moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Niby z rapidshare jest ściąganie legalne , a przecież można stamtąd ściągnąć najnowsze gry czy też filmy , to wychodzi na to że to nielegalne ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 21:29, Natchan napisał:

Jaa...Będziecie tak w nieskończoność?
Kupiłem grę, a to że chce ją odpalić bez płyty, to nie żadne OKRADANIE autora.
Więc nie chrzańcie, że to piractwo.

Można przecież wykorzystać do tego Virtualny napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 21:34, heaton 1992 bdg napisał:

Niby z rapidshare jest ściąganie legalne , a przecież można stamtąd ściągnąć najnowsze
gry czy też filmy , to wychodzi na to że to nielegalne ..


Rapidshare jest dobry , jak masz np 80 mb zdjęć a przez poczte ci sie nie chce wysłać to wrzucasz na rapida i jest . Ae że piraci z tego korzystają to cóż . Bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, a moim zdaniem nie należy obwiniać "serwisu" za to, że jest on wykorzystywany w taki, a nie inny sposób - biorąc pod uwagę, że w tej chwili "na" serwerach RapidShare znajduje się tak dużo danych, iż wątpie, by jego właściciele byli w stanie ogarnąć "skale piractwa" w ich "szeregach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 20:57, LordYoghurt napisał:

Tja, a moim zdaniem nie należy obwiniać "serwisu" za to, że jest on wykorzystywany w
taki, a nie inny sposób - biorąc pod uwagę, że w tej chwili "na" serwerach RapidShare
znajduje się tak dużo danych, iż wątpie, by jego właściciele byli w stanie ogarnąć "skale
piractwa" w ich "szeregach" .

Z rapida przecież też można ściągać legalne pliki , tyle że wiele jest tych nielegalnych , rzeczywiście ciężko wszystkie te nielegalne opanować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 11:58, DJ Danielus napisał:

Jeżeli zrobię remix jakiegoś tam utworu, to czy też muszę dostać zgodę od autora?

Wychodzi na to, że tak. Kiedyś była afera o jakiegoś hip shita spod znaku Peya i chodziło właśnie o zgodę na remix. Ale do użytku własnego i znajomych raczej nie ma co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 12:16, hans olo napisał:

Wychodzi na to, że tak. Kiedyś była afera o jakiegoś hip shita spod znaku Peya i chodziło
właśnie o zgodę na remix. Ale do użytku własnego i znajomych raczej nie ma co :)

Hmm... Czyli wychodzi na to, że cokolwiek bym nie zrobił słuchać mogę tylko ja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 11:58, DJ Danielus napisał:

Jeżeli zrobię remix jakiegoś tam utworu, to czy też muszę dostać zgodę od autora?


Wiadomo, jakbyś zrobił remix znanej piosenki, w dodatku rmx byłby znany na całym świecie i dodatkowo czerpałbyś z tego korzyści finansowe przyczepili by się, bo sami chcieliby na tym zarobić :) Ale na miliony osób robiących remixy mało kiedy ktoś się przyczepi, jak już mówiłem, chyba że to hitowy remix hitowego utworu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 12:25, Jaki Ganh1 napisał:

Wiadomo, jakbyś zrobił remix znanej piosenki, w dodatku rmx byłby znany na całym świecie
i dodatkowo czerpałbyś z tego korzyści finansowe przyczepili by się, bo sami chcieliby
na tym zarobić :) Ale na miliony osób robiących remixy mało kiedy ktoś się przyczepi,
jak już mówiłem, chyba że to hitowy remix hitowego utworu ^^


O czymś takim nawet nie myślę :) Chodziło mi raczej o połączenie dwóch starych utworów. Na razie zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 21:29, Natchan napisał:

Jaa...Będziecie tak w nieskończoność?
Kupiłem grę, a to że chce ją odpalić bez płyty, to nie żadne OKRADANIE autora.
Więc nie chrzańcie, że to piractwo.


Wlaśnie. przez lata korzystałem z narzędzi typu Daemon Tools, do podłączania wirtualnych napędów, ale teraz, w sytuacji, gdzie obraz płyty często przekracza 4 GB poiwedziałem sobie - dość- i po zakupieniu oryginalnej gry i zaistalowaniu jej sciągam cracka, żeby nie zapychac sobie dysku obrazem, lub zamęczać trzy miesiące póżniej wydawcę, prosząc o wymianę zużytej płyty.

Kiedy będę leżał na łożu śmieci, będę miał czyste sumienie, że przez całe życie używałem cracków, a nie traciłem cennych minut ziemskiego bytu na wkładanie płyt do napędu. Ooo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 12:53, Ranthar napisał:

Wlaśnie. przez lata korzystałem z narzędzi typu Daemon Tools, do podłączania wirtualnych
napędów, ale teraz, w sytuacji, gdzie obraz płyty często przekracza 4 GB poiwedziałem
sobie - dość- i po zakupieniu oryginalnej gry i zaistalowaniu jej sciągam cracka, żeby
nie zapychac sobie dysku obrazem, lub zamęczać trzy miesiące póżniej wydawcę, prosząc
o wymianę zużytej płyty.


Tyle, że obraz wcale nie musi zajmować 4GB :) Zrób powiedzmy 5-10% (200-400 MB) i przerwij tworzenie obrazu. Na większość gier taki obraz działa, co ciekawe. Ja tak robię z każdą grą w mojej kolekcji, co by płyty nie niszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 13:00, ziptofaf napisał:

Tyle, że obraz wcale nie musi zajmować 4GB :) Zrób powiedzmy 5-10% (200-400 MB) i przerwij
tworzenie obrazu. Na większość gier taki obraz działa, co ciekawe. Ja tak robię z każdą
grą w mojej kolekcji, co by płyty nie niszczyć.


Dobre! Wypróbowałem właśnie ten sposób przerywając tworzenie obrazu w BlindWrite na 3% (klikanaście MB) i to działa! Muszę tylko uważać, żeby przypadkiem nie wchodzic na wirtualny napęd, bo komp dostaje zwiechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pytanie, nie wiem czy to piractwo, ale przestępstwo już raczej tak ponieważ większość osób które udostępniają sygnał robią to nielegalnie. Także jeśli odbierasz taki sygnał to korzystasz ze skutków przestępstwa, hmmm... troche dziwny ten wywód ale wydaje mi się że tak jest, jeśli nie to niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 16:20, Lukasz924 napisał:

a czy ogladanie meczow na zywo przez programy np SopCast jest piractwem??
np ogladanie meczy naszej ekstraklasy??


a znasz sposoby na oglądanie? Można na spocast oglądać mecze naszej ligi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 19:32, marcinshinoda napisał:

> a czy ogladanie meczow na zywo przez programy np SopCast jest piractwem??
> np ogladanie meczy naszej ekstraklasy??

a znasz sposoby na oglądanie? Można na spocast oglądać mecze naszej ligi?


no wlasnie mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewien użytkownik powiedział mi , że ściągnięcie spolszczenia do gry TimeShift jest nielegalne, czy to rzeczywiście prawda , przeglądałem różne stronki www i nic takiego nie znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 19:44, heaton 1992 bdg napisał:

Pewien użytkownik powiedział mi , że ściągnięcie spolszczenia do gry TimeShift jest
nielegalne, czy to rzeczywiście prawda , przeglądałem różne stronki www i nic takiego
nie znalazłem


Spolszczenie jest ingerowaniem w kod gry, więc jest nielegalny. Trochę to chore, ale taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 19:49, kowboj3 napisał:

> Pewien użytkownik powiedział mi , że ściągnięcie spolszczenia do gry TimeShift
jest
> nielegalne, czy to rzeczywiście prawda , przeglądałem różne stronki www i nic takiego

> nie znalazłem

Spolszczenie jest ingerowaniem w kod gry, więc jest nielegalny. Trochę to chore, ale
taka prawda.


No ale jeżeli spolszczenie do GTA SA wyszło od cenegi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się