moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Kiedyś też byłem tym graczem, tm złym, i to całkiem niedawno, ale cdaction mnie nawrócił, szczególnie smuggler po rozmowie z niejakim gościem, który podawał się za wielkiego mistrza antyfanów cda, mówił, że ma to we krwii, jak i piractwo. Odpowiedzi smugglera tak go przywalały, że ja bym się wstydził wyjść na miasto przez następne dziesięć lat. Po tym incydencie, zacząłem zbierać kase na nowy komputer, ojciec mi dołożył za czerwony pasek na świadectwie, no i sobie kupiłem. Wszystkie płyty pirackie jakie miałem wywaliłem, bo nawet dając to komuś, robię z niego złodzieja. A teraz gdy kumple do mnie przychodzą i patrzą na półkę z oryginalną grą Assasin''s Creed, czy Wiedźmin zdziwienie ich jest poprostu bezcenne. Nieraz chcę mi wcisnąć Crysisa pirackiego, ale ja dziękuję i odmawiam.
Pamiętajcie, że kradzież podnieca, namawia do coraz częstszego czynienia zła, ale nic tak nie cieszy i nie czyni z siebie dumnym, jak kupienie sobie oryginalnej gry, bodajże za 20 złoty, ale ona jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 12:27, Lukasz924 napisał:

no ale gry za 20zl nie sa juz takie dobre ja te za 100zl a kazdy gracz chcialby grac
w dobre i owe gry nie??
??


Niekoniecznie, ja teraz zacząłem grać w the guild 2-31 zł, worms:forts 12 zł w biedronce, i świetnie sie bawię, co ma dorzeczy cena gry, skoro ona może się okazać żałosna?

No dobra to odpowiedź na twoje pytanie: mam kraść skoro niestać mnie na gre za 100 zł? to jak z komputerem, nie stać mnie na wypasiony komp, to muszę go z pobliskiego sklepu ukraść? A nielepiej zarobić sobie, i być z tego zakupu dumnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 12:27, Lukasz924 napisał:

no ale gry za 20zl nie sa juz takie dobre ja te za 100zl a kazdy gracz chcialby grac
w dobre i owe gry nie??


Acha... czyli jak gra kosztuje 100 PLN to oznacza, ze jest dobra, ale mnie nie stac wiec ja ukradne. A jesli ta sama gra po roku bedzie dostepna za 20 PLN to juz bedzie badziew? W tanich seriach mozna znalezc naprawde wiele bardzo dobrych gier ot chocby Jade Empire czy The Settlers II: Dziesieciolecie. Nie oceniaj gry po jej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi nie chodzilo o gry z tanich serii bo te uwazam za swietne tylko o badziewne tytuly za 20 zl lub troche wiecej.i jak tacy gracze kupujac tandetna gre za 20zl maja sie jarac z naprawde super gier w jakie my gramy jak graja w jakies maluch racer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 13:02, Lukasz924 napisał:

mi nie chodzilo o gry z tanich serii bo te uwazam za swietne tylko o badziewne tytuly
za 20 zl lub troche wiecej.i jak tacy gracze kupujac tandetna gre za 20zl maja sie jarac
z naprawde super gier w jakie my gramy jak graja w jakies maluch racer

to jak już coś piszesz to podawaj przykłady, ponieważ często bywa tak, że gra za 20zł jest lepsza od tej za 100zł, np:
Hour of Victory 100zł na GOLu - 3/10
Mortyr: Operacja Sztorm 20zł na GOLu - 5,5/10
niby mała różnica w jakości ale jednak a w cenie bardzo duża i jest wiele takich przykładów a jak ktoś z góry zakłada, że niskobudżetówki są kiepskie to jego problem i nie musi kupować ale dając 100zł za grę od światowego wydawcy oczekuje siędużo więcej niż rozgoryczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 12:27, Lukasz924 napisał:

no ale gry za 20zl nie sa juz takie dobre ja te za 100zl a kazdy gracz chcialby grac
w dobre i owe gry nie??
??

Graczem jestem od ok20lat i zasadniczo nie bardzo mnie interesuje czy gra jest nowa, ważniejsze aby była ciekawa. Wolę poczekać jakiś czas i kupić grę w niższej cenie, gra na atrakcyjności nie traci, a czasami jest "bogatsza" -łatki, dodatki, lub usunięte kłopotliwe zabezpieczenia. w swojej kolekcji mam wraz z tytułami z czasopism ponad 100 tytułów i najdroższy z nich to Silent Hill 3 kupiony za 59zł, oraz Simsy 2 kupione narzeczonej. Większość gier kupiłem w cenie do 30zł i mimo to jestem zadowolony ze swojej kolekcji i częściej poluję na stare tytuły niż na nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, szczęka mi dosłownie opadła. Chciałem się wypowiedzieć, przeczytałem ostatni (Twój) post, i stwierdziłem, że właściwie mógłbym go słowo w słowo przepisać :) . Też jestem człowiekiem cierpliwym. Wolę odczekać jakiś czas, aż gierka dojdzie do rozsądnej ceny. Ma to dwie zalety: pierwsza to po prostu cena, a druga to wykrystalizowanie poglądu. Mogę przeczytać o niej więcej opinii i wyrobić sobie zdanie, warta grzechu, czy też nie.

Mój najlepszy zakup ostatnio to "Kroniki Might&Magic - Antologia" w Saturnie. Pakiet Might&Magic 6,7,8,9, Crusader of Might&Magic i Legends of Might&Magic za jedyne 9,90 pln :D

I jaki ma sens piractwo skoro można znaleźć takie perełki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 13:29, Anjinsan napisał:

No, szczęka mi dosłownie opadła. Chciałem się wypowiedzieć, przeczytałem ostatni (Twój)
post, i stwierdziłem, że właściwie mógłbym go słowo w słowo przepisać :) . Też jestem
człowiekiem cierpliwym. Wolę odczekać jakiś czas, aż gierka dojdzie do rozsądnej ceny.
Ma to dwie zalety: pierwsza to po prostu cena, a druga to wykrystalizowanie poglądu.
Mogę przeczytać o niej więcej opinii i wyrobić sobie zdanie, warta grzechu, czy też nie.

Mój najlepszy zakup ostatnio to "Kroniki Might&Magic - Antologia" w Saturnie. Pakiet
Might&Magic 6,7,8,9, Crusader of Might&Magic i Legends of Might&Magic za jedyne 9,90
pln :D

I jaki ma sens piractwo skoro można znaleźć takie perełki?



co racja to racja o to mi chodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 13:29, Anjinsan napisał:

Mój najlepszy zakup ostatnio to "Kroniki Might&Magic - Antologia" w Saturnie. Pakiet
Might&Magic 6,7,8,9, Crusader of Might&Magic i Legends of Might&Magic za jedyne 9,90
pln :D

heh, zasadniczo jak człowiek za swoje pieniądze kupuje gry, kolekcjonuje i urządza takie małe "polowania", to często sam zakup sprawia prawie taką samą radochę jak gra. Ja właśnie jestem bardzo zadowolony z zakupu wszystkich części Silent Hill, 3za 59zł, SH2i4 +Worms (nawet nie pamiętam, która część) za 80zł, Incubation 5zł :), Planescape:Torment ok17zł, Dungeon Keeper 2 ok12zł, Marc Ecco Getting Up ok20-30zł, oraz Close CombatV i pierwszy Ghost Reccon za 9zł.
Wystarczy odrobina cierpliwości i można grać tanio, albo wręcz za darmo i legalnie, promocje w sieciach handlowych, allegro, tanie serie, czy zakupy za granicą... jest w czym wybierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale to nie fair, jakby brał korzyści materialne no to chyba że tak. Jeśli znalazłem spolszczenie do RE4 (właśnie chyba nie od dystrybutora) to co za różnica. I tak nic nie kosztuje, niczym sie nie różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sciagajac spolszczenie nielegalnie umieszczone w sieci osiagasz korzysc majatkowa gdyz przysparzasz do swojego majatku cudza wlasnosc nie uiszczajac stosownej oplaty :)

polska wersja jezykowa w wiekszosci przypadkow stanowi ntegralna czesc gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 15:06, morthi napisał:

sciagajac spolszczenie nielegalnie umieszczone w sieci osiagasz korzysc majatkowa gdyz
przysparzasz do swojego majatku cudza wlasnosc nie uiszczajac stosownej oplaty :)

polska wersja jezykowa w wiekszosci przypadkow stanowi ntegralna czesc gry

A od kiedy to pirackie spolszczenia są płatne? są tak samo darmowe jak i dystrybutora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 15:13, Piwomaniak napisał:

A od kiedy to pirackie spolszczenia są płatne? są tak samo darmowe jak i dystrybutora.


jesli dystrybutor za darmoo spolszczenie udostepnia to mozesz je zainstalowac legalnie - jesli nie to jestes zwyklym zlodziejem (chyba, ze spolszczenie jest autorstwa osoby ktora je udostepnia - patrz ta osoba sama przetlumaczyla gre i zrobila spolszczenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 15:23, morthi napisał:

> A od kiedy to pirackie spolszczenia są płatne? są tak samo darmowe jak i dystrybutora.


jesli dystrybutor za darmoo spolszczenie udostepnia to mozesz je zainstalowac legalnie
- jesli nie to jestes zwyklym zlodziejem (chyba, ze spolszczenie jest autorstwa
osoby ktora je udostepnia - patrz ta osoba sama przetlumaczyla gre i zrobila spolszczenie)


Podaj mi spolszczenie do gry które było płatne :P ja nigdy nie widziałem. Chyba już łapie, jeżeli ktoś daje spolszczenie pirackie za darmo, do gry w której spolszczenie dystrybutora jest płatne to wtedy jest przestępstwo (dobrze mówię?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 15:26, Piwomaniak napisał:

jeżeli ktoś daje spolszczenie pirackie za darmo, do gry w której spolszczenie dystrybutora
jest płatne to wtedy jest przestępstwo (dobrze mówię?)


prawie - platne spolszczenie == polska wersja gry jezykowej do nabycia w sklepie. w wiekszosci przypadkow spolszczenia udostepniane na wszelakiego rodzaju stronach sa to pliki wyciagniete z gry (naleza do dystrybutora)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2008 o 15:29, morthi napisał:

prawie - platne spolszczenie == polska wersja gry jezykowej do nabycia w sklepie. w wiekszosci
przypadkow spolszczenia udostepniane na wszelakiego rodzaju stronach sa to pliki wyciagniete
z gry (naleza do dystrybutora)


Aaa to akurat wiem ale nie wiedziałem że nie wolno o to prosić na necie :), typowo nie ma spolszczenia do roller coastera 1, czyli żeby mieć po polsku trzeba kupić polskiego oryginała? a nielegalnie to będzie podmienienie pliku z polskiej wersji do angielskiej. Więc nie można o takie pliki pytać na forach, jak o bios do emulatorów ps2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mniej wiecej tak :)

(no chyba, ze masz i wersje polska i angielska gry, a zalezy Ci na angielskim lektorze i podmieniasz sobie tylko ze swojego egzemplarza polskie texty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się