moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2008 o 19:49, kowboj3 napisał:

Spolszczenie jest ingerowaniem w kod gry, więc jest nielegalny. Trochę to chore, ale
taka prawda.

Na jakiej zasadzie jest to ingerowanie w kod gry, jeśli kod gry nie został upubliczniony? I co ma kod gry do dialogów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 19:44, heaton 1992 bdg napisał:

Pewien użytkownik powiedział mi , że ściągnięcie spolszczenia do gry TimeShift jest
nielegalne, czy to rzeczywiście prawda , przeglądałem różne stronki www i nic takiego
nie znalazłem



hehe i aż tutaj sie pytasz czy możesz wgrać spolszczenie bo to może być ni legalneO_o hehe obsesje maciexD Spolszczenia są legalny bo jakim cudem Cenega wydała spolszczenie do Far cry w pliku do ściągnięcia z neta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mamy obsesji)
jeslispolszczenie(polska wersja jezykowa) nie zostala udostepniona oficjalnie przez dystrybutora / jejupublicznienie jest zgodne z licencja (np - jest traktowane jako mod) to takie spolszczenie jest nielegalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli mi wujek ze Słowacji przywiózł grę CODENAME PANZERS PLATINUM (czyli 1 i 2), a gra jest po czesku, to mogę legalnie ściągnąć spolszczenie? Jeszcze gry nie zainstalowałem, ale z napisów na pudełku wynika że nic nie zrozumiem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 20:46, Xlol1 napisał:

Czyli jeśli mi wujek ze Słowacji przywiózł grę CODENAME PANZERS PLATINUM (czyli 1 i 2),
a gra jest po czesku, to mogę legalnie ściągnąć spolszczenie? Jeszcze gry nie zainstalowałem,
ale z napisów na pudełku wynika że nic nie zrozumiem ;D

ogólnie polskie spolszczenie jest nielegalne, jeśliby Cenega udostępniła spolszczenie do agielskiej wersji to OK ale Twoje wydanie jest na rynek Czech i Słowacji
(wynika z obrazka, że to samo masz w Polsce z KK Złotą Edycję za praktycznie te same pieniądze, bo 149Kc*0,143=21,30zł i w w polskiej prasie już nie raz były)

20080811205202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy jesli dalbym koledze login i haslo steam na powiedzmy - 3 dni, a potem zmienilbym haslo, czy to byloby piractwo? Tak sie zastanawiam, bo przeciez Valve czesto daje takie 3dniowe triale swoich gier. Zeby nie bylo kontrowersji - nie robilem tego, nie mniej jestem ciekaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 21:08, morthi napisał:

nie:) to nie byloby piractwo :)
rownie dobrze kolega moglby przesiadywac u Ciebie przez 3 dni i giercowac :)

Heh, dzieki za odpowiedz :)
Albo rownie dobrze moglby sciagnac triala 3dniowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tych wszystkich postów o piractwie postanowiłem się nawrócić i więcej nie grzeszyć. Godzinę temu spaliłem wszystkie moje pirackie płyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 23:39, Mani3k xd napisał:

Po przeczytaniu tych wszystkich postów o piractwie postanowiłem się nawrócić i więcej
nie grzeszyć. Godzinę temu spaliłem wszystkie moje pirackie płyty


To teraz zapraszamy do tematu zwiazanego z ekologia. Moze po przeczytaniu paru postow dowiesz sie dlaczego plyt sie nie pali ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 23:39, Mani3k xd napisał:

Po przeczytaniu tych wszystkich postów o piractwie postanowiłem się nawrócić i więcej
nie grzeszyć. Godzinę temu spaliłem wszystkie moje pirackie płyty

w niektórych miastach skupują płyty cd i dvd w skupie złomu, za 1kg 2zł (około 60płyt) ;) a palić nie wolono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie zawsze mnie to ciekawiło, co zrobić z płytami które Ci nie są już potrzebne?? bo wyrzucanie tego do śmieci to też zbyt ekologiczne nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 00:15, Mani3k xd napisał:

Heh dzięki :) a orginałów też mam całkiem sporo


tez.....? a ile masz piratow a ile orginalow - graczu :P ciekawe czy wiecej niz inni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2008 o 19:58, Piwomaniak napisał:


No ale jeżeli spolszczenie do GTA SA wyszło od cenegi???


Spolszczenie od dystrybutora jest spolszczeniem oryginalnym, a więc kegalnym.

hans olo


W fanowskich spolszczeniach jest tak, że podmieniają jakiś domyślny język na język polski, a nie mogą tego robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 01:16, AngryAppleJuice napisał:

A ja kupiłem Guild Wars!!!!!!



Kiedy? Wczoraj? Ja go sobie zamówiłem specjalnie mejlem, a ten mi go zabrał. normalnie kradziez. Już miałem zamawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 09:32, Emillo2 napisał:

w niektórych miastach skupują płyty cd i dvd w skupie złomu, za 1kg 2zł (około 60płyt)
;) a palić nie wolono

Niestety to raczej tylko w nielicznych wybranych skupach złomu można sprzedać, płytki są standardowo wykonywane chyba z PC, u nas wykorzystywanie odpadów z tw.sztucznych raczej kuleje, więc dla większości osób jedyne wyjście to wyrzucić do śmietnika (kilogram=1zł, bilet ulgowy 20minutowy w Szczecinie 1.10zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 10:33, kowboj3 napisał:

hans olo

W fanowskich spolszczeniach jest tak, że podmieniają jakiś domyślny język na język polski,
a nie mogą tego robić.

A ja nie mówię, że mogą. Pytam tylko co to ma wspólnego z kodem gry :P. Błędna argumentacja w sądzie zostanie obalona i po dowodzie. Zostaje tylko ośmieszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się