moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Do Malcollm:

Ja się z Tobą zgadzam- stwierdzam jedynie, że forum po to jest żeby się czymś przejąć i o czymś podyskutować. Jasne, że samym gadaniem nic się nie zdziała. Ale ja co innego chciałem pokazać i w zasadzie nie ma to nic wspólnego z tym tematem, bo tak jak wspomniałem o kleszczu- to mógły to być właśnie temat o kleszczach, czy grypie;).

"Nie kradnij bo to grzech..?"

Nie kradnij bo Ci nogi z dupy powyrywam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 19:01, zpawelz napisał:

Nie kradnij bo Ci nogi z dupy powyrywam. ;)

Może lepiej.
Za to że ukradłeś wyrywam ci nogę - ;0 po co mówić, że coś się zrobi lepiej to zrobić od razu;) ehhhhhh sam mam internet i jakoś nie ściągam gier, co prawda trochę mnie boli to, że nie ma pewnych dem, przez co wyrzucam kasę czasami w błoto, niemniej jednak na przyszłość taki wydawca jest dla mnie spalony, gier mam co niemiara, sam ich już nie zliczę, tak samo jak nie policzę tego ile z nich już odsprzedałem, obecnie czekam na dojście do mnie 8 nowych tytułów zobaczymy na czym się spalę...:) a nad czym będę się zachwycał, a piratom mówię, niech za to, że piracicie na waszej skórze pojawi się wysypka która swędzieć was będzie 365 dni w roku a na którą żadne maści nie pomogą, jedyne co będziecie mogli robić to tylko stale się drapać..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli wyjaśnienia ;)
Keye do steama to po prostu normalne klucze do gry, takie jak na pudełku. Żeby taką grę otrzymać rejestruje się keya na swoim koncie steamowym i od tego momentu mamy możliwość ściągnięcia tej gry OD DYSTRYBUTORA jakim jest STEAM. Klucz raz wykorzystany nie da się wykorzystać po raz drugi, jest na stałe przypisany do konta - taki swojego rodzaju drm ;) Nie ma możliwości odsprzedania gry komuś (np. pudełkowego Orange Boxa) nie sprzedając jednocześnie całego konta z wszystkimi zarejestrowanymi grami na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 01:24, SwenG napisał:

taki swojego rodzaju drm ;)


To tak swoją drogą, ale w przypadku niektórych gier w Steam istnieje prawdziwy DRM... Yep. Oprócz wpisania klucza do Steama trzeba jeszcze osobno aktywować grę, oczywiście standardowo dla zabezpieczenia DRM ma się limit aktywacji i potem trzeba dzwonić żeby uzyskać nową autoryzację. Istne przegięcie siusiaka, widać że niektórzy wydawcy nadal myślą dupą, a nie głową, bo jak to rozumować, skoro obok mnie siądzie sobie gość z piracką grą i będzie się ze mnie śmiał, bo on nic nie musi a gra i tak mu działa prawidłowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 01:56, Sth`Devilish napisał:

obok mnie siądzie sobie gość z piracką grą i będzie się ze mnie śmiał, bo on nic nie musi a gra i tak mu działa prawidłowo...


Niech sie smieje. W koncu dojdzie do tego ze nie bedzie mial w co grac chyba ze w stare gry, bo nowe beda nie do zlamania albo tlyko MMO(platne). Wiadomo kazdy producent ktory wtopil dziesiatki milionow w zrobienie gry chce by mu sie to zwrocilo ale jednak nie takim kosztem jakim jest DRM(traca na tym potencjalnych przyszlych klientow). Zamiast tego wystarczy robic dobre gry tak jak robi np. Blizzard. Ich gry rzadko kto kopiuje a dodatkowo sprzedaja sie w nakladach milionowych(SC1, blisko 10 mln kopii, W3 - 9 mln Kopii, World of Warcraft 12mln aktywnych kont, sprzedanych pudelek z gra i kluczy online w okolicach 25 mln). Piractwo mimo wszystko bedzie nadal, bo jest to akurat taka dziedzina ze ludzie mysla ze jak tylko on skopiuje, sciagnie, ukradnie gre to producent nie straci. Problem w tym ze ludzi ktorzy tak mysla sa miliony. i dlatego ogolne piractwo siega 60% calej branzy gier komputerowych. I generalnie piractwo jest domena dzieciakow okolo 15 letnich bo ja juz majac 21 wiosen na karku chocbym nie wiem jak chcial w jakas gre pograc a nie mialbym pieniedzy po prostu zamiast sciagac ja z neta to poczekalbym az kase znajde na to. A czasem warto ograniczyc tyton i chmiel na rzecz chocby Pre-paidu do WoW`a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy takie cos jak krak do gry jest nielegalne?(pytam bo plyta od obliviona mi pekla,nie posiadam kopii zapasowej a mam go zainstalowanego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, cracki są nielegalne, ponieważ ingerują w strukturę gry. Jeżeli grę masz zarejestrowaną, to możesz wymienić ją w ramach dożywotniej gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy różnie na to patrzy ;)
Ale myślę że jak masz orgyginalną grę to żaden problem nie jest, pamiętam jak w .exe bodajże 3 części hitmana w taniej serii cenega umieściła cracka, i już lament podnosiły ludzie :)
@UP
Nie wszystkie firmy mają dożywotnią gwarancję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 22:52, lama123 napisał:

@UP
Nie wszystkie firmy mają dożywotnią gwarancję ;)

A nawet dożywotnia gwarancja tych firm które ją mają tak na prawdę nie jest dożywotnia :)

Kuboo PL
Napisał że chodzi o Obliviona, a tego wydała Cenega, a nie CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 22:18, Iverson7 napisał:

pytam bo plyta od obliviona
mi pekla,nie posiadam kopii zapasowej a mam go zainstalowanego


A probowales sie kontaktowac z Pomoca Techniczna firmy Cenega? Jesli masz oryginal to namiary powinienes znalezc w instrukcji obslugi, ktora jest dolaczona do kazdego egzemplarza gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 07:11, Iverson7 napisał:

nie no skoro jest nielegalny to poczekam az oblivion zejdzie do kolekcji klasyki i kupie
go 2 raz:)

Cóż może nie do końca na temat... ale z ciekawości się spytam w jaki sposób Ci płyta pękła? ciekawi mnie to, bo wile osób pisze tutaj z takim samym problemem i zastanawia mnie jak do tego dochodzi, bo szczerze powiedziawszy to ja miałem problem z łamaniem płyt, gdyż za cholerę nie chciały się łamać. Ja doświadczyłem jedynie problemu z porysowaniem płyt i tu pojawia się jedno potencjalne rozwiązanie - u mnie chodziło o grę Close Combat V, gra odpala się normalnie z płyty, jednak gdy zainstalujemy narzędzie do wgrywania modów i dorzucimy jakiegoś moda gra odpala się bez płyty- dzięki czemu mogłem sobie nagrać na DVD grę wraz z zestawem modów, a oryginalny nośnik leży sobie spokojnie na półce.
A jeśli płyta rozwaliła się w wyniku normalnego użytkowania, to faktycznie możesz się skontaktować z pomocą techniczną (zresztą i tak nie zaszkodzi wysłać do nich jakiegoś zapytani, może znajdą jakieś genialne rozwiązanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 22:40, Kuboo PL napisał:

Tak, cracki są nielegalne, ponieważ ingerują w strukturę gry. Jeżeli grę masz zarejestrowaną, to możesz wymienić ją w ramach dożywotniej gwarancji.


Cracki nielegalne? Chyba nie do końca. Są cracki, które nie ingerują w strukturę licencjonowanej gry, tylko np. ściągają ochronę Securom czy Safe-Disc z nośnika, czym nie ingerują w samą konstrukcję programu. Podobnie jest z mini-dyskami czy modami. Obecnie wielu wydawców rezygnuje z zabezpieczeń płyt, bo sprawiają one więcej problemów legalnym użytkownikom, niż piratom. I chwała im za to. Sam nieraz używam cracka lub obrazu płyty, bo nie chce mi się co chwilę zmieniać nośnika, gdy mam zainstalowanych 6 gier na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko... Jeżeli mam legalni zakupioną np. grę albo płytkę z muzyką, to mogę ją skopiować i grać z kopii? Bo np. nie chcę zniszczyć przez przypadek oryginału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gre kupilem na wirtusie.Jest to edycja kolekcjonerska w wersji angielskiej i jedyne co ma wspolnego z cenega to dolaczona plytka ze spolszczeniem.
@kordzio1
Plyta nie pekla na pol tylko w EK jest taki fatalny box ze przy wyjmowaniu plyty musialem dociskac ja z jednej strony.I zrobilo sie male pekniecie od srodka.Kiedy bylo do okolo polowy promienia plyty to komputer ja czytal a teraz jest juz prawie caly promien i komp sie tylko poci jak daje ta plyte do napedu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 17:27, BANITA PL napisał:

Takie pytanko... Jeżeli mam legalni zakupioną np. grę albo płytkę z muzyką, to mogę ją
skopiować i grać z kopii? Bo np. nie chcę zniszczyć przez przypadek oryginału?

Jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, lecz musisz pamiętać, że możesz zrobić tylko jedną kopię płyty z grą czy to z muzyką. W przypadku płyt CD-Audio za kopię uznaje się również kompresję stratną (czyli popularne pliki MP3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 13:49, LordYoghurt napisał:

Tak, lecz musisz pamiętać, że możesz zrobić tylko jedną kopię płyty z grą czy to z muzyką.
W przypadku płyt CD-Audio za kopię uznaje się również kompresję stratną (czyli popularne
pliki MP3).

W przypadku audio to kopii może sobie zrobić dowolnie dużo i rozdać wszystkim znajomym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się