moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2008 o 22:33, ko?nik napisał:

> Odpowiedźcie sobie sami na to pytanie
Sobie sami nie, ale Tobie na pewno możemy. Sprawdziłeś, czy ten twój odtwarzacz obsługuje
pliki .wav? Bo nie wiem, czy wiesz, ale to trzeba sprawdzić. Być może po prostu trzeba
pliki skonwertować do .mp3, a nie zwalać wszystko na wydawców ;)


Tak robiłem konwertowałem itd i nic:P A pliki w formacie audio spokojnie odtwarza bo w instrukcji jest informacja że obsługuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piractwo nie jest dobre , tak samo koledzy do mnie ''''ja nie kupuje gazet i oryginalnych gier , bo po co jak to mogę ściągnąć z netu '''' , ja mimo mojego młodego wieku kupuje gazety i oryginalne gry i jestem dumny że mam te oryginalne gry czy też gazety bo kupuje to wszystko legalnie :D:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 22:36, heaton 1992 bdg napisał:

Piractwo nie jest dobre , tak samo koledzy do mnie ''''ja nie kupuje gazet i oryginalnych
gier , bo po co jak to mogę ściągnąć z netu '''' , ja mimo mojego młodego wieku kupuje
gazety i oryginalne gry i jestem dumny że mam te oryginalne gry czy też gazety bo kupuje
to wszystko legalnie :D:)))


Większość osób w wieku 17+ woli za kase którą wyda na gre kupić se fajki i bro a gierke ściągnąć z neta;] takie są polskie realia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tiam, i kto tu tłoczy pirackie gry i Crackuje? :P
Ostatnio Zainstalowałem sobie BiA ( Brothers in Arms, oryginalne, Kolekcja Klasyki dostałem od kumpla na urodziny). Przy włączaniu wystąpił znany mi komunikat Windowsa, czy chcę dalej blokować program... nazwa Brother in Arms, a Producent Czy tam wydawca, bo dokładnie nie pamiętam - Deviance. Coś mi się ta nazwa nie spodobała, wlazłem przed chwilą w google, i wyczytałem co to jest -
"Deviance to grupa ludzi dzieki którym możesz za darmo grać we wszystkie gry, starczy? :P)...
No Comment Cenega ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 22:38, marcinshinoda napisał:

> Piractwo nie jest dobre , tak samo koledzy do mnie ''''ja nie kupuje gazet i oryginalnych

> gier , bo po co jak to mogę ściągnąć z netu '''' , ja mimo mojego młodego wieku
kupuje
> gazety i oryginalne gry i jestem dumny że mam te oryginalne gry czy też gazety bo
kupuje
> to wszystko legalnie :D:)))

Większość osób w wieku 17+ woli za kase którą wyda na gre kupić se fajki i bro a gierke
ściągnąć z neta;] takie są polskie realia

To jest racja , ja to chyba jestem jeden z nielicznych co coś zbiera bo inni to raczej właśnie papierosy i piwo ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 22:38, marcinshinoda napisał:

Większość osób w wieku 17+ woli za kase którą wyda na gre kupić se fajki i bro a gierke
ściągnąć z neta;] takie są polskie realia

Tylko czym bardziej człowiek się oddala od 17, tym zazwyczaj więcej ma pieniędzy, obowiązków i mniej czasu na granie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pewnych przypadkach, np. jeśli autor na to pozwala, ale nie ma mowy o tym, że możesz sobie ściągać z neta kawałki dostępne w sklepie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 19:35, Tokix napisał:

Czy pobieranie muzyki z internetu jest legalne ?

Wszystko zależy jaką muzykę pobierasz i skąd.
Są strony które oferują darmowe legalne pliki mp3, są też sklepy które sprzedają pliki mp3.
A tak poza tym, to raczej nielegalne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 19:35, Tokix napisał:

Czy pobieranie muzyki z internetu jest legalne ?

Pisalismy ci juz... Jesli autor / posiadacz praw autorskich sam udostepnil ja do pobrania z Internetu - tak, jest legalne. W przeciwnym wypadku pobieranie muzyki z Sieci jest nielegalne.

Bo chyba nie mowimy o sklepach oferujaca cyfrowa dystrybucje albumow i/lub pojedynczych empetrojek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 19:40, ..::leŚniak::.. napisał:

Polskie prawo jest dziwne. W każdym razie udostępniać na pewno nie możesz. A ściągać?
Zależy od sytuacji.


Jakie sytuacje masz na myśli, bo ściągać nie można jeśli utwór nie został opublikowany a tak to nie widzę przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 21:13, ..::leŚniak::.. napisał:

Chodzi mi właśnie o to co zostało już napisane, gdy ja pisałem tamtego posta. Wszystko
zależy kto i na jakiej zasadzie udostępnił (lub tego nie zrobił) plik.


Z tego co wiem to muzyka udostępniona jakkolwiek w internecie (nawet niezgodnie z prawem) można legalnie pobierać bez łamania prawa, bo to tak jakbyś nagrywał z nielegalnie emitowanej stacji radiowej, a nikt nie może zabronić nagrania Ci piosenki tak wyemitowanej. Prawo w takim wypadku łamie ten co rozpowszechnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 19:35, Tokix napisał:

Czy pobieranie muzyki z internetu jest legalne ?


Hm, u nas jest trochę zawirowań z tym, ale postaram się to zwięźle opisać. Wg prawa polskiego muzykę mmożemy ściągać do naszego własnego użytku (czyli np. puszczanie muzyki w domu, na odtwarzaczu przenośnym i tym podobne) , jednak nie możemy jej bezprawnie rozpowszechniać (chodzi tutaj o prawa do wizerunku i tak dalej - żeby rozpowszechniać muzykę trzeba mieć nabyte prawa od autora, tj. mieć umowę z ZAiKS''em ) , cyzli wszelkie metody p2p, gdzie rozpowszechniasz muzykę są nielegalne. Jeśli jednak znajdziesz serwer FTP z piosenkami, to możesz je dla siebie ściągnąć zgodnie z naszym prawem (w protokole FTP nie ma mowy o równoczesnym udostępnianiu pliku osobom trzecim), jeśli tylko nie będziesz jej upubliczniał bez wykupionych praw :)
Mam nadzieję, że dosc jasno udało mi się to opisać :)

Pozdrowienia.
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się