejs tam stronie :) a ******* znalazłem
jak kolega pożyczyl w piatek gre ale instrukci nia dał (idiota) wiec musiałem tam wejśc
i se walnac no bo co nikt mi nic nie zrobi :lol:


szutuka pisania po polsku zanika w narodzie... wstyd! pal licho kolokwializmy, ale skladnia nie istnieje, logiki tez zadnej nie ma, ot zdania wyrwane z kontekstu + "uzupelnij sobie" to co wygwiazdkowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykupiłem na gry-online abonament na miesiąc. Ten, dzięki któremu mogę zobaczyć na stronie każdy poradnik w całości, ale nie mogę ściągać ich w pdf.
Pomyślałem, że będę sobie drukował do pdf strona po stronie poradnika. Ale to zajęłoby mi wieki...
Wiec pomyślałem, że skoro mogę w legalny sposób ściągnąć (wydrukować do pdf) te poradniki, to równie dobrze mogę je ściągnąć np z rapidshare.

Zgadzacie się ze mną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od regulaminu usługi... Skoro wykupiłeś abonament tylko na przeglądanie poradników, to możliwe, że ów regulamin nie zezwala ci na ich drukowanie czy pobieranie z innych serwisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się