moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2008 o 15:34, morthi napisał:

mniej wiecej tak :)

(no chyba, ze masz i wersje polska i angielska gry, a zalezy Ci na angielskim lektorze
i podmieniasz sobie tylko ze swojego egzemplarza polskie texty)


Hmm a diablo od Blizza wyszło w polsce w jęzuku polskim, jak wiadomo jest też po angielsku a nie ma opcji wybioru języka :( czy język angielski jest gdzieś na płycie? czy pobranie zangielszczenia z karczma diablo czy gdzies jest legalne?. Na takich stronach nie powinno być pirackich plików :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy skopiowanie fragmentu książki na strone internetową jest nielegalne? pół kartki A4 czcionką około 12 (podpisze skąd mam ten artykuł). Czy to legalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 16:18, Piwomaniak napisał:

Czy skopiowanie fragmentu książki na strone internetową jest nielegalne? pół kartki A4
czcionką około 12 (podpisze skąd mam ten artykuł). Czy to legalne?


Hmm... Z tego, co kojarzę, to kopiowanie do 10% zawartości książki jest legalne. Więc chyba tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 16:22, Robert'cik napisał:

> Czy skopiowanie fragmentu książki na strone internetową jest nielegalne? pół kartki
A4
> czcionką około 12 (podpisze skąd mam ten artykuł). Czy to legalne?

Hmm... Z tego, co kojarzę, to kopiowanie do 10% zawartości książki jest legalne. Więc
chyba tak.


Ohohohoho książka ma z 500 stron :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 16:18, Piwomaniak napisał:

Czy skopiowanie fragmentu książki na strone internetową jest nielegalne? pół kartki A4
czcionką około 12 (podpisze skąd mam ten artykuł). Czy to legalne?


Jeśli jest to na zasadzie cytatu to tak nie wiem jak jest w innym przypadku. Artykuły z gazet i tym podobne mające cele informacyjne można kopiować do woli jeśli podpiszesz skąd pochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 16:25, Nufiko napisał:

> Czy skopiowanie fragmentu książki na strone internetową jest nielegalne? pół kartki
A4
> czcionką około 12 (podpisze skąd mam ten artykuł). Czy to legalne?

Jeśli jest to na zasadzie cytatu to tak nie wiem jak jest w innym przypadku. Artykuły
z gazet i tym podobne mające cele informacyjne można kopiować do woli jeśli podpiszesz
skąd pochodzi.


Z podręcznika szkolnego, historyjka pierwszych pecetów :D fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kiedyś na jednym forum(nie podam nazwy bo nie pamiętam) wyczytałem że sciąganie gier filmów programów itp. na własny użytek tzn. nie rozprowadzanie ich po sąsiadach z sieci P2M jest legalne. Czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 09:35, CBOOL22 napisał:

Mam pytanie. Kiedyś na jednym forum(nie podam nazwy bo nie pamiętam) wyczytałem że sciąganie
gier filmów programów itp. na własny użytek tzn. nie rozprowadzanie ich po sąsiadach
z sieci P2M jest legalne. Czy to prawda??

To jest piractwo, a piractwo jest nie legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 09:37, Paułak napisał:

> Mam pytanie. Kiedyś na jednym forum(nie podam nazwy bo nie pamiętam) wyczytałem
że sciąganie
> gier filmów programów itp. na własny użytek tzn. nie rozprowadzanie ich po sąsiadach

> z sieci P2M jest legalne. Czy to prawda??
To jest piractwo, a piractwo jest nie legalne.

A w CHIPIE 07/2008 na 84 stronie pisze że ściąganie najnowszych filmów z P2M jest legalne
z grami programami się zgodzę że to piractwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 09:40, CBOOL22 napisał:

> > Mam pytanie. Kiedyś na jednym forum(nie podam nazwy bo nie pamiętam) wyczytałem

> że sciąganie
> > gier filmów programów itp. na własny użytek tzn. nie rozprowadzanie ich po
sąsiadach
>
> > z sieci P2M jest legalne. Czy to prawda??
> To jest piractwo, a piractwo jest nie legalne.
A w CHIPIE 07/2008 na 84 stronie pisze że ściąganie najnowszych filmów z P2M jest legalne
z grami programami się zgodzę że to piractwo

Moim zdaniem to piractwo, bo twórcy tych filmów nie otrzymują zapłaty za swoją pracę gdy ściągasz film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 09:40, CBOOL22 napisał:

A w CHIPIE 07/2008 na 84 stronie pisze że ściąganie najnowszych filmów z P2M jest legalne
z grami programami się zgodzę że to piractwo

Im chodzi chyba o to, że ściągając nie udostępniasz pliku innym osobom, a takie rzeczy jak i np. muzykę można dla własnego użytku. O ile dobrze zrozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 09:48, Paułak napisał:

Moim zdaniem to piractwo, bo twórcy tych filmów nie otrzymują zapłaty za swoją pracę
gdy ściągasz film.


zgodnie z polskim prawem sciagajac nielegalnie udostepniony filmy/muzyke nie popelniasz przestespwa - jednakze naruszasz prawa autorskie podmiotow wlasciwych czyli mozesz zostac pozwany o naprawienie szkody i zaplate odszkodowania :)

sciaganie gier/programow bez stosownej licencji - jest zwyklym zlodziejstwem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2008 o 10:19, morthi napisał:


sciaganie gier/programow bez stosownej licencji - jest zwyklym zlodziejstwem :)


Łał! Jak na to wpadłeś?:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To był spam -.- Forum to nie IRC zapamiętaj...

@morthi gdyby tak pozywać każdego za naruszanie praw autorskich...albo inaczej komu by się chciało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlatego wlasnie sciaganie filmow/muzyki jest w zasadzie bezkarne gdyz obsluga prawna zwiazana z pojedynczymi przypadkami naruszen jest zbyt droga :)

za to przy sciaganiu gier/programow panstwo sciga z urzedu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,jak to w końcu jest.czytam wiele wypowiedzi na tym forum i nie tylko i wszędzie każdy mówi co innego.Jest ktoś na TYM forum kto zna się na rzeczy i może wytłumaczyć mi jak również wszystkim innym co jest legalne, a co nie??? jakiś prawnik najlepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - zgubiła mi się płyta po Warcraft 3: Frozen Throne. Pudełko z numerem seryjnym nadal mam. I takie pytanie - czy jak pożyczę płytę od kolegi, ale użyję swojego numeru seryjnego to będzie piractwo?
EDIT Problem nieaktualny. Płytę znalazłem w pudełku na płyty z Play'a...Fakt, że pytanie nadal aktualne - byłoby to piractwo, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 14:47, ziptofaf napisał:

Mam takie pytanie - zgubiła mi się płyta po Warcraft 3: Frozen Throne. Pudełko z numerem
seryjnym nadal mam. I takie pytanie - czy jak pożyczę płytę od kolegi, ale użyję swojego
numeru seryjnego to będzie piractwo?
EDIT Problem nieaktualny. Płytę znalazłem w pudełku na płyty z Play''a...Fakt, że pytanie
nadal aktualne - byłoby to piractwo, czy nie?


Chyba nie.Nieważne z jakiej płyty,ważne jaki nr.seryjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 15:24, 663marcin napisał:

> Mam takie pytanie - zgubiła mi się płyta po Warcraft 3: Frozen Throne. Pudełko z
numerem
> seryjnym nadal mam. I takie pytanie - czy jak pożyczę płytę od kolegi, ale użyję
swojego
> numeru seryjnego to będzie piractwo?
> EDIT Problem nieaktualny. Płytę znalazłem w pudełku na płyty z Play''a...Fakt, że
pytanie
> nadal aktualne - byłoby to piractwo, czy nie?

Chyba nie.Nieważne z jakiej płyty,ważne jaki nr.seryjny.


Nie, ja tez kiedys zgubilem plyte od W3+FT ale klucz nadal mialem.
Zainstalowalem W3+FT z mojej kopii zapasowej bo kiedys sobie przegralem zeby sie plyta oryginalna tak nie porysowala. Pozniej i tak ja znalazlem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się