moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2008 o 10:10, Tarves napisał:

Zgadzam się z tobą. No ale troszeczkę mniej wulgarnie. Są też tacy ludzie, którzy mając
kasę i możliwość kupienia oryginału celowo ściągają z torrentów. Tak na złość wszystkim.

Przepraszam. Poniosło mnie. Ale tacy ludzie o których mówiłeś są albo rozpieszczeni, albo nie mają wszystkiego poukładanego w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To drugie to opcja bardziej prawdopodobna. Sam mam kumpla, którego mi nawet żal. Wszystki ale to wszystkie gierki posiadane przez niego są z torrentów. Pytałem czemu nie kupi sobie oryginałki, a on na to ,,że mu się nie chce i że producenci zdzierają kasę z człowieka jak ch..". No i co tu o takim pisać:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 10:15, Tarves napisał:

To drugie to opcja bardziej prawdopodobna. Sam mam kumpla, którego mi nawet żal. Wszystki
ale to wszystkie gierki posiadane przez niego są z torrentów. Pytałem czemu nie kupi
sobie oryginałki, a on na to ,,że mu się nie chce i że producenci zdzierają kasę z człowieka
jak ch..". No i co tu o takim pisać:(.

Że się nie zna na cenach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 10:10, Tarves napisał:

Zgadzam się z tobą. No ale troszeczkę mniej wulgarnie. Są też tacy ludzie, którzy mając
kasę i możliwość kupienia oryginału celowo ściągają z torrentów. Tak na złość wszystkim.


sa tez i tacy ktorzy kupuja gre a do tego sciagaja ja z torrenta :) i co teraz? z jednej stron to zwykli piraci a z drugiej przeciez zakupili swoja kopie :) czyzby relatywizm moralny? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to powiem tak. Wolę mieć oryginałki i nagradzać ludzi za ich trud i wysiłek przy tworzeniu nowych dzieł. Nawet oni za darmo nie pracują, a kasa im się należy anie kupi taki jeden mądry z drugim i da na torrent. No a inni niech sobie ściągną.:( A co do tego kolegi to niech on ma swoje poglądy i z nimi zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze inaczej. Po prostu tak zakochali się w danej grze, iż pragną mieć jej każdą wersję:).

Edit: Kurcze zapomniałem,że można edytować posty;]. Zamiast jednego dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 10:22, Tarves napisał:

Ja to powiem tak. Wolę mieć oryginałki i nagradzać ludzi za ich trud i wysiłek przy tworzeniu
nowych dzieł. Nawet oni za darmo nie pracują, a kasa im się należy anie kupi taki jeden
mądry z drugim i da na torrent. No a inni niech sobie ściągną.:( A co do tego kolegi
to niech on ma swoje poglądy i z nimi zostanie.

Nie, no spoko, ja kazdy pogląd szanuję(przynajmniej na odległość :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie pomilczę i przyjrzę się wypowiedziom innych użytkowników. nie będę odbierał radości z bycia uczestnikiem w tym temacie. Zauważyłeś, że tylko my gadamy w chwili obecnej i jeszcze jedna osoba?:) Mnie trochę ten kumpel takim poglądem denerwuje, a nawet mocno, ale po za tym to spoko jest:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
W pewnych Twoich kwestiach nie mogę się zgodzić. Crack to program, którego posiadanie nie jest zabronione przez prawo. To samo tyczy się key-loggerów. Wiem, że powstaje ustawa, która ma zmienić definicję tych programów i sprawić, że ich posiadanie będzie nielegalne.
Co do wjazdu na chatę - policja nie zajmuje się gostkami, którzy udostępnili kilka piosenek. Im się to nie opłaca po prostu.

Natchan
Z tymi cenami to słaby argument. Skoro stać kogoś na kupienie kompa za 10k, i to powinno go byc stać na to, żeby od czasu do czasu kupić grę, czy płytę. Z tym, że powinien to być zakup przemyślany.

==================================================================
Nie spotkałem się również z osobą, która została złapana przez policję korzystając z sieci Gnutella. Cały czas dochodzą informacje o sieci Torrent, czy eDonkey, ale z Gnutellą i innymi sieciami jakoś nie ma takiego rozgłosu.

I jeszcze jedno - słyszeliście o działaniach warszawskiej kancelarii "Obig"? Podobno kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy piratów w Polsce zostało namierzonych. Na nowych grzywnach budżet się wzbogaci ^^ Po chyba nikt nie wierzy w to, że zostaną oni skazani na więzienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 10:35, Tarves napisał:

Na razie pomilczę i przyjrzę się wypowiedziom innych użytkowników. nie będę odbierał
radości z bycia uczestnikiem w tym temacie. Zauważyłeś, że tylko my gadamy w chwili obecnej
i jeszcze jedna osoba?:) Mnie trochę ten kumpel takim poglądem denerwuje, a nawet mocno,
ale po za tym to spoko jest:).

Wiesz, u mnie w klasie każdy jest piratem oprócz mnie:) Mówię serio! A jeden z nich stwierdził: Tylko frajeży kupują oryginały" XD
żal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Producenci będą w zabezpieczenia inwestować kasę. Już ty się o to nie bój:). To leży w ich interesie. No ale nie tylko producenci rozwijają nowe sposoby zabiezpieczania płyt, o nie..:). Są też ludzie, którzy rozwijają sposoby łamania tych zabiezpieczeń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem ale potrzebuję szczegółowo konkretów np. artykuł albo ustawa z tamtych lat kiedy to obowiązywało i akt normatywny, który zniósł obowiązek sprzedaży OEM''a powiązanego ze sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 22:29, Nufiko napisał:

To ja wiem ale pytanie dotyczyło konkretnie torrentów, to i odpowiedź była konkretna
na to pytanie.

No to ja bym poprosił o kolejną konkretną odpowiedź: czyli jeśli ściągnę "Sleepwalking" nie przez torrenty to mogę z czystym sumieniem go obejrzeć? Jeśli tak to bardzo rad będę :] Bo czy to ma wina, że w Polsce filmu tego dostać niemożna? Chyba nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 11:15, Mr.Kubu napisał:

No to ja bym poprosił o kolejną konkretną odpowiedź: czyli jeśli ściągnę "Sleepwalking"
nie przez torrenty to mogę z czystym sumieniem go obejrzeć?

Na pewno nie będzie to naruszeniem prawa, ale w kwestii czystości sumienia odpowiedź nie jest już taka oczywista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 10:43, kowboj3 napisał:

I jeszcze jedno - słyszeliście o działaniach warszawskiej kancelarii "Obig"? Podobno
kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy piratów w Polsce zostało namierzonych. Na nowych grzywnach
budżet się wzbogaci ^^ Po chyba nikt nie wierzy w to, że zostaną oni skazani na więzienie.

Tak, słyszałem. Z tego co wiem działali bezprawnie i próbowali wyłudzać kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 11:34, SwenG napisał:

> I jeszcze jedno - słyszeliście o działaniach warszawskiej kancelarii "Obig"? Podobno

> kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy piratów w Polsce zostało namierzonych. Na nowych
grzywnach
> budżet się wzbogaci ^^ Po chyba nikt nie wierzy w to, że zostaną oni skazani na
więzienie.
Tak, słyszałem. Z tego co wiem działali bezprawnie i próbowali wyłudzać kasę.


Najlepsze jest to, że przysyłając list o obowiązku zapłaty, ostrzegali oni piratów (nie dosłownie) o tym, że niedługo może być wizyta policji, w związku z czym pozbywali się oni swoich nielegalnych treści. I wtedy koło się odwracało - oskarżony mógł oskarżyć kancelarię o bezprawne wejście w posiadanie danych osobowych (IP to także dane osobowe w końcu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 11:58, kowboj3 napisał:

Najlepsze jest to, że przysyłając list o obowiązku zapłaty, ostrzegali oni piratów (nie
dosłownie) o tym, że niedługo może być wizyta policji, w związku z czym pozbywali się
oni swoich nielegalnych treści. I wtedy koło się odwracało - oskarżony mógł oskarżyć
kancelarię o bezprawne wejście w posiadanie danych osobowych (IP to także dane osobowe
w końcu).

Ja Ci powiem wiecej. Kancelaria może zostać oskarżona o próbę wyłudzenia i groźby bezprawne, ponieważ dowody zdobyte w nielegalny sposób są przed sądem bezużyteczne i dochodzi tutaj do grożenia rozprawą bez najmniejszego pokrycia w rzeczywistych zamiarach. Przypominam też, że jakakolwiek możliwość zawarcia ugody w polskim sądzie nie jest respektowana i kto zapłacił, nadal może zostać pozwany za to samo przestępstwo (pomijając fakt lewych dowodów, które i tak nie są dowodami tylko poszlakami ponieważ rejestracja IP na jakimkolwiek trackerze świadczy tylko o tym, że korzystałeś z torrenta, który nie jest nielegalny sam z siebie).

A co do ściagania filmów, których u nas nie ma, to jest to bardziej problem natury moralnej niż prawnej. Jeśli ściąga się z źródeł bez konieczności udostępniania, to nie jest to ścigane z urzędu, a jako, że w Polsce nie ma fizycznego dystrybutora, to i nie ma kto ścigać z cywilnego. Prawdopodobieństwo, że np. RIAA dorwie się do Polaka jest nikłe, ponieważ byłyby to dla nich duże koszty, a tym zależy na kolejnych wyłudzeniach (bo jak nazwać działanie na rzecz artystów, którzy nic z tego działania nie mają?). Teoretycznie jeden bank umożliwia w Polsce wyrobienie karty kredytowej do użytku za granicą, ale koszty użytkowania są chyba dość duże, wiec dla jednego zakupu raczej sie nie opłaca. Do tego dochodzi problematyka regionów. Zasadniczo UK to ten sam region (choć PL uznawana jest za zaścianek R2 a właściwie niechcianą jego część), ale sprowadzanie filmów z USA to już jest naruszenie praw autorskich! Wiem, że to absurd, ale prawo autorskie to absurd na absurdzie i trzeba się przyzwyczaić. Oczywiście tak jak poprzednio nikt tutaj nie ściga tego z urzędu ani z cywila, bo przedstawiciele za granicą zarabiaja, a przedstawicieli w PL najzwyczajniej w Świecie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 12:31, hans olo napisał:

dowody zdobyte w nielegalny sposób są przed sądem bezużyteczne


ta zasada dotyczy prawa amerykanskiego a nie polskiego :) wiec niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się