moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2008 o 21:02, Solstheim napisał:

W polsce , w pełni legalnie na własny użytek możesz sobie nagrać takie piosenki z radio,
tak samo jak i filmy z tv.


Oh, tego nie wiedziałem. To Bezimienny1993 zsumuj nasze wypowiedzi i masz kilka dobrych możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 14:36, Mejk napisał:

A ja mam taki problem, a mianowicie wraz z laptopem dostałem Viste Home Premium OEM i
takie pytanie mi się nasuwa. Czy jeśli tą Viste zainstaluje także na moim stacjonarnym
piecu to będę piratem :P ?

Sprawdź sobie w licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 21:02, Solstheim napisał:

W polsce , w pełni legalnie na własny użytek możesz sobie nagrać takie piosenki z radio,
tak samo jak i filmy z tv.

Jeśli dobrze zrozumiałem, legalne będzie nagranie z radia z ewentualnymi szumami i zakłóceniami, a pobranie tej samej piosenki z internetu już będzie złe? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja znów gdzieś słyszałem, że mamy takie "super" prawo polskie, że pozwala na ściąganie, lecz nie rozpowszechnianie. Było to też w jakimś czasopiśmie (komputerowym) opisane dokładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 15:46, W.S.A.D napisał:

Sami przeczytajcie:/ To forum mojego gimnazjum. Ten mówiący, że piractwo jest be to ja...
Ale co to da, skoro jakiś tępy idiota pisze "Ja wcale nie kradnę tylko pożyczam (P2P)"
A co to za argument z tym, że plików ściągają miliony ludzi a samochodów kradną 30:/
Proszę! Pomóżcie mi! Poradźcie mi co mam tym idiotom powiedzieć? http://www.gim7.ids.czest.pl/forum/viewthread.php?forum_id=48&thread_id=319


niezłą ci koleś riposte zrobił na tym forum^^ Nie że jestem ZA piractwem ale jak czytam te wasze wpisy tutaj to albo macie obsesje na tym punkcie albo podlizujecie sie na forum wydawcy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 21:23, Lfdracon napisał:

> W polsce , w pełni legalnie na własny użytek możesz sobie nagrać takie piosenki
z radio,
> tak samo jak i filmy z tv.
Jeśli dobrze zrozumiałem, legalne będzie nagranie z radia z ewentualnymi szumami i zakłóceniami,
a pobranie tej samej piosenki z internetu już będzie złe? :o

To zalezy, sciągnięcie piosenki jest w pewnym stopniu złe. Prawo polskie tego nie sciga dopóki tego nie rozpowszechniasz i/lub nie czerpiesz z tego korzyści. Ale teoretycznie proces cywilny mógłby zostać ci wytoczony przez właściciela utworu i prawdopodobnie został by wygrany. Nie pamiętam dokładnie(bo czytałem o tym troche na róznych forach) posiadanie takiego pliku nie jest o tyle złe co samo to że został on sciągnięty trudno to wytłumaczyć ale jezeli nie seedujesz torrentów, rozpowszechniasz setek mp3, filmów i gier to posiadając te kilka mp3 i pare filmów(szczególnie np filmów kilku letnich które dostać można w 99% tylko z torrentów bo ani na dvd sie nie kupi, ani w kinie nie obejży) pewnie policja cię nigdy nie odwiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 21:43, Solstheim napisał:

> > W polsce , w pełni legalnie na własny użytek możesz sobie nagrać takie piosenki

> z radio,
> > tak samo jak i filmy z tv.
> Jeśli dobrze zrozumiałem, legalne będzie nagranie z radia z ewentualnymi szumami
i zakłóceniami,
> a pobranie tej samej piosenki z internetu już będzie złe? :o
To zalezy, sciągnięcie piosenki jest w pewnym stopniu złe. Prawo polskie tego nie sciga
dopóki tego nie rozpowszechniasz i/lub nie czerpiesz z tego korzyści. Ale teoretycznie
proces cywilny mógłby zostać ci wytoczony przez właściciela utworu i prawdopodobnie został
by wygrany. Nie pamiętam dokładnie(bo czytałem o tym troche na róznych forach) posiadanie
takiego pliku nie jest o tyle złe co samo to że został on sciągnięty trudno to wytłumaczyć
ale jezeli nie seedujesz torrentów, rozpowszechniasz setek mp3, filmów i gier to posiadając
te kilka mp3 i pare filmów(szczególnie np filmów kilku letnich które dostać można w 99%
tylko z torrentów bo ani na dvd sie nie kupi, ani w kinie nie obejży) pewnie policja
cię nigdy nie odwiedzi.


Czyli w polsce nie ma piratów bo nie rozpowszechnia, tylko gra dla własnego pożytku . Czyli całe jeźdzenie po tych piratach jest przesadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 21:47, marcinshinoda napisał:

Czyli w polsce nie ma piratów bo nie rozpowszechnia, tylko gra dla własnego pożytku .
Czyli całe jeźdzenie po tych piratach jest przesadzone.

Pobierając jakiś plik najpewniej go także udostępniasz, a tym samym rozpowszechniasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 21:54, Ubiquit napisał:

> Czyli w polsce nie ma piratów bo nie rozpowszechnia, tylko gra dla własnego pożytku
.
> Czyli całe jeźdzenie po tych piratach jest przesadzone.
Pobierając jakiś plik najpewniej go także udostępniasz, a tym samym rozpowszechniasz.


Ale gry można pobierać także z serwisu rapidshare? Wtedy nie udostępniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 21:55, marcinshinoda napisał:

> > Czyli w polsce nie ma piratów bo nie rozpowszechnia, tylko gra dla własnego
pożytku
> .
> > Czyli całe jeźdzenie po tych piratach jest przesadzone.
> Pobierając jakiś plik najpewniej go także udostępniasz, a tym samym rozpowszechniasz.


Ale gry można pobierać także z serwisu rapidshare? Wtedy nie udostępniam

między innymi gier i programów nie możesz zarówno pobierać jak i udostępniać (chyba, że licencja na to pozwala)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę ludzie przestańcie się usprawiedliwiać i mówić, że ktoś piraci, ale to nie piraty to koniec końców nie jest piratem. Jak ktoś odwalił kawał dobrej roboty pracując przy płycie/grze/filmie, to nie chcecie go za to wynagrodzić?? Co jakby wam ktoś kradł efekty waszej roboty?? Też byście się cieszyli i usprawiedliwiali piratów?? Mądry człowiek to zrozumie i nie będzie wyszukiwał prawnych kruczków czy innych pierdół, które niby mówią, że piractwo jest dobre. Po prostu będzie inwestował w oryginalne płyty/gry/filmy. Bo ściąganie to po prostu bycie jednym wielkim ch*em. I tyle. Może niektórzy to kiedyś zrozumieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 21:47, marcinshinoda napisał:

> > > W polsce , w pełni legalnie na własny użytek możesz sobie nagrać takie
piosenki
>
> > z radio,
> > > tak samo jak i filmy z tv.
> > Jeśli dobrze zrozumiałem, legalne będzie nagranie z radia z ewentualnymi szumami

> i zakłóceniami,
> > a pobranie tej samej piosenki z internetu już będzie złe? :o
> To zalezy, sciągnięcie piosenki jest w pewnym stopniu złe. Prawo polskie tego nie
sciga
> dopóki tego nie rozpowszechniasz i/lub nie czerpiesz z tego korzyści. Ale teoretycznie

> proces cywilny mógłby zostać ci wytoczony przez właściciela utworu i prawdopodobnie
został
> by wygrany. Nie pamiętam dokładnie(bo czytałem o tym troche na róznych forach)
posiadanie
> takiego pliku nie jest o tyle złe co samo to że został on sciągnięty trudno to wytłumaczyć

> ale jezeli nie seedujesz torrentów, rozpowszechniasz setek mp3, filmów i gier
to posiadając
> te kilka mp3 i pare filmów(szczególnie np filmów kilku letnich które dostać można
w 99%
> tylko z torrentów bo ani na dvd sie nie kupi, ani w kinie nie obejży) pewnie policja

> cię nigdy nie odwiedzi.

Czyli w polsce nie ma piratów bo nie rozpowszechnia, tylko gra dla własnego pożytku .
Czyli całe jeźdzenie po tych piratach jest przesadzone.

A gdzie ja napisałem o grach czy programach? Napisałem o muzyce i filmach dosłownie 0 o grach. Zauważ że słuchajac orginalnej muzyki nie masz wyświetlonej pierw licencji, gdy oglądasz film czasami masz wyświetloną tylko plansze a i tak 99% z tego co tam napisali mozna zinterpretować na swoją korzyść. Natomiast w grach w licencji jest napisane o kopiowaniu, sciaganiu, rozpowszechnianiu itp itd a mało tego w polskim prawie nie ma nic o grach na własny użytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, tego wyrażenia, jakiego w swoim poście użył Solstheim mi brakowało w mojej poprzedniej wypowiedzi - każde prawo można zinterpretować tak, aby piraci mogli piracić i a by udowodnić, że to nie kradzież. Ale po co?? Po prostu niech piraci zrozumieją, że powinno się kupować oryginały i niech zaczną to robić, a nie będą się bez sensu produkowali próbując nam, prawym i sprawiedliwym(:P), udowodnić, że to my jesteśmy głupi i że możemy mieć wszystko za darmo. W sumie to próby przekonania pirata, że to co robi jest złe są tym samym co próby przekonania oryginało-kupujących, że piraty są dobre. Tzn. wszystko to sprowadza się do prób przeniesienia góry przy użyciu marnych 10% (czy iluś, nie pamiętam dokładnie ilu) mózgu, które człowiek wykorzystuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy sobie gadacie o piratach i ich prawach. Ale nie zdajecie sobie sprawy ze jest to jeden wielkie wyscig o to kto jest pierwszy na scenie. Biorac pod uwage gry komputerowe, przodownikami sa grupy RELOADED, AVENGED, PROYCON, oraz zadko bo zadko ale znana grupa DEVIANCE. Kazda z nich stara sie jak anjszybciej spiracic tytul po to tylko zeby byl wydany przez nich. Ale kto wie to wie ze na dole jest napisane..
unrar, instal, copy crack, play the game, delete, buy the game. Mozna to dobierac w bardzo sympatyczny sposob bo dana grupa namawia nas do zakupu oryginalu. Pamietajcie tu chodzi o to kto pierwszy ten lepszy. Z filmami jest to samo. Praktycznei ze wszystkim jest to samo. oczywiscie zdazaja sie grupy ktore robia to zeby zmneisjzyc zysk danej firmie ale coz taki jest swiat sa ludzie i ludzie i nie zmienimy tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według Polskiego prawa można do woli ściągać muzykę i filmy i dopóki nie rozpowszechnia się tego nie jest to ścigane i karane.

Natomiast ściąganie jakichkolwiek gier i programów jest nielegalne, ścigane i karane:) Tyle ode mnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piractwo to określenie potoczne. Oznacza ono działanie naruszające ustawę o prawie autorskim. Z tego wynika, że piraci łamią prawo, a to oznacza, że są przestępcami. Jeśli jakiemuś piratowi nazwa pirat nie odpowiada może się równie dobrze nazwać przestępcą. Ważne, żeby zrozumiał że nim jest, bo usprawiedliwienia, że nie jestem piratem/przestępcą komputerowym, bo coś tam... oznaczają, że albo jest "niemądry", albo niedoinformowany. Jeśli świadomie łamie licencję produktu (ściąga filmy, gra w gry pożyczone od kolegi [!], kopiuje muzykę itp.) to jest przestępcą. Oczywiście większości osób to i tak nie ruszą i piracą ile wlezie, ważne tylko żeby wiedzieli i mogli sobie powiedzieć przed lustrem, że jest się przestępcą. A jeśli piracisz i doskonale wiesz, że prawo łamiesz i żaden sposób tego nie usprawiedliwiasz, cóż twa wola, wiedz tylko, że wykorzystujesz ciężką pracę innych na swoje potrzeby i gdy kiedyś ktoś Cię oszuka, przypisze sobie zasługi za Twoją pracę, powiedz sobie, że skoro ja mogłem to oni też mogą. Dziękuję za uwagę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 23:21, PatrolPatryk napisał:

Jeśli świadomie
łamie licencję produktu (ściąga filmy, gra w gry pożyczone od kolegi [!], kopiuje muzykę
itp.) to jest przestępcą.

Poducz się trochę a później zabieraj głos. I nie wprowadzaj czytelników w błąd ok ?

Blah, znów do wątku wpadła banda niedouczonych klakierów koncernów, chcących swoją ideologią nawracać niewiernych. Dla których kupienie jednego filmu to przestępstwo, wszak rodzina liczy trzy osoby a nie jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wedlug prawa polskiego nielegalne jest sciaganie czegokolwiek, bezwzględu na to czy to udostepniasz czy też nie, i czy jest to gra, muzyka czy też film. Chodzi tu o osiaganie korzyści majatkowej, a unikanie kosztów jest również osiaganiem korzyści majatkowych. A to osiaganie w sposób nielegalny jest karalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się